Mavi-Banner

Gönderen Konu: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ  (Okunma sayısı 5290 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ
« Yanıtla #120 : Ekim 23, 2017, 04:04:16 ÖS »
peki diyelim ilaçlı doğal yolla denendi...velevki bebek pozitif doğdu...olabilirmi böyle bişey..yada örnekleri varmıdır bunun ?

Bebegim

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #121 : Ekim 23, 2017, 04:26:09 ÖS »
@Fatih  sen eşinle olemi yaptın.....?????

Fatih

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #122 : Ekim 23, 2017, 05:59:52 ÖS »
@Bebegim bak burda 9 syfayi oku.bu degimi soyleyen baska kisilerde var.kafalarindan soylemiyorlar.Doktorlarinin soylediklerini aktariyorlar.Normal yolla cocuk sahibi olduk diyen var.oku.bilgilenirsin.ben hivli oldugumu ogrendikten sonra evlenmedim.

Bebegim

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #123 : Ekim 24, 2017, 04:19:35 ÖS »
@Fatih  kardeşim ben o dediğin sayfalari bin kere okudum...sana sadece sakin bir şekilde sormak istedim...var biliyorum...çok var...ama işin uzmanı doktorlar net bir şekilde normal yolla yapın diyemiyor...yüzde birde olsa risk var diyolar....haliyle yapamiyoruz eşimle böle bisi...

spava

• Üye
  • *
« Yanıtla #124 : Kasım 17, 2017, 01:36:43 ÖS »
sonucta dr aynı ıhtımalın tüp bebekte yada aşılama da da olduğunu söyluyor...bana dediği artık avrupa da 6 ay negatif olan hıv rna ların doğal yollarla tercıh ettıklerı

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #125 : Kasım 17, 2017, 03:08:25 ÖS »
Tabi takip eden doktorun haberi olmadan böyle bir şeye kalkışmamak en doğrusu.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Snowman

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #126 : Kasım 30, 2017, 11:03:07 ÖÖ »
Selamlar;
Belki hatırlayanlar vardır, pozitif çift olarak bebek bekliyorduk. Temmuzda olanca sıkıntıya rağmen bebeğimiz dünyaya geldi. Sıkıntılar tıbbi anlamda değil önyargı ve ayrımcılık noktasında oldu. Şükür eşim ve bebeğimiz sağlıklı. Şu ana kadar yapılan tüm RNA sonuçlarından negatif aldık. En son aldığımız negatiften sonra doktor HIV konusunda bebeğin hiçbir sıkıntısının kalmadığını söyledi. Aslında foruma yazmıyordum ama benimle kader birliği yapmış, bebek sahibi olmak isteyen arkadaşlarıma bir nebze de olsa cesaret vermek için yazmak istedim. İnşallah isteyen tüm arkadaşlarım bir an önce evladına kavuşur. 
Bugüne kadar yaşadığın her şey ayrı bir hikayedir. Bugünden sonra yaşayacakların ise ayrı bir hikaye.

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih, hk

Fatih

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #127 : Kasım 30, 2017, 03:03:39 ÖS »
@Snowman tebrikler kardeşim.Allah analı babalı büyütsün.malesef evlenmeden hiv + tanısıaldık.
sevindirici bir haber bu

hk

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #128 : Kasım 30, 2017, 05:30:42 ÖS »
@Snowman , seni ve  esini tebrik ederim . allah anali babali buyutsun. cok guzel ve sevindirici  bir haber  verdin gercekten ...
zira bende  @Fatih gibi dertliyim, evlenemeden , cocuk sahibi olamadan pozitif tani aldim... bu tur guzel haberler  moral motivasyon oluyor.

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

Bebegim

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #129 : Aralık 03, 2017, 12:37:21 ÖS »
@Snowman  tebrikler kardeşim....ALLAH analı babalı büyütsün inş..bahtı güzel olsun...sizin adınıza çok sevindim...darısı eşimle benim başıma...kocam pozitif ben negatifim...normal yolla çocuğum olduğu halde maalesef kocamin pozitif olması sebebiyle normal yolla çocuk yapamıyoruz...😰😰bu çok üzüyor beni....eşim 1 yılı geçti eşim tedaviye başlayalı...son 6 aydır negatif...sperm yıkama ile aşılama denedik..ilki tuttu...ama bir aylık düşük oldu sevincimiz yarıda kaldı...😰😰😰evlendimiz zamanda 1 ay sonra normal yolla gebe kalmıştım...oda 3 aylık düşmüştü...😰😰😰eşimin durumunu bildimiz için hep korunuyorduk..ama nasıl olduysa gebe kalmıştım...üstelik korundumuz halde...bebeğimiz 3 aylık düşünce mahvolduk...Bir yandan ya hastalık banada bulaşırsa diye hep korktum...her 3 ayda bir devlet hastanesinde eşimin doktoruna gidip test yaptırıyorum..çok şükür 3 yıllık evliyiz hala negatifim....Bizde çok istiyoruz çocuğumuz olsun....2 düşük yapınca psikkolojim iyice bozuldu....😰😰Zeynep kamil hastanesinde tüm testlerimizi yaptırdık eşimle...neden düşük oluyor belki bir sıkıntı vardır diye jinekologum istedi bir sürü test...Sonuçlar 1 buçuk ayda çıktı...geçen aldık sonuçları...çok şükür hepsi temiz....demek ki RABBIM böle sevdi bizi...verende alanda RABBIM...inş şimdi 3.kez aşılama yada tüp bebek mi olur artık bilemem 3.gebelik için hazırlıyorum kendimi..inş yine hemen gebe kalıp sağlıkla kucağıma alırım evladımı.....kocamı çok seviyorum...tek eksiğimiz bebek...evlat hasretiyle yanıyoruz....kocamda çok üzüldü düşük olunca....😰😰😰