Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ramazan Sonrası Tespitler  (Okunma sayısı 962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beyzale

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Ramazan Sonrası Tespitler
« Yanıtla #15 : Mayıs 27, 2017, 10:44:29 ÖS »
Bende tutuyorum sahurda alıyorum ilacımı

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mayıs 27, 2017, 11:56:41 ÖS »
@focke-wulf  İyi hissetmen için yazıyorum zaten. Yanlış anlama sakın. Tabi ki geçecek. Dışardan biri olarak konuşuyorum ben. Faydası olur diye. Kader arkadaşıyız şurda. Birbirimize destek olmamız lazım. Okunanlar gerçekten etkiliyor biliyorum. Ama yatağa düşmedikçe iyiyiz çok şükür :) Bence biz biran önce ilaca başlayalım da biraz sessiz takip edelim forumu :D Bu hafta son artık ben daha fazla beklemicem. Benden sonra kaç tanı geldi... Tedavilerine başlayıp negatife bile düştüler. Kıskanıyorum :D iyiyiz iyi ;) Maneviyat da iyidir... Mantıklı eylemler doğurur.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mayıs 28, 2017, 12:22:32 ÖÖ »
@turuncu destek oluyorsun Allah razı olsun.Yaşını bilmiyorum ama kardeş gibi hissettirdin.Belki buyuksundur benden bayağı.Senin Cd4 süper bekle az daha :)
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 28, 2017, 12:28:49 ÖÖ »
Arkadaşlar benim kendi düşüncem olan ki ihtimalini yüksek görüyorum yakın bir zamanda 3-5 yıl içerisinde tam kür çıkıp tamamen bundan kurtulucaz ve şöyle hayal ediyorum...burada forumda hiç yüzünü görmediğim ama yıllarca birbirimize destek verdiğimiz  karşılıksız paylaşımlarla aslında gerçek sevginin kaynaklarıyla hep beraber bir yemekte veya başka bir organizasyonla bunu kutlamak..:)

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, mazhar

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 28, 2017, 01:22:00 ÖÖ »
Allah'ım;bizlere güç kuvvet ver,şafi ismin ile tecellide bulunup bize ulaştırılmayan tedavinin,ulaştırılmasına mani olan her türlü engeli kaldırmayı  bu ramazan ayının hürmetine nasip et...amin

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, samurai, mazhar, focke-wulf

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mayıs 28, 2017, 06:32:36 ÖÖ »
Arkadaşlar benim kendi düşüncem olan ki ihtimalini yüksek görüyorum yakın bir zamanda 3-5 yıl içerisinde tam kür çıkıp tamamen bundan kurtulucaz ve şöyle hayal ediyorum...burada forumda hiç yüzünü görmediğim ama yıllarca birbirimize destek verdiğimiz  karşılıksız paylaşımlarla aslında gerçek sevginin kaynaklarıyla hep beraber bir yemekte veya başka bir organizasyonla bunu kutlamak..:)

;Biz bu aksam yicez: )

Antipozitif

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 28, 2017, 10:14:18 ÖS »
tanı alalı dört yıl oldu. hersene orucumuda tuttum. Allah bize nur topu gb bi erkek evlatda nasip etti. herşey bitti diyeli dört koca yıl geçti ama hep güzel şeyler oldu. ümit demek yaşam demek miş. hiv bana bunu öğretti. karaciğeriniz dahil tüm organlarnız da dinlenir tutun siz orucunuzu hayırlı ramazanlar

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #22 : Mayıs 28, 2017, 10:53:14 ÖS »
İlaca ben de başlamadım. Ama bu önemli dğeil her şekilde oruç tutardım zaten. Herhangi bir rahatsızlığı olmayan neden tutmasın ki.. Öyle bir ayda cd4 md 4 düşmez...İlaçları alıyoruz zaten. İftarda da iyice doyduktan sonra ilacı alınca ve gerekli suyu da iftardan sonra bol bol içince hiç bişey olmaz. Yeterki oruç tutmak isteyelim.

@turuncu sen hala neden baslamadin.? Neyi bekliyosun.? Direnç mi.? Bence mümkün olan en kısa zamanda başlasan iyi olur.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Mayıs 28, 2017, 11:15:42 ÖS »
Arkadaslar oruç tutmak vücuda faydalıdır ic organları ozellikle karaciğeri çok güzel dinlendirir... Tek problem olabilecek yanı böbreklerin biraz susuz kalması, ama 1 aydan birşey olmaz.

Özellikle sahurda karpuz salatalık gibi çoğunluğu su olan besinleri fazla tüketin. Sadece su ile şişmeyin.
Karpuz ve salatalık mideden gectikten uzun bir süre sonra barsaklardan haala su olarak emilmeye devam eder..

Ağır beden işçisi olan veya işi gereği terleyenler fazla sıvı kaybedeceği için sakınca olabilir.
Tuzu mümkün olduğunca azaltın böbrekler süzdüğü fazla sodyumu atmak için işemeye ihtiyaç duyacak ve organlarimizdaki suyu çekerek işememize sebep olacak.

Sağlık kurallarına uyduktan sonra oruç tutulabilir. Bir sakıncası olmaz.

Bu arada arkadaşlar abimin çocukluk arkadaşı bir abimiz grip benzeri bir hastalığa yakalanıyor, doktor ilaçlarını veriyor gonderiyor. Kişi ilaçların yarısını kullaniyor iyileştiğini sanıp bırakıyor. Bir süre sonra ellerinde bir uyuşma ile hastaneye gidiyor ve yatış oluyor, mikrop sinir sistemine saldırmış. 15 gündür yogun bakımda uyutuluyor du en son iki gün once hava makinasına bağlamışlar, doktorlar ışık görmüyor ama tabikide allahtan umut kesilmez, dünya iyisi bir insandı herşey 10 gün içinde tersine döndü.

Şükürler olsunki hepimiz sag sağlim iyiyiz kimin ne kadar yaşayacağını yalnızca (cenab-ı hak) bilir. Bizler tedbirimizi alalım, ilaç rejimimizi aksatmayalim, mümkün olduğunca mutlu olmaya çalışalım, azda yasasak cokta yasasak ölüm haktır. Kimse bu dünyaya kazık cakamadi... Sevgiyle saygıyla guleryuz ve merhametle yaşayalım. Hepimizin ramazanı mübarek olsun, Kalalım sağlıcakla....

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 29, 2017, 12:29:45 ÖÖ »
@samurai hocam çok güzel konuştun ya.Bu bizim için bı sınav iyi değerlendirerek yaşayalım.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 29, 2017, 01:30:27 ÖÖ »
@samurai  evet direnç testini bekliyordum. Ha çıktı ha çıkacak diye ama çıkacağı falan yok. bu hafta ben de başlıyorum inşallah. Abinin arkadaşına üzüldüm. Allah yardımcısı olsun! Virüs neymiş peki? Hiv değil heralde dimi?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Mayıs 29, 2017, 08:53:36 ÖÖ »
@samurai  evet direnç testini bekliyordum. Ha çıktı ha çıkacak diye ama çıkacağı falan yok. bu hafta ben de başlıyorum inşallah. Abinin arkadaşına üzüldüm. Allah yardımcısı olsun! Virüs neymiş peki? Hiv değil heralde dimi?

Hayir hiv değil @turuncu  hangi ilaca baslicaksin.doktorun soyledimi.? Bayagidir bekletiyosun çünkü.!
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2017, 08:59:07 ÖS Gönderen: samurai »