Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?  (Okunma sayısı 2105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lacivert0606

• Üye
  • *
Ynt: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?
« Yanıtla #15 : Haziran 10, 2017, 03:42:20 ÖS »
Merhaba arkadaşlar
İki hiv pozitif sevgiliyiz,ilişki sırasında condom yırtıldı. İkimizde aynı ilacı kullanıyoruz sizce birsey olur mu ne yapmamız gerek.

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Haziran 10, 2017, 03:44:47 ÖS »
@atasehirli  evlenmiş olmak için de evlenilmez,bu mantık sana çok hata yaptıtır..duygularına ne hissettiğine gerçekten önem vererek ilerle bu yolda...
Doğru söylemişler benim bir defa az kalsın başım yanacaktı çok önceki yıllarda allah acıda da kurtardı diyelim..
karşı cinse karşı güven problemi yasayan biri olarak derimki,iyi analiz ederek yola çık karşındaki insanları..
Seni niçin istiyor? sen onu niçin istiyorsun  ?
Ben de bu virüs vardı beni ohh kabul ettii olmuyor bu şekilde arada sevgi olmayan evliliklerde insanların başı ağrıyor,çokca şahit oldum..
Belki bazı arkadaşlar beni eleştirecek ama ben şahsen hiv olmasam karşıma hiv biri çıksa o kişiyi kabul etmezdim mantıken...
O yüzden negatif birinin beni kabul etmemesini aştım ..
Piskoloğumla çok konuştuk bu konuyu bende evleneceğim erkeklere karşı pozitif negatif algımı açmam konusunda uyardı farkında olmadan tabu geliştirmişim bu konuda sonra neden negatif bi erkek istemediğimi sırasıyla açıklayınca oda hakverdi bana..ben ne şekilde olursa olsun birgün böyle bi karar aldığım da karşım daki negatif kişinin bana her hangi bir olayda  iması beni çok yaralar, kendimi hep eksik hissederim.karşı tarafta beni incitmemek için dikkatli davransa bu seferde ona eziyet ettiğimi düşünürüm
Ne hissettiğim duygularım benim için gerçekten çok önemli
evlenmiş olmak için evlenseydim şimdiye dek çoktan evlenirdim negatiften çokça görüştüklerim oldu çoğunu ben beğenmedim bir çoğu kaçalım dedi ama olmadı 
Tanı aldıktan sonra yalnızlığın ne demek olduğunu çok daha iyi anladım keşke hayatımda sırlarımı paylaşacağım biri olsa diyorum hani
Nasreddin hoca eşekten düşmüş hemen yardıma koşmuşlar neren ağrıyo neyin var diye herkes soruyormuş Nasreddin hoca:çabuk bana eşekten düşen birini bulun beni ancak o anlar demiş bizimkide o misal

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Haziran 10, 2017, 03:51:02 ÖS »
Merhaba arkadaşlar
İki hiv pozitif sevgiliyiz,ilişki sırasında condom yırtıldı. İkimizde aynı ilacı kullanıyoruz sizce birsey olur mu ne yapmamız gerek.
aynı ilacı kullanıyorsunuz neden korundunuz :)
merak etme birşey olmaz
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Haziran 10, 2017, 03:51:34 ÖS »
@lacivert0606 Birbirinizde enfekte oldu iseniz. Yada soyle aciyim ben pozitifim bilmeyerek kiz arkadasimida infekte ettim diyelim. Ikimizde ilac tedavisi goruyoruz ozaman korunmaya bile gerek yok.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Haziran 10, 2017, 03:55:43 ÖS »
Herkese Merhaba:

Ayni ilaç, farklı ilaç fark etmez korunmak zorundasınız.

@lacivert0606 yüksek ihtimalle olmaz.
Mutasyon oyle kolay olacak bir şey degil.
İmkansıza yakın bir şey olmasi.
İçini rahat tut.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Haziran 10, 2017, 04:06:21 ÖS »
HIV konusunda endişeleniyorsaniz merak etmeyin, korunmanıza bile gerek yok, fakat;

Özelinize girmek istemem, lakin madem böyle bir soru sordunuz, ek olarak belirteyim ki, eğer partnerinizin ve sizin başkalarıyla da cinsel ilişkisi varsa, başkalarından olası bir HepB, HepC, sifiliz, klamidya vs. bulaşını partnerinizle birbirinize geçirebilirsiniz.

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness, Cindirella88

mehmet0909

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Haziran 10, 2017, 04:37:18 ÖS »
Merhaba arkadaşlar
aynı ilacı kullanıyorsunuz neden korundunuz :)
merak etme birşey olmaz
@lacivert0606 Birbirinizde enfekte oldu iseniz. Yada soyle aciyim ben pozitifim bilmeyerek kiz arkadasimida infekte ettim diyelim. Ikimizde ilac tedavisi goruyoruz ozaman korunmaya bile gerek yok.
yo öyle birşey sözkonusu bile değil şöyle ki tabiri caizse spastik özürlü bir virüs çok çok çok zayıf bir kabuğu var o yüzden milyonlarca varyasyonu var ondan aşısı yok zaten çünkü sabit bir antijen yüzeyi kabuğu yok.yani bir deyişle şöyle bir durum var tek kişi tedavi görüyor RNA negatif ama 3 5 kopya ilaç tedavisinden kurtulmuş işte onlar artık ilaca dirençli başka bir virüs iki kişinin birbirini enfekte etmesinin birşey ifade etmediği gibi tedavi gören tek bir bireyde bile virüs aynı virüs olarak kalmıyor.

mehmet0909

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Haziran 10, 2017, 04:54:25 ÖS »
süperenfeksiyon çok kötü birşey.ihtimal düşük ama bu gibi şeylerle mümkün

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Haziran 10, 2017, 06:01:09 ÖS »
Benim bildigim birbirinden infekte olursa yani ayni susu lari tasiyorsa ve tedavi oluyorlarsa korunma sart degil.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Haziran 10, 2017, 06:23:42 ÖS »
@atasehirli evliliği istemekle de olmuyor evliliğe hazır olmak   ta çok önemli.. Ben  evliliğe hazır olmamış insanlar yüzünden çokca vakit kaybettim belkide iyi oldu bu vakit kaybı çünkü şimdi düşünüyorumda bende hazır değilmişim aslında..açıkçası herhangi bir kişiyle evlenip aa dur bu olmadı diyip boşanmayı aklımdan dahi geçirmiyorum,herkes eşi olsun ister ama ben daha çok çocuk için istiyorum evlenmeyi ,başkalarının çocuğunu sevmektense kendi cocugumu sevmek istiyorum.parçalanmış bir ailede  babasız çocuk büyütmek istemiyorum..
İşin bu yönlerini de düşündünmü ??
Haa şunu da belirteyim üstüne basa basa erkeklerin işi daha kolay bu konuda ,kadınlar için malesef öyle değil...
Her en başta tanıyı alan erkek poztif biriyle evlenmek istiyor yıllar sonra tercihlerini negatif bir kadından yana kullanıyor çünkü onların da negatif biri tarafından kabul görünmek ruhunu okşuyor,çünkü yanlarında taşıdığı eşin pozitif olmasından  kendi ailesine ve topluma karşı utanıyorlar ne acı dimi.....
Pozitif olup kadın olup hiç evlenmemiş  olup ta hayat kurmak benim için bir mucize....
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Haziran 10, 2017, 07:45:59 ÖS »
Açık konuşayım mı?... Hetero ya da Homo... Pozitif ya da negatif.. Her birey zamanı geldiğinde bir ilişki içinde olmak istiyor. Bazen çevresine göstermek için,bazen kurduğu hayalleri gerçekleştirmek için, bazen hırsından,bazen cinsel dürtülerden,bazen yanlızlıktan... Ama çoğu zaman gerçek insanı bulamıyoruz. Bir elbisemiz var ama giydirdiklerimize ya küçük geliyor ya da büyük... Tam oldu diyoruz ama o dediğimiz andaki düşüncelerin değişebileceğini kestiremiyoruz.
Tanı aldığımda birlikte olduğum biri vardı. İlk zamanlar çok destek oldu. Ama sonraları yavaş yavaş uzaklaştı ve üstüne aldatıldım. Şimdiye kadar 1 kişiye gerçekten aşık oldum. 10 yıl oldu. Hala görüşürüz. Sevgili olmasak da artık benim için çok değerlidir. Demek istediğim şu ki sevgisiz yaşanmaz. Ama gerçek sevgiyi bulmak da çok önemli. Hoşlandığımız birine hoslandığımızı göstermek normaldir. Ama içimizdekini dışarı vurmak için, kendi isteklerimizi bencilce yerine getirmek için sevgisinden emin olmadığımız birine sırf biz istiyoruz diye aşıkmış gibi davranmak biraz kendini kandırma oluyor sanki. Hoşlandığını,iyi vakit geçirdiğini hissettirmek yeterli. Fazlasını oldurmaya çalışınca üzülen biz oluyoruz.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, ghpa, rarbg, Cindirella88

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Haziran 11, 2017, 01:43:32 ÖÖ »
Valla arkadaşlar tanı alalı yaklaşık 7 ay oldu. Ondan öncesinde de partner bulma sevme ve sevilme olaylarında çokta istediğim şeyler denk gelmedi. Aslında bu bizim kafamızda olan bişey yani olay kafamızda bitirmekten geçiyor. Sürekli olarak ben hiv + im diyerek kendinizi soyutlarsanız zaten yanlız kalırsınız. Oysaki hasta değilsiniz tedavinizi görüyorsunuz ve korunarak herkes gibi tüm ilişkilerinize devam edebilirsiniz. Parter bulmak zaten gay camiasında çok kolay bir olay değil bulsanızda ve hatta en kralını bulsanızda bir müddet sonra insanların gözü dışarı kayıyor. Ben bunu tüm parter olan arkadaşlarımda gördüm ve bunların hepside okumuş etmiş tipler. Yıllarca sevdiler beraber oldular sonunda daha bir tanesi yok ki hala beraber olsun. Bazılarıda hala beraber fakat cinsel hayatları bitmiş dolayısıyla arada bir malum uygulamalardan gizlice birilerini bulup cinsel açlıklarını doyurmaya çalışıyorlar. Bu tiplerede denk geldim ve hatta bu insanlardan bazıları korunmak bile istemediler. Yani partner olayı sevme ve sevilme olayı zaten geçici şeyler önemli olan güzel anı biriktirmek ben ilişkim bile olsa korunmaya devam ederim, kimseyede durumumu söylemem. Benim sorumluluğum korunmaktan geçer eğer karşımdaki insanı seviyorsam o istemese bile korunmayı şart koşarım. Daha öncede dediğim gibi kimseye güven yok hatta geçenlerde tanıştığım birinin tesadüf eseri sevgilisi olduğunu öğrendim. Adam sevgilisi için ölüp bitiyorum diye söylüyor etrafta ama o şehir dışına çıktığında eve adam atıyor. Şimdi gözümün içine baka baka seni çok seviyorum diyen bir insan bile olsa aklından gerçekten neler geçiyor bilemezsin. Sen yokken neler yapıyor bilemezsin. Dolayısıyla negatif bireyler bile gay ilişkilerde korunmaya devam etmeli. Açık ve Net! Kimseden bir farkınız yok normalsiniz. Sağlıklısınız.  Normal ve sağlıklı insanlar gibi sevecek ve sevileceksiniz inanın bana sizi sevecek ve beraber olacak insan hiv konusunda bu kadar tecrübeli, bilinçli ve tedbirli bir insanı sevdiği için diğer insanlara nazaran daha bile şanslı olacaktır. Sevgilisi varken aldatan korunmayan birçok insandan çok daha temiz ve sevgiye layıksınız. Sevgiler ve hayırlı geceler 
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017

Kullanıcı teşekkür etti: Cindirella88

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Haziran 11, 2017, 03:33:44 ÖÖ »
zirzop40 a katılıyorum.Arkadaşların dediği gibi pozitif tanı alan herkesin istisnalar olabilir hayata bakış açılarında negatiflere göre daha farklı .Artık hayata çok farklı baktığım kesin geçmiş zamanımın nasılda fütursuzca harcadığımı gördüm bazen bilerek veya bilmeyerek insanların kalbini kırdığıma şimdi daha çok üzülüyorum doğrularıyla yanlışlarıyla geçmişimi sorgulamama ve geleceğe çok farklı bakmama sebep oldu inanın çok farklı biri oldum kendi adıma, Eşcinselim, sevgili aşk sex vs.. bunlar değilde hayat arkadaşlığı kavramını şimdi daha iyi anlayabiliyorum ve de çocuk istiyorum :) işim gerçekten zor.inançlıyım Allah tan duam bu yönde olursa "an" içinde değerlendirebileceğim bir eşim olur hayat arkadaşım olur olmasada Herkesi severek Allah la beraber olurum :)

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Haziran 11, 2017, 03:40:47 ÖÖ »
şunuda eklemeden geçemeyeceğim , bu kısa sürede öyle şeyler yaşadım ki insanları tanımamda hiv + olduğuma borçluyum... bazen iyiki hiv + pozitif olmuşum deyip sölendiğim olmuştur

Kullanıcı teşekkür etti: Cindirella88

Sesu3448

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Haziran 11, 2017, 08:08:10 ÖS »
Saçma bi düşünce tarzı sanki insanlar sevgili olmadan önce birbirlerine ben hivim haberin olsun mu diyor bu kadar takıntı yapmayın ya korunduktan sonra hiç bisey olmaz allah'ın izni ile ha ille de olmaz ben sevecek bisey istiyorum diosan kurban olduğum allahü tealayi sev ona kurban ol yeter ;)