Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tanı aldım, yardım edin.  (Okunma sayısı 1295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeni tanı aldım, yardım edin.
« Yanıtla #15 : Haziran 18, 2017, 11:36:30 ÖÖ »
Aslında normal şartlarda da sağlıklı beslenen, buna dikkat eden biriyim.
Sadece arada dışarı çıkıp eğlenmek, içmek, dans etmeyi seviyorum.
Şimdi hayatımı tamamen değiştirmem gerekecek gibi hissediyorum ve bu beni üzüyor.
Asosyal biri olarak yaşamak istemiyorum.

Umarım her şey düzelir, iyi hissetmeye çok ihtiyacım var.

Neden arada dışarı çıkıp eğlenemeyeceksin ki? Asosyal biri olmak zorunda değilsin. Tedavi ile rna negatif olduğu zaman zaten bulaşıcılığın çok çok azalmış olacak, korkma, arkadaş ortamında başka birine bulaştırman mümkün değil. Sadece cinsel ilişkide kondom kullanacak/kullandırtacaksın ki bunu herkes yapmalı zaten.

Hayatını tamamen değiştirmeyeceksin de. Dikkat edeceğin şeyler  -ilacını almayı ASLA unutmaman -cinsel ilişkide HER ZAMAN kondom kullanman -alkolü çok abartmaman

Çoğu + arkadaşımız senin dediğin şeyleri yapıyorlar, gece hayatlarına olduğu gibi devam ediyorlar, ANCAK dediğim şeylere dikkat ederek.

İlaçlar ve tedavi hiv'in vücuduna zarar vermesini engelleyecek. YAŞAYACAKSIN. Ama yaşamak sadece nefes almak değil. Nasıl yaşamak istiyorsan öyle yaşayabilirsin, hiv'in ruhunu/yaşama sevincini öldürmesine izin vermemek sadece senin elinde. Dediğim basit şeylere dikkat edeceksin sadece.

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar, Ben77, iparilogos

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Haziran 19, 2017, 03:00:59 ÖS »
hoş geldin aramıza  bence  3 ay oldu tanı alalı ilaç a başlayana  kadar inanmıyordum ama malesef başımıza böyle bir  olay geldi buna şükredecez artık ya kanser  olsaydık ya kaza geçirip  kolumuz bacağımız kopsaydı böyle düşünerek kendını  bıraz daha toparlamaya çalış  ilaçlarını  ihmal etmeden kullan 

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Haziran 19, 2017, 04:48:40 ÖS »
Herkese selam tekrar.
Bu sabah tekrar hasekideki doktoruma gittim.
Lenf nodlarima baktik, kasigimdaki uzun zamandir sis oldugu icin biyopsisini istedi. Ilaca baslatmadi hala bu yuzden. Cd4 um 230 ama viral yukum cok yuksek olmadigi icin acele etmemize gerek yok diyor. Lenfoma olmadigindan emin olmaliymisiz sisligin. Biyopsi islemi beni korkutuyor ama bunu da yapip tedavime baslayacagim umarim.

Bu arada eylulde yeni bir ilac geliyormus ve beni kemik erimem oldugu icin bu yeni gelen ilaca gecirecegini soyledi.
Kemik erimesi etkisi olmayacakmis.

Ayrica gelecekten bahsettik, 5-10 sene icinde hiv tedavisi icin umutlu oldugunu, basarili calismalar yapiliyor oldugunu soyledi.

Bunlari sizinle paylasmak istedim, sevgiler :)
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2017, 05:16:47 ÖS Gönderen: iparilogos »

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, mazhar, Cindirella88

mazhar

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Haziran 19, 2017, 06:09:28 ÖS »
Herkese selam tekrar.
Lenf nodlarima baktik, kasigimdaki uzun zamandir sis oldugu icin biyopsisini istedi. Ilaca baslatmadi hala bu yuzden. Cd4 um 230 ama viral yukum cok yuksek olmadigi icin acele etmemize gerek yok diyor. Lenfoma olmadigindan emin olmaliymisiz sisligin. Biyopsi islemi beni korkutuyor ama bunu da yapip tedavime baslayacagim umarim.

Bu arada eylulde yeni bir ilac geliyormus ve beni kemik erimem oldugu icin bu yeni gelen ilaca gecirecegini soyledi.

Ayrica gelecekten bahsettik, 5-10 sene icinde hiv tedavisi icin umutlu oldugunu, basarili calismalar yapiliyor oldugunu soyledi.

teskrler geçmiş olsun umarım doktorun en sağlıklı kararı verir yeni ilaç genvoya mı onu kullandığın zaman kemik erimesi olmuyormuymuş bunları biraz daha açarmısın gelişmelerden bizleri haberdar edersen sevinirz..

Kullanıcı teşekkür etti: iparilogos

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #19 : Haziran 19, 2017, 10:19:25 ÖS »
@iparilogos herşey düzelecek. Hepimiz aynı idik. Normale döndük, aklımda hiv ile alakalı birşey kalmadı hatta geçen gün ilaç icmeyi unuttum. 6 ayda 3 defa fire verdim... insanoğlu alışıyor herşeye ve yaşama istegi ağır basıyor. Zaman gerek sadece...

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Haziran 20, 2017, 09:08:03 ÖÖ »
Herkese selam tekrar.

bende de lenf bezleri şişik boynumda koltuk altım da kasıklarımda var 2,5 aydır ilaç kullanıyorum şişler inmedi pet çekindim lenfoma  olabilir diye oranın doktoruda kouyu açık bırakmış enfeksiyon doktorunun düşüncesine benim doktorumda 2 ay daha ilaç kullan tekrar pet çekelim bakalım dedi  Sedimentasyon testi yaptı bu test yuksek çıkarsa biopsi yapalım dedi oda yuksek çıkmadı bende şimdilik beklıyorum şu anki tek sıkıntım bu lenf bezleri ayrıca  bademciklerde  şiş  bilmıyorum nasıl bir yol izleyecegiz

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Haziran 20, 2017, 11:04:39 ÖÖ »
@kamikaze biyopsi yapmadan ilaca baslatmak istemedi benim doktorum, umarim lenfoma degildir. Biyopsiden de korkuyorum. Bakalim ne olacak

Bugyy

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Haziran 20, 2017, 11:26:34 ÖÖ »
Benim sislikler vardi boyundakiler ilaca basladgm ay gitti. Kasıktakiler 5. Ayda gitti. Korkmayin virusu vucut tanimiyor ve savaş açıyor bağisiklik sistemi lenf bezleri bu yuzden şiş.

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Haziran 20, 2017, 02:55:08 ÖS »
Bugun aradi ve beklemeyelim, yarin gel ilaca baslayalim dedi. Gittigimde eylulde gelecek ilaci da soracagim.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Haziran 21, 2017, 09:25:02 ÖÖ »
inş virüs e bağlı şişmelerdir bir an önce onlarda kaybolsa artık biraz  daha rahatlıycam

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #25 : Haziran 21, 2017, 09:44:06 ÖÖ »
Arkadaşlar genel bir bilgilendirme yapayım.Virüs ile enfekte olduktan sonra bağışıklık sistemi virüsle savaşmak ve yok etmek adına sürekli çabalıyor ve bu durumda lenf bezleri de savaşa dahil olduğu için vucudumuzda gözle görülür ve fark edilir derecede şişme yapıyorlar.

Bende ilk tanida bu du durumdan şikayetçiydim her iki boyun yanim ve cene altım fena derecede sismisti.

Doktorum tedavi ile zamanla duzelecegii söyledi ama ben ısrarla gecmiyor diyerek kapısını asindirdim

Geçti evet ama tam 1 sene sonrasında,zamana bırakın ve kafanıza takmayin....
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Haziran 21, 2017, 10:12:18 ÖÖ »
Selamlar, nihayet ilacimi aldim, adi stribild. Bugun icmeye baslayacagim. Eylulde de Genvoya adli ilaca gececegim.
Stribild kullananlar bana bilgi verebilir mi. Gunluk yasami etkiler mi? Sabah mi aksam mi kullanmak daha iyi olur vs?

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Haziran 21, 2017, 10:17:19 ÖÖ »
Özellikle koltuk altı can yakıcı oluyor
Ben lenf kanseri falan olduğumu sanmıştım
Üzerine yatinca acıyordu.
3 4 ayda geçti

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #28 : Haziran 21, 2017, 10:53:39 ÖÖ »
Selamlar, nihayet ilacimi aldim, adi stribild. Bugun icmeye baslayacagim. Eylulde de Genvoya adli ilaca gececegim.
Stribild kullananlar bana bilgi verebilir mi. Gunluk yasami etkiler mi? Sabah mi aksam mi kullanmak daha iyi olur vs?

güzel ilaç ama nazik ve hassas. birçok ilaçla.etkileşime.girebilen bir ilac,bunun icin en ufak.bir ilacı dahi kafana göre alma

stribild.muhakkak yemekle yani tok karnına alınması gereken bir ilaç,buna ne olursa olsun uymak zorundasın

yemek saatin.ne zamansa onla beraber alman en mantiklisi

ayrica vucutta ki kreatinin değerini arttiriyor bunun icinde.bol su icmelisin gün boyunca
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: iparilogos

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Haziran 21, 2017, 11:39:06 ÖÖ »
Alıntı
Doktorum tedavi ile zamanla duzelecegii söyledi ama ben ısrarla gecmiyor diyerek kapısını asindirdim

Bence iyi yapmışsın. Lenfoma, HIV pozitiflerde sıklıkla görülen bir rahatsızlık, kendi kendine geçer deyip sallamamak gerekiyor. Teşhis icin uzman bir doktora
muayene olup gerekli testleri yaptırmak gerekiyor.