Mavi-Banner

Gönderen Konu: Amerikada evlilik  (Okunma sayısı 459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sarlo

• Üye
  • *
Amerikada evlilik
« : Ağustos 17, 2017, 04:47:06 ÖS »
Arkdaşlar sağlıklı günler herkese, bir konu hakkında bilginize ihtiyacım var. Amerikalı biriyle bi evlilik düşüncem var. Araştırmaları yapıyorum bunun için karşo tarafta aynı şekilde. Az önce bi vize merkeziyle konuştum. Karşı taraf başvuru yaptıgnda amerika kons. Bir araştırmaya giriyormuş benimle ilgili. Herşeyi öğrenme amaclı sizce bu araştırmada hastalığımı görebilirmi öğrenebilrmi? Bilgisi olan varmı?

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Amerikada evlilik
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2017, 07:13:36 ÖS »
Elçilik senden sadece tam teşekküllü bir hastaneden ayrıntılı rapor almanı isteyebilir. Anlaşmalı olduğu hastaneye yönlendirebilir. ama tutup da ssk ya şu tc kimlik no lu vatandaşın sağlık bilgilerini istiyorum diyemez. Bunun adı diplomatik ahlaksızlık olur.

Earth88

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2017, 10:24:14 ÖS »
Normal koşullarda durumunun öğrenilmesi imkansızdır. Ama amerikadan bahsediyoruz herşey olabilir. Ayrıca evlilik amacı ile gidiyorsan senden hıv testi isteyebilirler. Bu coğu ulkenın evlılık oncesı on sartlarında yer oluyor. Bulasıcı hastalıklarla alakalı testlerını yaptırman gerekebılır. Abd de bu konudakı kanun nedır bılmıyorum. Belki hiv+ hastalarına oturma ıznı vermeyebılırler. Ama cogu avrupa ulkesı hıv hastalarına vıze ve yasamak ıcın gereklı ızınlerı verıyor.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2017, 10:39:38 ÖS »
Böyle durumlarda yapabileceğin en doğru şey gideceğin ülkenin prosedürlerini öğrenmek amacıyla o ülkenin büyükelçiliğine başvurup öğrenmek istediklerin hakkında bilgi talep etmektir. Öncelikle büyükelçilik sitesinden bilgi edinmeye başlayabilirsin aradığını bulamazsan araya**k yada bizzat başvurarak öğrenebilirsin. Burdan edineceğin bilgilerin hiçbirinin doğruluk payı olmayacak her kafadan bi ses çıkacak.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2017, 12:02:22 ÖÖ »
       Abd   için online forumlar var  bence oradan yazın mutlaka  size bilgi veren bir vatandaş çıkacaktır. Aklıma en pratik bu geldi.

mehmet0909

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2017, 04:42:52 ÖS »
Türk kızının suyu mu çıktı karlo?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2018, 02:07:25 ÖÖ »
Konu hortlamış. Ben de sorayım bari. Ne yaptın @Sarlo ? Halledebildin mi? Bizi de bilgilendir bari...

Fatih

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2018, 11:26:18 ÖÖ »
@mehmet0909 sarlo ben erkeğim dememiski.belkide kız kendisi.

@Sarlo asıl önemli olan şu.evlenmeyi düşündüğün kişi bunu biliyor mu?şayet biliyorsa imza vererek evlenmeniz de bir mani olmayacktır.Aynı Turkiye deki gibi.Evleneceğin kişi evet biliyorum ve kabul ediyorum diye imza vermesi gerekir.
Çok istedğin birşeyi kaçırdığın zaman üzülme,,Zaten senin olmayacaktı.(nasib)

heavy-stuff

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2018, 01:02:07 ÖS »
Istanbul Amerikan Konsoloslugu sadece Amerikan Hastanesinden alinan raporlari kabul ediyor
Ankara buyukelcilik icin bilgim yok

4 sene oncesine kadar HIV konusunda sorun yasanirken-evlilik yapilacak kisinin tabi oldugu eyalet kanunlari baz aliniyordu- su an dikkate alinmiyor artik
icini rahat tut