Mavi-Banner

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Hoca; ''Ekseriyetle gayri meşru ilişkiden neşet ediyor bu hastalık , masumlara da bulaşıyor çeşitli yollarla diyor. Gayri meşru ilişki artınca bu hastalık artıyor, ben tabib değilim ki bunun tedavisini bulayım, tabiki bulsunlar buda büyük bir hizmettir.'' diyor.

Din alimi olarak elbette zinanın kötülüğünden bahsedecek ve bu konuda uyarılar yapacak ne bekliyorsunuz ki ?
12
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: Hiv+ oldugumu ogrendim
« Son İleti Gönderen: Nocturnal Bugün, 12:20:47 ÖÖ »
ben ilk tanı aldığım zamanlarda bu yüke katlanamayıp bir arkadaşıma söyledim. şimdi baktığımda ne gerek vardı diyorum, ne anlamı vardı diyorum. keşke söylemeseydim. kanki durumun nasıl diye sorduğunda gıcık oluyorum ama bunu artık sorma da diyemiyorum.

bence hiç kimsenin bilmesine gerek yok. cinsel hayatı da korunarak yaşıyorum, eskisi kadar faal bir cinsel hayatım da yok artık. tedavimi oluyorum sporumu yapıyorum sağlıklı besleniyorum bence bu yeter.
13
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: ARTIK SEVGİLİM OLSUN :D
« Son İleti Gönderen: TransBeril Bugün, 12:18:55 ÖÖ »
@TransBeril mayıs ayı sanada geliyor.
Seni bekar bekar görmek istemiyorum burda :)


Ohoo ben çoktan hallettm o işi ailemle bile tanıştılar onları geçtim şimdi adamı terk edicem nerdese az kaldı :D
14
Ayyyy ne dicem biliyonuz mu.. Çokta olmayan çükümde yani :D Öfff zaten sinirim tepemde, getirin şu cübbeliyi bi doğrayım sevabına :D
15
kilitledim @TransBeril
16
Sİyasi milliyetçi ya da dini konular açılmamalı forumda. Daha öncede belrittim.. Sebebi sonu mutlaka tartışmaya gidiyo.. Bu konuda kilitlenme raddesine gelir yakında. Kendi düşüncemi yazmıcam o sebeble, yazmaya kalksam çok şey yazarım çünkü
17
@bedevi arkadaşım 4 dedim ben. Ben tanı almadan önce hiv hakkında bir bilgiye sahip değildim. Aids i duyardım ve korkunç bir hastalık olduğunu bilirdim. Önce öğrenirdim nedir diye. Evlenirken, hastalıkta sağlıkta... diye söz veriyoruz birbirimize. Fakat, benim hiv ile tanışmam ve karşı tarafın bana yaklaşımı maalesef böyle olmadı.
18
HIV + KÖŞE / Ynt: iş kaygısı
« Son İleti Gönderen: Nocturnal Bugün, 12:01:29 ÖÖ »
@Carsonfrankie üzgünüm geç cevap yazıyorum. Bunu bizzat benim şirketim istemiyor. İş kolumun bağlı olduğu ulusal ve uluslararası otoriteler istiyor. İşe ilk girerken bakılıyor, ilk sağlık muayenesinde. Sonra 5 senede bir sağlık muayenesi tekrarı, 3 senede bir de iş sağlığı denetimi var meslek hastalıkları için.

Ben 5 senelik medical check içinde istenmesinden çok korkuyordum, çünkü şirket seni bu durumdan ötürü işten çıkartıyor olmuyor, sen uluslararası normlarda sertifika gerekliliklerine uymuyor olduğundan ötürü işe uygun olamıyor ve bu yüzden işten çıkartılmış oluyorsun. hani ben muhasebeci olsam da bir anda matematik mantık yeteneğini kaybetsem beynimde bir sorun çıksa gibi.

Daha detay vermek isterdim ama vermek beni rahatsız edeceğinden lütfen anlayış gösterin. teşekkürler.
19
Toplumun HIV / AIDS Önyargısı / Ynt: İzole edilme isteği
« Son İleti Gönderen: yanlızadam Dün, 11:51:08 ÖS »
@Zeyzey_neyzen  önce fikrinden dolayı çok teşekkür ederim. Biz kendi kendimizi izole etmiyoruz. İzole edildik ve buna zorlandık. kendimden örnek vereyim; rahatsızlığım İK tarafından öğrenilince, iş yerinden izole edildim. Şu an süresiz izindeyim.
Ülkemizde hiv konusunda aşırı bir bilgisizlik var. Sen, bence bunu konuda bir başlangıç yapmak istemişsin. Ben, ilk tanıyı aldığım gün, hiv nedir? aids ile ne alakası var? bilmiyordum. Doktorun sadece bana; hiv şüphesi var, o yüzden doğrulama testi istiyoruz. dediğini hatırlıyorum. Aids miyim yani dedim. Bu kadar bilgisiz ve cahildim bu konuda. Şimdi CD4 hesaplıyorum. ;D
İnsanlar, hiv virüsü nedir bilmediğinden dolayı da deşifre olmaktan korkuyoruz tabi. Sağlık çalışanları bile bize zombi muamelesi yaparken, sokaktaki Ayten abladan, Mustafa amcadan bizi anlamasını bekleyemeyiz. Ama bir başlangıç yapmak gerekir. Bu konuyu işleyecek Televizyonda o kadar çok program var ki, ama, yok kimse bu konuya yanaşmıyor. Hiv virüsünü insanlara anlatmak bence, hastalığın ilerlemesini de önleyecektir.
20
Benim kocam yapmaz! Net yani:)))))))))

@Zeyzey_neyzen hanım sizin sitede bulunma amacınız nedir acaba merak ettim?

Benim Kocam yapmaz ne kadar da saçma bir yorum. Mutluluklar Size ve yapmayan kocanıza...
Elbette ironi yaptım bunı emojiden anlamış olmanızı düşünüyordum genelde milletimize özgü böyle bir durum var bunu espri mahiyetinde dile getirdim
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10