Mavi-Banner

Gönderen Konu: negatif, pozitif  (Okunma sayısı 452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

timex34

• Yeni Üye
  • *
negatif, pozitif
« : Haziran 16, 2017, 03:59:53 ÖS »
arkadaşlar merhaba.  4 senedir ilaç kullanıyorum hiv tedavisinde, şuan negatif ve değerlerim gayet iyiyimiş.   değerlerimizin iyi olması ameliyata engel mi ?   yada herhangi bir özel hastanede test yapıldığında   sonuçlarımız neyi gösterir.  ameliyata giren olan hiv arkdaşlarımız bilgi verebilirmi teşekkürler .

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: negatif, pozitif
« Yanıtla #1 : Haziran 16, 2017, 04:28:39 ÖS »
Negatif demek sadece virüsün saptanamaması demek. Taşıyıcı negatifliği anlamında değil..  Bizim durumumuzdan ürken doktorlar var.. Burada ameliyat yapmayı reddeden dktorlarla  karşılaşan arkadaşlar var. Şikayette bulunup haklarını aradılar tabi.. Ameliyatlarını da oldular. 

Kullanıcı teşekkür etti: timex34

timex34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 16, 2017, 04:53:00 ÖS »
önümüzdeki hafta içine cerrahtan randevu aldım. görüşeceğim bakalım ne diyecek bende merakla bekliyorum. teşekkürler

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2017, 05:20:26 ÖS »
arkadaşlar merhaba.  4 senedir ilaç kullanıyorum hiv tedavisinde, şuan negatif ve değerlerim gayet iyiyimiş.   değerlerimizin iyi olması ameliyata engel mi ?   yada herhangi bir özel hastanede test yapıldığında   sonuçlarımız neyi gösterir.  ameliyata giren olan hiv arkdaşlarımız bilgi verebilirmi teşekkürler .
Kopya sayısı saptanamaz olduğumda elisa da bile negatif cikabiliyormus bı kaç kisiden duydum onlarda öyle olmuş
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2017, 05:26:53 ÖS »
Kopya sayısı saptanamaz olduğumda elisa da bile negatif cikabiliyormus bı kaç kisiden duydum onlarda öyle olmuş

Bu çok zor bir olay, şimdiye kadar görülenler bir elin parmaklarını geçmez. Rutin hiv testlerinde ömür boyu pozitifiz.

Rna negatif olması kanımızda virüsün çoğalanadığını yani ilaçların işe yaradığını, hivin bize zarar vermediğini, bulaşıcılığımızın da çok azaldığını gösterir.

İlacı bıraktığımız zaman hiv kaldığı yerden bize zatar vermeye devam eder
Hiv testlerinde her zaman pozitif çıkarız
Bulaşıcılığımız az olsa da kan organ nakli veremeyiz, ilişkilerde kondom kullanmamız önemlidir
« Son Düzenleme: Haziran 16, 2017, 05:28:09 ÖS Gönderen: Mavera »

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2017, 05:50:57 ÖS »
Evet tanıştığım kişi zaten 5 sene RNA 100 kopya altında yasamis.3 senedirde ilaç kullanıyor.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 16, 2017, 06:03:22 ÖS »
Gideceğin doktoru iyi seç büyük ihtimal testte pozitif olduğunu görecekler. Negatif görünse bile muhakkak doktoruna pozitif olduğunu söyle önlem alsınlar.. ameliyatını yapmazsa şikayet etme hakkın var bu hak sayesinde ameliyatını olursun rahat ol.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2017, 06:08:22 ÖS »
Gideceğin doktoru iyi seç büyük ihtimal testte pozitif olduğunu görecekler. Negatif görünse bile muhakkak doktoruna pozitif olduğunu söyle önlem alsınlar.. ameliyatını yapmazsa şikayet etme hakkın var bu hak sayesinde ameliyatını olursun rahat ol.

Tecrübe konuşuyor

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2017, 07:57:04 ÖS »
Ne ameliyatı

timex34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2017, 10:39:16 ÖS »
genetik varis şikayetim var . bacaklarımda  ,  damarlarım iyiyce şişti ve genişledi. ağrılı sancılı bir döneme girdim büyük iktimalle hiv le uğraşmaktan tüm bunların tedavisini ertelemek zorunda kalmıştım .   çarşamba günü devlet hastanesinde randevum var  sonucu  paylaşacağım sizlele. teşekkürler ilginiz için hanımlar beyler.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 16, 2017, 10:42:50 ÖS »
Geçmiş olsun ,umarım tez zamanda ameliyatını olur sağlığı na kavuşursun
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

mehmet0909

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 17, 2017, 01:09:25 ÖS »
genetik varis şikayetim var . bacaklarımda  ,  damarlarım iyiyce şişti ve genişledi. ağrılı sancılı bir döneme girdim büyük iktimalle hiv le uğraşmaktan tüm bunların tedavisini ertelemek zorunda kalmıştım .   çarşamba günü devlet hastanesinde randevum var  sonucu  paylaşacağım sizlele. teşekkürler ilginiz için hanımlar beyler.
of of of işte 15 yıllık çalışmamın ardından beni 1 yıldır işsiz bırakan rahatsızlık bende artık akut oldu dvt.tabi genetik kan rahatsızlığıda çıktı hemde 3 tane.onlara dikkat et aynı sizdeki gibi pcr testi yapılıyor 6 gen sorgulanıyor test aynı 1 ayda çıkıyor hifzisihhadan geliyor.en tehlikeli olanı bende mevcut olan faktör 5 laiden gen mutasyonu var kanın pıhtılasmasından sorumlu bir gen.varis venöz yetmezlikten kaynaklanıyor o toplardamarların kanı kalbe gönderen kapakları bozuluyor eğer işin içinde genetik kan bozukluğu varsa o sakat.inşallah yoktur.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 19, 2017, 04:08:45 ÖS »
devlet hastanelerinin ameliyat yapmama gibi bie şeyi olamaz bence ben 2 hafta oldu  apandist ameliyatı oldum özel hastaneki doktor yapmadı bende hemen devlet hastanesine geldim hiç bir sıkıntı çıkmadan amelıyatımı oldum

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar, timex34