Mavi-Banner

Gönderen Konu: hiv bulaşı hakkında genel bilgi  (Okunma sayısı 2119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
hiv bulaşı hakkında genel bilgi
« : Ağustos 26, 2016, 11:04:12 ÖS »
son zamanlarda  genel olarak   ilişki  esansında  kondom  yırtılması  yada  kondom  çıkması  nedeniyle birçok arkadaş  önlem amaçlı  kolonya  sürdügünü  yada  sabun  ile  yıkadığını  belirtip  bunların  koruyup korumadığını  sormakta

1- kolonya hivden  korumaz
2- siz  eğer karşınızda ki kişi  hiv pozitifse  ve tedavi  almıyorsa  sabunla  yıkayın, çamaşır  suyu dökün hiçbir işe  yaramaz
3-kondom en etkili  yöntemdir
4- cinsel ilişkide  zevk  sıvısı denilen  birşey  vardır sperm  ve  boşalmadan  önce  kendini  gösterir, eğer  siz korunmadan  ilişki  yasadıysanız  ve bu  zevk  sıvısı  yada  sperm yoksa hiv için bir  bulaş riski  yok demektir.( içeri boşalmadan  çekme yöntemi ama  sıvı olmadıgından  eminsen )

5- eger  cinsel  organda  açık  bir yara yani ufak  bir dokunuşla  yada  tahrişle  kanayan  bir  yara varsa bu bir  risktir
6- hiv  virüsü  cinsel  ilişkide  zevk suyu,sperm  ile  yada  belirtmiş oldugum  gibi  kanın kana  temas  etmesi ile  bulaş  olur
7- diş  etin çok  hassas  ve  kanıyor , sende  şevke  geldin  ve içine  hayvan  kaçtı, karşıdaki kişinin  dudagını  ısırtıp  kanattın  seninde agzın kanıyor işte  bu riskli

8-kadın  regl  döneminde  oluk  oluk  kanıyor ama sen  o kadar abazasın ki, ne olursa  olsun  ben  sex  yapacam diyorsun   işte  bu  risk  senin  penisinin başı mukoza  tabakasıyla  kaplı  yani   bir süngere  su damlatırsan  anında  emer  senin penisinde  bu durumda  aynısını  yapar riskli

9-ilişkidesin  kondom  patladı  bir peçete ile çıkar  yenisini tak  işine devam  et  napcam  diye  sormana gerek  yok
10-genel eve  gittin  yada  bir bayan  yada  erkek denk getirdin sex  yapacan   kimse sana  bir rahatsızlığı olup  olmadıgını  söylemez  beyin  bedava  tak  kondomunu  işine  devam  et, sonra  burada  yırtınmana  da gerek  kalmaz

11- kansız dudak  dudaga öpüşme ile  hiv bulaş olmaz.
12- parmagında  yara  var  ama  kabuk  bağlamış kolay kolay  kanamıyor, sende  parmaklamayı  çok seviyorsun  yara  kan vb yoksa parmaklayabilirsin, ama  unutmak ki  parmaklayanıda  gün gelir devran  döner  parmaklarlar

13-sex yaptın  , korunmadın  ertesi  gün lenf  bezin  şişti ahh  vahhhh mahhhhh deme, her şişen  lenf bezi  hiv belirtisi değildir mikrop  kapmışındır  pis insan   hamama gidip  bir kese attır  kendine
14- ulan  siz  enayimi siniz? 50 tane  test  ooluyorsunuz  yazık  yazık  çogunuz  öğrenci  yada  gariban adamlar, bir kondomun  tanesi  taş  çatlasın 2 lira  bir testin fiyati 150 lira   bu durumda  enayisiniz
15- ha  ben  korunmam  uçkuruma  düşkünüm zevk  vermiyor zevk alamıyorum, kalkmışı indiriyor  diyorsan  , er yada  geç  senide aramızda  görmemiz  yakındır  demektir.

« Son Düzenleme: Ekim 14, 2016, 09:28:04 ÖS Gönderen: acısada_öldürmez »
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: 441143

Ookaliptus

• Üye
  • *
Ynt: hiv bulaşı hakkında genel bilgi
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2016, 12:39:19 ÖÖ »

Çok guzel bir özet , keske bunu insanlar baslık acmadan evvel okusa , saçmasapan sorular olmadan daha faydalı bir portal olsa  diyecektim .. Ama arkadasın ilk yorumu beni iptal etti ..
Yaradan bana admin sabrı vermemiş o yuzden yazmıcam daha fazla. Ama yazmak istediklerimi az çok tahmin edeceginizi düsünüyorum.

Sevgiler

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2016, 12:32:57 ÖS »
hala daha  saçma sorular gelmeye devam ediyor.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2016, 12:13:51 ÖS »
aslında bu konuları çok detaylı bilmek imkansız.Belki anlık kurtarıyo olabilir ama kimse oturup bunun testini , doğruluğunu hesaplayamaz.
@ehlikeyhif 'in bi lafı var hoşuma gidiyo''Ya olursun ya olmazsın''
Öldürmeyen şey güçlendirir.

Kullanıcı teşekkür etti: firstday

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2016, 02:37:30 ÖS »
tekrar  tekrar  aynı soruları sormayınız.GENEL bir  özeti burada  sizler için açıkladım.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Murat