Mavi-Banner

Gönderen Konu: TEST SORUSU SORMADAN ÖNCE OKUYUN!  (Okunma sayısı 431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
TEST SORUSU SORMADAN ÖNCE OKUYUN!
« : Haziran 18, 2017, 07:58:30 ÖS »
Arkadaşlar LÜTFEN. Onay vermeyip sildiğim başlıkların haddi hesabı yok. Herkesin ortak sorusu test oldum şu günde oldum, yeterli mi, belirtim var.

Bakın çok açık, çok basit anlatacağım, lütfen daha bu konuda soru sormayın.

Öncelikle devlet hastanesindeki kendi doktoruma sordum, hiv bulaş riski olduğu zaman nasıl bir protokol uyguluyorsunuz?

İlk başvuruda hiv testi (elisa) bu daha önceki ilişkiler için, sonra 1 ay sonra tekrar çağırırız bir daha bakarız, çoğu kişi zaten 1 ay geçe pozitifleşir pozitifleşirse, dedi. Ondan sonra 3 ay dolunca son kez çağırırız en son 3 aydır antikor üretimi gecikmiş %1-5 kişi için hiv için test süresi dedi.

Bu elisa (anti-hiv) içindi.

Bunun dışında, özel laboratuarda daha gelişmiş testler olacaksanız:

HIV RNA PCR OLMAYIN! Tanıda kullanılmaz! Onu geçin. Boşuna paranızı ziyan edersiniz.

Hiv duo ultra, 14. günden sonra pozitif verebilen çok hassas bir test.
SON KULLANIM TARİHİ YOK, yani 14 günde de olabilirsiniz, 30. günde de, 365. günde de.
Olmanız mantıklı olan EN ERKEN TARİH 14. gündür, yol gösterir. Ne kadar geç olunursa güvenilirliği o kadar artar.

Hiv combo. 28.günden sonra pozitif verebilir.
SON KULLANIM TARİHİ YOK, yani 28. günde de olabilirsiniz, 60. günde de, 365. günde de.
Olmanız mantıklı olan EN ERKEN TARİH 28.gündür, yol gösterir. Ne kadar geç olunursa güvenilirliği o kadar artar.

Anti hiv-elisa. 45. günden sonra artık vakaların ÇOĞU pozitif veriyor.
SON KULLANIM TARİHİ YOK, yani 45 te de olabilirsiniz, 80 de de, 500. günde de. Ne kadar geç olunursa güvenilirliği o kadar artar.

Bu üç testten, EN ERKEN test süresine dikkat ederek, negatif aldıysanız bu çok iyi, çok güzel, rahatlayabilirsiniz.

EN SON TEYİT İÇİN, NE TESTİ OLMUŞ OLURSANIZ OLUN
90.Günde Anti hiv elisa önerilir. Bu artık en ağır psikopatça aşırı titizce yapılan en son kontroldür. Burada elisa önerilmesinin sebebi elisanın ücretsiz olması, ve 90. günde onun bile yeterli olması. Kombo, duo olabilirsiniz 90.günde, aynı şey, ama müsriflik. Yukarıdaki sürelere uygun olarak bir test olup negatif almışsanız, bunun 90'da değişme ihtimali çok çok düşüktür. Ve bu 90. günde teyit ile konuyu kapatabilirsiniz.

ÖRNEKLER:

17. günde hiv duo ultra oldum, geçerli mi?
Evet, duo için minimum süre 14 tür, negatif alman çok güzel, 90'da elisa ile teyit ettir, değişmesi çok beklenmez.

26. günde kombo oldum, geçerli mi?
Hayır, kombo test için en az 28 gün geçmiş olması lazım. Paran çoksa 28. günde tekrarlat, veya 45'te elisayı bekle, NE OLURSA OLSUN 90'da son test (elisa) ile kapat.

11. günde pcr rna oldum, en iyisi bu dediler, geçerli mi?
Hayır, pcr rna tanı için kullanılmaz.

LÜTFEN:
Şu şu şu gün şu testi oldum, daha ne olayım? SORMAYIN yukarda anlattım.

Pcr rna yaptırdım güvenilir midir? SORMAYIN pcr rna tamamen para tuzağı, tanıda kullanılmaz.

Belirtilerim var, dil kökümde pütür pütür, vücudum kızarıyor, boğazlarım acıyor, bir ishal durumum sözkonusu vs. SORMAYIN belirtilerin anlam ve önemi yoktur, hiv tanısı sadece test ile konulur.
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2017, 12:50:44 ÖS Gönderen: Mavera »

Kullanıcı teşekkür etti: kbrslm, xzbit

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: TEST SORUSU SORMADAN ÖNCE OKUYUN!
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2017, 08:12:45 ÖS »
RİSK VAR MI? TEST OLAYIM MI? sorusu.

Hiv riski olması için, bulaşıcı sıvıların vücudunuzun içine girmesi lazım.

Kendinize şu soruyu sorun:

-Karşı tarafın kan, sperm, zevk suyu, anal/vajinal salgısı, benim vücudumun içine girmiş olabilir mi?
(Vücudun içine girmesi için bu sıvılar penis deliği, anal/vajinal delik, göz, ağız, burun gibi doğal bir giriş, veya açık kanayan yara ile temas etmeli. Hayır tırnağını yediysen veya etek tıraşı olduysan bunlar açık yara sayılmaz, o an kanamıyor ise. Kondom bu sıvıların temasını etkili bir şekilde önler.)

EVETSE hiv için risk vardır. Test olmalısın.
HAYIRSA hiv riski yoktur. Ter, tükürük, göz yaşı, idrar vs. hiv için bulaşıcı değildir. Kanayan yara yoksa, cinsel organlar dışında vücut yalamak, emmek, elle okşamak/okşatmak, vs. de risk teşkil etmez.

Peki TEST OLMALI MIYIM?
Evet, olmalısın! Cinsel hayatı olan herkes hiv için test olmalıdır. Cinsel hayatın varsa, senede 1-2 kere hiv testi olmalısın, check up amaçlı. Bunun lamı cimi yok.

HIV riski olan bir olay geçirdiysen, daha erken test olabilirsin, içini rahatlatmak için. Test süreleri yukarıda yazıyor.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 08:13:41 ÖS Gönderen: Mavera »

Kullanıcı teşekkür etti: kbrslm

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2017, 08:56:18 ÖS »
hangi  testi yaptırmalıyım diye soran arkadaşlar

beyin fonksiyon  testi  yaptırın  3,5,10 ne zaman  yaptırırsan yaptır  kesin  sonuç  verir @Mavera   BÜTÜN test süresi  soran  iletileri  hepsini  görür  görmez  silecegim !!!

burası  test  sorma  platformu değil  ve olmyacakta .
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 11:20:20 ÖS Gönderen: acısada_öldürmez »
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: kbrslm, pozitif, focke-wulf

yalnızadam

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2017, 10:51:59 ÖS »
Mavera sen bu hayatta gördüğüm en güzel en iyi insansın kendi yaşadıklarını başkaları yaşasın istemiyosun negatif pozitif farketmez herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun Uzun süredir yazmasamda bu forumu takip ediyorum ve hep ayrımcılık yapmadan herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun burda bi kaç kişi var abartısız söylüyorum negatiffobik helal olsun sana Allah herşeyi gönlüne göre versin

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, kbrslm, günlük, OKBLİ

günlük

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2017, 11:24:17 ÖS »
Milletin duasını alıyor daha ne olsun (sanırım birde çok duygusal bi kardesimiz)dünya dua üstüne kurulmuş derdi büyüklerimiz.. muhakkak o dua 'lar sana gelecek şerleri ve kötülüğü savar (mavera)....

Kullanıcı teşekkür etti: Mavera, kbrslm, OKBLİ