Mavi-Banner

Gönderen Konu: Lütfen bana yardım edin kafayı yiyeceğim !  (Okunma sayısı 597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4everless

• Yeni Üye
  • *
Lütfen bana yardım edin kafayı yiyeceğim !
« : Ağustos 30, 2017, 01:28:49 ÖÖ »
Öncelikle hepinize merhaba, Basımdan gecen olayları anlatmak istiyorum ne yapmayalım nasıl bir yol izlemeliyim.. bilmiyorum lütfen Cevaplarınızı esirgemeyin.
Daha 4-5 gün icin birisiyle tanıştım  hoşlandık birbirimizden vs...Birgun kahvaltıya çağırdı, gittim cayın Yen'i demlendigini unutup içince ağzım yandı böyle kanamadi ama Emin'im damağım felan deforme olmustur.Kahvti sonrası cinsellik yaşadık korunarak yaptik.Fakat boşalma sırasında ağzıma bosaldi ve ben birazını yuttum.Daha Sonrasi etrafı toplarken çöpte 3-4 tane ilaç gordum.Rastgele birinin ismini aklımda tuttum.''truvada''... Tam internetten araştırırken o geldi bakamadım.Aksama doğru balkonda otururken öyle aklıma geldi ilaç. Bir bakayım dedim. Kanım çekildi resmen çok korktum . Sordum hemen ne zamandır? Ne zaman söyleyecektin bana ? Neden en basında söylemedin vs vs ... Dedi seninle ciddi düşünüyordum iste söylemek icin biraz zaman bekliyordum. Anlıyorum söylenmez böyle Yen'i tanıştığın birine ama benimle ciddi düşündüğünü söylüyor yanı o zaman seks yapma söyleyene kadar.. Sizce ne yapmayalım ? Benimde pozitif olma ihtimalim var mi ? Bu soruları düşünmeden duramıyorum son 1 haftada cok yoruldum ruhen bedenen psikolojik olarak ta...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Lütfen bana yardım edin kafayı yiyeceğim !
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2017, 08:16:56 ÖÖ »
Partnerin tedavisine uyuyorsa, hiv rna değeri negatif ise (kanında serbest çoğalan virüs sayısı, ilaç düzenli kullanılırsa bu sıfıra düşüyor) zaten bulaşıcılığı çok ama çok azdır. Oral yol da bulaş için çok uygun değil. Ağzını yakman ve oral sekste ağzına boşalması iyi olmamış tabi, ama bulaş olma ihtimali bence hala düşük.

Neden böyle diyorum. Araştırmalarda pozitif negatif çiftler korunmadan anal/vajinal  ilişki yaşamış defalarca, pozitif olan partner tedavi ile rna negatif tuttuğu için bulaş olmamış. Biz gene de anal vajinal sekste her zaman kondom öneriyoruz.

Tabi bu dediğim partnerin uzun süredir tedavi görüyor/tedavisini hiç aksatmıyor ve rna değeri negatif gidiyor ise geçerli. Bunu ona sorabilirsin.

Zamanı gelince test olursun ama ben bulaş olma ihtimalini düşük görüyorum. Partnerinle olan ilişkine nasıl devam edeceğin ise sana kalmış. Güvenin sarsıldı mı, onu affedebilecek misin, kendi aranızda konuşmalısınız. Art niyeti var mıydı en iyi sen karar verebilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: 4everless

Yilmaz33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 30, 2017, 08:20:17 ÖÖ »
Çöpte 3-4 tane ilaç buldun ve arastirdin??

ama ilacin ustunde truvada yazmiyor. kaldi ki o kadar pahalli bir ilaci kolay kolay kim çöpe atar??

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ağustos 30, 2017, 08:22:29 ÖÖ »

ama ilacin ustunde truvada yazmiyor. kaldi ki o kadar pahalli bir ilaci kolay kolay kim çöpe atar??

İlacı değil kutusunu veya paketini görmüş olabilir. Okursak anlatmış zaten Partnerine söylemiş ve partneri de pozitif olduğunu kabul etmiş. Söylemek için vakit bekliyordum demiş. Her şeye şüpheci yaklaşmayalım.
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2017, 08:24:01 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: 4everless

4everless

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 30, 2017, 12:02:50 ÖS »

Çöpteki ilaçlar bitmiş ilac kutularıydi.Yanlis hatırlamıyorsam isimleri prezista norvir ve Truva'da .Evet kendisi kabul etti pozitif birey oldugunu . Yaşadığım duygulardan dolayı olayı belki doğru yansıtamadım kusura bakmayın.Ona nasıl davranacağımı hiç bilmiyorum su saatten sonra ne yapılabilir ki.. Tek istegim bulasmamis olmasi. Benden başka insanlarda var onları da düşünüyorum, bir çok kişiyle korunmasız iliski yaşamış. ''Benden kapmasa başkalarından kapacaktı zaten eninde sonunda '' diyor bunlar nasıl düşünceler nasıl insanlar var :(
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2017, 12:09:56 ÖS Gönderen: 4everless »

4everless

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2017, 12:16:08 ÖS »
@Mavera Test yaptırıyormuş ve degerleri dusuk olduğu icin negatif çıkıyormuş bu şekilde söyledi. Art  niyeti oldugunu düşünmüyorum nedense en azından bana karşı .. Cunku korunma konusunda çok dikkatliydi ben birazını yuttuğumu söyleyince ise baya tedirgin oldu saklayamadı yüzündeki ifadeyi..Ama böyle birşeyin var ağzımın çaydan yandığını biliyorsun neden oral seks oluyo olmasin o zaman !
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2017, 12:27:00 ÖS Gönderen: 4everless »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2017, 01:23:47 ÖS »
Partnerin korunarak da kendini korumuş. Ama devamında neden öyle bi boşalma gerçekleşmiş anlamadım. O da sen de buna dikkat etmeliydiniz. Kendin için öncelikle sen... Belirtilen sürelere göre test yaptırabilirsin.

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ağustos 30, 2017, 03:59:43 ÖS »
birazını yuttum diyorsun!!!! iyi misin? ne olursa olsun tedavide olan biri olmuş olsa da, sonuçta o senin bu yutma durumunu umursamazlığa alabilecek pozisyonda uzun vadede yaşayıp gözlemlediğin tek bir eşin değil, bence hemen devlet hastanesine efeksiyon kliniğine git. durumunu doktora anlat! ve test ol. sıkıntılı bi pozisyon ki, yutmayla bulaşı olduğunu gördüğüm için bu ikazı yapıyorum.
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2017, 04:05:22 ÖS Gönderen: candleght »
Hiv'e Yol, Hayata Umut Ver!

Menx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ağustos 30, 2017, 04:25:20 ÖS »
Mavera, okuduğum yazılardan ve yazılarından bu konuda bilgili olduğun belli benim sana danışmak istediğim bisey var test süreleride ćok güzel özetlenmiş aslında onunda farkındayım ama şupheli ilişkiden 3 hafta sonra kadar üzerime halsizlik ćokunce doktora gttim alt ast değerlerimin 213 ve 99 gbi yüksek değerlere çıktığını oğrendim doktor enfeksiyon olduğunu soyledi antibiyotik verdi ve sonra düze indiler ara sira artıs ve inisler mevcut hala sonra hiv testi yaptirmaya başladim 95 hiv duo 170 elisa negatif biliyorum belirti tanı koydurmuyor ama kafamda bi ayarsızlıktır gidiyor konsantre olamıyorum eskisi gbi şeffaf deģil etraf kollarimda belli bolgelerde hafif açılmalar var benek benek diz eklemimde ağrı gećmek bilmeyen karaciger üzerinde kahverengi lekeler hepatitler ve frengi 170 de hivle beraber negatif ićimde kıymik varda batıyormus gbi bi his var doktorlada konustum bisey yok diyor ama net bi sey diyemiyor sizin yorumunuz varmıdır bu konu ile ilgili

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 30, 2017, 04:59:27 ÖS »
Konu fobik bir noktaya vardı. Uygun bir sürede test olursun. Bence riskin düşük. Yutmayla bulaş nerde olmuş acaba? Konuyu kitliyorum.