Mavi-Banner

Gönderen Konu: Son zamanlarda okuduğum kitaplar  (Okunma sayısı 1322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M.Ergun

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Son zamanlarda okuduğum kitaplar
« Yanıtla #15 : Temmuz 14, 2016, 11:23:15 ÖÖ »
Ayşe Akaltun- Hüzünlü Kadınlar Seviniz

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Temmuz 14, 2016, 11:33:42 ÖÖ »
Z.LiVANELi/Orta zekalılar cenneti
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

raskol

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 14, 2016, 07:44:16 ÖS »
Jared Diamond - "Guns, Germs and Steel" (Tüfek, mikrop ve çelik)

İnsanlık tarihini ve gelişimini anlatan müthiş bir kitap. "Neden Avrupalılar Amerika'yı keşfetti de Amerikalılar Avrupa'yı keşfedip istila edemedi? İlk tarım neden Mezopotamya'da başladı? Neden veba mikrobu diğer kıtaları değil de daha çok Avrupa'yı etkiledi?" gibi bir çok soruya yanıt bulabilirsiniz.

Kitabı TÜBİTAK bastı en son ancak badem bıyıklı ağbilerim dua edemiyor yada papaz eriğini imam eriği yapamıyor diye olsa gerek yasaklattı ve toplattı. 2011'de son basım kopyasını 20₺ gibi cüzi bir rakama almıştım. Piyasada olmadığından günümüzde 2. eli sahaflarda 120 - 130 ₺ civarında bir meblağ tutuyormuş. Gezip bulursanız alın, okuyun ve okutun.

kitabın baskısı yeniden yapıldı ve halen kitabevlerinde ve online satıs sitelerinde bulunabiliyor, etiket fiyatı da 14 tl. kitap @cercei nin de dediği gibi harikulade, kesinlikle herkes okumalı ve gençlere okutmalı.

benzer konulara dair bir diğer çok iyi kitap Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi. ilginç bir şekilde çok satanlar listesine girdi bu bilim kitabı ve sevindirici yanı hala da epey iyi satıyor. okuması çok keyifli ve içeriği dolu dolu bir kitap.

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Temmuz 14, 2016, 11:48:06 ÖS »
Jared Diamond - "Guns, Germs and Steel" (Tüfek, mikrop ve çelik)

İnsanlık tarihini ve gelişimini anlatan müthiş bir kitap. "Neden Avrupalılar Amerika'yı keşfetti de Amerikalılar Avrupa'yı keşfedip istila edemedi? İlk tarım neden Mezopotamya'da başladı? Neden veba mikrobu diğer kıtaları değil de daha çok Avrupa'yı etkiledi?" gibi bir çok soruya yanıt bulabilirsiniz.

Kitabı TÜBİTAK bastı en son ancak badem bıyıklı ağbilerim dua edemiyor yada papaz eriğini imam eriği yapamıyor diye olsa gerek yasaklattı ve toplattı. 2011'de son basım kopyasını 20₺ gibi cüzi bir rakama almıştım. Piyasada olmadığından günümüzde 2. eli sahaflarda 120 - 130 ₺ civarında bir meblağ tutuyormuş. Gezip bulursanız alın, okuyun ve okutun.

kitabın baskısı yeniden yapıldı ve halen kitabevlerinde ve online satıs sitelerinde bulunabiliyor, etiket fiyatı da 14 tl. kitap @cercei nin de dediği gibi harikulade, kesinlikle herkes okumalı ve gençlere okutmalı.

benzer konulara dair bir diğer çok iyi kitap Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi. ilginç bir şekilde çok satanlar listesine girdi bu bilim kitabı ve sevindirici yanı hala da epey iyi satıyor. okuması çok keyifli ve içeriği dolu dolu bir kitap.
evet her iki kitabı da okumuştum gayet güzel ve bilgilendirici

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Temmuz 29, 2016, 01:54:56 ÖÖ »
yaşar nuri öztürk Deizm; bana biraz hafif kaldı yıllardır teoloji ve dinler tarihini araştırıyorum lakin bu konularda merakı olan ve başlangıç yapmak isteyen arkadaşlar okuyabilir.

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ağustos 08, 2016, 01:55:56 ÖÖ »
FRANS DE WAAL
Bonobo
ve Ateist
PRİMATLAR ARASINDA
İNSANI ARAMAK
Çeviren: Aslı Biçen
doğamızı anlamamız bakımından güzel bir ktap mutlaka okumanızı tavsiye ederim aynı şeyiz sonuçta

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Ağustos 08, 2016, 03:50:31 ÖS »
Primatlar bizden daha organize ve daha mutlular. Bence daha üstünler.
There's a light guiding my way.

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ağustos 09, 2016, 12:50:14 ÖÖ »
Primatlar bizden daha organize ve daha mutlular. Bence daha üstünler.
iyiliği öğrenmek için kötülğü en ince detaylarına kadar bilmek lazmdır ki yıllardır kötülğü incelrim, insanı doğasını bilmek için işin kaynağına gitmek lazımdır eğer biraz incelerseni ve araştırırsanız aslında iç güdülerimizin havyanların aksine silinmemiş olduğunu farkedersiniz halen daha çok güçlüdür davranışlarımız primatların davranışlarıyla tamamen örtüşmektedir

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ağustos 10, 2016, 12:14:27 ÖÖ »
HIRİSTİYAN
T ANRIBİLİMİNE GİRİş
DİNLER TARİHİNE KATKı
Dr. Thomas MICH güzel bir kitap özellikle de filmlerde ve çevremizde bukadar hristiyan imgelerle  kuşatıldığımız düşünürsek hristiynlığın ve felsefesinin ve müslümalıkla olan benzer ve farklılıklarını anlatan bir kitap

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ağustos 10, 2016, 12:38:06 ÖÖ »
ŞEYTAN
ETKİSİ
“Kötülüğün Psikolojisi”
Philip Zimbardo
Stanford Hapishane Deney bir grup öğrenci üzerinde yapılan deney bir kısmı mahkum bir kısmı gardian ve deeyin kontrolden çıkması dünyada bayağı olay yaratan bir deney  kitap genel olarak hapishanelerde yapılan işgenceleride anlatyor

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Ağustos 10, 2016, 12:54:53 ÖÖ »
Kitap okumayalı bayağ oldu. Bir buçuk ay falan. Neden uzaklaştım bende anlayamadım. En son Orhan Pamuk okuyordum.

Ayrıca burada ne cevherler varmış! Okuduğunuz kitaplar beni hayrete düşürdü. Hepsini tek tek inceleyeceğim, Son bir senedir daha çok kurgu okumayı tercih etsemde. 😁

mapplethorpe

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ağustos 10, 2016, 12:36:11 ÖS »
Orhan Pamuk - İstanbul
Ah İstanbul.. Ne güzel bir kitaptın sen öyle. 

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #27 : Ağustos 10, 2016, 12:46:59 ÖS »
60 Yıllık İttifakta Son Gün.
Mete Yarar.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

ceza25

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Ocak 08, 2017, 12:54:31 ÖS »
forumu bir süredir takip edemedim özel hayatımı yeniden düzenledim sanırım birçok yeni kitap makale okudum ve yeni hobiler edindim parapiskoloji biri sultan tarlacı ölümsözlük bir nörolog doktorunun gözünden parapiskoloji.. spiritüel olayların anlatıldığı güzel bir kitap

Kullanıcı teşekkür etti: Jan

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Ocak 08, 2017, 01:50:54 ÖS »
Bu konunun canlandırılması güzel. Bu arada ankara kitap fuarı ATO congresium da kitapseverlerle buluşuyor. Mutlaka ziyaret edin. Atmosfer güzel.
İhsan eliaçık - bana dinden bahset