Mavi-Banner

Gönderen Konu: CD 4 hesaplama için yardım  (Okunma sayısı 1466 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: CD 4 hesaplama için yardım
« Yanıtla #15 : Şubat 08, 2017, 10:16:35 ÖS »
okurken bile kafam karıştı aklım şaştı :D dokturlar bilmiyorlar mı bunları siz neden uğraşıonuz hesaplayınca değişen ne olucak :D
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Şubat 09, 2017, 07:08:10 ÖÖ »
@Mavera ekim ayı gibi tanı aldım ilaca başlama konusında biraz vakit kaybı oldu , ilk rna ölçümü ekim ayında 300 bin civarındaydı, ocak ayında ilaca başlamadan bir gün önce verdiğim kan örneğinde 1.200.000 bine çıkmıştı. Yaklaşık 23 gündür strbild kullanıyorum , ilaç kullanımından sonra ilk kanı bu pazartesi verdim yani heyecanla sonucu bekliyorum. Bu kadar kısa sürede  bu kadar yükselmesi panik olmama sebep oldu açıkçası , umarım ilaç gereken etkiyi yapmıştır , artıık her şey biraz  normale dönsün istiyorum.Kaç aydır ne yerde ne gökteyim , yoruldum valla!

Benim ilk özel labda 30bindi üç gün sonra hastanede 150bindi
Üç günde beş kat artmadı aslında
Kullanılan kite, yönteme göre üç dört kat hata payı var rna nın
Bu yüzden üç kata kadar artma azalma bile aynı kabul ediliyor
Gerçek artma azalma demek için on kat değişiklik lazım
Yani kafana takma
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Şubat 09, 2017, 07:22:35 ÖÖ »
sadece ly#  diyede yazılıyor sanırım doktor bugun bana cd4 515 dedi az once hastane kayıtlarına baktım netten ve lym dıye bırsey bulamadım ly# ile hesaplayınca aynen 515 cıktı umarım doğru yapmısımdır gercı dedıgı ıle aynı cıktıysa dogrudur
bu şekilde
cd4 15.9
cd8 42.5
ly#  3.24
 yarın stribild başlıyorum ilk olarak
rna cıkmadı henüz ankara'dan gelen evrakta hıv rna pcr hıv real tıme :7389442 yazıyor sanırım buda rna oluyor

Evet rna değerin 7milyon
Yüksek ama korkma tedaviyle hızla düşecektir. İlaca başladıktan bir ay sonra ölçümde çok düştüğünü göreceksin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: ALP, pozitif

ALP

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Şubat 09, 2017, 01:34:28 ÖS »
@Mavera ilk test sonuçları ne oluyor ne bitiyor gösterecek gün sayıyorum sonuçlar için resmen

kont

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mart 03, 2017, 07:47:19 ÖS »
Bugün kontrolüm vardı Marmara da. Hiv rna her zamanki gibi negatif. CD4 lerde 950 yi bulmuş. Buraya kadar güzel. Fakat su HDL yi bir türlü yükseltemedim.  Spor yapmak gerekiyor ve sigarayı kesin bırakmalıyım. Bir hesap yaptı doktorum. Bu gidişle 10 yıl içinde kalp krizi geçirme riskim % 9. Sigara olmasa % 3.  Acil radikal değişiklikler yapmam gerekiyor. Aileden gelen kalp rahatsızlığı hikayeside var üstüne üstlük.

ALP

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mart 03, 2017, 09:18:31 ÖS »
@kont aynı sorun bende de oluştu son iki tahlilimde bu kolesteoller yüksek geliyor, sigaradan diye tahmin ediyorum ben de , burakmak lazım lakin nasıl?

Yeni hayat

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mart 03, 2017, 10:11:13 ÖS »
O zaman size yaşadığım bir şeyi anlatayım sigarayı bırakamayanlar için bi kontrolüme gittiğimde cd4 değerlerim biraz düşmüştü ama rna negatif idi doktorumun odasına girdiğimde aklıma binbir türlü şeyler geliyordu hüngür hüngür ağlıyordum doktor söylemişti sigarayı bırakman gerekiyor diye ama bırakmamıştım günde 1 - 1.5 paket sigara içiyordum sonra kendime kızmıştım bedenime verdiğim zararı düşünmüştüm. Daha çok yaşamam gerektiğini hayatımın çok başında olduğumu sigara içmeye devam ettiğim takdirde sonuçlarımın beni mutsuz edeceğinin bilincine vardığımda o gün son kontrolüm de sigarayı aynı gün bırakmıştım. Ben kendimi seviyorum ailemi ve dostlarımı seviyorum. Bir hiv pozitif olarak onlar bana o kadar destek olurken kendi kendimi zehirlenmenin lüzumu yoktu. Ve şöyle düşünün ölmek istemiyorsunuz demi ? Biz hiv pozitifiz ve sağlıklı olabilmek adına vücudumuzda virüsler çoğalıp bize zarar vermesin diye ilaç kullanıyoruz demi çünkü yaşamak istiyoruz o zaman neden sigara içmeye devam edip ileri yaşlarda çok büyük sıkıntısını çekeceğiniz şeyin sonucunu bile bile neden içiyorsunuz ? Sigara virüsten daha çok zarar veriyor sizlere ağır ağır vücudu ele geçiriyor... kendinizi sevin yaşamayı sevin... esiri olduğunuz şeyin peşinden koşmayın. Sağlıcakla kalmanız dileğimle

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Mart 03, 2017, 10:29:03 ÖS »
O zaman size yaşadığım bir şeyi anlatayım sigarayı bırakamayanlar için bi kontrolüme gittiğimde cd4 değerlerim biraz düşmüştü ama rna negatif idi doktorumun odasına girdiğimde aklıma binbir türlü şeyler geliyordu hüngür hüngür ağlıyordum doktor söylemişti sigarayı bırakman gerekiyor diye ama bırakmamıştım günde 1 - 1.5 paket sigara içiyordum sonra kendime kızmıştım bedenime verdiğim zararı düşünmüştüm. Daha çok yaşamam gerektiğini hayatımın çok başında olduğumu sigara içmeye devam ettiğim takdirde sonuçlarımın beni mutsuz edeceğinin bilincine vardığımda o gün son kontrolüm de sigarayı aynı gün bırakmıştım. Ben kendimi seviyorum ailemi ve dostlarımı seviyorum. Bir hiv pozitif olarak onlar bana o kadar destek olurken kendi kendimi zehirlenmenin lüzumu yoktu. Ve şöyle düşünün ölmek istemiyorsunuz demi ? Biz hiv pozitifiz ve sağlıklı olabilmek adına vücudumuzda virüsler çoğalıp bize zarar vermesin diye ilaç kullanıyoruz demi çünkü yaşamak istiyoruz o zaman neden sigara içmeye devam edip ileri yaşlarda çok büyük sıkıntısını çekeceğiniz şeyin sonucunu bile bile neden içiyorsunuz ? Sigara virüsten daha çok zarar veriyor sizlere ağır ağır vücudu ele geçiriyor... kendinizi sevin yaşamayı sevin... esiri olduğunuz şeyin peşinden koşmayın. Sağlıcakla kalmanız dileğimle

Rna negatifse cd4 ler illa ki oynar arada dalgalanır değişir. Sürekli yükselemez ki ne bu! Yani üzülüp ağlaman biraz yersiz olmuş ama sigarayı bırakmana vesile olduysa iyi tabi. ;)

kont

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mart 03, 2017, 11:33:38 ÖS »
İçmeyenin bilemeyeceği bir illet bu arkadaşlar. Fakat evellallah ben hallederim bunu da.

kont

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mart 03, 2017, 11:36:19 ÖS »
@Mavera  bişey soracaktım unuttum. Fisilis  "yanlış yazım olabilir" testi nedir? Onu yaptırdı doktor .

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mart 04, 2017, 01:50:51 ÖÖ »
@kont Sifiliz yani Frengi. O da cinsel yolla bulaşan hastalıklardan. Diğer CYBHlere sahip kişilerin HIV ile enfekte olması daha kolay oluyor, hepsine bakılması gerekiyor. Korunmamız çok mühim.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Mart 04, 2017, 07:21:26 ÖÖ »
Sifiliz evet cinsel yolla bulaşan bakteriyel bir hastalık. Tedavi edilmezse çok ciddi hastalıklar yapabiliyor. Google resimlerde 'syphilis face' diye aratabilirsin (korkunçlu +18!) Ama tedavisi çok basit artık günümüzde penisilin sayesinde  ;)

kont

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mart 06, 2017, 06:08:28 ÖS »
Ok. Teşekkürler. Negatif geldi sonucu zaten.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #28 : Mart 06, 2017, 07:19:19 ÖS »
Arkadaşlar bugün hemogram ve biyokimya testleri yapıldı.
Lym # 2.0 dan 1.58 e düşmüş.   Ref.l=1.18 - 3.74
Lym% 31 den 25 e düşmüş
Bas # 0.2 den 0.2
Bas% 0.3 ten 0.4 çıkmış
Mono% 8.2 den 6.9 a
Mono # 0.56 den 0.42 ye
Eos % 3.2 den 1.6 ya
Eos# 0.25 ten 0.09 a düşmüştür. Hiçbiri sınır veya altında degil

Bir sounmu var acaba arkadaşlar biraz tribe girdim. Destek please.!!

ALP

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Mart 06, 2017, 08:06:54 ÖS »
@samurai bu lym ler ben de  düşüş gösterdi 1 aylık ilaç tedavisi sonucunda ben de merak ettim doğrusu