Mavi-Banner

Gönderen Konu: özel sektörde çalışan arkadaşlar bakabilir mi ?  (Okunma sayısı 956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
özel sektörde çalışan arkadaşlar bakabilir mi ?
« : Temmuz 07, 2016, 09:43:39 ÖS »
Malumunuz  üzere Türkiye'de  son  6 aydır  çok  ciddi  yıpratma  ve terör  olaylarında  gözle  görülür artış  ,ve hükümetin yanlış politikaları  sonucu  neredeyse  dost  ve müttefik komşumuz  kalmadı. Çalışmış oldugunuz  sektörde gözle  görülür derecede  düşüş  oldu mu ? Hatta işveren  işçi çıkarımı yaptı mı ? Genel  olarak  yasadıklarınızı  ve güncel  durumu  paylaşabilir misiniz?
BİL ÖNEMSE  KORUN.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: özel sektörde çalışan arkadaşlar bakabilir mi ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 07, 2016, 10:31:43 ÖS »
Bir işveren olarak söyleyebilirim ki çok ciddi ne düşüş var.
Piyasa da herhangi bir şekilde nakit para dönmüyor.
Ticaret: takas ve Çek üzerine dönüyor. Peşinde çok ciddi indirimler alıyoruz.

Biz herhangi bir şekilde işci çıkarmaya gitmedik.
Kriz Zaman'ında büyümenin en doğru hamle olduğunu düşünüyoruz.
Lakin biz çok olmasa da işçi alımına da gittik.

Yeni yerler alırken çok daha dikkatli adımlar ayırıyoruz.
Gelişecek yerlerde yer almaktansa gelişmiş yerlerde yer almayı tercih ediyoruz.

Bu süreç icerisinde sektör de yer alan çok ciddi firmaların maalesef ki battıklarına şahit olduk. Şanslı olanların bazıları devretti.

Halk (Ülke ekonomisi demiyorum) krize, seçime ve Güneydoğu da yaşamış olduğu iç savaşın ekonomik getirilerine çok hazırlıksız yakalandı.

Lokal anlamda iş yapan firmalar ekonominin hep 2005 ve sonrasında ki dönemde olduğu gibi devam edeceğini zannetti.

Sonuç olarak: Bugünler maalesef ki iyi günler. Yarın, bugünden iyi olmayacak.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

madmax35

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 11, 2016, 06:39:27 ÖS »
Eski konuya yazdimi fark etmedim hortlatmamak adina  yorumumu degistirdim . . . bende  ufak bi isverenim su robot isine bende mi girsem napsam acaba  ?
« Son Düzenleme: Ekim 11, 2016, 06:45:44 ÖS Gönderen: madmax35 »

yusufinan

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 11, 2016, 10:19:32 ÖS »
Merhaba ,

Biişim sektöründeyim , nedense bizde işler % 60 oranında artı. Bir anda tüm projeler bize gelmeye başladı , % 30 büyüme yaşadık 3 ayda personel sayısı olarak tahmini olarak.

Mesai kavramı yok sanırım sene sonu hepimize 5 'er maaş prim verilcek :)

Duam olurki hepinize bol kazanç ve sıhatli işler olsun !

Murat

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 11, 2016, 10:53:41 ÖS »
Bende özel sektorde çalışıyorum. Bizde cok sarsıntı olmadı. Ama egtim sektörünü cok etkilemedi. Hatta bizde artış oldu. Çünkü kapanan okullar ve etüt  merkezlerinde ki cocuklar bizlelere geldi. Biz bi durumda ektara bi kazanc sağladı.

madmax35

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 11, 2016, 11:50:38 ÖS »
valla ben kriz  olayina inan biri degilim hele  ki bu devirde is veren ve  isletmeci  olarak  pazar genisleyip daraliyor talep cogalip azaliyor sadece ama  dunya capinda bizim kadar tuketen baska toplu oldugunu dusunmedigim gibi bizde krizlerin tek sebebinin gözü doymamis  zenginler oldugunada eminim . . . hukumet  falan filan hikaye . . .  gulben ergenin bildigim izmirde 268 ticari taksisi var  biz bu yuzden ticari taksi alamayiz bizim burda  400 alinan dukkan 1 sene sonra  800 satildi  suan 1 trilyona  vermez falan falan herkezde iphone  7 plus daha tr resmi satilmamis  kirmizi isikta  audiler  bmw mercedes  landler ama kriz var  haha  kahve deryasinin gunluk cirosu 5000 uzerinde nerde  bu kriz allah askina   ???

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MühürlüKader

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2016, 01:34:06 ÖÖ »
Lütfen din ve siyaset konularını burada dallandırıp budaklandırmayalım. İnsanların hassasiyetleri olduğu unutulmamalı. Eleştiri ve densizlik arasında bir fark vardır. Detaya girmek istemiyorum ama inanılmaz rahatsız oldum. Tefsirci, ilim ehli ya da mutasavvıf biri olmadığından emin olduğum birinin benim hassasiyetim olan bir inancın değerine böyle seviyesizce bir yaklaşımla "sözde eleştiri" yapmasını kabul edemiyorum. Din ve siyaseti lütfen şuralara bulaştırmayalım. Başlık "ahlaktan" ta nerelere geldi. Ateistide, inançlısıda, dinsizide sütten çıkmış ak kaşık değil. Böyle "zamanın bilgesi" edalarıyla laf kalabalığı yaparak İslam'ı bayağı bir şeymiş gibi göstermek bu dine iman edenlere SAYGISIZLIK.
Hayat hepimiz için zor "ahlak" hepimize lazım. Platformda güncel konular ya da sosyal konularda tartışılabiliyorsa biz de buna göre başlıklar açalım. Kusura bakmayın ama ahlâki normları hakkıyla konuşmak için önce içimizdeki hayvanı terbiye etmeliyiz. Yoksa destan gibi biz de yazıp envai kelime kalabalıklığıyla futursuzca sallayabiliriz. Bu da bir üye olarak benim şahsi fikrim. Sağlıklı günler.

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
  • Akıyor bu akşam maşallah..
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #7 : Aralık 26, 2016, 11:08:02 ÖS »
15 temmuzda yaklasik 2 hafta satislar durmustu bizim,

her bombalama olayinda bir hafta duruyor yine,

Parayi turkiyede TL ile kazanip faturalari Euro ile odemek adama cidden koyuyor,

15 liralik urunden ettigimiz kari artik 25 liralik urunden edemez olduk, bu durum urunlerimizi turkiye pazarindan tamamen cekme istegi dogurdu bizde, cunku turk musteri hem cekingen harciyor hemde kazandirdigi paranin degeri yok,

Hukumetin getirdigi yasaklari delmek icin yeni urunler cikiyor ve bunun piyasasi bile buyumeye basladi :)

Ancak Euro/Dolar bolgesi musterisinin biraktigi parayi hicbir yer kazandirmiyor oda ayri bir durum,

Gun itibari ile bir Bulgar Call Center calisani Turkiyede Yeni mezun bir muhendistten daha fazla kazaniryor...

2 TL = 1 Bulgar Levasi (Bulgarlarin parasinin bile eski dolardan yuksek olmasina guluyorum) ???

Kintsukuroi

3335

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 27, 2016, 12:31:13 ÖÖ »
Malesef haklisin,

Dolar /Euro Kurunun Yuksek seyretmesi

Son yillarda Uretimden cok tuketim toplumu olusumuz. (Fed bi faizi ile dolar yukseliyor.)

Uretim ekonomisinden Insaat ekonomisine gecisimiz. ( Suan konut satislarinda gecen yila oranla hissedilir bir dusus var.)

Agirlikli ihracat yaptigimiz bir kisim diyelim ulkelerin petrol ihracatcisi olusu. (Petrolun 50 dolara dususu dogal olarak bu ulkelerin alim gucunu etkiledi.Hatta bu ulkelrde devulasyon oldu. Orn:Rusya, Suudi Arabistan, Irak , Azerbaycan vs)

Tabi etrafimizdaki savaslar istikrarsiz ulkeler ekonomiler.

Beni etkilemez deme hepsi zincirleme birer domino tasi gibi birbirine degiyor...

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #9 : Aralık 27, 2016, 01:24:30 ÖÖ »
Öyle bi döneme gelmişizki,Artık kukla haline dönmüşüz resmen.Kukla oynatır gibi oynatıyorlar bizi,Kriz var deniliyor ama, ne aç kalan var, nede parasız kalan var allaha çok şükür.Sadece ülkede son zamanda yapılan,bombalı saldırılardan kaynaklı huzursuzluk var.Bu dönemde iş açısından etkilenen tek sektör turizm sektörüdür.Turistlerin olaylardan kaynaklı ülkeye gelmemesi tabiki de en önemli husus.Bu olayların yaşandığı an itibariyle döviz ve piyasa hemen 2ye katlanıyor haliyle.Yani buna ne kriz deniliyor nede bolluk kısacası.Allahtan hayırlısını istemekten başka çare yok.İnsanımıza bişey olmasın,kan dökülmesin,ülkemize zeval gelmesinde, gerisi fasa fiso.
İki 3 günlük dünya toprak olacaz elbette..
Para ,pul hepsi gelip geçici, allah bizim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah..