Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hastanelerde adınıza açılmış dosyalaranız varmı?  (Okunma sayısı 299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
Hastanelerde adınıza açılmış dosyalaranız varmı?
« : Haziran 12, 2017, 11:29:49 ÖS »
Cerrahpasanın takibi bu şekilde her hastanın dosyası ve dosya numarsı  var ve doktorlar bu verileri dosyalara işliyorlar,eğer bi şikayet dile getirirsen dosya ya kaydediyorlar,ayrıca yaptırdığınız testlerin sonuçlarına internet ten bakabiliyorsunuz..
Sanırım ankarada sistem farklı...
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hastanelerde adınıza açılmış dosyalaranız varmı?
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2017, 11:31:12 ÖS »
Her hastanenin yoğurt yiyişi farklıdır  8)

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2017, 11:35:17 ÖS »
Hacettepede her hastaya dosya açılıyor,bana da açılmıştı ilk gittigimde.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2017, 11:44:21 ÖS »
@Matland  sizin hastanenin nasıl yoğurt yiyişi  8)
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2017, 12:02:53 ÖÖ »
@Matland  sizin hastanenin nasıl yoğurt yiyişi  8)
Onlarin hastanelerinin sütten ağzı yanmış,yogurdu üfleyip yiyolarmış
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Kullanıcı teşekkür etti: Cindirella88

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2017, 12:05:48 ÖÖ »
@Theodor  tipik kova mizacı  ;)

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2017, 12:07:50 ÖÖ »
Bazı hastaneler ayrı dosya acar ama, HIV, sağlık bakanlığı genelgelerine göre "A grubu bildirimi zorunlu bulaşıcı hastalık" olduğu için, test ile pozitif olduğunuzu tespit eden kurum, bildirimi zorunlu hastalıklar fişi  (form 014, 016, 017A) doldurarak il sağlık müdürlüğüne gönderir ve buradaki dosyaya işlenirsiniz.

Kullanıcı teşekkür etti: Cindirella88

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2017, 12:18:10 ÖÖ »
Bir arkadasim telefon edip uyardi, hastaneler de hastanin beyaniyla d86/b formunu doldurup dosya aciyormus.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 13, 2017, 01:01:31 ÖÖ »
@Lior  bu kadar hakim değiliz sanırım site olarak d86/b
d86/a gibi değişik kodlar çıkıyor ,birazdaha yalın bi anlatım yaparsanız hem biz üyelere hemde dışardan takip edenlere açıklayıcı olur ,amacım hazır bilgiye konmak size zahmet vermek değil ama inanın anlayamadım,doğrulama testinden sonra ilk tanıyı aldığımız kurum bizi üniversite hastanelerine yönlendiriyor gittiğimiz hastanede takibimizin orda yapılacağına dair bir beyan mı imzalıyoruz ?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2017, 02:22:03 ÖÖ »
Tanı aldığımda enfeksiyon uzmanı bikaç soru sorup bir dosya hazırlamıştı. Sağlık bakanlığına gönderileceğini söyledi. Kendi doktorum da hastalarının dosyalarını benim sayemde isimlerinin baş harfleriyle tutuyor. Asistanı önümde herkesin dosyasını açıp kabak gibi tam isimleri önüme sermişti. Adımı tam yazmayın deyince uyarıldı.  Ama ben yine de her testten sonra gidip çıktısını alıp dosyamı kendim de tutuyorum. Aşı listesi de oluşturdum.
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2017, 02:23:20 ÖÖ Gönderen: turuncu »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 13, 2017, 02:52:28 ÖÖ »
Walla ibni Sina da böyle fiziksel gözle görülen bir dosya ben şahsen görmedim. Ama şöyle bir şey var. Tüm sonuçlarımız bilgisayardan hoca tarafından takip ediliyor. Ben tüm sonuçlarımın çıktısını alıp kendim ayrıca bir dosya oluşturdum. Ancak, zamanla bendeki dosyadaki yazılar silinmeye başladı. Sanırım hocanın önündeki sistem ekonomi tablosu gibi grafikler, Chartlar efendime söyliyim artan azalan birbirinden zengin göstergelerle doludur.

Keşke bizde diğer hastaneler gibi sonuçlarımızı internetten görebilsek ama maalesef henüz o teknolojiye kavuşmuş değiliz. Hatta düşünsenize online falcı gibi online hekim olsa sonuçlarımızı yorumlasa. Bugün wbc küre sayın dolunaydan dolayı düşecek ancak ayın ortasında Merkürün geri çekilmesiyle hdl ve cd4 lerde artış bekliyoruz. Bugünlerde kalp ritmini fazla artırmaman tuzlu yiyeceklerden uzak durman gerek.. :P
:P
Steibild venüsle falan da etkileşime giriyormuş. Yeteeeeeeeerrrrrrrrrr ;D

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 13, 2017, 02:57:30 ÖÖ »
@turuncu  baya dikkatlisin maşallah ,ben direk dosyama  işlenen sonuçları hastanede çöpe atıp eve öyle geliyorum

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 13, 2017, 03:04:09 ÖÖ »
@Matland ibni sinanın bu uygulaması iyi değilmiş yurtdışında da böyle sanırım hastalar sonuç göremiyor doktor ne açıklarsa o.
Bence çok iyi olur bu sistem özellikle negatif fobikler için onlardan belirli bi ücret alınıp öyle danışmanlık verilmeli o zaman akılları başına gelir ;)
Biz pozitifler akıllıyız yaa böyle bir uygulamaya ihtiyacımız yok ama olsa fena olmaz hani  8)online danışmanlıklar çok işe yarıyor  ;)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Haziran 13, 2017, 07:19:22 ÖÖ »
Sadi Konuk'ta dosyam var içinde tüm test sonuçlarım, aşılarım vs kayıtlı. Kontrole gittiğimde sekreteri çıkarıp veriyor drumun önüne.

iss

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 13, 2017, 07:56:31 ÖÖ »
bizde bilgisayar da bir dosya oluşturuyor doktor ve sen gittiginde onu açıp onceki sonuclarina bakiyor yenilerini giriyor. diğer hastaliklarini da ekliyor oraya. hastanenin internet sisteminde rna dahil tum kan tahlillerini görebiliyorum. bir flash bellekte bende dosyaliyorum yarin öbürgün farkli bir hastaneye gecersem filan diye. sizede tavsiyem en azindan tahlil ciktilarinin fotosunu cekip saklamaniz sonuclarini hastane sisteminden goremeyenler o ozellikle.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu