Mavi-Banner

Gönderen Konu: Dini Bilgiler  (Okunma sayısı 334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahim_tr

• Katılımcı Üye
  • *
Dini Bilgiler
« : Eylül 01, 2017, 02:07:13 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ve bayramınız mübarek olsun.

Ben biseksüelim. Eşcinsel ilişkilerim oldu öncelikle bunu belirteyim. Namaz kılan var mı aranızda? Eminim hepimiz duamızı okuyoruzdur ancak cumaya ben mesela hiç gitmem. Namaz kılmam.

Bir kaç arkadaştan öğrendim. Hacca gidemiyoruz yani kutsal topraklara. Kurbanla çok alakam yoktur. İlerleyen yaşlarımda para kazanırken kurban keserim ancak çok ilgilenemiyorum ve bu beni bazen olumsuz etkiliyor. İmansız olursak başımıza böyle şeyler      gelir diyorum.

Bazen aklıma biz nasık öleceğiz diyorum. Öldüğümüzde doktor ailemize açıklar mı? Bizi yine müslümanlar gibi gömecekler mi? Yıkayacaklar mı? Morgda napılacak? O süreç nasıl oluyor?
Siz neler düşünüyorsunuz?

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Dini Bilgiler
« Yanıtla #1 : Eylül 01, 2017, 02:27:09 ÖS »
Ben namaz kılarım.

Hacca niye gidemiyoruz? öyle bir şey yok!

İmansız olursak başımıza böyle şeyler gelir diye de bir şey yok. Evet islami prensiplere göre yaşamımızı sürdürseydik bu başımıza büyük bir olasılıkla gelmezdi. Ama diyelim eşin seni aldattı ve eşinden kaptın. Bu da artık kader. Yapılacak bir şey yok.

Öldüğümüzde doktor ölüm raporu hazırlıyor. Evde ölürsen zannetmiyorum hivden öldü diye yazmaz. Ama hastanede mesela hastane enfeksiyonuna yakalanır da ölürsen bağışıklık yetmezliği kaynaklı hastane enfeksiyonu bilmemnesi diye yazabilir mesela ölüm raporuna.

Morgda tabiki yıkayacaklar. Normal insan gibi yıkarlar. En fazla ellerine eldiven takarlar.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 01, 2017, 03:24:35 ÖS »
Ben namaz kılıyorum, Kuran okuyorum. Arapça bilmiyorum ama en iyi tefsirlere,meallere bakıp anlamaya çalışıyorum. Eşcinselim ben de. Tanıyı aldığımda ilk defa kendimle hesaplaştım bu konuda. Ama bunun değiştirilebilecek bir tarafı yok. Bu biraz derin ve herkesin kendi içinde çözmesi gereken bir konu. Aynı inanç gibi. Çok farklı ortamlara girip yapmayacağım şeyler yaptıktan sonra, ateistliğe ramak kala bu ben değilim deyip İslamı daha iyi anlamaya başlayıp namaz kılmaya başladığım anda tanı aldım ve şu anda çok doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Önceleri çok normal gelen şeyler artık ahlaksızca ve fütursuzca geliyor. Özellikle eşcinsel dünyası içindeki aşırılıklar fazlasıyla rahatsız ediyor. O yüzden hem cinslerime biraz kızgınım. Çok uçlarda bi dönem geçirsem de her zaman farkındalık sahibi biri olmuşumdur. Kötü biri ya da kendini kaybedecek şekilde tavırlar,eylemlerde bulunmadım hiç bir zaman. Bu gay alemindeki aşırılık ve umursamazlığa rağmen benim pozitif olmam bazen düşündürse de olması gerekiyormuş olmuş diyorum artık.
Son zamanlarda forumda ölüm çok konuşulur oldu. Galiba birbirimizden fazla etkileniyoruz. Biri endişelerini belirtince çoğumuz aynı endişeye kapılıyoruz. Ölmüyoruz arkadaşlar henüz. :) Ne zaman olacağını da Allah bilir. Geriye kalan ömrümüzü en iyi en doğru şekilde yaşayabilmek umuduyla....

Kullanıcı teşekkür etti: hkcell

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 01, 2017, 10:54:14 ÖS »
Kireç falan döküyolar,sırf kefen değil komple böyle tabutla gömüyorlar vb tarzı haberler görmüştüm tee negatifken.herkes dinine uygun şekilde gömülür heralde,pamuğu falan nasıl tıkarlar nasıl yıkarlar bilemiyorum ama ölmüşsün artık işte ne önemi var kafayı taktığın şeye bak hala 😂

Dünyaya herhangi bir fayda sağlamayan dini veya tarihi ritüellerin çoğu bana saçma gelmiştir.

Aşağıya  bırakacağım linke bir göz atabilirsiniz.ölü bedeninizden bir ağaç yetiştirebiliyorlar.gönül isterdi ki önce organlarımızı bağışlayıp sonra böyle bişiye vesile olalım ama maalesef..

https://youtu.be/o-xw-DSUMRg

Bunun altına çok güldüğüm bir yorum yazılmıştı şöyle;
-ben yıllarımı vericem yetişcem büyüyücem sonra biri gelicek beni kesicek tuvalet kağıdı yapıcak başka biri de beni alıp g*tünü silecek.saolun ben almayayım,diye.

İsteğimi sorgulattı adam bana resmen ama 20-30 yıl bile olsa dünyaya oksijen versek gölgemle dallarımla başka canlılara ev olsam rahatlık,ferahlık sağlasam fena mı :)

« Son Düzenleme: Eylül 01, 2017, 11:08:18 ÖS Gönderen: ghpa »

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 01, 2017, 11:02:19 ÖS »
Ne kadar saçma bi soru bu yok artık. Ne demek müslüman gibi gömerler mi? Tabi ki öyle olacak yakacak halleri yok yA da üstüne kireç dökmezler merak etme. Nihat hatipoğluna sor bide bakayım ne cevap verecek. İyice sıvadınız hee, bu ne abi. Müslümanlıkla bu hastalığın alakası olduğunu düşünmek sadece cahillik başka da bişey değil. Atesit deist vs değilsen tabiiiii ki dinen ne gerekiyorsa o yapılır. Ben de eşcinselim ama müslümanım, herşeyi yapamasam da oruç tutarım felan arada Cuma'ya da giderim. Allah karar verir arkadaşlar insanın iman sevgisine yA da nasıl öldüğne bakıp kimsenin hiçbir insanın yargılamaya hakkı yok olamaz! Ben öz ablamı "üç Cuma'ya gitmeyenin cenazesi kılınmaz seninde kılınmaz" dedi diye ömrümün sonuna kadar konusmuycam yok saydım onu. Babamı bile tanımam. Kalbinde olacak güzellik iyilik merhamet. Ben ne çarşaflı ne sarıklı cüppeli adamlar biliyorum kendi sülalemde ne fitnelik ne günahlar işleyen hak yiyen. Bırakın bu işleri, kalbiniz temiz olsun da gerisi fasa fiso. Ayrıca; ben öldükten sonra kim ne demiş naaapmıs banane ya, banane? Biraz mantık.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Eylül 02, 2017, 09:32:19 ÖÖ »
@ibrahim_tr Merhaba:

İlk olarak: Eşcinsel, Biseksüel, Pozitif değilim.
Hayatımda bu kadar saçma, mantıksız iddiaları ilk defa duydum.

Sana o bilgileri veren arkadaşının Peygamber yada Halifelikte kaçıncı senesi?
Bakana kendi kendine kurallar eklemiş dine.
Takdir ettim.

Kimin içinden ne geliyorsa yapar.
İster namaz kılar, ister ateş yakar.
Din senin dinin.
Arkadaşın, pozitif bireyler belki vize alınamaz diye düşünüyordur.
Bildiğim kadarıyla Hac için öyle bir rapor da gerekmiyor.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

candleght

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 02, 2017, 11:16:46 ÖÖ »
bu ülkede cenazesi teşvikiyeden kalkmamışların hepsine muamele aynıdır. neyi sınıyorsun sen? herkesin inancı kendi kafasının içinde. sömürülme şekilleri ülkeler ve insanlar örnekleriyle çok iyi şekilde görülüyor ve yaşanıyor şu zamanda. bunlardan başka hayrına bi misyonerliğiniz yoksa çekiliverin pozitiflerin arasından.
« Son Düzenleme: Eylül 02, 2017, 11:18:07 ÖÖ Gönderen: candleght »
Hiv'e Yol, Hayata Umut Ver!