Mavi-Banner

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
HIV + KÖŞE / Ynt: 2 3 gündür kafayı yemiş durumdayım 2
« Son İleti Gönderen: bedevi Dün, 04:23:23 ÖS »
sitenin müdavimleri bilir...bi elemanımızda hiv çıkmıştı..eşinde baya ileri seviye hiv vardı...uçakla memleketi özbekistana yollamıştık iki ay kadar evvel..

  şimdi konuyu tekrar uzun uzadıya yazacak değilim...ama yeri geldi yazmam gerek...

 dün elemanı bi köşede ağlarken gördüm...hayırdır ne oldu falan diye sorduğumda eşine ulaşamadığını biraz önce bi mesaj geldiğini söyledi....ver bakayım şu mesaja dedim merak ettim haliyle...
 
   bi mezarlık resmi ..kiril alfabesi ile bişeyler yazıyor..bide kadın resmi ...konuyu anladım tabi...eşi ölmüş...çocuğada eşinin kız kardeşi mezarlığın resmini yollamış...artık karısından umudunu kessin diye...

   ya arkadaş acıyı düşünebiliyormusunuz ?  özbekistanda ilaçları devlet karşılayamadığı için ve alım gücü olmadığı için 29 yaşında bi kadın bağıra bağıra öldü, iyimi ?

  şimdi fobik arkadaşlar biraz empati :

şimdi bizler hastalıkla mücadele ederken, birileri ilaç temin edemediği için ölürken sizin sitede boşbeleş, saçma sapan muabbetleriniz komik oluyor...tabiri caizse cenaze evinde çiftetelli oynamaya benziyor...koyun can derdinde kasap mal derdinde gibi oluyor... 
   
   bi şüpheniz varsa gidin test olun...aklınızdaki sorun işaretlerini yok edin...ama buraya gelip insanlar bu hastalıktan ölürken, yada yaşama  tutunmaya çalışırken sizin dam üstünde saksağan tarzı sorularınız bizleri rencide ediyor...
12
Mavera üstad çok teşekkür ederim inşallah tekrardan yükselir. Bidahada yasaklanmama mi umuyorum saygılar :)
13
HIV + KÖŞE / Ynt: 2 3 gündür kafayı yemiş durumdayım 2
« Son İleti Gönderen: Ocp Dün, 03:38:46 ÖS »
Bence de haddini ve uslubununu bil bu insanlar burada bunca dertlerinin arasında senin benim gibi bu sıkıntıları yasamayanlarada destek olmaya çalışırken onlara bu şekilde yaklasmaya ve konuşmaya hakkin,hakkımız yok ne sen ne ben kimse onlara maaş ödemiyor,ekmek,is veya is vermiyor tamamen kendilerini adamislar buradan insanlara yardımcı olmaya tabiki onceliklik gerçekten bu rahatsızlığı yaşayanlara sonrada sana ve bana ne diyor insanlar biz doktor değiliz sizin korktuğunuz ile biz yaşıyoruz doktorların ve uzmanların söyledikleri bunlardır bunları su su zamanlarda yapin... Daha ne yapsınlar abi allah aşkına sitem etmeye hele ki buradaki insanlara sitem etmeye ne hakkımız var adamlar elinden geleni yaparken her konuya ayrı bir başlık açılmış ve gerekli bilgiler paylasilmisken ve buna nazaran her soruya sacmada olsa cevap vermeye calisilmisken yahu daha ne yapsın bu insanlar,nasıl yardımcı olsunlar ???
14
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: test sonuclarım
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 03:37:20 ÖS »
Süper o zaman!
Aynen devam!
#HIVilaçlarıişeyarıyor
15
HIV + KÖŞE / Ynt: İyi hoş negatifli fobik diyorsunuzda
« Son İleti Gönderen: Mavera Dün, 03:32:03 ÖS »
Çok büyük bilimsel araştırmalar ve uzun yıllar süren çalışmalar sonunda hiv tanısı için günümüzdeki rehberler hazırlanmış. Hiv bulaşı olduysa hangi testle hangi zaman aralığında çıktığı belirlenmiş, görülmüş, BİLİMSEL OLARAK kanıtlanmış ve öyle rehberlere geçmiş. Barsaklarda lenflerde senelerce saklanan testlerden kaçan, testte çıkmayan hiv yok. Nokta.

Senin yaptığın dünyanın yuvarlak olduğu bir sürü blimsel kanıtla ortada iken 'hayııır düz de olabilir bakın bakın çünkü ben öyle düşünüyorum!' Demekle aynı. Yani saçmalık. Bu çağda hala.

Hiv pozitif olmadığı halde hastalıktan kurtulmayan eski deyişle nane molla insanlar hep vardır olacaktır. Ve stres bağışıklık sistemini güçsüzleştiren en büyük etken. Hiv korkusunu yenemeyen bununla ciddi stres yaşayan kişilerde her türlü hastalık çıkabilir, bağışıklıkları zayıflayacağı için. Türk filmlerinde kahrından verem oldu kanser oldu denir bu doğrudur çok büyük üzüntü/stres bağışıklığı düşüreceği için vereme de kansere de zemin hazırlayabilir!

Hiv takıntısı olan bu kadar ciddi korku/panik yaşayıp atlatamayanların yapması gereken çok basit.
Psikiyatriye gidip ilaç tedavisi başlamak.
Post travmatik stres bozukluğu, depresyon, takıntı, panik bozukluk bunların hepsi gerçek olan, çok iyi bilinen ve tedavileri olan hastalıklar.

Konu çok tatsızlaşacak yeterli cevap verildiğini düşünüyorum konuyu kilitliyorum
Bir daha da yazmayın bu tarz saçma şeyler onaylanmayacak. Dünyanın yuvarlaklığını/düzlüğünü nasıl tartışmıyorsak bunu da tartışmayacağız.
16
Cd4 stres, hastalık, uykusuzluk, aşı olma, üşütme, az su içme vb her türlü sebepten değişebilir.

Önemli olan rna, rna negatifse ilaç işe yarıyordur. Cd4 lerin de zamanla toparlayacaktır. Korkma.
17
HIV + KÖŞE / Ynt: Kızılay aradı
« Son İleti Gönderen: mert_poyraz Dün, 02:43:01 ÖS »
@Arutha arteriti araştırdım neredeyse %90 nı var bende belirtilerin kas ağrıları saç derisinde hassasiyet çene yorgunluğu bir çoğu bende hali hazırda var peki ama doktorlara o kadar bende başka bi rahatsızlık var ise bakmamız lazım değil mi dediğimde testin neden pozitif çıktığını bilmiyoruz bir çok neden olabiliir hangisine bakıcaz diyorlar bide pek anlamadım ama son konuşmamda doktor çapraz reaksiyona giriyor testler o yüzden sürekli pozitif geliyor sende dedi ama ben bir şey anlamadım bu yaptığın yorum benim için çok önemliydi doğrulama negatif gelirse senin sölediğin rahatsızlığa yönelicem

teşekkür ederim
18
HIV + KÖŞE / Ynt: 2 3 gündür kafayı yemiş durumdayım 2
« Son İleti Gönderen: turuncu Dün, 02:10:24 ÖS »
Önce burada kimsenin doktor olmadığını iyi kavraman lazım. Hoş doktor olmaya gerek de yok. Sana sunulacak en iyi şey belirli sürelerde test olman. Negatif aldıysan kafayı yeme durumuna yapılabilecek hiç bişey yok burada. En fazla o duruma geldiysen sebepsiz yere psikiyatrik destek önerilir. Öneri istemiyor musun sen burada? Al sana öneri işte. Daha fazla ne yapabilir sana pozitifler burada. Bunun bilincinde değilsin. Sen daha kendinin farkında değilsin burada empati yapın diyosun. Allah bilir içinden iyi ki pozitif olmuşsunuz falan da diyosundur şimdi. Çünkü kafayı yemek üzeresin. Git kardeşim. Destek mi alacan,sosyalleşecen mş, sex hayatını mı bitirecen, kondomsuz mu gezmeyecen napacaksan yap. Çaren burada değil senin.
19
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: AŞILARINIZI OLUYOR MUSUNUZ ?
« Son İleti Gönderen: turuncu Dün, 02:00:16 ÖS »
Aile hekimleri aşıların sağlık ocaklarında ücretsiz yapıldığını bilmiyorlar.  İlk gittiğimde bana da al aşını yapalım burada olmuyo dediler. Israrla yapıldığını söyledim. Yarım 1 saate yakın beklemiştim onlar yapılıp yapılmadığını öğrenene kadar. Sonra aa evet yapılıyomuş deyip yapmışlardı. Söyleyin baksınlar. Ezbere konuşmasınlar.
20
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: test sonuclarım
« Son İleti Gönderen: vitamin8687 Dün, 01:36:26 ÖS »
ılk tanı aldıgımda hiv rna 10000000   suan ki  hiv rna :1,229  westerblotla dogrulama testi olmadi ılk rna sayıma gore doktor ılac tedavısıne basladi
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10