Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lütfen yardım edin  (Okunma sayısı 1137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

John Wick

• Ziyaretçi
Ynt: Lütfen yardım edin
« Yanıtla #15 : Ekim 18, 2017, 08:55:04 ÖS »
Arkadaşlar bugün uni hastanesine gittim pozitifim maalesef doğrulama için gönderildi tabi ama sonuç değişmeyecektir. Kabullendim mı bilmiyorum çökmüş durumdayım ama doktor olağanüstü ilgilendi ve beni hem teselli etti hem rahatlattı hani evlenme çocuk konusunda dahi bilgilendirdi. Sizlerde ilgilendiniz çok çok teşekkür ederim
gelmiş gecmis olsun, ilk zamanlar cok zordur, hepimiz yasadik o donemleri. Zamanla atlatip normal hayatina donuyosun. Cunku sapasaglamiz, diger negatif insanlardan hicbi farkimiz yok. Allah yataklara dusurmesin, basimiza gelcekse tedavisi bu kadar kolay ve hayatini etkilemeyen bi hastalik gelsin yeterki. Sukur halimize

Amin, ben yatağa düştüğümde çok kötüydüm, “daha bilmiyorum” hergün dua ettim Allah’ım birdaha bu gribi yaşamayım diye.

Kimse o gribi yaşamasın.

Kullanıcı teşekkür etti: Sıkıntı buyuk

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ekim 18, 2017, 09:29:32 ÖS »
Korkma... Endişelenmen normal ilk zamanlar... Ama inan hayatında günde 1 veya 2 ilaç almaktan başka hiç birşey değişmeyecek. Kendi sağlığın için daha iyi besleneceksin. Dolayısıyla eskisinden daha sağlıklı olacaksın. Bu hastalık insanın ufkunu açıyor. Etrafında olup bitenlere daha anlam yükleyerek yaklaşacaksın. Bu hastalıktan bize ne ölüm var ne de keder. Üzme kendini hiç. Zamanla çok daha iyi anlayacaksın bu dediklerimi. Şimdi sen tedavine odaklan. Yapılması gerekenleri yap. Kimseye söylemek zorunda da değilsin. Paylaşmak,sormak istediklerini burda yazabilirsin. Her zaman yanındayız. :)

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ekim 18, 2017, 11:41:40 ÖS »
Arkadaşlar çok çok sağolun siz bir şeyler yazdikca inanın kendimi çok daha iyi hissediyorum. Sormak istediğim bisi var hani psikolojim malum ne kadar araştırmada kendimi hala duruma hakim hissedemiyorum.herseyi bu konuya bağlar oldum yani lavobaya bile sık gitsem bu yüzden diyorum yada atesim yok ama varmış gibi hissediyorum ve hastalık bu şekilde mi beni bitirmeye çalışacak diye umutsuzluğa kapılıyorum ister istemez

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ekim 19, 2017, 08:32:40 ÖÖ »
sıkıntıbüyük endişelenme bi süre sonra üzerindeki psikolojik sıkıntılar azalıcaktır..aynısı bendede oluyordu..elimde yara olsa hemen virüse bağlıyordum...zamanla ve ilaç kullandıkça üzerindeki psikolojik baskı azalacaktır...bazı şeyleri kabullenmek zamanla oluyor...ama oluyor..adamın kolu bacağı kesiliyor onu bile bi süre sonra kabulleniyor...beterin beteri var demekten başka çare yok...allah yardımcın olsun

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Ekim 19, 2017, 06:46:55 ÖS »
Çok sağol bu aşamaları deneyimleyenlerden bunları duymak doktordan duymaktan daha fazla olumlu etki yapıyor.beklemedeyim degerler ne durumda gelecek insallah ekstra bi sorun daha cikmaz Allah hepimize sifa versin.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #20 : Ekim 19, 2017, 08:27:27 ÖS »
@Sıkıntı buyuk ben de yeni tanı aldım 3 ay oldu ve alıştım. Burası büyük ve güzel bir aile. Hep derler Keşke gelmeseydin ama madem burdasın aramıza hoş geldin.

Western Blood sonucun gelene kadar da daha ailemizin tam üyesi değilsin. Wstern Blood sonucunu bekle. Bu arada benim tavsiyem durumunu biri ile paylaşma, bu süreci bir süre kendin aşmaya çalış. Bizlerle buradan aklına takılanları sorarak ve araştırarak paylaş. Burada herkes pozitif ve insanlar hayatlarındaki herşeyi pozitif yaşıyorlar. Hayatımızda Hiv+ değil sadece :)

Forumdaki konuları ve güncel hayattaki Hiv gelişmelerini takip et, artık öldürmeyen kronik bir rahatsızlığımız var. Moderatörler de diğecektir. Artık her zaman cinsel ilişkilerde korun. Önce kendin için korun. Bulaşma şekillerinde aynı havluyu kullanmak, aynı bardağı kullanmak, el sıkışmak, öpüşmek yok ama aynı jileti yada kan plazmanın/sperminin temas edebileceği durumlardan kaçın. Paranoyaklaşmadan ufak değişikliklerle durumu kendin ve çevrendekiler için modifiye edebilirsin. Aklına ne takılırsa sor, sağlıcakla kal, pozitif kal :)

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ekim 20, 2017, 12:40:10 ÖS »
Çok sağol cidden yazdıklarını defalarca okudum inan bulaşma deliklerinden bahsettin ister istemez insanlardan kendimi soyutluyordum ne kadar bilgi edinsemde psikolojik olarak oluyor sanırım

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Ekim 22, 2017, 09:24:46 ÖS »
Fatih bu verdiğin bilgiler bence etik değil tedavide olsa risk muhakkak olur

Benim verdigim bir bilgi degil.bilimin paylaştığı bir bilgiyi aktardim.
Bilim açıkladı bunu
343 cift üzerinde
17 bin kez cinsel temes

Sonuc hivli ilac tedavisi ile belirlenemeyen duzeye geldiyse artik bulastirici DE ĞİL DİR.

https://www.facebook.com/redribbon34/photos/a.1158696450820132.1073741829.1082987405057704/1674106599279112/?type=3&theater

Muratiya

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Kasım 21, 2017, 10:57:29 ÖS »
Kötü hissetmene kesinlikle gerek yok. Ben negatifim fakat seni çok iyi anlıyorum çünkü yaşadıklarının çoğunu ben de yaşadım. Günde en fazla 2 ilaç kullanacaksın. Annemin hiçbir şeyi yok günde 4 kere stres hapı içiyor. O derece ilerledi yani hiv tedavisi. Arkadaşların da söylediği gibi gereken desteği burada çok rahat bulabilirsin.