Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bu durumda hiv kapmış olabilir miyim  (Okunma sayısı 538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yepyeni

• Yeni Üye
  • *
Bu durumda hiv kapmış olabilir miyim
« : Eylül 15, 2017, 01:00:51 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. 1.5 ay önce durumu belirsiz biriyle bir yakınlaşmamız oldu. Olay cinsel birleşmeye gitmedi karşı tarafta erken boşalma sorunu vardı sadece ben oral seks yaptım ve kişi göbeğime boşaldı. Bu durumda risk grubunda olup olmadığımı merak ediyorum. Bu ilişkiden sonra iki gün geçmeden bende bademcik enfeksiyonu başladı, antibiyotiğe başladım 3 gün sonra yok oldu. 10 günlük bir antibiyotikti o antibiyotik bitmeden yine soğuk algınlığı geçirdim. O da iyileşti sonra 10 gün geçmeden yine biraz soğuk algınlığı başgösterdi. Ben de iyice kıllanıp gidip Elisa testi yaptırdım ama henüz ilişkinin üzerinden 1.5 ay geçmişti. Sonuç negatif çıktı. Ondan iki gün sonra da ishal oldum. Bunun iki gün önce bir büfeden yediğim etle de ilgisi olabilir hatta muhtemelen böyle ama bu kadar sık aralıklarla her şeyden hasta olmam acaba bağışıklığımın zayıflığıyla, o da acaba hiv ile mi alakalı diye kaygılara kapılıyorum. Özellikle de hepsi bu ilişkiden sonraya denk geldiği için. İnternette soğuk algınlığı, ishal, ateş gibi akut hiv belirtilerini okuduça bu kaygıya kapıldım ve daha 3 ayın dolmasına 1,5 ay var. Zaman geçmiyor, beni bilgilendirebilirseniz mutlu olurum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bu durumda hiv kapmış olabilir miyim
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2017, 03:20:17 ÖS »
Oral seks hiv bulaşı için çok uygun bir yöntem değil, ağzını kullanan sen isen teorik olarak çok düşük bir riskin olmuş denilebilir. Karnına boşalmasından karnında yeni kesilmiş açık kanayan bir yara yoksa bir şey olmaz. Dış ortamdan bulaş olmaz çünkü.

Soğuk algınlığı grip nezle gibi hastalıklarda zaten antibiyotiklerin faydası olmayacağından antibiyotik içip tekrar hasta olman bir şey ifade etmez. Olmuş olduğun test 1,5 ayda ise güvenilirliği yüksek kabul edilebilir, who (dünya sağlık örgütü) 'nün önerdiği süre 45'tir. 90'da son kontrol denir. Değişme ihtimalini ben çok düşük görüyorum.

Anal vajinal ilişkilerde her zaman mutlaka korunmalısın! Hiv en kolay o şekilde bulaşır.

Test süreleri ile ilgili aklına takılan her şey için:

http://hivveaids.net/index.php?topic=3143.0

Konu kilit, aslında cevap bile vermeyecektim ve arkadaşlar verdim diye kızacak bana, ama pasif eşcinsel isen veya kadın isen gerçekten hiv için en büyük risk altında olan grupsun, seni yepyeni + olarak görmek istemeyiz lütfen çok dikkatli ol! Sırf bu yüzden cevap verdim.

UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Fikirdaş