Mavi-Banner

Gönderen Konu: HIV pozitifim,bana dokunmaya cesaretin var mı?  (Okunma sayısı 1657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Ynt: HIV pozitifim,bana dokunmaya cesaretin var mı?
« Yanıtla #15 : Eylül 07, 2016, 11:32:13 ÖS »
Tavsiyem benim gibi Ofiste izlemeyin .Ağlama kırızine girdim. Keşke bizin ülkemizde böyle olsa:(

özelden attıgın  mesajı okudum, teşekkür ederim iyiyim ve koşuşturmaca ile  geçiyor  günler herhangi bir problem  yok 
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: noyanson37

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Eylül 08, 2016, 02:23:23 ÖS »
Eğitim işte. Keşke sağlık bakanı kameralar önünde hiv pozitiflerle konuşsa, elini sıksa, sohbet etse, yanak yanağa öpüşse, beraber çay içse, 'onlardan korkmayın, tanı almamışlardan korkun!' 'Hiv pozitif bir kardeşimize kötü davranan karşısında beni bulur!' Dese...

Çok hayalciyim biliyorum  ::)

Kullanıcı teşekkür etti: okan8951

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Eylül 08, 2016, 02:30:28 ÖS »
Bundan 2 ay önce hiv'i tanımıyordum.Aaaa aids  veya yok aidsli.Şu an şanslı hissediyorum kendimi , bir çok insandan ziyade ön yargılarım yok.İleride iyi bir yere gelirsem mutlaka hiv pozitiflerle ilgili ön yargıları kırmaya çalışıcam(İyi yerlere gelmezsem de çalışıcam).

Bazen merak ediyorum ülkemiz de onca saçma şeylerin reklamı vs.. olurken neden hiv/aids ' in yok ? Belki bize bunları okullarda , televizyonlar da , haberler de tanıtsalardı her şey çok başka olacaktı.

Bi açıyorum reklamları sigara içmeyin , hadi baba sen yaparsın , çat sigarayı bi celsede bıraktım.Neymiş bu sigara.Zaten üzerinde yazıyor yeterince bilgi.Tamam bunlar da önemli ama herkes sigaranın zararlarını biliyor.
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2016, 02:55:42 ÖS Gönderen: Birisi »
Öldürmeyen şey güçlendirir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Eylül 08, 2016, 08:46:13 ÖS »
Çünkü tv de 'kondom kullanın' denemez. Ayıp çünkü. Olmaz. İnsanlar sevişmemeli. Cık cık cık.

Halbuki öyle bir reklam da olsa, genç bıçkın delikanlılar ortamlara akmış, diskoda falan updıs updıs, bizim eleman bıçkın bıyıklı bir abi, ordan sarışın güzelcene bir bayan memelerini dekoltesine doldurmuş sırıtıyor göz kırpıyor buna, bizim eleman da sırıtarak ona doğru giderken arkadan omzunda bir el, genç tüysüz arkadaşı 'hoop abi dikkat et önlemini aldın mı?!' Diyor. Bundan sonra 2 farklı senaryo var aklımda 'bana bişey olmaz koççç!' Diyor bayana gidiyor çat sahne değişikliği, o arkadan omzunu tutan arkadaşı mezarı başında ağlıyor 'hani bişey olmazdı abi?' Diye...veya abisi 'heralde oğlum, asla önlemsiz takılmam!' Diyor cebindeki kondomu göstererek arkadaşı da 'oldu abi hadi hayırlı işleeer' diyor ve kamera ortamdan uzaklaşırken cıstak cıstak müzik ve neşeli kahkahalar yankılanıyor...

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Eylül 08, 2016, 09:21:58 ÖS »
@Mavera okurken gözümün önünde canlandı ve güldüm  :D
Öldürmeyen şey güçlendirir.

süvari

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Eylül 08, 2016, 10:04:27 ÖS »
@Mavera spot sonunun mezarda bitmesi olmamış. Sonuçta şu an hiçbirimiz mezarda değiliz.

Fatma Gül'ün Suçu Ne dizisinin ilk bölümü yayınlandığında herkes bir hafta tecavüz sahnesini konuştu. Gayet bayağı ve çirkin bir ağızla. Türkiye'de bu işin spotla falan yapılabileceğini sanmıyorum. Daha farklı yollar izlenmeli. Okullarda bunun üzerine eğitim verilmeli falan diyeceğim ama orta okulda öğrencileri okulun geniş bir alanına toplayıp cinsellik üzerine ders veren hocayı hatırlıyorumda tam bir fiyasko! Bu konuya gelmeden önce aşılması gereken bir çok şey var gibi. Cinsiyet ve toplumsal cinsiyet  algısının değişmesi belki...

Bilemedim.  ::)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #21 : Eylül 10, 2016, 04:06:31 ÖÖ »
Mezar işin abartısı tabi ki, dikkat çeksin diye
Ama bir yandan, ne kadar şanslı olduğumuzu da hatırlayalım

O pozitif çıktığımız testi olmasaydık, iş işten geçene kadar bilemeyecektik, dört beş sene sonra çok ağır hasta olarak yoğun bakıma kaldırılacak ve kurtarılamayacaktık belki.

mehmet09

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ekim 07, 2016, 09:50:30 ÖS »
Türkiye de olmaz
Malesef yeterli bilinç oluşması çok zor
O yüzden ne kadar az kişi bilse o kadar iyi
eğitim olmayan bir ülkede haliyle bilinç olmaz. ben ilk iki yıl önce kaç kişiye ben hiv virüsü kapmış olabilirim dedim o ne dediler sonra aids dedim yine o ne dediler mavera. emin ol daha bu üllkede 3 büyük mahkemeyi bilmeyen üniversite mezunu o kadar insan var ki. aslında tam yaşanılacak yer burası. ben bunu gördüm çevremden. gerçi İstanbul belki farklıdır.