Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lütfen yardım edin  (Okunma sayısı 1131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
Lütfen yardım edin
« : Ekim 12, 2017, 06:31:34 ÖS »
Dün kucuk bir ilce hastanesinde anti hiv testi 46,6 çıktı normal de geri 0-9 arasiymis şok oldum ve çok korkuyorum nasıl bir yol izlemeliyim tabiki kimseye bahsetmedim bahsedememde yarınlarımızı bekliyorum

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Lütfen yardım edin
« Yanıtla #1 : Ekim 12, 2017, 07:57:19 ÖS »
Western Blot doğrulamasına gitmiştir kanın. Ya da bunun için tekrardan kan aldılar mı? Ya da hiç böyle bir doğrulamadan bahsettiler mi? Sonucu 2-3 hafta sürebiliyor. Kesin tanıyı onunla almış olacaksın. Pozitifsen de yapılacaklar belli zaten.
Bir fakültenin enfeksiyon bölümünde gerekli tahlillerin yapılıp ilacına başlanılacak. Hiv rna, cd4, hepatit testleri. Gerekli aşılar (hep.a-b,grip,tetanoz), ppd testi ve sonucuna bağlı tedavi, akciğer filmi,kemik yoğunluğu testi, direnç testi... 

Kullanıcı teşekkür etti: Sıkıntı buyuk

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2017, 08:03:22 ÖS »
Öncelikle merhaba

pozitif çıkma değerin yüksek göründüğü için yalancı pozitif olma ihtimalini düşük görüyorum. Öncelikle senden tekrar kan alıp çalışmış olmaları gerekiyor. Ve daha sonra kanı ankara'ya göndermeleri gerek. Bunları yaptılar mı? Bu prosedür böyle işler çünkü.

Küçük bir ilçede yaşıyor olmanı ve bundan endişe duymanı anlayabiliyorum. Ama bu forumda senin gibi küçük yerlerde yaşayan insanlar da var ve böyle yerlerde hiv pozitif olmanın nasıl bir durum olduğu konusunda sana yardımcı olabilirler diye düşünüyorum. öncelikle korkma. Korkulacak bir şey yok. Küçük bir yerde olman hastalığının kolayca yayılması anlamına gelmiyor. Unutma sağlık görevlileri seni ifşa edemez. Bu kanunen suçtur. Üstelik tedavini orada sürdürmeyeceksin. Sana en yakın bir üniversite hastanesinin enfeksiyon servisine başvurman gerekiyor. O hastanenin takibinde olacaksın.

Endişelerini çok iyi anlayabiliyoruz. Hepimiz bu yollardan geçtik. Şimdi kafandan geçen soruları yaz buraya. Cevaplayalım. Yanımızda olsaydın seni kocaman bir kucaklardık. Ama öyleymiş gibi hisset lütfen.

Unutma yalnız değilsin. Bizler burda pozitif bireyleriz ve sana yardım etmeye hazırız.

Kullanıcı teşekkür etti: Sıkıntı buyuk, Fatih

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2017, 08:07:27 ÖS »
pozitif yaşam derneğini ara korkma ben de buradaki diğer pozitifler gibiyim hiçbir şeyin sonu değil. kendini korkmayı bırak ve daha iyi bir sağlık kuruluşuna git ve hiv testi yaptırmak istiyorum de ve kişisel bilgilerini verme.
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2017, 11:48:21 ÖS »
Arkadaşlar ilk bilgiyi vermiş zaten. Şu aşamada doğrulamaya gitmesi lazım kanının western blot denilen testte de pozitif gelirse evet, pozitifsin denilebilir.

Hepimiz pozitifiz burada. Tedavimizi alıyoruz (günde 1 veya 2 hap) ve hayatımıza devam ediyoruz. Hiç bir şeyin sonu değil. Hiv artık eskisi gibi öyle büyük bir sıkıntı, amansız bir dert, çaresiz bir durum değil. Korkulacak hiç bir şey yok. TEDAVİYE UYULDUĞU SÜRECE normal ve sağlıklı bir yaşam sürmemiz bekleniyor. (Ve evet, cinsel hayatta artık geç de olsa her zaman kondom kullanmalıyız.)

Yalnız değilsin türkiyede ve dünyada binlerce kişi var bu durumda ve hepsi hayatına devam ediyor.

Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ekim 13, 2017, 07:54:23 ÖS »
Henüz bir hastaneye başvurmadım yazdıklarımızı ağlaya**k okudum ilginize teşekkür ederim gidebilir alisabilirmiyim bilmiyorum çok çok teşekkür ederim.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ekim 13, 2017, 10:30:08 ÖS »
Sıkıntı aslında o kadar da büyük değil, hatta hiç büyük değil. O kadar kolay tedavi yöntemimiz var ki. Ben şükrediyorum en kötüsü bu olsun diyorum. Çünkü daha zor daha kötü hastalıklar var tedavisi zor olan. Alışacaksın, bundan çok değil en fazla üç ay sonra gülerek anlatacaksın. Şuan çok normal bunları hissetmen. Ama şiddetle Pozitif yaşam derneğini öneriyorum sana. Canberk bey var özellikle o bana danışmanlık etti. Sana yemin ederim kahkaha atarak ayrıldım ordan kendimi çok iyi hissetmeme sebep oldular. Mutlaka gitmelisin. Bi nevi psikolojik danışmanlık gibi dusun.

Sonbirdefa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2017, 04:52:05 ÖS »
Nasil oldu kardesim dogrulama sinucu geldimi

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2017, 10:02:49 ÖS »
Yarın üniversite hastanesi gidecem bakalım kolçak bulunduğum yerde imkansız bisey yaptırmak. Inşallah iyi olur bilmiyorum

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2017, 10:32:17 ÖS »
Arkadaşlar ilk bilgiyi vermiş zaten. Şu aşamada doğrulamaya gitmesi lazım kanının western blot denilen testte de pozitif gelirse evet, pozitifsin denilebilir.

Hepimiz pozitifiz burada. Tedavimizi alıyoruz (günde 1 veya 2 hap) ve hayatımıza devam ediyoruz. Hiç bir şeyin sonu değil. Hiv artık eskisi gibi öyle büyük bir sıkıntı, amansız bir dert, çaresiz bir durum değil. Korkulacak hiç bir şey yok. TEDAVİYE UYULDUĞU SÜRECE normal ve sağlıklı bir yaşam sürmemiz bekleniyor. (Ve evet, cinsel hayatta artık geç de olsa her zaman kondom kullanmalıyız.)

Yalnız değilsin türkiyede ve dünyada binlerce kişi var bu durumda ve hepsi hayatına devam ediyor.

Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.

bunlara ek olarak eger tek esli isen yada bundan sonra tek esli olmaya karar verirsen kondom sorunu irtadab kalktı.ilac kullanimindan sonra belirlenemeyen duzede olan biriyler hiv bulastirmazlar.
BU-LAŞ-TIR-MAZ-LAR
Yuzlerce kisiyle,binlerce kez cinsel temas bilim kontrolünde yapıldı ve ilan edildi.mail atarak bu ilani nrrde okuyabileceginizi yazarim.gecen yazdım ama moderator reklam zannemis olabilir yayinda gormedim.

Sonbirdefa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ekim 18, 2017, 03:26:05 ÖÖ »
Fatih bu verdiğin bilgiler bence etik değil tedavide olsa risk muhakkak olur

Sıkıntı buyuk

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ekim 18, 2017, 06:40:40 ÖS »
Arkadaşlar bugün uni hastanesine gittim pozitifim maalesef doğrulama için gönderildi tabi ama sonuç değişmeyecektir. Kabullendim mı bilmiyorum çökmüş durumdayım ama doktor olağanüstü ilgilendi ve beni hem teselli etti hem rahatlattı hani evlenme çocuk konusunda dahi bilgilendirdi. Sizlerde ilgilendiniz çok çok teşekkür ederim

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 18, 2017, 06:49:23 ÖS »
Arkadaşlar bugün uni hastanesine gittim pozitifim maalesef doğrulama için gönderildi tabi ama sonuç değişmeyecektir. Kabullendim mı bilmiyorum çökmüş durumdayım ama doktor olağanüstü ilgilendi ve beni hem teselli etti hem rahatlattı hani evlenme çocuk konusunda dahi bilgilendirdi. Sizlerde ilgilendiniz çok çok teşekkür ederim

canını sakın sıkma. Aklına takılan her şeyi sorabilirsin. Biliyorum, ilk psikoloji çok ama çok zor. Bizler de pozitifiz ve sağlıklıyız. Sakın kendini yalnız hissetme. Gereken desteği de biz sana sağlayacağız.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Ekim 18, 2017, 06:59:33 ÖS »
HIV zaten şeker hastalığı gibi kronik bir hastalık inan diğer hastalıklar ondan daha kötü hiçbir şeyin yok hayatında sadece bir ilaç alarak geçireceksin ben de sürekli ilaca bağımlıyım değişen bir şey yok gülüp geç😊

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #14 : Ekim 18, 2017, 07:13:44 ÖS »
gelmiş gecmis olsun, ilk zamanlar cok zordur, hepimiz yasadik o donemleri. Zamanla atlatip normal hayatina donuyosun. Cunku sapasaglamiz, diger negatif insanlardan hicbi farkimiz yok. Allah yataklara dusurmesin, basimiza gelcekse tedavisi bu kadar kolay ve hayatini etkilemeyen bi hastalik gelsin yeterki. Sukur halimize
Su gibi berrak yeni bi hayat.