Mavi-Banner

Gönderen Konu: Stribild'e direnç kazandım sanırım  (Okunma sayısı 796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Stribild'e direnç kazandım sanırım
« Yanıtla #15 : Haziran 18, 2017, 11:40:18 ÖÖ »
Hayır ilaç saatinde değişikliğin sorun yaratacağını sanmıyorum. Tedaviye yanıtın harika gözüküyor, bu son teste kadar, bunu tekrarlamak gerekiyor bence. Yanlışlık olabilir.

Genom sayısı kopya'dır o önemlidir. Mesela 200 kopya altı masum blip kabul edilir, gibi. IU/Ml li değeri kafaya takma, santim ve inç arasındaki fark gibi düşün, biri diğerinin 2 katına yakın.

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness, Meksen

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı
« Yanıtla #16 : Haziran 18, 2017, 01:06:30 ÖS »
Merhaba yeni konu acmak istemedim rna 31  cikti diye sevinmistim bende 5. Ay suan stribild ile tedavim devam ediyor
Doktorum bana 20 kopya altina dusene kadar cinselligi yasakladi biraz beklememi istiyor  ::) sizlere oyle birsey soylendimi merak ettim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Haziran 18, 2017, 01:09:33 ÖS »
Merhaba yeni konu acmak istemedim rna 31  cikti diye sevinmistim bende 5. Ay suan stribild ile tedavim devam ediyor
Doktorum bana 20 kopya altina dusene kadar cinselligi yasakladi biraz beklememi istiyor  ::) sizlere oyle birsey soylendimi merak ettim

31 de zaten negatif sayılabilir, korunarak yani kondom kullanarak cinsellik yaşayabilirsin. Zaten negatif olsan da kondom kullanman tavsiye ediliyor, 31 eskiden negatif sayılırdı zaten makineler 50 altını ölçemiyordu.

Kullanıcı teşekkür etti: pozitif

pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
  • adanalı
« Yanıtla #18 : Haziran 18, 2017, 01:32:35 ÖS »
oncelikle sabır ile her konuda yardimci oldugun icin cok tesekkur ederim hakkin odenmez
Tabiki condom olmadan asla olmaz kafama takilmisti tuhaf karsiladim acikcasi
 iyi gunler diliyorum  :)

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Haziran 18, 2017, 01:40:55 ÖS »
Meksen,

Direnç geliştirmek için bir sebep gözükmüyor testi tekrar ettirsen iyi olur biran önce.

Stribild'i aç karnına almadığın sürece saat kaçta aldığın fark etmez. Haberdar edersin bizi.

Meksen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Haziran 18, 2017, 06:25:09 ÖS »
yarın doktordan çıkar çıkmaz yazıcammmm.

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Haziran 18, 2017, 08:14:59 ÖS »
Arkadaşlar dün sordum ama cevap alamadim. Bu direnç gelisiminin herhangi bir belirtisi vs varmi? Hani ilk enfekte oldugumuz zamanki seyleri yasarmiyiz direnc gelirtirirsek ne gibi belirtiler olur ? Havadaki buluttan nem kapar oldum bu aralar yine. 1 yildir hasta olmadim 1 haftadir bademcikte tek tarafta aft olustu. İlac kullanimimda herhangi bir problem yok. Sadece kisin saat degisikligi yaptim çağakan hocaya danisarak. Bilgi verirseniz sevinirim lutfen.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Haziran 18, 2017, 08:19:14 ÖS »
Rna yükselirse akut döneme benzer belirtiler yaşanabilir.

Ama paranoyak olmaya gerek yok. Bence normal bir hastalık geçiriyorsun. İlacını aksatmadığın sürece direnç gelişimi beklenmez. Saat değişikliği direnç gelişimine yol açmaz. Her üşütüp ateşimiz çıktığında, boğazımız ağrıdığında, 'aha direnç gelişti!' diye panik olup koşa koşa rna baktırmamız gerekmez.

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Haziran 18, 2017, 08:24:54 ÖS »
Turizmciyim ve otelde herkesin kullandgi seyleri kullandgmz zamanlar oluyor nekedr dikkat etsemde. Herhangi bir ateslenme yatak yorgan seklinde bi hastalgm olmadi ama iste aft olusmasi bagisiiklik sistemiyle alakli bir durum oldgundan korktum.. Birde yasadgm yerden dolayi oyle sizler gibi aylik yada 3 ayda bir baktiramiyorum direnc testi vs. Sanirim.abarttim bunu biraz 😌 stribild te herseye karsı onu kullanma buna bulaşma ister istemez paranoyklsiyorum :))

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Haziran 18, 2017, 08:37:52 ÖS »
3 ayda bir kontrollerine gitmiyor musun?

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Haziran 18, 2017, 08:41:55 ÖS »
Maalesef gidemiyorum en son subatta yaptirdim. Buradaki hastaneler yapmiyor testi. İlla ankara yada ist diyorlar.. Hatta doktorum yilda 1 yaptrirz dedi benim israrmla subatta yaptrdm.. Eee ankara ist.te yakin degilki gidip yaptirayim. Baska nerelerde yapiliyor onuda bilmiyorum. İlk 3 ayimda negatife dusmustum. Hala aynimi bilmeden yasiyorum.iste.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Haziran 18, 2017, 09:43:41 ÖS »
Öyle olmaz ama, henüz tedavinin erken aşamasındasın, izin alıp ankaraya istanbula gidip yaptırmalısın 3 ayda bir.

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Haziran 18, 2017, 09:54:26 ÖS »
Haklisin da bende farkindayim ama özel sektor heleki turizm oyle 3 ayda bir olsada bir kac gunluk izne iyi.bakmiyor rapor alsan senden kötüsü yok :) ee cikarilma ihtimalinide göze alamiyorsun geçinmeyi boş ver ilaçlar malum mecbur birakiyor. İlaçlarimi dahi buradan alamiyorum başka bir sehirden eczaci saolsun yolluyor kargoyla. Çakışan bir sistem içinde yapabildiğim bu hangisinden vazgecmem gerek :). İki ucucda.... Doktorlarin paralaması zaten hiç girmiyorum. Zat bana sadece ilacini yazarm oda raporun var diye haricinde tedavini git baska yerde yap bu devlet hastanesinde olmaz diyor.. Şaşırdım ne yapcağim. Bulundugum.yer marmaris bu arada.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Haziran 18, 2017, 10:10:00 ÖS »
İzmire gidip gelecek kadar vaktin yokmu kardeşim ya Allah yardımcın olsun ne diyim.İllaki haftada bir gün tatilin oluyordur senin.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Kullanıcı teşekkür etti: Bugyy

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Haziran 18, 2017, 10:24:38 ÖS »
İzmirde yapiliyor mu !!? Bana doktor sadece ankara ve ist. Dedi 😨