Mavi-Banner

Gönderen Konu: MERHABA ARKADAŞLAR .  (Okunma sayısı 725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Moonwalker

• Ziyaretçi
MERHABA ARKADAŞLAR .
« : Temmuz 10, 2016, 11:28:44 ÖS »
Arkadaşlar size bi soru soracam , fakat kimsenin dalga geçmesini istemiyorum düzgün bi şekilde anlatacam bundan 1 buçuk yıl önce şüpheli bi ilişki yaşadım ve yaklaşık bir ay sonra elisa testi yaptım konuyu kapadım fakat testislerde yanma ve kızarma hissettim bu günlerde ve aklıma şu soru takıldı hiv olma riski yüksekmi çünkü bi doktordan 1 keresinde hiv olduğu Zaman testislerde yanma hissi oluştuğunu duymuştum . Bu durum beni korkutuyor çünkü ne olduğunu olacağını ve hayatı tahmin edemiyorum . ( Lütfen düzgün yanıtlar verin ve ters yazılan yazılara şimdiden hiç bi cevap verniyeceğimi belirtirim yani dalga konusu edecek kişiler yazmasın lütfen )

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: MERHABA ARKADAŞLAR .
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2016, 12:28:29 ÖÖ »
Hocam 1 buçuk yıl önce ilişkim oluyor ve 1 ay önce test oluyorsun ve sonuç negatif bu bölümü dogru anladıysam sen negatifsin bu yanma olayı microp kapmış olabilirsin . Uzmana görünmemde fayda var. Ama kesin sonuç sen negatifsin hiv le alakalı degil
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2016, 12:33:00 ÖÖ Gönderen: Ajax »

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2016, 12:50:43 ÖÖ »
Cinsel iliskin bugünden 18 ay once.

Olmus olduğun testi cinsel iliskiden 1.5 ay sonra (yanı bugünden 16.5 ay once) olduysan kesin sonuc degildir.

Olmus olduğun testi cinsel iliskiden 16.5 ay sonra (yanı bugünden 1.5 ay once) olduysan kesin sonuçtur.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2016, 01:13:51 ÖÖ »
@ehlikeyhif bu yazdıgını anlarsa zaten başka soru sormaz ben söyliyim 😀😀

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2016, 01:32:42 ÖÖ »
Hiv enfeksiyonunun kendine özgü belirtisi yok. Yani bende şöyle bir rahatsızlık var acaba Hiv pozitif miyim dersin, altından başka bir hastalık da çıkabilir. İnternette okuduğun lenf bezi şişmesi, ateş, pamukçuk, vücudun çeşitli yerlerinde yanma ve ağrılar Hiv'e işaret edebileceği gibi başka hastalıklara da işaret edebilir. Aradan 1 yıldan fazla bir süre geçmiş. Devlet hastanesine gidip tekrardan Elisa testi yaptırırsan, aklından Hiv şüphesini tamemen çıkarabilirsin. 1 ay belki Anti-Hiv testinin pozitif vermesi için erken olabilir ancak 1 yıldan fazla geçtiği için Anti-Hiv testiyle kesin sonuç alırsın.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Temmuz 11, 2016, 07:50:15 ÖÖ »
Arkadaşlara katılıyorum
Bir ay çok yeterli süre değil elisa için
Ha belirtinden pozitif olduğunu hiç sanmıyorum-zira belirtiyle hiv tanısı konulmaz. Testiste yanma=hiv gibi bir şey demek gülünç olduğu kadar yanlış olur.

Teyit etmek için ve psikolojini rahatlatmak için tekrar anti hiv elisa olabilirsin. Hepatitleri de baktır. Hastanede veya aile hekiminde ücretsiz yaptırabilirsin bunları. Bu kadar zaman sonra doğru ve kesindir sonuçlar.
Unutmadan, bundan sonra her zaman korunuyorsun. İstisnasız.