Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv pozitif bireyler evcil hayvan besleye bilir mi ?  (Okunma sayısı 1755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Hiv pozitif bireyler evcil hayvan besleye bilir mi ?
« : Mayıs 04, 2016, 07:51:01 ÖS »
Evcil hayvanlar, bulunmaz dostlardır. Hayvan beslenmesi ve hayatımızı onlarla paylaşmak, pek çok açıdan pozitif etki yaratmaktadır. Evcil hayvanınız varsa, ondan vazgeçmeniz kesinlikle yanlış olacaktır. Sadece ufak hijyen kontrollerini yapmanız yeterlidir.

Evcil hayvanınızın aşılarının ve rutin kontrollerinin tam olmasına özen gösterin.

Ayrıca  tedavi  alan  hiv pozitif bireyin  kedi  tırmalaması  sonucu  kanının  kedi  yada  köpek  tırnagına  değmesi  sonucu  evcil  hayvanına  herhangi bir  bulaşta söz  konusu  olmamaktadır.

hiv virüsü  insandan  insana  geçiş sağlayabilen  bir virüs  olup  insandan  hayvana  geçişi söz  konusu  değildir.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska, jovsi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv pozitif bireyler evcil hayvan besleye bilir mi ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 04, 2016, 07:59:36 ÖS »
Hayvan dışkılarıyla haşır neşir olmamamız gerekiyor tabi ki. Hijyene dikkat edildikten sonra evcil hayvan bir can yoldaşı ve depresyondan da koruyucu bir arkadaştır.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2016, 08:07:32 ÖS »
Kediler toxoplasmayı hayatları boyunca bir kere geçiriyorlar ve bu sürede bir iki haftalık dönemde dışkılarıyla atıyorlar. Sadece bu dönemde bulaşıcıdırlar.
Tabi ki gene de kedi köpek kuş ve bilimum hayvan dışkılarıyla temas etmemeliyiz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, BatuEfe

Mevsimsonbahar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2016, 08:13:28 ÖS »
Kediler toxoplasmayı hayatları boyunca bir kere geçiriyorlar ve bu sürede bir iki haftalık dönemde dışkılarıyla atıyorlar. Sadece bu dönemde bulaşıcıdırlar.
Tabi ki gene de kedi köpek kuş ve bilimum hayvan dışkılarıyla temas etmemeliyiz.

Sonunda geldin.
Kerem.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2016, 08:22:02 ÖS »
Evet geldim merhaba Kerem  :)

Mevsimsonbahar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 05, 2016, 09:40:52 ÖÖ »
Kedi dışkısıyla geçen hastalığı ben atlattım.
Birkaç gün ateşli yatıyorsunuz ve anlaşılmıyor.

5 yıl önce yapılan kan testlerinden görültü bu konudaki enfekte oluşum.

Siyah nankör namussuz bir kedimiz vardı. Hep yatağımda yatar ve kirletmeye çalışırdı. Sonra intikamımızı aldık! HAyvanat bahçesine verdik saldırganı. Zaten abim de Bronşit falan olmuşu. Bide beni tırmalıyordu.

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2016, 02:53:20 ÖS »
benim de bir kedim var, doğrulama testimin sonucunu öğrendiğim gün sahiplenmiştim.
benim ona, onun bana ihtiyacı vardı, şimdi mutlu mesut yaşayıp gidiyoruz :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Kullanıcı teşekkür etti: genjutsu, Fatih

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mayıs 07, 2016, 02:49:24 ÖS »
iyi kavga  gürültü yoksa sorun  yok ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

barbaros

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 04, 2016, 12:52:23 ÖÖ »
Benim 3 kedim 1 de kopegim var..toxoplazmam negatif..sadece masraflilar ama harika dostlar..cikarsiz seviyorlar..

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2017, 10:33:05 ÖS »
Evcil hayvanlar, bulunmaz dostlardır. Hayvan beslenmesi ve hayatımızı onlarla paylaşmak, pek çok açıdan pozitif etki yaratmaktadır. Evcil hayvanınız varsa, ondan vazgeçmeniz kesinlikle yanlış olacaktır. Sadece ufak hijyen kontrollerini yapmanız yeterlidir.

Evcil hayvanınızın aşılarının ve rutin kontrollerinin tam olmasına özen gösterin.

Ayrıca  tedavi  alan  hiv pozitif bireyin  kedi  tırmalaması  sonucu  kanının  kedi  yada  köpek  tırnagına  değmesi  sonucu  evcil  hayvanına  herhangi bir  bulaşta söz  konusu  olmamaktadır.

hiv virüsü  insandan  insana  geçiş sağlayabilen  bir virüs  olup  insandan  hayvana  geçişi söz  konusu  değildir.

Bunu öğrenmem çok iyi oldu, üç senedir kedi besliyorum ve ona bi zararı olur mu diye endişe etmiştim. Kızımdan vazgeçmem mümkün değil cunku :) valla süpermiş, çok bir aradayım cunku Benimle birlikte uyur uyanır oturur tırnaklarını ben keserim vs o esnada da illaaki bi yırtar kanatır biyerimi. Neyse rahat rahat mıncıklayabilirim artık onu 🐱

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 29, 2017, 02:32:07 ÖS »
@Mysterious  kedi tüyleri  uzadığı zaman  senede 2 sefer  traş ettiriyorum. Kıl tüy sorunlarıda kalmıyor, 3 ader pisicik  var  bende  tam  başbelasılar  eşkıyalar

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 29, 2017, 03:44:21 ÖS »
hayvanları özellikle köpeği çok seviyorum ama işte tüyü o tüy deli ediyor beni.aslında bir yabancı kaynaklı sitede kist yapan şeyin tüyü olmadığı son konakçıl yer olan kedi veya köpeğin ekinokok parazitinden kist olayının gerçekleştiğinı onuda parazit aşıları tam olduğu zaman hayvanın tüyünün kazak tüyü gibi zararsız olduğunu öğrenmiştim.tabi toksoplazma çok farklı birşey.ama yine de eski huydan olsa gerek beslemeyi düşünmedim ha evim bahçeli olsaydı o zaman beslerdim.ama çok seviyorum o ayrı tabi özellikle köpek :)

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2017, 05:58:42 ÖS »
Şu hayatımda Allah bana golden retriever gibi dost versin.
Maalesef biz boşandıktan çok kısa sure ölmüş.
Tesadüf mu depresyon mu bilemiyorum. Çok ağır depresyon geçirebiliyorlar.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2017, 02:23:58 ÖÖ »
Aa bu konu tam benlikmis. Hele bi olamaz densedi zaten canım pahasina yine de dostlarimdan vazgecmezdim. Ailemden ayri yasarken sadece 1 kedim vardı, onu da alip ailemin yanina dönünce artik aynı evde 6 kedi ve 1kucu ile yasiyorum. Evin bahcesinde baktigimiz kedilerde cabası.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Kullanıcı teşekkür etti: genjutsu

darkness303

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 06, 2017, 09:18:43 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, benim de 1 yaşında bir kedim var. Henüz ilaç tedavisine başlamadım. Toxoplasma negatif çıktı ama bu hastalık hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Kedilerimizin aşısı tam olsa bile geçme ihtimali var mı? Sonuçta her gün dışkısını alıp atmak zorunda kalıyoruz. Bu hastalık bizim için çok tehlikeli mi? Tedavisi var mıdır? Zaten yalnızım, bir de oğlumu vermeyi göze alamam :(.