Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hayatı yaşamayı denemek  (Okunma sayısı 221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

overtherainbow

• Ziyaretçi
Hayatı yaşamayı denemek
« : Temmuz 23, 2017, 04:25:43 ÖS »
Hep sayılar hep şu çıktı ötekisi bu çıktı vs vs.. evet buradaki herkes HIV pozitif... ama teknik konularla o kadar meşgulüz kü.. hayat akıp gidiyor oysa....
Emin olun  vücutlarınız bir şekilde direnecek ya da direnmeyecek... 10 sene fazla 2 sene az yaşamak yerine ben yaşamak istiyorum yahu diyen bir tane mesaj görmedim...
Zaman bu kadar önemli idiyse  zamanı kısaltacak birşeyi yapmak için o zaman da düşünceli olmak gerekirdi... ama geçmiş geçmiş. 1 saniyeyi geri döndürmek mümkün değilken varolan durumla yaşamayı denemek tek yol değil mi?
Cd4 teViral yük te artık hayatınızın parçası , yükselecekler azalacaklar...
Sürekli  raporlarla  yaşamayı bırakmak lazım.

Needen ben HIv pozitifim diye  kendini özel hissetmeye çalışıp ve merkez olma gayretinde olur ki insan ? ( bu çok kişiyi kızdıracak eminim ) ama gördüğüm o ....

Ve kaldı ki, burası  evet güzel bir forum  insanlar gayretli birşeyler anlatmayaçalışıyor ama, HIV dünyanın sonu değil daha beter  bir dünya var dışarıda..

Ve hiçbirimizee ne acınacak ne de pamuklara sarılıp sonsuza saklanacak insanlar değliz. gerçekçi olun var olanı kabullenin ve yaşayın.
her türlü başlıkta her türlü açıklama zaten var. tembelikten sıyrılıp araştırın azıcık. Kolaycı olmayın.... herkesin HIVi kendine ağır gelir der atalarımız....

Abartmayın  .... tek değilsiniz.....

Kullanıcı teşekkür etti: Bedel

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hayatı yaşamayı denemek
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2017, 08:24:46 ÖÖ »
Çok haklısın. Hiv ile yaşamak bir yarış değil, uzun soluklu bir maraton. Ömür boyu tahlillerimiz devam edecek değerler artacak azalacak dalgalanacak değişecek. Çok can sıkmamaya, büyük resme odaklanmaya çalışmalıyız.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.