Mavi-Banner

Gönderen Konu: Doktor değişikliği  (Okunma sayısı 753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yarasa

• Katılımcı Üye
  • *
Doktor değişikliği
« : Aralık 28, 2016, 05:19:52 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. 

Diyelim ki bizi kontrol eden doktorumuzdan memnun değiliz. Doktorumuzu değiştirmek için ne yapmamız gerekiyor. Şahsen ben kendi doktorumdan hiç memnun değilim. Çünkü, çok yoğun birisi ve çok zor denk geliyoruz.

Bazen ilaç bile yazdıramıyorum normal polikinlilik doktoruna yazdırıp o şekilde alıyorum ilaçlarımı. Ve bugün ilaç yazdırmak için gittim ve doktor yoğunluğundan dolayı haftaya salı gelmemi söyledi. Fakat ilaçlarım bitmek üzere olduğunu ve kan vermem gerektiğini söyledim sekretere. O da " ben bilmiyorum " gibisinden kafasını salladı ve gerisin geriye eve dönmek zorunda kaldım. Bunun gibi sorun yaşayanlar oldumu aranızda?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Doktor değişikliği
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2016, 06:27:04 ÖS »
bir sonraki doktor kontrolünde  semt  değişikliği yapacagını söyleyerek  seni takip ettiği  dosyanı talep  edeceksin. ve  hangi hastaneye  gitmek  istiyorsan  ilgili  doktordan  RANDEVU alarak  dosyanı   vererek  yeni bir doktorla  yola devam edebilirsin.Herhangi bir soorun  yada  problem  olmaz  doktor  şeçme  hakkı denilen  bir kavram  var, memnun değilsen  derhal değiştirmelisin.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: yarasa

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2016, 06:46:02 ÖS »
doktorun bize bakıyor olmasının doktora faydası var mıdır?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2016, 07:27:19 ÖS »
doktorun bize bakıyor olmasının doktora faydası var mıdır?

döner sermayede prim alıyorlar
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 28, 2016, 07:34:51 ÖS »
Hastanelere gelen hasta sayısı zaten fazla olduğu için çoğu poliklinik döner için gerekli kotayı dolduruyor aşıyor bile. Yani bir yerden sonra bir kaç hasta kaybetmek onları etkilemez, rahatlatır bile.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2016, 09:14:19 ÖS »
Kimi dosya teslim etmiyor sadece fotokopi olarak veriyor. Sen doktora gidip herhangi bir şey açıklamak zorunda değilsin. Başı kalabalık doktorlar kimi zaman hastalarını hatırlamaz bile. Ya dosya al, ya fotokopi çektir. Dediğim gibi sen gidip dosyayı alıp diğer doktora götürmek zorunda değilsin, zaten doktor değiştirdiğin zaman yeni doktorun sevk işlemini kendi başlatıyor. Orada da senin yapacağın herhangi bir şey yok. Dosya istenmesi senin tedavi geçmişini izlemek için. En iyisi tedavinin başladığı günden itibaren dosyana ne işleniyorsa aynını bir deftere işlemek.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 28, 2016, 09:32:36 ÖS »
Selam @yarasa
Ben de tedavime cerrahpasada basladim ama doktorumu sevmedigim icin birak doktor degistirmeyi ve hastane aramayi hastalığı bana yanlis anlattigi icin tedaviyi reddettim 1,5 yıl... psikolojimi bozanlardan biri de doktorumdu çünkü.. evet ne vardi diye sormasi, sorularımı yanıtsız bırakması, dinlememesi ve ilgilenmemesi, odaya gelen tıbbi mumessili ben içerideyken içeri alip lak lak etmesi... sonra dosya mosya almadan Bakırköy egitim arastirmaya gectim. Doktorumdan memnunum ama hasta sayisi cok.. eskiden rahatca randevu alirken ve doktoruma soru sorabilirken simdi ikide bir kapi caliyor ve randevu almak zorlasti. Kadincagiz bolmemeye calissa da ya telefon geliyor ya birisi bir sey soruyor vb vb derken bölünüyor. Bana söylediği su: RNA negatif ise biseyler okuyup durma, beni uzun uzun gormene de gerek yok. Ne zaman RNA pozitif olur o zaman uzunca inceleriz diyor ve bu beni rahatlattı. Bir yerimde bişeyler cikmadigi surece 2 dk ilac yazdirmaya gittigimde yaşadığım yogunlugu cok takmıyorum. Hatta sonuclara internetten bakiyorum RNA negatif ise ve enzimler kreatinin normal degerlerde ise gidip sonuclarimi gostermiyorum bile. Sen de doktoruna bu gozle yeniden bak.. isleri gercekten zor, sacma sapan sorular soran ve anlamayan yuzlerce insan var..
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2016, 09:35:27 ÖS Gönderen: mucizelereinan »

Kullanıcı teşekkür etti: yarasa, kamikaze

yarasa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2016, 12:32:11 ÖÖ »
Evet çok yoğunlar onlarada hak vermek lazım, fakat sadece ilaç yazdırmak için gitsem bile sonuçlar çıktığı zaman hastahanenin kendi sitesinden sonuçlarımı ben göremiyorum. Direkt sisteme yazılmıyor zarfın içinde doktora gidiyor ve bende internetten göremediğim için hastahaneye gidip öğreniyorum ve buda beni rahatsız ediyor sürekli doktoru rahatsız ettiğim için. Aslına bakılırsa bende doktorumdan memnundum, fakat şu bir senedir baya yoğun olmaya başladı. Önceleri bu kadar değildi. Bugun hastahane bile aşırı derecede kalabalıktı. Yani öyle işte. Bende bilmiyorum ne yapacağımı :( @mucizelereinan

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 13, 2017, 10:49:54 ÖÖ »
Selam @yarasa
Ben de tedavime cerrahpasada basladim ama doktorumu sevmedigim icin birak doktor degistirmeyi ve hastane aramayi hastalığı bana yanlis anlattigi icin tedaviyi reddettim 1,5 yıl... psikolojimi bozanlardan biri de doktorumdu çünkü.. evet ne vardi diye sormasi, sorularımı yanıtsız bırakması, dinlememesi ve ilgilenmemesi, odaya gelen tıbbi mumessili ben içerideyken içeri alip lak lak etmesi... sonra dosya mosya almadan Bakırköy egitim arastirmaya gectim. Doktorumdan memnunum ama hasta sayisi cok.. eskiden rahatca randevu alirken ve doktoruma soru sorabilirken simdi ikide bir kapi caliyor ve randevu almak zorlasti. Kadincagiz bolmemeye calissa da ya telefon geliyor ya birisi bir sey soruyor vb vb derken bölünüyor. Bana söylediği su: RNA negatif ise biseyler okuyup durma, beni uzun uzun gormene de gerek yok. Ne zaman RNA pozitif olur o zaman uzunca inceleriz diyor ve bu beni rahatlattı. Bir yerimde bişeyler cikmadigi surece 2 dk ilac yazdirmaya gittigimde yaşadığım yogunlugu cok takmıyorum. Hatta sonuclara internetten bakiyorum RNA negatif ise ve enzimler kreatinin normal degerlerde ise gidip sonuclarimi gostermiyorum bile. Sen de doktoruna bu gozle yeniden bak.. isleri gercekten zor, sacma sapan sorular soran ve anlamayan yuzlerce insan var..
@mucizelereinan  bende şu anda cerrahpaşa ya gidiyorum gözlüklü kapalı bayan doktor var acıkcası doktor mu ögrencimi tam anlayabılmış degılım  sorularıma da tatmin edıcı cevaplar vermıyor doktorun soyleyecegi bir kelıme bıle o kadar çok rahatlatıyor ki insanı bende bakırkoy devlete gitmeyi dusundum ama cerrahpaşa bu konuda en ıyısı diye okudugum ıcın oradayım zaten daha yenı basladım  acaba enfeksiyon  bolüm başkanının Prof.Dr. Fehmi Tabak
  özel muayenesine mi gitsem  400 tl ücreti var cok para ama  faydası olurmu bılmıyorum  giden oldumu hiç bu doktora

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2017, 11:17:03 ÖÖ »
Ceeahpaşadaki kapalı doktora direnç testi için gittiğimde kendi doktorumun eski rehberleri izlediğini söylemiştim.. Bana sen nerden biliyosun onu gibi alaycı bir tavır sergilemişti... Hastalığı taşıyıp hakkında hiçbişey bilemezmişiz gibi.. Sonra da bulaş olmaması için uyarılarda bulundu... Sabah akşam sex yapan biri gibi mi gördü beni anlamadım... Fazla duramadım zaten.. Kadın güldükten bikaç saniye sonra somurtuyor :D Burada devam edebilirsin istersen dedi de yok almıyım diyesim geldi :D
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2017, 11:18:10 ÖÖ Gönderen: turuncu »

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Nisan 13, 2017, 02:19:25 ÖS »
Ceeahpaşadaki kapalı doktora direnç testi için gittiğimde kendi doktorumun eski rehberleri izlediğini söylemiştim.. Bana sen nerden biliyosun onu gibi alaycı bir tavır sergilemişti... Hastalığı taşıyıp hakkında hiçbişey bilemezmişiz gibi.. Sonra da bulaş olmaması için uyarılarda bulundu... Sabah akşam sex yapan biri gibi mi gördü beni anlamadım... Fazla duramadım zaten.. Kadın güldükten bikaç saniye sonra somurtuyor :D Burada devam edebilirsin istersen dedi de yok almıyım diyesim geldi :D

ben şimdilik  orada kalmalıyım bir sürü testim var  sen hangi hastane ye ve doktora gıdıyorsun  kapalı doktorun adı
 Uz. Öğr. Dr.   Dilruba QARASOVA    uzman öğrenci oluyor galiba

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 13, 2017, 02:41:43 ÖS »
Adını bilmiyorum..Direnç testi için gitmiştim ben oraya.1 kere sadece..Tekirdağ da yaşıyorum ben tedavim burada devam ediyor ama dediğim gibi doktorum güncellememiş kendini.. Cerrahpaşa iyi bir seçenek olabilir diye düşünmüştüm ama direnç testinden sonra ilaca başlamayı kabul etti doktorum.. Bunu benim yapmam gerekirken 😄

Kullanıcı teşekkür etti: kbrslm, kamikaze

ALP

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 13, 2017, 04:51:03 ÖS »
@kamikaze ben de cerrahpaşa ya gidiyorum, doktorlar asistan eskiden yardımcı doçent de geliyordu arada bir defa falan denk geldim. Asistanlar sürekli değişiyor ,  büyük ihtimal testlere bakıp anormal bir şey olduğunda üstlerine danışıyorlar. Cerrahpaşanın tek avantajı bütün tahlilleri tek yerde yapıyor olmak diye düşünüyorum.Başka bir artısı yok zannımca 😄

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 13, 2017, 05:18:35 ÖS »
@kamikaze ben de cerrahpaşa ya gidiyorum, doktorlar asistan eskiden yardımcı doçent de geliyordu arada bir defa falan denk geldim. Asistanlar sürekli değişiyor ,  büyük ihtimal testlere bakıp anormal bir şey olduğunda üstlerine danışıyorlar. Cerrahpaşanın tek avantajı bütün tahlilleri tek yerde yapıyor olmak diye düşünüyorum.Başka bir artısı yok zannımca 😄
her şeye ragmen fakülte hastanesi iyidir heralde  ilk bir dünya test yaptırdım  sıra beklerken aklıma geldi  5 tane ayrı yere kan verecektım  beş tane iğne deliği demek sonra aklıma geldi gittim kan verecegim yerlerden tüpleri aldım  merkez lab tek seferde hepsine doldurttum tüpler dolu olsun diye de uyadım :) şimdi baktım beklediğim testler sonuçlanmış ama  sayfa boş bir şey yazmıyor  neden acaba  :-\

ALP

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 13, 2017, 10:44:48 ÖS »
@kamikaze cerrahpaşa da rna veya cd4 sonuçlarını elden alıyorsun sistemde gözükmüyor geri kalanlar sistemde gözüküyor.

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze