Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tanı aldım, yardım edin.  (Okunma sayısı 1294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
Yeni tanı aldım, yardım edin.
« : Haziran 17, 2017, 03:15:27 ÖS »
Merhaba, kasıktaki lenfimde şişlik nedeniyle 1 ay önce doktora gittim.
Yapılan tahliller sonucunda hiv pozitif olduğumu öğrendim ve Haseki de prosodürlere başladım.
Kan verme, direnç testi, akciğer filmi vs vs..
Kemik filmimde erime çıktı ve doktor vitamin takviyesi verdi. 1 yıl devam etmemi söyledi.

Kan testimin sonucunda değerlerim böyle çıktı.
Cd4: 234
HivRna: 12670

Şuanda direnç testimin sonucunu bekliyor doktorum ilaca başlayabilmem için.
1 aydır psikolojim çok bozuk, akıl sağlığımı da kaybetmekten korkuyorum.
Sürekli kesin tedavi haberlerini okuyorum, saatlerce uyuyorum ve çok mutsuzum.

Yaşım 28. Bundan sonraki hayatım nasıl olacak bilmiyorum, şuanda sosyal hayattan kendimi soyutladım.
Eğlenmeyi, gezmeyi seven biriyim. İlaç tedavisine başlayınca her şey yoluna girecek mi?
Eskisi gibi hissedecek miyim. Sizden deneyimleriniz hakkında yardım istiyorum.

« Son Düzenleme: Haziran 17, 2017, 04:06:54 ÖS Gönderen: iparilogos »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Ynt: Yeni tanı aldım, yardım edin.
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2017, 07:55:10 ÖS »
kendine.biraz zaman. tanı 6 ay içinde herşey yavaş yavaş yoluna girmeye devam edecek..

evet eskisi gibi normal bir yasamin ve hayatin olacak

hatta eskisinden daha iyi olacaksin.

2.5 senedir pozitifim

kafam esti balkanlara tatile.ciktim şu anda uskupteyim

yani artık hicbirseyi hayatimda ertelemiyorum.

hayat çok kiymetli ve zaman ise paha bicilemez

kendine biraz zaman ver.

bu mesajta burda kalsın birkac sene sonra bakıp tebessüm edeceksin.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: iparilogos

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2017, 08:06:36 ÖS »
Zaman her şeyin ilacı biliyorum.
Bu süreçte çok fazla yoruldum ve yalnız başıma kaldım.
Yazdığın gibi tebessüm edeceğim günleri bekliyorum.

Bayramda tatile çıkacağım ben de (psikolojimi düzetlmem lazım biraz) fakat hala ilaca başlamamış olmak beni düşündürüyor.
Direnç testim muhtemelen 2 hafta sonra çıkacak ve ben toplamda 1,5 aydır bu süreçle uğraşıyorum.
Umarım cd4 üm daha fazla düşmemiştir.

« Son Düzenleme: Haziran 17, 2017, 08:32:35 ÖS Gönderen: iparilogos »

Air

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 17, 2017, 08:10:10 ÖS »
Geçmiş olsun.  . A.ö güzel izahat etmiş zamanla daha güçlü olacaksın ilk pisKoleji bogle oluyor yanlız deglsin sadce bunu düşün .. relde de de kimseyle paylasma . Burda çok bilinçli güzel kaliteli insanlar var aklına ne gelirse sorarsan tkr geçmiş olsun. .

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 17, 2017, 08:23:39 ÖS »
Geçmiş olsun.  Kolay değil hepimiz ilk şoku yaşadık, ama inan atlattık.

Neden atlattık biliyor musun?  Çaresi olmayan) ama tedavisi olan) kronik hastalıklar içinde, tedavisi en kolay hastalık HIV.

İnan şeker ve tansiyona göre tedavisi daha kolay.  Bağışıklık sistemin kötü durumda değil.  Günde 1 tek hap içeceksin, ve 2 ay içinde belki bir ayda kandaki virüs sifirlanacak. 

Ölümün HIV den olmayacak bunun garantisini doktorlar veriyor!

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 17, 2017, 08:34:49 ÖS »
merhaba arkadaşım aramiza hoşgeldin. korkmani gerektirecek bi durum yok. daha dikkatli yasiyoruz artık. olayin psikolojik kısmı için zaman en büyük ilaç gerçekten. ilk tani aldigim zamana göre çok mesafe katettim. ama yinede başa çıkamayacağını düşünürsen bu konuda bir uzmandan yardim almak sana iyi gelecektir. aslinda burası bi nevi terapi sağlıyor hem de ücretsiz:) bire bir yasayanlarin tecrübelerini okuyup öğreniyosun ayni zamanda kendi merak ettiklerini soruyor öğreniyorsun. burasi sana iyi gecelecektir emin ol.
tedavi kısmına gelince cd4 sayın tehlikeli sınırın biraz üzerinde. direnc testleri genelde haseki de cerrahpasaya nazaran daha erken çıkıyor fakat bu sure uzarsa doktoruna tedaviye baslamak istedigini özellikle belirt. cunku tedaviye baslamayan pozitiflerde genelde egilim cd4 sayisinin azalmasi yönündedir. yeni ilaclara karşı pek direnç gelismiyor ama doktorlar emin olmak icin direnc testi sonucuna göre ilaca baslatmak istiyorlar. sormak istediğin herseyi buradan sorabilirsin bizlere.

O.S

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 17, 2017, 08:38:03 ÖS »
Bende 28 yaşındayım ve tanı alalı 3 ay oldu.. ilk aydan hiv RNA negatif e düştü yani hiv virüsü artık bana zarar veremiyor seninde oyle olacak merak etme.. kesin tedavi bulunur mu bilmiyorum ama ilaclarımız okdar iyi ve hala yeni ilaclar cikmaya da devam ediyor..eskisi gibi olabilecek misin soruna gelince artık eskisi gibi olmak istemiceksin çünkü hayatın zamanin sağlığın kıymetini daha iyi bileceksin.. ben bazen nefes alırken gökyüzüne bakıyorum ve o havadan bile okadar haz duyuyorum ki anlatamam..

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar, iparilogos

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 17, 2017, 08:49:19 ÖS »
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
Bir haftadır takip ediyorum burayı ve çok fazla şey öğrendim buradan.
Bugün yazma isteği duydum ve cevaplarınız beni şuan daha iyi hissettiriyor.

Pazartesi son belgelerimle direnç sonucunu beklemeden tekrar doktorumun yanına gideceğim. Belki ilaca başlatır artık.
Herkes için sağlıklı günler diliyorum.

Kullanıcı teşekkür etti: günlük

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 17, 2017, 09:00:34 ÖS »
Psikolojinin bozuk olması çok normal
Ben zombi gibi gezdim 3 ay
Yediğim haram yemediğim zikkim oldu
Insanlar gülerken ben ağladım herkes mutlu ve sağlıklı idi.

Ilaclarimi aldım. Tedavime başladım. Yeniden doğdum
Öyle zaman geldi ki pozitif olduğumu unuttum

Birgün hocamın odasina girdim doktorun. Hocam ben pozitifim dedim. Bakti ne demek bu dedi ne var yani dedi herkesin pozitif olduğu bir konu var sende bu konu da pozitifsin dedi. Çünkü benim kendimi tanimlama şeklimden rahatsiz olmuştu.

Demem o ki lütfen nolur yalvarıyorum o güzel canını sıkma. Herşey düzene girdiğinde tebessüm edeceksin

Sevgilerimle
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 08:52:34 ÖÖ Gönderen: Darkness »

Kullanıcı teşekkür etti: günlük, iparilogos, Marsel

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 17, 2017, 09:49:29 ÖS »
Hosgeldin ,zaman herseyin ilaci ve emin ol alisiyorsun herseye , zamanla hasta oldugunu dahi unutacaksin..
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 17, 2017, 09:57:40 ÖS »
Hoşgeldin :)   Kötü hissetmen gerekiyorsa hissedeceksin.. İnsanız biz.. Duygularımız var... Aynı anda onlarca şeyi düşünebiliyoruz... Yapman gereken kafanı karıştıran düşüncelere çözüm bulmak.. Hepsi de bir anda olmuyor. Herşeyi bir anda halletmeye çalışırsan çok yorulursun. Zamanla rayına oturacak herşey. Şu anda odaklanman gereken tedavin.  Direnç testi sonucunun 2 haftaya çıkması çok iyi. Umarım öyle olur. Çıkmazsa da evet doktorunla konuşman lazım. Viral yükün düşük ama cd4 yüzden sınırda. Çok uzun beklememen gerekir. İstanbuldaysan ve direnç testini Cerrahpaşaya verdiysen ben 4 aydır bekliyorum. Hala çıkmadı daha uzun bekleyenler var. Bilgin olsun.

Marsel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 17, 2017, 10:32:50 ÖS »
Merhaba ben 27 yaşında biri olarak 2 ci senem ve bu duruma alıştım gerçi alışmak zorundayız hepimiz ama az insan yok çoğalıyor gün geçtikçe ben bu duruödan dolayı çok üzgünüm ama hayatımı düzene koymak istiyorum tıpkı senin ki gibi ilk zamanlar çook üzüldüm ama şuan umursamıyorum tanışıp arkadaş olmak için buraya üye oldum kim bilir bu karanlık dünyama belki benim gibi beni anlayacak biri girer benim arkadaşım var oda benim gibi 2 senedir tedavi sürecindeyiz sıfırlandık ama sosyal çevremiz sıfır buradakiler sağlık ve bazı sorular dışında tanışmak arkadaş olmak gibi bir düşüncede olan yok mu ben bu fikirle üye oldum belki arkadaş oluruz tanışırız gerçek hayatta kız olsun erkek olsun bizi anlayan biri olmalı dışarıya biraz kapalıyım saklanan bir sır ile evlenme şansım yok beni bu şekilde kabul edecek kimsenin de olduğunu sanmıyorum beni benim gibi birisi anlar ne düşünüyorsunuz fikirlerim hakkında

Marsel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 17, 2017, 10:41:02 ÖS »
Merhaba, kasıktaki lenfimde şişlik nedeniyle 1 ay önce doktora gittim.
Yapılan tahliller sonucunda hiv pozitif olduğumu öğrendim ve Haseki de prosodürlere başladım.
Kan verme, direnç testi, akciğer filmi vs vs..
Kemik filmimde erime çıktı ve doktor vitamin takviyesi verdi. 1 yıl devam etmemi söyledi.

Kan testimin sonucunda değerlerim böyle çıktı.
Cd4: 234
HivRna: 12670

Merhaba
Yazdığın yaZı için yazmak istedim sakın üzülme moralini bozma ben de 27 yaşındayım  senin gibi gezmeyi hayatın tadını çıkarmayı seven biriyim taki bu hastalık başıma gelene kadar sana tavsiyem sakın çok düşünme bak bu kadar insan var burda sende onlar gibisin onlarda senin gibi ben arkadaş olmak birbirimize destek olabilecek beni anlayacak birileri çılması umuduyla buraya üye oldum seninle konuşmak tanışmak isterim hatay izmir işetişim kurmak bana ve sana diğer insanlarında sosyal hayatını değiştireceği gibi bize de moral olacaktır
Şuanda direnç testimin sonucunu bekliyor doktorum ilaca başlayabilmem için.
1 aydır psikolojim çok bozuk, akıl sağlığımı da kaybetmekten korkuyorum.
Sürekli kesin tedavi haberlerini okuyorum, saatlerce uyuyorum ve çok mutsuzum.

Yaşım 28. Bundan sonraki hayatım nasıl olacak bilmiyorum, şuanda sosyal hayattan kendimi soyutladım.
Eğlenmeyi, gezmeyi seven biriyim. İlaç tedavisine başlayınca her şey yoluna girecek mi?
Eskisi gibi hissedecek miyim. Sizden deneyimleriniz hakkında yardım istiyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 18, 2017, 11:00:20 ÖÖ »
Merhaba. Sakın korkma, üzülme. Hepimiz senin yaşadığın bu durumu yaşadık, geçtik, bak yaşıyoruz hala taş gibi çok şükür.

Günümüzde hiv, tedaviye uyulduğu müddetçe, ciddi bir hastalık yapmıyor kişide. Sağlıklı, normal bir hayat sürmek elimizde. Bunun için tedaviye uymak (her gün ilacını içmek!) ve 3 ayda bir dr kontrolüne gitmek gerekiyor. Uzun vadede hayatına etkisi bu olacak, her gün bir veya iki ilaç içeceksin, 3 ayda bir gün bir kaç saatini dra ayıracaksın.

Hepsi bu.

Şunu unutma, sen tanı almadan önce kimsen, neysen, gene osun. İki hafta önce kimsen, neysen, hala öylesin. Hala değerli ve önemli bir bireysin. Kendine has yeteneklerin, özelliklerin, ilgi alanların, sevenlerin, sevdiklerin, hayallerin, umutların var. Bunlar hala var. Ben de 28 yaşında tanı aldım ve şu an 30 yaşımdayım, tedavime uydum, sonuçlarım çok iyi gidiyor ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorum. Hayatım aynen devam ediyor.

Şu an başka hiç bir şey düşünmüyor olabilirsin, aklından çıkmıyor olabilir, ilk başta psikolojik olarak ağır, çünkü adı kötü, insan korkuyor. Ama yaşadıkca, gördükçe, korkacak abartacak hiç bir şey olmadığını göreceksin.

Her yeni tanıya diyorum, 5 sene sonra telefon alarmın çalacak, 'aa ilaç saatim gelmiş az daha unutuyormuşum haha bak şu işe!' diyeceksin ancak o zaman aklına gelecek.

Kendini soyutlama, cezalandırma, hayatına kaldığı yerden devam et, ben tanı aldım, iki gün izin aldım, hastanelerde tedavi başlamak için gereken işlemleri yaptım, ondan sonra hemen işime, hayatıma, devam ettim hiç bir şey olmamış gibi. Çünkü böyle yapmak gerekiyor, karaları bağlamak yas tutmak gereksiz. Evet, bir hastalığımız var, evet ama çok şükür çok güzel tedavimiz de var, umutsuz, çaresiz değiliz o zaman gerekenleri yapıp yaşamaya devam edeceğiz. HEPİMİZ böyle yapıyoruz. Sen de yapacaksın, korkma.

-Tedavine başla, her zaman uy.
-Dr kontrollerini aksatma
-Cinsel ilişkide her zaman kondom kullan/kullandırt
-HAYATINI YAŞA!

Aklına takılan her şeyi sorabilirsin.

« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 11:01:24 ÖÖ Gönderen: Mavera »

Kullanıcı teşekkür etti: kamikaze, iparilogos

iparilogos

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 18, 2017, 11:16:19 ÖÖ »
Aslında normal şartlarda da sağlıklı beslenen, buna dikkat eden biriyim.
Sadece arada dışarı çıkıp eğlenmek, içmek, dans etmeyi seviyorum.
Şimdi hayatımı tamamen değiştirmem gerekecek gibi hissediyorum ve bu beni üzüyor.
Asosyal biri olarak yaşamak istemiyorum.

Umarım her şey düzelir, iyi hissetmeye çok ihtiyacım var.