Mavi-Banner

Gönderen Konu: En büyük korkum  (Okunma sayısı 460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
En büyük korkum
« : Temmuz 18, 2017, 06:16:35 ÖS »
İlaç tedavisine bugün başlamış olacaktım(güya) ilaç cuma günü reçetelendi fakat bölüm başkanı o gün orda olmadığı için rapor bugün onaylandı eczaneye ilacı almaya gittim reçetenin raporla aynı gün veya daha sonraki günlerde yazılması gerekiyor muş sistem ilacı vermedi. Daha tedaviye başlamadan bir pürüz. İşin yoksa tekrar tedavi için başvurduğun hastaneye git yani şehir dışına tekrar reçetelet tekrar gel. Sorun oda değil tek korkum rutin bir tedavi sırasında 3 aylık raporlar sonrası yeni ilacı almaya gittiğimde bir sorun çıkması şimdi hadi daha başlamadım sorun yok ama tedavi süresince sistemle ilgili bir sorun çıkarda ilacımın bir dozuna bile ulaşamama düşüncesi beni korkutuyor. 1 sene sonra ailemden faydalandığım sağlık güvenceside bitiyor. Gss ye geçiş yapıcam o süreçte birde pürüzler çıkarsa artık naparım bilmiyorum.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
Ynt: En büyük korkum
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2017, 06:46:48 ÖS »
@Umud geçen çok zekice bir şey okudum burda. sanırım filiz isimli kullanıcı yazmıştı valla çok zekice hiç aklıma gelmezdi ama hayat kurtarır. ilacını aldıktan 10 gün sonra başla tedaviye. 10 günlük ilaç sende stok olur. ilk giren ilk çıkar muhasebe mantığı ile her seferinde 10 ilaç stoklarsın kendine. bunu doktoruna da açıklayabilirsin test sürelerini ona göre planlarsınız, kendini de garantide hissedersin. Valla çok aklıma yattı bu. ne de olsa başlamadan bi sorun çıkmaz, sorun başlayınca duraksamamak :D

bu forumu seviyorum, güzel tüyolar veriyor, içim rahatlıyor :)

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2017, 07:16:52 ÖS »
aslinda mantik olarak dogrum raporun cikmadan 3 aylik ilac verilmez. telefonla durumu anlatip sehir disinda yasadigini soylesen belkide hastaneden sana yeni bir recete kodu yazip soyleyebilirler. bundan sonraki aylarda böyle bir sorunun olmaz cunku raporun onayli olacak. ilaci recete ettirdiginde eczaneden direk alabilirsin. ilk baslarda bi takim aksilikler seni yıldırmasin. ilaca gec baslamak hepimizin basvurdugu bir yontem benimde elimde 10 gunluk fazladan stok var. sende ilacini aldiginda hemen baslama en az 1 haftalik stok yap

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 18, 2017, 07:59:37 ÖS »
@iss madem rapor bugün çıkıcak bana demelilerdiki reçeteyide aynı gün yazmak lazım binlerce hastaları oluyor hiçmi bilmiyorlar. Yarın enfeksiyon birimini arayıp giriş yapan kadına dicem zaten doktordan yeni reçete alıp kodu bana söylesin. Benim hatam değil sonuçta. İlaç stoğu olayınıda yapıcam gayet mantıklı ama doktorlada konuşucam bu durumu. Birde merak ettiğim şimdi raporum bugün onaylandı ilaç yarın veya 3 5 gün sonra reçetelendi geç aldım onaylanan rapora göremi ilacı veriyorlar yoksa reçetelenip eczaneden alındığı günmü baz alınıyor ?

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 18, 2017, 08:11:08 ÖS »
Ben de 23 haziran da aldım ilaçları 1 temmuzda başladım kullanmaya mantıklı bi hareket çoğu herkes bunu yapıyor sende dene

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 18, 2017, 11:22:20 ÖS »
@iss madem rapor bugün çıkıcak bana demelilerdiki reçeteyide aynı gün yazmak lazım binlerce hastaları oluyor hiçmi bilmiyorlar. Yarın enfeksiyon birimini arayıp giriş yapan kadına dicem zaten doktordan yeni reçete alıp kodu bana söylesin. Benim hatam değil sonuçta. İlaç stoğu olayınıda yapıcam gayet mantıklı ama doktorlada konuşucam bu durumu. Birde merak ettiğim şimdi raporum bugün onaylandı ilaç yarın veya 3 5 gün sonra reçetelendi geç aldım onaylanan rapora göremi ilacı veriyorlar yoksa reçetelenip eczaneden alındığı günmü baz alınıyor ?
ilk defa ilac aliyorsan rapor tarihi degil. ilk ilaci aldigin gün baz alinir. bir sonraki ilac alma hakkin 90 gun sonrasidir. bu 90 gun dolmadan önceki 15 gun içersinde herhangi bigun ilacini yazdırıp alabilirsin. yani sistem ilk ilaci eczaneden aldigin gunden itibaren 90 gun sayar. raporundan sonraki hangi gun aldigin veya 15 gun once yazdirip alman sistemdeki günleri değiştirmez. biraz karışık anlatmis olabilirim ama anladin umarim :)

Kullanıcı teşekkür etti: Umud

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2017, 01:48:40 ÖS »
İlaçların reçetenin tanzim tarihinden itibaren 4 (dört) işgünü içinde SGK ile sözleşmeli (anlaşmalı) eczanelerden alınması gerekmektedir. Bu sürenin dışındaki müracaatlarda reçete muhteviyatı ilaçlar eczanece verilmeyecektir. Reçete yazıldığı tarihten itibaren hasta 4 gün içinde eczaneden ilaçları alabilir.

kaynak : http://www.sgk.gen.tr/genel/sgk-receteleri-kac-gun-gecerli.html

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2017, 02:05:32 ÖS »
@iss hastaneyi sabahtandır arıyorum kimseye ulaşamadım. Bir sorun yüzünden şehir dışınada çıkmak istemiyorum. istanbulda bir hastanede durum böyle böyle reçetenin günü geçmiş sistem ilacı vermiyor siz reçeteyi tekrardan yazabilirmisinz diyebilirmiym yazarlarmı bu şekilde yoksa illa kendi doktorumunmu tekrar reçetelemesi gerek ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2017, 06:10:29 ÖS »
Enfeksiyon uzmanı bir doktor, raporun varsa ilacını yazabilir.

İlaç yazdırmak için son günü bekleme sen de, 15 gün önce yazdırıp alabiliyorsun. Bu şekilde aksaklık olsa bile çözülür. İlaçsız kalmazsın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Umud

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 19, 2017, 07:03:24 ÖS »
Randevu aldım @Mavera  yarına :) istanbul tıp fakültesi hastanesi çapadaki hastane oluyor dimi cerrahpaşa farklı ?