Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?  (Okunma sayısı 3568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zargana

• Üye
  • *
Ynt: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?
« Yanıtla #30 : Haziran 13, 2017, 04:34:42 ÖS »
@Suat Soylu ilişkinizin rayında gitmesine cok sevindim.Ama iki pozitifsiniz belli ki tanıyı aynı dönem almışsınız ve bu dönemde birbirinizin en büyük desteği olmuşsunuz. Bu süreci birlikte yürütmüşsünüz sizin adınıza sevindim.

@Cindirella88, evlilikten sonra eşler değişebiliyor,o yüzden tanımak en doğrusu.Evlilikler karşılıklı özveri istiyor, bizde ise durum daha farklı zira + olmak, ileride bana sıkıntı yaratır mı tedirginliği ile bir evliliği sürdüremem.

AMAN BOŞVERİN, olmadı bir esra erol yaparız bizlerde..oraya çıkan birilerini buluyor :)

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Haziran 13, 2017, 05:16:13 ÖS »
Aramıyorum... Ama özel birinin olması ne güzel birşey aidiyetlik duygusu sarılmak uyumak sevişmek  8)

kendimi aileme verdim napalım :) Keşke istediğimiz gibi birileri olsa :)

Hepsi geçmişte kaldı.
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2017, 05:32:06 ÖS Gönderen: Darkness »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #32 : Haziran 14, 2017, 12:22:56 ÖÖ »
burdan  taliplerime sesleniyorum.Bekarım   8) hahahahahahah
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Darkness

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Haziran 14, 2017, 02:40:04 ÖÖ »
ahasdfd mevsim kaymalarından sebep sanırım,bahar ayları yerine yaz aylarında gevşemiş a.ö. nün gönül yayları :p

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #34 : Haziran 14, 2017, 09:42:47 ÖÖ »
şu an yeni uyandım.Ve kahkaha atiyorum

şimdi şöyle ki malum yaz havalar sıcak. elektrik kabloları bile genlesirken,benim gönül yayım gevşemiş çok mu?

dernekte girgirina yapmıştık bi ara bu muhabbeti
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

overtherainbow

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Haziran 14, 2017, 03:32:18 ÖS »
Beşi biryerde takmasına da gerek yok ))))

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Haziran 15, 2017, 04:33:54 ÖS »
@zargana  allah iyi insanlarla karşılaştırın hepimizi ,zaten bu hayatta yeterince yara almışız ...
Siz erkeklerin işi daha kolay bu konudaa kadınlar çoğunlukla zaten pozitif eşi kabul ediyor ...
Türkiye de kadın olmak zaten zor ,Ne oluyorsa kadınlara oluyor bu hastalıkta.
yoo çok yanlışsınız o konuda özellikle dünya genelindeki bayanla kıyasa girecek olursak dünyada bizim bayanlar kadar dış görünüşe şatafata mala mülke tapan başka bir bayan millet yok kaç arkadaşım boşandı bu yüzden iyi biliyorum birde hastalık olacak erkekte :) başlamadan bitiyor çünkü araya kız anaları babaları kardeşleri giriyor yapma da demiyorlar direkt evlenemezsin diyorlar ve o iş kalıyor ha kız rest çeker o ayrı.amacım demogoji de değil ama bu coğrafyada böyle.3 arkadaşım yabancı ülkeden kız ile evli ve 3 üde aynı şeyi söylüyor.mehmet vallahi de billahi de yabancılar bizim kızlardan çok çok çok daha dürüst namuslu ve en önemliside eşine sadık.benim bildiğim inandığım da bu.hiv konusuyla alakası olmadığı halde bunu paylaşma ihtiyacı duydum çünkü olan bu.haberlere bakılacak olursada bu tip çok haber okursunuz.gerçi erkeklerde de aynı şey var karisi kanser oluyor ertesi gün boşuyor veya kadın anında boşuyor.kaldıki hiv veya hepatit virüsü alacak ha :)

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Haziran 15, 2017, 04:49:31 ÖS »
zaten tam tersi olsa buradaki arkadaşların bir çoğu tamamına yakını kalkıpta ben evliliği düşünmüyorum demez.buradaki negatif pozitif evliliklerin neredeyse tamamı evlendikten sonra olmuştur veya bayan pozitiftir.örnek sensei..

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Haziran 15, 2017, 06:56:18 ÖS »
@zargana  allah iyi insanlarla karşılaştırın hepimizi ,zaten bu hayatta yeterince yara almışız ...
Siz erkeklerin işi daha kolay bu konudaa kadınlar çoğunlukla zaten pozitif eşi kabul ediyor ...
Türkiye de kadın olmak zaten zor ,Ne oluyorsa kadınlara oluyor bu hastalıkta.
yoo çok yanlışsınız o konuda özellikle dünya genelindeki bayanla kıyasa girecek olursak dünyada bizim bayanlar kadar dış görünüşe şatafata mala mülke tapan başka bir bayan millet yok kaç arkadaşım boşandı bu yüzden iyi biliyorum birde hastalık olacak erkekte :) başlamadan bitiyor çünkü araya kız anaları babaları kardeşleri giriyor yapma da demiyorlar direkt evlenemezsin diyorlar ve o iş kalıyor ha kız rest çeker o ayrı.amacım demogoji de değil ama bu coğrafyada böyle.3 arkadaşım yabancı ülkeden kız ile evli ve 3 üde aynı şeyi söylüyor.mehmet vallahi de billahi de yabancılar bizim kızlardan çok çok çok daha dürüst namuslu ve en önemliside eşine sadık.benim bildiğim inandığım da bu.hiv konusuyla alakası olmadığı halde bunu paylaşma ihtiyacı duydum çünkü olan bu.haberlere bakılacak olursada bu tip çok haber okursunuz.gerçi erkeklerde de aynı şey var karisi kanser oluyor ertesi gün boşuyor veya kadın anında boşuyor.kaldıki hiv veya hepatit virüsü alacak ha :)
Evet çok kadın ülkemizde çıkarcı. Hatta eğitimlisi bile. Ben makina mühendisi bir hatunun (iyi para kazanıyor) düğünüm rixos ta olacak dediğini biliyorum. Aşağısını kabul edemezmiş. Benim kocam doktor herkesle görüşemez diyen ve kocalarının etiketlerini kendi üzerlerine yapıştırmaya çalışan o kadar çok asalak kadın var ki. Ben kendi ayakları üzerinde duramayan, koca parası yiyen, bir de bebek gibi konuşan salak ve mıymıntı kadına tahammül edemiyorum.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Haziran 15, 2017, 07:11:33 ÖS »
@Matland duygularıma tercüman oldun valla.Para olunca o kızlar aşık oluyor birden bire.Tabi dürüst iyi kalpli olanlarda var ama günümüzde sayı o kadar azki.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Haziran 15, 2017, 09:32:45 ÖS »
@Cindirella88  Üzgünüm ama ben de sana katılamayacağım...Bir birey maddi anlamda bir başkasına bağlı olmadan hayatını sürdürebilmeli. Maddi sorunlar yüzünden,açgözlülükten biten evlilikleri de görüyoruz. Kadın yalnız kalınca hayatını devam ettirebilmeli bence. temizlikti,çamaşırdı,bulaşıktı.. bunlar hep bahane bana göre.. Ben yıllarca yalnız yaşadım.. Yemeğimi de yaptım,çamaşırımı,bulaşığımı da yıkadım, evi mi de temizledim.. Ki ben bir kadın değilim... Bunlar sadece kadının yapabilecekleri işler değil. 2 kişinin ne çamaşırı,bulaşığı, dağınıklığı olacak ki zaten... Ha çocuk olunca kadın çalışmaya ara verir. Çocuğuyla ilgilenir o başka.. Çocuk büyüyünce de kaldığı yerden devam eder... Ama bizde öyle olmuyor.. Çocuk büyüyor.. Kadın yıllardır çok yoruldum diyor.. Eşine bi hizmetçi tutalım yıllardır bıktım çıcuk ev işinden diyor.. Öyle de olunca koca başlıyor çalışıp didiniyorum sizin için ama hiç değer görmüyorum diye.. Klasik model bu bizde.. Böyle olmamalı.. Kadınlar çalışmalı ve kendi ayakları üzerinde durabilmeli.
Ayrıca kadının eve para getimesini bekleyen erkek tabiri de çok yanlış bence.. Empati kurmak lazım biraz.. Erkeğin eve para getirmesini bekleyen kadın olunca neden bir sorun olmasın? Erkeğin kadından üstünlüğü sadece fiziksel anlamda. Ama zaten beden gücü gerektiren mesleklerde çalışmıyor kadınlar.. Tek taraflı düşünmemek lazım. Kocanın getirdiği parayla karısının karnı doyuyor, üstüne başına alıyor,çocuğunu o parayla büyütüyor.. Bireysel bakıldığında bencilce bir düşünce bence bu.
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2017, 09:38:02 ÖS Gönderen: turuncu »

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Haziran 15, 2017, 09:35:08 ÖS »
Alıntı
bende bi erkek olarak bana bakamayacak biriyle evliliği katiyen düşünmüyorum

Çok yanlış düşünüyorsun. Sen bakıma muhtaç misin? Yazdıklarından farklı bir izlenim edinmiştim çünkü.

Alıntı
Kadın çocuk mu baksın ? Evimi toparlasın yemek mi yapsın erkeğe kadınlık mı? Dışarda da çalışsın para kazansın eve katkıda bulunsun..

Hepsi birarada olmaz tabi. Insan ne istediğini bilmeli, seçimini ona göre yapmalı. Zaten senden tüm bunları bekleyen erkek eşşeğin önde gidenidir.

Alıntı
Vallahi bir kadın olarak benden çalışıp para getirmemi bekleyen erkeği çok itici buluyorum...

Ben eşimden çalışmasını istiyorsam hayat müşterek olduğu içindir. Beraber daha iyi bir gelecek kurabilmek içindir. Yarın birgün anlaşamayıp boşanırsak kabak gibi ortada kalmasın, kendi ayakları üzerinde durabilsin diyedir.

Alıntı
Tahsilimi kültürlü bir eş kültürlü bir anne olarak hayatımı idam ettirebilmek için yaptım...

Valla kusura bakma ama, o tahsil eksik kalmış, kadın haklarını iyi öğrenememişsin. Kendine pay biçtiğin hayat, bir kadına layık değil. Kadınlar kocalarının eline bakan, görevleri ev işi ve çocuk doğurup yetiştirmek olan varlıklar degillerdir.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Haziran 15, 2017, 09:49:02 ÖS »
Eğer iki kişiyken de hayat standardımı sadece kendi kazandığım parayla sürdürebilseydim evet çalışıp çalışmama kararını karşı tarafa bırakabilirdim ama Bence artık çok az erkek bunu arzuluyordur. Bence hayat standardı önemli ve annesi çalışmayan tek maaşla 3 çocuk büyütüp okutan babası olan ben yaşadığım zorlukları düşününce kendi çocuğuma böyle hayat yaşatmak istemem. Ailem çok fedakar olduğu için bir parça şansım olabildi ama ben hayatımdan birşeyleri feda etmek istemiyorum. Sözün özü yemedim yedirdim, içmedim içirdim mantığı bana ters.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Haziran 15, 2017, 10:00:41 ÖS »
@Cindirella88  mantıklı şeyler söylemiyorsun üzgünüm...  Evleneceğin adam sana dese ki ne çok ortak yönümüz var ben de çalışmamayı tercih ediyorum diye... Kilimleri mi yiyeceksiniz!  Karşılıklı anlaşmayla bu tabi ki olabilir... Ama devamında sorunlar kaçınılmaz oluyor... Herkesin hayatında evli örnek çiftler vardır.  Herkes sen, ben kadar şanslı da değil.. Çalışmak zorunda olan insanlar var. Ben yıllarca çalışan bir kadın olsam.. Evlendikten sonra yan gelip yatıp kocamın beni beslemesine katlanamazdım mesela...

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Haziran 15, 2017, 10:13:42 ÖS »
İşte sen ağayken karşındakini eşek görmemek önemli olan canım benim :) Birey olarak düşünmelisin.. Erkek , kadın olarak değil.. Tut ki yılalr sonra sana dedi ki  yeter be çalış çalış canım çıktı.. Sen yan gelip yatıyorsun bütün gün evde.. Yediğin önünde yemediğin arkanda.. çalışmaktan hiç bir şey yapamıyorum.. Kendime ayırmaya vaktim yok diye.. Böyle de devam etse.... Ayrılsanız ne yapacaksın?  Mantıklı düşün derken tüm olasılıkları değerlerndir anlamında diyorum. Yanlış anlama.. Çalışan kadın neden köle olsun!  Ki ben şu anda emin gibi bişeyim bizi çok iyi anladığına ama söylediğinden geri dönmek biraz rahatsız ediyo sanki seni :D he :D