Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?  (Okunma sayısı 2105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?
« Yanıtla #30 : Haziran 11, 2017, 09:23:59 ÖS »
@omerciq  ben de çocuk çok istiyorum..Öyle böyle değil.. Ama bir kadını mutlu edebilir miyim emin değilim. Melek falan olması lazım o kadının :) Öyle sabırlı,anlayışlı biri olması lazım. Neler hissettiğini çok iyi anlayabiliyorum. İşimiz gerçekten çok zor.

Delisorular

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Haziran 12, 2017, 12:09:43 ÖÖ »
Benimde 10 yıllık bir beraberliğim var ... 3 yıldırda evliliyiz onu aldatmış ve bu sayede hiv kapmış olmama rağmen ... ilk tanıyı aldığımız günden itibaren yanımda oldu sanki hiç pozitif olmamışım gibi yaşıyorum hala enteresandır ki olur olmadık saplantıları olan takıntılı ben neredeyse iyi ki pozitif olmuşum diyeceğim hayatımı büyük ölçüde düzene soktu bu nalet :) annemi sabahın köründe arayıp içip ağlayıp anlatıp bir gün sonra da yalan söyledim bana olan sevginizi ölçmek için yaptım ... saçmalığında bulunmamın dışında . Eşimin de desteği ile inanılmaz iyi hissediyorum eskiden çok içer geceleri gezer günlerce uyurdum ama şimdi sorumluluklarım olduğu düşünerek büyük ölçüde bunların hiç birini yapmıyorum ve bir sabah uyanınca herşey bitti diyecekler gibi hissediyorum !!!

Ve sizleri seviyorum

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Haziran 13, 2017, 02:00:25 ÖS »
Hiv + birinin negatif biri ile mutlu olacağını tememmi ediyorum ve bu şekilde ilişkileri olanlara da saygı duyuyorum ama belki de ben çevremdeki kadınların tavırlarından hiv+ ve negatif bir ilişkinin yürümeyeceğine inanıyorum.Çünkü ilk kavgada sen zaten hivsin , aidsin gibi saçma sapan konuşmalara maruz kalmak istemiyorum.

İlk tartışmamızda yada her tartışmamızda hiv + olmamı kullanabileceğini düşünmek istemiyorum, bu durumu yaşayacağıma evlenmem olur biter.Ama işte insan, cocuk sahibi olmayı, baba olmayı , ya da herkes gibi bir yuva kurmayı hayal ediyor.Buna rağmen sırf evlenmek için evlenmem.

Pozitif bir bireyle karşılaşmak konusuna gelince, ilişkiler sorun, sırf karşımdaki pozitif diye de evlenmem, herseyden önce bir etkileşim olmalı ve elbette ortak bir kültür olmalı, bunlar olduktan sonra bir ortak noktaya varılır diye umuyorum.İlişkiler kolay yürümüyor, iki pozitif de olsa her bireyin karakteri farklı.Ne diyim, gerçekten aklıma ve kalbime yatan yada şöyle diyim bir müşterekte buluşabileceğimizi inandığım bir durum olsa, elbette evliliği düşünürüm.Çünkü aile kavramı, bir ömür boyu yol arkadaşı kavramı bunlar güzel şeyler.

Allah herkesin kalbine göre versin, elbette bizlerin işi daha zor, öyle herkesin karşısına aklına yatan etkilendiği bir partner çıkmıyor ama yapacak birşeyde yok.Moralinizi bozmayın vardır her işte bir hayır...

Suat Soylu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Haziran 13, 2017, 03:19:01 ÖS »
Benim sevgilim dünya tatlısı, çok mülayim. Ben çok gergin ve çabuk sinirlenen biriyim. Benim gibi birisine tahammül etmek zordur. O varlığıyla bana güven veriyor. Benim gibi tedirgin bir ruh zaten başka şekilde devam edemez. Önce ben tanı aldım. Ama, ameliyattan sonra,  "patolojiden cevap bekliyoruz." dedikleri için acaba "kanser" mi diye içim içimi yiyordu. Sonrası zaten kâbus gibi bir tanı alma dönemiydi. O esnada sevgilimin test sonucunu bekliyorduk. Çok isterdim onun negatif olmasını. 3 yıldır birlikteyiz. O benim hayattaki en büyük başarım. Kendimi kutluyorum.
K'alp Krizi

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Haziran 13, 2017, 03:59:56 ÖS »
@turuncu hep umudum var

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Haziran 13, 2017, 04:08:16 ÖS »
@zargana yazdıklarına katılıyorum kelimesi kelimesine
2 tane bayan arkadaşımın eşleri negatif biri eşim hasta olduğumu kızdığı anlarda yüzüme vuruyor dedi.diğer arkadaşım in eşi ona aşık tı ,varsın olsun senden bana hastalık geçsin diyordu gıpta ederdim adamın sevgisine arkadaşım bin pişman şimdi evlendiğine ...
Pozitif oluncada tamam hiv konusunda denkleşiyorsun dur bakalım hayata bakış açının aynı mı düşünce tarzın aynı mı?
Bana gelecek kişi önce ne istediğini bilecek evliliğe gerçekten hazır olacak ve piskolojik olarak durumunu kabullenmiş ve bu olayı aşmış olup önüne bakacak  .aksi takdirde isterse feriştah olsun görüşme mi noktalarım
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Haziran 13, 2017, 04:34:42 ÖS »
@Suat Soylu ilişkinizin rayında gitmesine cok sevindim.Ama iki pozitifsiniz belli ki tanıyı aynı dönem almışsınız ve bu dönemde birbirinizin en büyük desteği olmuşsunuz. Bu süreci birlikte yürütmüşsünüz sizin adınıza sevindim.

@Cindirella88, evlilikten sonra eşler değişebiliyor,o yüzden tanımak en doğrusu.Evlilikler karşılıklı özveri istiyor, bizde ise durum daha farklı zira + olmak, ileride bana sıkıntı yaratır mı tedirginliği ile bir evliliği sürdüremem.

AMAN BOŞVERİN, olmadı bir esra erol yaparız bizlerde..oraya çıkan birilerini buluyor :)

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Haziran 13, 2017, 05:16:13 ÖS »
Aramıyorum... Ama özel birinin olması ne güzel birşey aidiyetlik duygusu sarılmak uyumak sevişmek  8)

kendimi aileme verdim napalım :) Keşke istediğimiz gibi birileri olsa :)

Hepsi geçmişte kaldı.
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2017, 05:32:06 ÖS Gönderen: Darkness »

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Haziran 13, 2017, 05:17:24 ÖS »
@zargana  allah iyi insanlarla karşılaştırın hepimizi ,zaten bu hayatta yeterince yara almışız ...
Siz erkeklerin işi daha kolay bu konudaa kadınlar çoğunlukla zaten pozitif eşi kabul ediyor ...
Türkiye de kadın olmak zaten zor ,Ne oluyorsa kadınlara oluyor bu hastalıkta.
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #39 : Haziran 14, 2017, 12:22:56 ÖÖ »
burdan  taliplerime sesleniyorum.Bekarım   8) hahahahahahah
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Darkness

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Haziran 14, 2017, 02:40:04 ÖÖ »
ahasdfd mevsim kaymalarından sebep sanırım,bahar ayları yerine yaz aylarında gevşemiş a.ö. nün gönül yayları :p

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Haziran 14, 2017, 03:00:15 ÖÖ »
@acısada_öldürmez  bi ara öyle bi muhabbet vardı dernekte ,söylemin bana onu hatırlattı  ;)

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #42 : Haziran 14, 2017, 09:42:47 ÖÖ »
şu an yeni uyandım.Ve kahkaha atiyorum

şimdi şöyle ki malum yaz havalar sıcak. elektrik kabloları bile genlesirken,benim gönül yayım gevşemiş çok mu?

dernekte girgirina yapmıştık bi ara bu muhabbeti
BİL ÖNEMSE  KORUN.

overtherainbow

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #43 : Haziran 14, 2017, 03:32:18 ÖS »
Beşi biryerde takmasına da gerek yok ))))

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

mehmet0909

• Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Haziran 15, 2017, 04:33:54 ÖS »
@zargana  allah iyi insanlarla karşılaştırın hepimizi ,zaten bu hayatta yeterince yara almışız ...
Siz erkeklerin işi daha kolay bu konudaa kadınlar çoğunlukla zaten pozitif eşi kabul ediyor ...
Türkiye de kadın olmak zaten zor ,Ne oluyorsa kadınlara oluyor bu hastalıkta.
yoo çok yanlışsınız o konuda özellikle dünya genelindeki bayanla kıyasa girecek olursak dünyada bizim bayanlar kadar dış görünüşe şatafata mala mülke tapan başka bir bayan millet yok kaç arkadaşım boşandı bu yüzden iyi biliyorum birde hastalık olacak erkekte :) başlamadan bitiyor çünkü araya kız anaları babaları kardeşleri giriyor yapma da demiyorlar direkt evlenemezsin diyorlar ve o iş kalıyor ha kız rest çeker o ayrı.amacım demogoji de değil ama bu coğrafyada böyle.3 arkadaşım yabancı ülkeden kız ile evli ve 3 üde aynı şeyi söylüyor.mehmet vallahi de billahi de yabancılar bizim kızlardan çok çok çok daha dürüst namuslu ve en önemliside eşine sadık.benim bildiğim inandığım da bu.hiv konusuyla alakası olmadığı halde bunu paylaşma ihtiyacı duydum çünkü olan bu.haberlere bakılacak olursada bu tip çok haber okursunuz.gerçi erkeklerde de aynı şey var karisi kanser oluyor ertesi gün boşuyor veya kadın anında boşuyor.kaldıki hiv veya hepatit virüsü alacak ha :)