Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?  (Okunma sayısı 3569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?
« Yanıtla #15 : Haziran 10, 2017, 03:55:43 ÖS »
Herkese Merhaba:

Ayni ilaç, farklı ilaç fark etmez korunmak zorundasınız.

@lacivert0606 yüksek ihtimalle olmaz.
Mutasyon oyle kolay olacak bir şey degil.
İmkansıza yakın bir şey olmasi.
İçini rahat tut.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Haziran 10, 2017, 04:06:21 ÖS »
HIV konusunda endişeleniyorsaniz merak etmeyin, korunmanıza bile gerek yok, fakat;

Özelinize girmek istemem, lakin madem böyle bir soru sordunuz, ek olarak belirteyim ki, eğer partnerinizin ve sizin başkalarıyla da cinsel ilişkisi varsa, başkalarından olası bir HepB, HepC, sifiliz, klamidya vs. bulaşını partnerinizle birbirinize geçirebilirsiniz.

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 10, 2017, 04:37:18 ÖS »
Merhaba arkadaşlar
İki hiv pozitif sevgiliyiz,ilişki sırasında condom yırtıldı. İkimizde aynı ilacı kullanıyoruz sizce birsey olur mu ne yapmamız gerek.
aynı ilacı kullanıyorsunuz neden korundunuz :)
merak etme birşey olmaz
@lacivert0606 Birbirinizde enfekte oldu iseniz. Yada soyle aciyim ben pozitifim bilmeyerek kiz arkadasimida infekte ettim diyelim. Ikimizde ilac tedavisi goruyoruz ozaman korunmaya bile gerek yok.
yo öyle birşey sözkonusu bile değil şöyle ki tabiri caizse spastik özürlü bir virüs çok çok çok zayıf bir kabuğu var o yüzden milyonlarca varyasyonu var ondan aşısı yok zaten çünkü sabit bir antijen yüzeyi kabuğu yok.yani bir deyişle şöyle bir durum var tek kişi tedavi görüyor RNA negatif ama 3 5 kopya ilaç tedavisinden kurtulmuş işte onlar artık ilaca dirençli başka bir virüs iki kişinin birbirini enfekte etmesinin birşey ifade etmediği gibi tedavi gören tek bir bireyde bile virüs aynı virüs olarak kalmıyor.

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Haziran 10, 2017, 04:54:25 ÖS »
süperenfeksiyon çok kötü birşey.ihtimal düşük ama bu gibi şeylerle mümkün

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Haziran 10, 2017, 06:01:09 ÖS »
Benim bildigim birbirinden infekte olursa yani ayni susu lari tasiyorsa ve tedavi oluyorlarsa korunma sart degil.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Haziran 10, 2017, 07:45:59 ÖS »
Açık konuşayım mı?... Hetero ya da Homo... Pozitif ya da negatif.. Her birey zamanı geldiğinde bir ilişki içinde olmak istiyor. Bazen çevresine göstermek için,bazen kurduğu hayalleri gerçekleştirmek için, bazen hırsından,bazen cinsel dürtülerden,bazen yanlızlıktan... Ama çoğu zaman gerçek insanı bulamıyoruz. Bir elbisemiz var ama giydirdiklerimize ya küçük geliyor ya da büyük... Tam oldu diyoruz ama o dediğimiz andaki düşüncelerin değişebileceğini kestiremiyoruz.
Tanı aldığımda birlikte olduğum biri vardı. İlk zamanlar çok destek oldu. Ama sonraları yavaş yavaş uzaklaştı ve üstüne aldatıldım. Şimdiye kadar 1 kişiye gerçekten aşık oldum. 10 yıl oldu. Hala görüşürüz. Sevgili olmasak da artık benim için çok değerlidir. Demek istediğim şu ki sevgisiz yaşanmaz. Ama gerçek sevgiyi bulmak da çok önemli. Hoşlandığımız birine hoslandığımızı göstermek normaldir. Ama içimizdekini dışarı vurmak için, kendi isteklerimizi bencilce yerine getirmek için sevgisinden emin olmadığımız birine sırf biz istiyoruz diye aşıkmış gibi davranmak biraz kendini kandırma oluyor sanki. Hoşlandığını,iyi vakit geçirdiğini hissettirmek yeterli. Fazlasını oldurmaya çalışınca üzülen biz oluyoruz.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, ghpa, rarbg

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Haziran 11, 2017, 01:43:32 ÖÖ »
Valla arkadaşlar tanı alalı yaklaşık 7 ay oldu. Ondan öncesinde de partner bulma sevme ve sevilme olaylarında çokta istediğim şeyler denk gelmedi. Aslında bu bizim kafamızda olan bişey yani olay kafamızda bitirmekten geçiyor. Sürekli olarak ben hiv + im diyerek kendinizi soyutlarsanız zaten yanlız kalırsınız. Oysaki hasta değilsiniz tedavinizi görüyorsunuz ve korunarak herkes gibi tüm ilişkilerinize devam edebilirsiniz. Parter bulmak zaten gay camiasında çok kolay bir olay değil bulsanızda ve hatta en kralını bulsanızda bir müddet sonra insanların gözü dışarı kayıyor. Ben bunu tüm parter olan arkadaşlarımda gördüm ve bunların hepside okumuş etmiş tipler. Yıllarca sevdiler beraber oldular sonunda daha bir tanesi yok ki hala beraber olsun. Bazılarıda hala beraber fakat cinsel hayatları bitmiş dolayısıyla arada bir malum uygulamalardan gizlice birilerini bulup cinsel açlıklarını doyurmaya çalışıyorlar. Bu tiplerede denk geldim ve hatta bu insanlardan bazıları korunmak bile istemediler. Yani partner olayı sevme ve sevilme olayı zaten geçici şeyler önemli olan güzel anı biriktirmek ben ilişkim bile olsa korunmaya devam ederim, kimseyede durumumu söylemem. Benim sorumluluğum korunmaktan geçer eğer karşımdaki insanı seviyorsam o istemese bile korunmayı şart koşarım. Daha öncede dediğim gibi kimseye güven yok hatta geçenlerde tanıştığım birinin tesadüf eseri sevgilisi olduğunu öğrendim. Adam sevgilisi için ölüp bitiyorum diye söylüyor etrafta ama o şehir dışına çıktığında eve adam atıyor. Şimdi gözümün içine baka baka seni çok seviyorum diyen bir insan bile olsa aklından gerçekten neler geçiyor bilemezsin. Sen yokken neler yapıyor bilemezsin. Dolayısıyla negatif bireyler bile gay ilişkilerde korunmaya devam etmeli. Açık ve Net! Kimseden bir farkınız yok normalsiniz. Sağlıklısınız.  Normal ve sağlıklı insanlar gibi sevecek ve sevileceksiniz inanın bana sizi sevecek ve beraber olacak insan hiv konusunda bu kadar tecrübeli, bilinçli ve tedbirli bir insanı sevdiği için diğer insanlara nazaran daha bile şanslı olacaktır. Sevgilisi varken aldatan korunmayan birçok insandan çok daha temiz ve sevgiye layıksınız. Sevgiler ve hayırlı geceler 
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017 stribild
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017 stribild
Rna Negatif CD 904 Ekim 2017 stribild
Rna Negatif CD 630 Mart 2018 genvoya

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Haziran 11, 2017, 03:33:44 ÖÖ »
zirzop40 a katılıyorum.Arkadaşların dediği gibi pozitif tanı alan herkesin istisnalar olabilir hayata bakış açılarında negatiflere göre daha farklı .Artık hayata çok farklı baktığım kesin geçmiş zamanımın nasılda fütursuzca harcadığımı gördüm bazen bilerek veya bilmeyerek insanların kalbini kırdığıma şimdi daha çok üzülüyorum doğrularıyla yanlışlarıyla geçmişimi sorgulamama ve geleceğe çok farklı bakmama sebep oldu inanın çok farklı biri oldum kendi adıma, Eşcinselim, sevgili aşk sex vs.. bunlar değilde hayat arkadaşlığı kavramını şimdi daha iyi anlayabiliyorum ve de çocuk istiyorum :) işim gerçekten zor.inançlıyım Allah tan duam bu yönde olursa "an" içinde değerlendirebileceğim bir eşim olur hayat arkadaşım olur olmasada Herkesi severek Allah la beraber olurum :)

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Haziran 11, 2017, 03:40:47 ÖÖ »
şunuda eklemeden geçemeyeceğim , bu kısa sürede öyle şeyler yaşadım ki insanları tanımamda hiv + olduğuma borçluyum... bazen iyiki hiv + pozitif olmuşum deyip sölendiğim olmuştur

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Haziran 11, 2017, 08:08:10 ÖS »
Saçma bi düşünce tarzı sanki insanlar sevgili olmadan önce birbirlerine ben hivim haberin olsun mu diyor bu kadar takıntı yapmayın ya korunduktan sonra hiç bisey olmaz allah'ın izni ile ha ille de olmaz ben sevecek bisey istiyorum diosan kurban olduğum allahü tealayi sev ona kurban ol yeter ;)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Haziran 11, 2017, 09:23:59 ÖS »
@omerciq  ben de çocuk çok istiyorum..Öyle böyle değil.. Ama bir kadını mutlu edebilir miyim emin değilim. Melek falan olması lazım o kadının :) Öyle sabırlı,anlayışlı biri olması lazım. Neler hissettiğini çok iyi anlayabiliyorum. İşimiz gerçekten çok zor.

Delisorular

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Haziran 12, 2017, 12:09:43 ÖÖ »
Benimde 10 yıllık bir beraberliğim var ... 3 yıldırda evliliyiz onu aldatmış ve bu sayede hiv kapmış olmama rağmen ... ilk tanıyı aldığımız günden itibaren yanımda oldu sanki hiç pozitif olmamışım gibi yaşıyorum hala enteresandır ki olur olmadık saplantıları olan takıntılı ben neredeyse iyi ki pozitif olmuşum diyeceğim hayatımı büyük ölçüde düzene soktu bu nalet :) annemi sabahın köründe arayıp içip ağlayıp anlatıp bir gün sonra da yalan söyledim bana olan sevginizi ölçmek için yaptım ... saçmalığında bulunmamın dışında . Eşimin de desteği ile inanılmaz iyi hissediyorum eskiden çok içer geceleri gezer günlerce uyurdum ama şimdi sorumluluklarım olduğu düşünerek büyük ölçüde bunların hiç birini yapmıyorum ve bir sabah uyanınca herşey bitti diyecekler gibi hissediyorum !!!

Ve sizleri seviyorum

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Haziran 13, 2017, 02:00:25 ÖS »
Hiv + birinin negatif biri ile mutlu olacağını tememmi ediyorum ve bu şekilde ilişkileri olanlara da saygı duyuyorum ama belki de ben çevremdeki kadınların tavırlarından hiv+ ve negatif bir ilişkinin yürümeyeceğine inanıyorum.Çünkü ilk kavgada sen zaten hivsin , aidsin gibi saçma sapan konuşmalara maruz kalmak istemiyorum.

İlk tartışmamızda yada her tartışmamızda hiv + olmamı kullanabileceğini düşünmek istemiyorum, bu durumu yaşayacağıma evlenmem olur biter.Ama işte insan, cocuk sahibi olmayı, baba olmayı , ya da herkes gibi bir yuva kurmayı hayal ediyor.Buna rağmen sırf evlenmek için evlenmem.

Pozitif bir bireyle karşılaşmak konusuna gelince, ilişkiler sorun, sırf karşımdaki pozitif diye de evlenmem, herseyden önce bir etkileşim olmalı ve elbette ortak bir kültür olmalı, bunlar olduktan sonra bir ortak noktaya varılır diye umuyorum.İlişkiler kolay yürümüyor, iki pozitif de olsa her bireyin karakteri farklı.Ne diyim, gerçekten aklıma ve kalbime yatan yada şöyle diyim bir müşterekte buluşabileceğimizi inandığım bir durum olsa, elbette evliliği düşünürüm.Çünkü aile kavramı, bir ömür boyu yol arkadaşı kavramı bunlar güzel şeyler.

Allah herkesin kalbine göre versin, elbette bizlerin işi daha zor, öyle herkesin karşısına aklına yatan etkilendiği bir partner çıkmıyor ama yapacak birşeyde yok.Moralinizi bozmayın vardır her işte bir hayır...

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Haziran 13, 2017, 03:19:01 ÖS »
Benim sevgilim dünya tatlısı, çok mülayim. Ben çok gergin ve çabuk sinirlenen biriyim. Benim gibi birisine tahammül etmek zordur. O varlığıyla bana güven veriyor. Benim gibi tedirgin bir ruh zaten başka şekilde devam edemez. Önce ben tanı aldım. Ama, ameliyattan sonra,  "patolojiden cevap bekliyoruz." dedikleri için acaba "kanser" mi diye içim içimi yiyordu. Sonrası zaten kâbus gibi bir tanı alma dönemiydi. O esnada sevgilimin test sonucunu bekliyorduk. Çok isterdim onun negatif olmasını. 3 yıldır birlikteyiz. O benim hayattaki en büyük başarım. Kendimi kutluyorum.

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Haziran 13, 2017, 03:59:56 ÖS »
@turuncu hep umudum var