Mavi-Banner

Gönderen Konu: Alkollüyken İlaç Almak  (Okunma sayısı 1532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Alkollüyken İlaç Almak
« Yanıtla #15 : Nisan 01, 2017, 09:07:09 ÖS »
Ben her gün alkol alıyorum.
Hatta bazı günler şu olmayınca ilacı yutup üstüne alkol yudumluyorum.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

engineer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mayıs 25, 2017, 07:20:15 ÖS »
alkolu bende haftada bir gün içiyorum. ilacımı o yüzden alkole göre ayarladım ve öğlenleri alıyorum. alkolede gece 11 gibi başlıyorum. gece 2 de bitiriyorum. sabah kendime gelmem  12-1 buluyor kendime geldiğimde ilacımı alıyorum tekrar ve alkolden sonraki gün 4 litre su içiyorum. Limon yiyiorum yine bol bol ve soda alıyorum. Ayrıca ne kadar işe yarıyor ama karaciğer için enginar hapı kullanıyorum ve haftada bir kez enginar kesinlikle tüketiyorum.

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 25, 2017, 07:48:12 ÖS »
Anlattigin durum ilac etkisini azaltabilir. Virus direnc gelistirebilir. Sag ust koseye alkol aramasi yaparak. Gunde veya haftada kac birim alkol alabilecegini ogrenebilirsin.

Kullanıcı teşekkür etti: engineer

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 25, 2017, 08:15:56 ÖS »
@engineer 11 de başlayıp 2 de bitirdiğin alkol için yarım gün gidiyorsa iyi içiyorsun heralde :) Enginar kesinlikle yenmeli.Çok sevmememe rağmen ben de yiyorum.

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 25, 2017, 10:04:22 ÖS »
Sanılanın aksine, antiretroviraller de dahil olmak üzere, birçok ilaç alkolle etkileşime girmez.

Fakat ailemde ve cevremde o kadar çok alkol alınca bozulan insan var ki, kırk yılda bir bira veya bir kadeh şarap içerdim, onları gördükçe artık onu bile içesim yok.

Kullanıcı teşekkür etti: engineer

engineer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 26, 2017, 10:22:17 ÖS »
Anlattigin durum ilac etkisini azaltabilir. Virus direnc gelistirebilir. Sag ust koseye alkol aramasi yaparak. Gunde veya haftada kac birim alkol alabilecegini ogrenebilirsin.

baktım 10 birim alıyorum haftada ama tek bir günde. daha fazla değil. 14 barajını aşmıyorum. ama onuda bırakırsam intahar ediyim daha iyi. tek zevkim eğlenip dans edip içki içmek.

engineer

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 26, 2017, 10:23:16 ÖS »
@engineer 11 de başlayıp 2 de bitirdiğin alkol için yarım gün gidiyorsa iyi içiyorsun heralde :) Enginar kesinlikle yenmeli.Çok sevmememe rağmen ben de yiyorum.

10 -12 birimi geçmiyorum. çok fazla değil ama bende içki bir gecede içince yorgunluk yapıyor. çok su içmem lazım içki içerken yada.

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 27, 2017, 09:03:17 ÖÖ »

10 -12 birimi geçmiyorum. çok fazla değil ama bende içki bir gecede içince yorgunluk yapıyor. çok su içmem lazım içki içerken yada.

Haftalik birimi gunlere yaymak en dogrusu. Hicbir uzman bak senin bu kadar birimin var bir gunde hepsini al demez diyemez. Ictikten sonra su tuketmen senin icin iyi olur. Bu arada tek keyfin icki olmasin. Sevecegin baska bir ugras bulabilirsin. Tek alkol ile desarj olma ;)