Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sac dökülmesi  (Okunma sayısı 325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sesu3448

• Ziyaretçi
Sac dökülmesi
« : Haziran 17, 2017, 12:32:25 ÖS »
Arkadaşlar bildiğiniz üzere hiv +  im aynı zaman da ilaçlar henüz başlamadı bu arada sifiliz denen illetinde 2. Evresi sanırım doktor tetradox mu ne verdi 2 hafta oldu yarın bitiyor an saçlarım da çok dökülme oldu aynı zaman da guve yenigi gibi oldu özellikle yanları kendimi hiç iyi hissetmiorum saclarimdan ötürü bu düzelecek mı penisilin filan yapmadı bi daha mı gitsem bu sefer başka doktora lütfen yardım edin

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Sac dökülmesi
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2017, 08:07:17 ÖS »
saçkıran olabilir.. Bir cildiyeye git bakalım.. İlaca başlamayınca fırsatçı enfeksiyonlar hızlı etki ediyor... Enfeksiyon doktoruna da gitsen seni cildiyeye yönlendirecektir zaten...

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2017, 09:24:02 ÖS »
saçkıran olabilir.. Bir cildiyeye git bakalım.. İlaca başlamayınca fırsatçı enfeksiyonlar hızlı etki ediyor... Enfeksiyon doktoruna da gitsen seni cildiyeye yönlendirecektir zaten...
yanlız frenginin belirtilerinde var aynı benim sac gibi hatta geri dönüşümlü sac ve kas dökülmesi yazıo yani daha önce benim duruma düşen hiç kimse yok mu

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2017, 11:41:46 ÖÖ »
Stres ve bağışıklık sisteminin şaşırması yüzünden saç kıran olabiliyor, bir arkadaşımızda da oldu, cildiyeye giderek tedavi aldı.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2017, 12:18:05 ÖS »
o arkadaş ben oluyorum:))

aniden ortaya cikti önce 2 farkli yerde sonrada 5-6yere dağıldı,normal devlet hastanesinde ki doktor bunlar cikmaz diyip. şutladi beni.

sonra para vererek!!! özele gittim. yabancı bir doktor kortizon ve iğne tedavisi uygulayalim dedi

yakkasik 3 ay igne ve 6 ay kortizon losyon seklinde lokal uygulama yaptim

tedavinin tamami 1 sene 2 ay sürdü ve şu an cikmaz denilen saçlarım tekrar çıktılar

sackiran tedavisinde stress. çok önemli bir etken ve tedaviye dolaylı yoldan etki ediyor
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 18, 2017, 04:13:14 ÖS »
Yanlız bende sifiliz var daha bugün tedavi bitti kaslarda ve sac da dökülme olur yaziodu ve geri dönüşümlü olduğunu yaziodu benim asıl sorum oydu bide şimdi tirnaklarim soyuluyor acaba neden olabilir

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 18, 2017, 04:34:34 ÖS »
Sifilizde gözüken saç dökülmesi ikincil evrede gözükür, ve uygun tedavi ile tamamen iyileşir. Resimde gözüken tipik sifiliz saç dökülmesi, güve yeniği gibi. Bu adam uzun zaman sifiliz tedavisi almadan beklemiş:

Sifiliz tedavisi oluyorsan saçta kaşta dökülme neden yapsın ki?

Stres ve bağışıklık sistemi ile ilgili olan Saçkıran ise daha çok böyle gözüküyor:

Arkadaşım Aö'de de buna benzer olmuştu, tabi daha ufaktı, 1 tl boyundaydı, uygun tedavi ile geçti.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2017, 04:37:31 ÖS Gönderen: Mavera »

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 18, 2017, 06:17:56 ÖS »
Sifilizde gözüken saç dökülmesi ikincil evrede gözükür, ve uygun tedavi ile tamamen iyileşir. Resimde gözüken tipik sifiliz saç dökülmesi, güve yeniği gibi. Bu adam uzun zaman sifiliz tedavisi almadan beklemiş:

Sifiliz tedavisi oluyorsan saçta kaşta dökülme neden yapsın ki?

Stres ve bağışıklık sistemi ile ilgili olan Saçkıran ise daha çok böyle gözüküyor:

Arkadaşım Aö'de de buna benzer olmuştu, tabi daha ufaktı, 1 tl boyundaydı, uygun tedavi ile geçti.
mavera benimki üstte ki gibi 20 günde o hale geldi bugün tetradox mu ne onu bitiriyorum tekrar çıkar değil mi ya yamalı kafa gibiyim kendimden nefret eder hala geldim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Haziran 18, 2017, 06:45:20 ÖS »
Çok ilginç. Enfeksiyon doktoruna sormalısın sifilizim tamamen iyileşti mi bu saç dökülmesini o yapar mı diye. Ben pek ihtimal vermiyorum.

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 18, 2017, 11:07:12 ÖS »
Çok ilginç. Enfeksiyon doktoruna sormalısın sifilizim tamamen iyileşti mi bu saç dökülmesini o yapar mı diye. Ben pek ihtimal vermiyorum.
tetradox verdi bursada normal de tedavi görüyorum ama çalışmak için fethiyedeyim yarın doktora gidicem fethiyede test isticem eğer tedavi olmamissa artık sanırım penisilin verir amele gibi her gün 2 tane antibiyotik içtim ne olurdu iğne tedavisi verse hem daha kolay hem de daha etkili öyle değil mi arkadaslar

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 18, 2017, 11:48:48 ÖS »
Tetradox güçlü bir antibiyotik. Bakteri kökenli cinsel hastalıklarda etkili
Sifiliz etkisi ile olustuysa zamanla çıkacaktır. Bir arkadaşımda olmuştu.
Ancak doktorunla telefon aracılığı ile görüşme durumun varsa yarın sor bence.

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Haziran 19, 2017, 12:26:51 ÖÖ »
Bu konuyu söylüyorum asistan doktor olduğu için pek umursamadi hatta bi kaç kez de söyledim zaten nasıl ilgileniyorlar bir ben bi allah bilir benim psikolojim hiç bozulmadı tani almama ve doktorlara ragmen