Mavi-Banner

Gönderen Konu: Gönderilen İletilerin Onaylanması  (Okunma sayısı 943 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
Gönderilen İletilerin Onaylanması
« : Ağustos 15, 2016, 10:45:01 ÖS »
Gönderilen iletiler çok geç onaylanıyor. Sizcede öyle mi? Acaba moderatör sayımız mı az? Bunun için bir şey yapılabilir mi? Moderatör sayımız yeterli ise iletileri onaylama işleminin daha hızlı olması ve sitenin olabildiğince güncel olması için moderatörler aralarında zaman taksimi yapıp ona göre dikkat etmeleri daha iyi olmaz mı?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Gönderilen İletilerin Onaylanması
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2016, 07:46:16 ÖÖ »
Aslında dediğin mantıklı. Ben sabah bu saatlerde bakabiliyorum genelde ve geceden kalanları onaylıyorum. Gün içi yoğun çalıştığım için bakamıyorum. Aö nün saatleri hiç belli olamaz sık seyahat ettiği için. Diğer arkadaşları bilmiyorum.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Ağustos 16, 2016, 03:27:10 ÖS »
Sonuçta moderatör arkadaşlar ellerinden geleni yapıyorlar. Herkesin farklı dilimlerde çalışma aralığı ve farklı sorumlulukları var. Herkes ellerinden geldiğince zaman ayırıp siteyle ilgileniyor, sorulara yanıt veriyor ve konuları onaylıyor. Burada kimsenin hakkını yememek lazım.

İletilerin saniyesi saniyesine onaylanmasını beklemek biraz haksızlık olur. Ben hazirandan beri öğleden sonra giriyorum gece yarısına hatta gece 2ye kadar konuları onaylıyorum. Ama gün gelecek, güz dönemi başlayacak, akademik çalışmalarıma, öğrencilerime ve iş yüküme de zaman ayırmam gerekecek ve saatlerim günü gününü tutmayacak. Sonuçta kim moderatör olursa olsun gönüllü yapılan bir iş. Bundan gocunmuyorum, yanlış anlaşılmasın. @acısada_öldürmez de en ufak boş zamanında sitede. Ama çocuğun işi gereği onunda günü gününü tutmuyor. Yani zaman taksimi yapılsa bile uymak zor olacak.

Diyelim ki sitede olduk, her  dakika siteyi refresh yapmalıyız ki yeni iletileri görelim. Saatler boyu boşuna refresh yaptığını düşünsene, bir de ileti yokken. Ne kadar sinir bozucu bir durum değil mi?

Sitenin en iyi bilgilendirmesi mail yöntemi. Onaylanmayan konular mailimize düşüyor. Ancak saat başı onaylanmayan konuların özeti şeklinde. Yani senin 10.01'de yazdığın bir ileti bize 11.00da bilgi olarak geçiliyor. Ben şahsen müsaitsem girip onaylıyorum. Ama sanırım o 59 dakika sana ağır davranıyormuşuz gibi geliyor. Kaldı ki mailde koca koca Hiv ve AIDS yazıyor. Şimdi benim eğitim öğretim dönemim başladığında odamda mail kutumu açık bırakamam bile. Birinin gördüğünü düşünsenize. Siz böyle bir sorumluluk alır mıydınız? Mecburen junk/spam kutuma alacağım ve boş oldukça oradan takip edeceğim. Kaldı ki o da bir risk.

O nedenle zamanın taksim konusunun pek de yararlı olmayacağını düşünüyorum. Gönüllü olarak (seve seve) yapılan bir durum için kimsenin ekmek teknesini geri plana atacağını sanmıyorum. Ha, zamanı bol olan, anında onay yapabilecek biri varsa değerlendirilir ve kurucumuz @Shopska kararını verir. Şu şartlarda ergen tayfası dışında böyle birine rastlamadım ben internette. Aralarında en esnek zaman dilimine sahip, uzun tatil dönemi olan moderatör olarak elimden gelen bu. Daha iyisi için, bireyin hiç çalışmıyor olması gerek. Unutmamalı.

Bu kısıtlama sizleri korumak adına yapıldı. Her gün o kadar saçma sapan sorular, konular, başlıklar ve trollemeler geliyor ki, siz bunların %30unu falan görüyorsunuz. Bu sistem olmayınca da her gün şikayet ediliyordu başlıklar, konular ve üyeler. İnan bana o günleri yaşamak istemezdin.

Kendi adıma sistemin mümkün olduğunca hızlı ilerlediğini düşünüyorum. Bu konuda hiç bir moderatör arkadaşımın hakkını yememeliyiz ve anlayış göstermeliyiz. Aile genişledikçe daha iyiye gidecektir. Umarım @süvari arkadaşım da buna anlayış gösterir. Sonuçta ölüm kalım meselesi değil iletilerin aceleliliği. Haksız mıyım?
There's a light guiding my way.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, ehlikeyhif

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 16, 2016, 07:02:21 ÖS »
Şu an eldeki imkan bu ise ne yapalım. Kimsenin hakkını hukukunu göz ardı ettiğimizden değil de acaba farklı şekilde olabilir mi dedim. sadece...

Teşekkürler @cercei .:D

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ağustos 16, 2016, 07:19:57 ÖS »
Rica ederim. İyi niyetinden şüphem yok zaten. Kendi adıma gerekçelerini açıkladım. Gün olur büyüdükçe zaten böyle sorunlar olmaz diye tahmin ediyoruz. Biraz sabır sadece :)
There's a light guiding my way.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ağustos 16, 2016, 07:35:13 ÖS »
Bence yönetim gayet iyi.
Fazla kisi olunca hem sıkıntı oluyor.
Az oz ve gayet özverililer.
Nazar değmesin. :)
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, cercei

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2016, 11:39:46 ÖÖ »
yazılan  konuların  büyük çogunlugunu  siliyorum.Buna  rağmen  özel mail adresime  hesap sorar  gibi maiiler  düşüyor.Sorulan  soruların  büyük  bir çogunlugu testlerle alakalı, ama  forumun esas amacı  yeni tanı almış  yada  hiv ile  yaşayan  bireylere  gündelik  hayatta  destek  ve  yardımcı olabilmek, sizlerden de  ricam testlerle alakalı soru soran  tiplere  cevap  vermemeniz.Gördüğüm anda  konularını siliyorum zaten.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: süvari, Matland

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 08, 2016, 01:46:42 ÖÖ »
Bende kesinlikle test basliklarini okumuyorum bile cunku bana cok samimiyetsiz geliyor oluyorum bitiyorum diyen adam internetten kendine tani koymaz ayrica burada zaman bile gecirmez ben ilk eliza testinde poz. Oldugumu ogrenince sisli kolon hastahanesi hiv rnayi 3 gunde veriyordu orada bi hiv rna oldum sonra internette mavi lap 3 saatte 3 saatte verdigini duyunca gidip 2. Odeyip hemen orada bir daha verdim kan. O sebebten ben inanmiyorum hic birinin olup bittigine.  Gunde 10 kere giriyorum cugu zamanda onlineyim test bolumune uyuz oluyorum ✌😊

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, tarantula

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 08, 2016, 06:55:49 ÖS »
Bilirkişi konumunda olanlardan yardım almak güzel tabi. Ben de öyle yaptım. Ama bunu pozitif olduğumu öğrendiğim zaman yaptım.. O kadaaar  konu var testlerle,bulaşla ilgili..Farklı hikayelerle buradan negatif almaya çalışıyolar.Çoğu zaman sinir  bozucu şeyler anlatılıyor.Bişey daha dikkatimi çekti.Bana öyle gelmiş olabilir bilmiyorum ama konu hakkında bilgisi olan negatif arkadaşlar saçma sorulara daha fevri cevaplar veriyolar... Bence burda negatif olmalarının verdiği bi rahatlık söz konusu😊 Haklı buluyorum tabi onları... Ama işte ne denir bilmiyorum.. Anlatabilmisimdir umarım.😊

mehmet09

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ekim 08, 2016, 10:24:41 ÖS »
Gönderilen iletiler çok geç onaylanıyor. Sizcede öyle mi? Acaba moderatör sayımız mı az? Bunun için bir şey yapılabilir mi? Moderatör sayımız yeterli ise iletileri onaylama işleminin daha hızlı olması ve sitenin olabildiğince güncel olması için moderatörler aralarında zaman taksimi yapıp ona göre dikkat etmeleri daha iyi olmaz mı?
yok eskiden daha kötüydü. çünkü yük admindeydi. şimdi herkes yani moderatörler de ilgileniyor.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Kasım 02, 2016, 10:52:10 ÖS »
Bilirkişi konumunda olanlardan yardım almak güzel tabi. Ben de öyle yaptım. Ama bunu pozitif olduğumu öğrendiğim zaman yaptım.. O kadaaar  konu var testlerle,bulaşla ilgili..Farklı hikayelerle buradan negatif almaya çalışıyolar.Çoğu zaman sinir  bozucu şeyler anlatılıyor.Bişey daha dikkatimi çekti.Bana öyle gelmiş olabilir bilmiyorum ama konu hakkında bilgisi olan negatif arkadaşlar saçma sorulara daha fevri cevaplar veriyolar... Bence burda negatif olmalarının verdiği bi rahatlık söz konusu😊 Haklı buluyorum tabi onları... Ama işte ne denir bilmiyorum.. Anlatabilmisimdir umarım.😊
Bekara karısını boşamak kolaydır,davulun sesi uzaktan hoş gelir,damdan düşenin halini damdan düşen anlar v.s.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Kasım 03, 2016, 12:29:52 ÖÖ »
Ben ancak akşamları onaylıyabiliyorum gündüzleri işte olduğum için pek zaman ayıramıyorum gene de elimden geldiğince hızlı cevap vermeye çalışıyorum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Kasım 03, 2016, 09:07:24 ÖÖ »
Gerçekten ağır saçmalık ve küfür içeren başlıkları onaylamadan siliyorum

Onun dışında test sorularını çok abuk olmadıkça onaylayıp cevaplama taraftarıyım ben, çünkü faydalı olduğunu düşünüyorum. Bazen hani derler ya Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum tane tane tek tek, ne yapalım başka türlü anlaşılmayacaksa. Benim cevap vermem bir kaç dakikamı alıyor. Ama o kişi bir şey öğreniyorsa bu bir kaç dakikama değer diye düşünüyorum, üşenmeden her cevabın altına BUNDAN SONRA MUTLAKA KORUN diyorum. Bu kadar yüzlerce kez dememe karşın bir kişi bile korunup hiv ile enfekte olmazsa buna da değdiğini düşünüyorum.

Bu durumdan rahatsız olan sinirlenen negatif veya pozitif arkadaşlarımız test başlıklarını okumasınlar rica ediyorum. Pozitif arkadaşlarımızın açtığı kendi dertlerimizi paylaştığımız bölümlerde devam edelim hep beraber. Sitenin kalitesi kalıcı üyelerin verdiği cevaplarla anlaşılır, ilk defa gelip bize göre saçma (ama belki o kişi için hayati önem taşıyan) bir soru soran kişiye kalıcı kıdemli ve saygıdeğer üyelerimiz hakaret edip dalga geçmemeli, yardımcı olmaya çalışmalı diye düşünüyorum. Tabi abartıp işi maskaralığa dökene göz yumulmaz o ayrı.

Ha sabitlenmiş başlıklarda zaten test süreleri yazıyor, önce burayı okuyun, boşa soru sormayın diyoruz
Ama çok fazla şey bekliyoruz böyle yaparak.
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2016, 09:15:56 ÖÖ Gönderen: Mavera »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Kasım 03, 2016, 09:23:05 ÖÖ »
Sabit başlıkların okunmasını beklemek bence çok şey beklemek değildir. Ama katılıyorum sonuçta test süreleri ile ilgili olarak cevap veren verir. Ben dediğin yöntemi uyguluyorum ve okumuyorum bu başlıkları. Ancak fantezi dünyasını buraya yansıtanların mesajlarına olur da rastgelirsem ağız dolusu küfür etmek istiyorum. Bunlar buranın kalitesini de düşürüyor. Moderatörlerin bu konuda duyarlı olması gerek.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Kasım 03, 2016, 11:54:33 ÖÖ »
Yabancı forumlarda da benzer başlıklar konular oluyor, teması ayrıntılı şekilde anlatmak istiyor insanlar çünkü büyük kaygıları oluyor. Parmağı ile eliyle vajinaya dokunmak, masaj yaptırırken elle tatmin olmak, oral sekste alıcı verici durumda olmak, içeriye dışarıya boşalmak vs bunlar hep değişik risk grupları olduğu için ve bazen şeytan ayrıntıda gizli olduğu için önemli olabiliyor.  Ama karşı tarafı veya başkasını rencide edecek veya iyice işi terbiyesizliğe vuracak detayları tabi ki onaylamayız.