Mavi-Banner

Gönderen Konu: toplumdaki bilinçsizlik karşısındaki partnerinde bir şey olmadığını zannetmek  (Okunma sayısı 1577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Bana da devlet hastanesinde ilk elisa pozitif çıktığında söylememişlerdi,eksik kan alındığını,bir tüp daha almaları gerektiğini söylemişlerdi.
İkinci test de pozitif çıkınca sağlık personelinin hal ve hareketlerinden  bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım,ısrarla sormasam doğrulama gelene kadar yine haberim olmayacaktı.
Belki de ikinci aldıkları kanın kaybolduğunu falan söyleyeceklerdi.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
hastane yönetimi tam kesinleşmeden bilgi vermeyi güzel karşılamıyor buna rağmen bazı personeller bilgi veriyor  doğrulamaya giden kanların çoğu negatif geliyor yozgatta Ali Orhan Bulucu'nun intihar etmesi  ve kayserideki bir gencin tabancayla intihar olayından (her ikisinin doğrulaması negatifdi)  sonra hastaneler daha dikkatli davranıyor

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
hastanenizi söyleyinde oraya test olmaya gelmeyelim zira sizden alacağımız negatif hiç bir anlam taşımıyor hayatımda böyle rezillik görmedim işallah pozitif tanı alan biri bir başkasına bulaştırmaz böyle birşey olursa milyonlarca tazminat ödenir ama o insanın sağlığını getiremezsiniz

eliza testi kesin tanıyı koymaz anti hıv 41.19 okuyan hasta doğrulamadan negatif geldi değeri yüksekti elizada yalancı pozitiflikler fazla olabiliyor

canan

• Yeni Üye
  • *
yani devlet hastanelerinde test olduğumuzda 40 gün 50 gün telefonumuz çalmazsa evimize kağıt gelmezse öyle mi emin olacağız testimizin negatif olduğundan gerçekten çok saçma

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
yani devlet hastanelerinde test olduğumuzda 40 gün 50 gün telefonumuz çalmazsa evimize kağıt gelmezse öyle mi emin olacağız testimizin negatif olduğundan gerçekten çok saçma
pozitif sonuçları hastane bildiriyor hasta takipte olduğu için  negatif sonucu kendisi öğreniyor bir düşün pozitif çıktın ve  sana söyleniyor sonra doğrulamayı beklemek hastalar için zor oluyor intihara kalkışanlar oluyor tamamen bilgisizlik  hastaların öğrenmemeleri en iyisi negatifler  zaten fobik  bir de pozitif çıktığını düşün ne olur  :-X

canan

• Yeni Üye
  • *
yani sözün özü sizin hastanenizde yapılan elisada hastaya negatiften başka yanıt verilmiyor kişi negatifde olsa pozitifde alacağı yanıt belli negatifsin?.. anlamadığım şu siz bu insana negatifsin dediniz -riskler göze alındı- ama bu insanın sistemde kayıtlı telefon numarası yok yada yanlış bu insanda negatifim diye gitti dikkatsiz bir biçimde sex hayatına devam etti doğrulama sonucu geldi pozitif olarak kişinin telefonu yok telefonla ulaşma imkanı yok kimlik numarasından ikamet adresini bir şekilde öğrenip evine sonuç mu yolluyorsunuz? buda ailesi bile olsa hasta bilgilerinin ihlal edilmesi değil mi? bana çok değişik geldi söylediğiniz

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Arkadaslar lutfen biraz saygili olalim.
ceza25, yazdigin iletiyi silmek zorunda kaldim.
kavga cikaracak sekilde hakaret etmeyelim lutfen.
Birisini bir konuda ikaz edeceksek dogru cumleler kullanarak ve karsimizdakini incitmeden yazalim.
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2016, 11:32:14 ÖS Gönderen: Theodor »
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
yani sözün özü sizin hastanenizde yapılan elisada hastaya negatiften başka yanıt verilmiyor kişi negatifde olsa pozitifde alacağı yanıt belli negatifsin?.. anlamadığım şu siz bu insana negatifsin dediniz -riskler göze alındı- ama bu insanın sistemde kayıtlı telefon numarası yok yada yanlış bu insanda negatifim diye gitti dikkatsiz bir biçimde sex hayatına devam etti doğrulama sonucu geldi pozitif olarak kişinin telefonu yok telefonla ulaşma imkanı yok kimlik numarasından ikamet adresini bir şekilde öğrenip evine sonuç mu yolluyorsunuz? buda ailesi bile olsa hasta bilgilerinin ihlal edilmesi değil mi? bana çok değişik geldi söylediğiniz

negatif demiyoruz daha sonucunuz çıkmadı diyoruz negatifse bildirimde bulunulmaz pozitifse hastaya ulaşılmaya çalışılır

free bird

• Yeni Üye
  • *
Bugün doktor sitesinde Enfeksiyon uzmanına sorulan bir soruyu okudum.Baya ilginç geldi aşağıda paylaşıyorum.

https://www.doktorsitesi.com/soru/hiv-pozitif/1653930

buda belirtiye takılanlara

https://www.doktorsitesi.com/soru/hiv-pozitif/967326

Mevsimsonbahar

• Ziyaretçi
Takip ettiğim bir vaka vardı.
Antihiv elizasi 1.19 çıkmıştı. Dogrulamadan negatif gelmişti.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Takip ettiğim bir vaka vardı.
Antihiv elizasi 1.19 çıkmıştı. Dogrulamadan negatif gelmişti.

anti hıv 1 ila 4 arası okuyanlar hep negatif geliyor 4 üzeri ise pozitiflik verebilir bu dediklerim eliza cihazı içindir

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
ben ilk eliza testim için kan verdiğimde sonuç öğleden sonra çıkar dendi, öğleden sonra sonuç almaya gittiğimde doktor makinede problem var dedi ve tekrar kan alındı yarın öğlen gel dendi. ( burada delirmeler başlıyor :) ) ertesi gün gittiğimde doktor durumu söyledi 2 kez test yaptık pozitif geldi ama yalancı pozitiflik durumuyla sık karşılaşıyoruz o yüzden doğrulamaya göndereceğiz, panik yapma ama bu süre zarfında da kan alışverişinde ve cinsel temasta bulunma dedi. Ki bence doğru tavır da bu. hastayı panikletmeden ona doğru bilgiyi vermek ve doyurucu açıklamalarda bulunmak.
Dünyayı güzellik kurtaracak!

barbaros

• Ziyaretçi
Hastanemi degistirip sadi konuga gecmeyi dusunuyordum simdi tekrar dusunuyorum..ne demek soylenmez ..sen doktormusun mehmet yada gorevin nedir orada..hastaya durumunu soylemedim ne demek zaten doktor degil isen sen soyleyemezsinki..bunu doktoru soylemeli yani ehliyeti olan kisi..gorevin nedir merak ettim..

barbaros

• Ziyaretçi
Bende ilk taniyi eliza ile aldim ozel bir hastanede sonuc 1.19 pozitif.ve ben pozitifim..hatta duruyor olmasi lazim..

Ruboy

• Katılımcı Üye
  • *
Tanı sürecinde bende ilk pozitif aldığımda bilgilendirilmiştim.süreci anlattılar doğrulama olmadan tanı koyamayız ki çoğu örnekte doğrulamadan negatif döner merak etme canısı bekle  doğrulama 2 haftaya çıkar dediler. ben bekleyemedim ve özel bir laba gidip testi tekrarladım onlar da doğrulamaya gönderdi iki gün arayla çifte western blotla tanımı almış oldum.
ben doktorların tavrını begenmiştim acıkcası gayet mantıklı bir acıklama yaptılar bana.Toplum dediğiniz gibi cok bilinçsiz dısardan bakınca anlasılmıyor ki kimin HIV tasıyıp tasımadığı.gencler bilinclendirilmeli özellikle lise cagından itibaren kondom kullanımı yaygınlastırılmalı diyeceğim ama seks o kadar büyük bir tabu haline geldi ki bırakın korunma yollarını anlatmayı seksten bile bahsedemiyorsunuz.Bu geri kalmış zihniyetten ötürü genclerimiz HIV ve daha birçok cinsel yolla bulasan hastalıklar ile tanısıyorlar ne yazık ki.