Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?  (Okunma sayısı 2055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?
« : Haziran 10, 2017, 03:50:31 ÖÖ »
Hiç ummadığımız insanlar bile bize öcü gibi bakarken, biz nasıl birini seveceğiz?

Ya da nasıl biri bizi sevecek?

Aylardır bunun üzerinde düşünüyorum, herkesten kaçıyorum ilk tanı aldığımdan beri. Yok diyorum beni böyle kabul edebilecek biri. Arkadaş sayım azaldı, arayan yok soran yok... Lambda İstanbul'dan arkadaşıma filan sordum var mı poz bir arkadaş filan diye. Yokmuş hiç, herkes negatif :)

Öyle bir yere vardı ki negatif insanlardan tiksinmeye başladım. Ön yargılarından, çok eğitimli olmalarına rağmen hiv konusunda hiçbir fikirleri olmamasından...

Sadece sarılacak bir dosta ihtiyacım var.
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2017, 03:56:20 ÖÖ Gönderen: dejavu »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yalnız bir HIV pozitif birey nasıl sevgili bulur?
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2017, 03:59:17 ÖÖ »
Eskiden ben de çok takardım bu durumu. Yakınlaşma yaşadığım şu an hayatımda yer almayan Vatandaşın biri "ay ben senin için çok korkuyorum sen kendin için korkmuyor musun?" "ay benim buram ağrıdı kesin hiv kaptım" Vs. Tarzı sürekli dokundurmaları canımı sıkıyor, üzülüyordum. Böyle biri olacağına hiç olmasın. Arkadaşlar! size destek veriyormuş gibi görünen insanlar da olabilir. İnanın canınızı bu durum daha çok sıkar. O yüzden ben yalnız kalmayı tercih ediyorum.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2017, 04:03:10 ÖÖ »
Eskiden ben de çok takardım bu durumu. Yakınlaşma yaşadığım şu an hayatımda yer almayan Vatandaşın biri "ay ben senin için çok korkuyorum sen kendin için korkmuyor musun?" "ay benim buram ağrıdı kesin hiv kaptım" Vs. Tarzı sürekli dokundurmaları canımı sıkıyor, üzülüyordum. Böyle biri olacağına hiç olmasın. Arkadaşlar! size destek veriyormuş gibi görünen insanlar da olabilir. İnanın canınızı bu durum daha çok sıkar. O yüzden ben yalnız kalmayı tercih ediyorum.

"kesin hiv kaptım" diyen bir insan zaten hiv kapma yolundadır :) yani, bu cahillikle kapar yahu!
Sen nasıl yalnız kalmayı tercih ediyorusun? Bu bir çeşit kendine işkence etmek gibi birşey bence.
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2017, 04:09:44 ÖÖ Gönderen: dejavu »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2017, 04:12:16 ÖÖ »
Yoo hayır değil! Sürekli kavga edip didiştiğin birini mi tercih edersin yoksa yalnızlığın sükunetini mi? Ben ikinciyi tercih ediyorum. Kafam rahat.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2017, 04:13:21 ÖÖ »
Vallahi ben 8 yıldır bir arpa boy yol katedemedim..çok derin yalnızlıklar yasadım,direndim çabaladım olmadı...
Umudu kestim belki kaderim de aşk Evlilik çocuk yok durumumu kabullendim..
Ben mutlu sona ulasan şanslı bireylerden değilim bu konuda...
Annemle babamın sevgisi beni ayakta tutuyor onların varlığı benim yaşam sebebim birgün onlara birşey olursa bende bu ülke çok durmam yurtdışında kendime yeni bir hayat kurmaya çalışırım niyetim o yönlü
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2017, 04:20:29 ÖÖ »
Yoo hayır değil! Sürekli kavga edip didiştiğin birini mi tercih edersin yoksa yalnızlığın sükunetini mi? Ben ikinciyi tercih ediyorum. Kafam rahat.

Ama konu bu değil ki. Ben seni sevebilecek birinden bahsediyorum ama sen kavga ediyoruz diyorsun. Yani zaten bu kişi zaten senin poz olduğunu kabullenmiş biri değil mi?

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2017, 04:24:17 ÖÖ »
Amaaannnn boşver. Su akar yolunu bulur. Arayan mevlasını da bulur belasını da demiş atalarımız. Yani ne istersen olur merak etme.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 10, 2017, 04:24:52 ÖÖ »
İyi yapmışsın en güzeli her fırsat buldukça annemlerin yanına kaçıyorum memlekete onların yanında çok mutluyum  bazen onlar geliyor istanbula  sevgileri onarıyor ruhumu allah onları başımızdan eksik etmesin tek duam bu..
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2017, 04:36:01 ÖÖ »
Amaaannnn boşver. Su akar yolunu bulur. Arayan mevlasını da bulur belasını da demiş atalarımız. Yani ne istersen olur merak etme.

Acaip endişeliyim  senin için. Mail attım sana ayrıca.
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2017, 04:50:51 ÖÖ Gönderen: dejavu »

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2017, 05:32:25 ÖÖ »
İlişkimizin 4. ayındayız. Ben pozitifim sevgilim negatif. İlk tanıyı aldığım zaman sürpriz gibi çıktı karşıma. Olayın şokuyla henüz sevgili olmadığımız süreçte pat diye söyledim. Benden uzak dur dedim. Psikolojik olarak bu durumu kaldıracak bir zaman değildi benim için. Bir ilişki, seks hayatı vs en son düşüneceğim şeylerdi. Kaldı ki her şeyin benim için bittiği karamsarlığı içindeydim. Durumdan bahsettiğimde bana dediği şey gayet rahat bir tavırla ee ne var bunda tedavisi var  önlem aldıktan sonra bir şey olmaz senin kendini koruman gerekiyor bazı şeylerden demek oldu. O gün bugündür hayatımın merkezinde :)

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu, BatuEfe

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 10, 2017, 07:38:33 ÖÖ »
Ben de tanı aldığımda 3-4 aylık sevgilim vardı, beni bırakacağını düşünerek hemen ona açıklamıştım, çok şükür henüz cinsel birliktelik yaşamamıştık o yüzden rahat açıklayabilmiştim. O ise hiç beklemediğim tepki verdi bana destek çıktı ve o zamandan beri hep yanımda. Bana sonra anlattı ilk duyduğunda çok üzülmüş öleceğim diye, ama bana fark ettirmemiş, hemen araştırmış google dan vs ve tedavi ile sağlıklı yaşayabileceğimi öğrenince çok sevinmiş.

Yani arkadaşlar + olduğumuz halde bizi sevecek kabul edecek insanlar var. Evet, zor, ön yargı ve bağnazlıkla mücadele etmek çok zor, ama okumuş uzman dr olup da pozitiflere iğrenerek bakıp 'az uzak dur ötede dur çok yaklaşma!' Diyen insanlar da var. 'Bu hiç bir şeyi değiştirmez ben seni seviyorum!' Diyecek olanlar da. Dünya'da da pek çok + ve - çift var bu şekilde. Çünkü her + öncesinde bir insan, bir birey, kendine has güzellikleri, değerleri, iyi/kötü yanları olan bir birey, sevmeyi/sevilmeyi herkes kadar hakeden. + olmak bunların hepsinin önüne geçmemeli. Maalesef sayıca azlar ama bizi önce + olarak değil de diğer özelliklerimizle birey olarak görüp sevebilecek insanlar da var.

Onun dışında pozitif arkadaşlar çok, ben iki +'in de sevgili olup birbirini desteklemesini romantik buluyorum. Psikolojik olarak da daha rahat, gizli saklı olmayınca, hastane kontrollerine el ele beraber gitmek, birbirine ilaç saatini hatırlatmak vs. Bu kadar yalnız ve + arkadaş varken neden olmasın? Yalnız kalmak + lerin kaderi olmak zorunda değil. Tabi ki + kendini bir ilişkiye hazır hissediyorsa. Maalesef depresyon bizlerde çok sık, bu da hiç bir şeyden keyif almama, insanlarla tanışma/konuşmayı istememe, tahammülsüzlük olarak kendini gösterebiliyor. Ama bu hastalığın da tedavisi mevcut çok şükür.

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2017, 12:30:17 ÖS »
Hiç ummadığımız insanlar bile bize öcü gibi bakarken, biz nasıl birini seveceğiz?

Ya da nasıl biri bizi sevecek?

Aylardır bunun üzerinde düşünüyorum, herkesten kaçıyorum ilk tanı aldığımdan beri. Yok diyorum beni böyle kabul edebilecek biri. Arkadaş sayım azaldı, arayan yok soran yok... Lambda İstanbul'dan arkadaşıma filan sordum var mı poz bir arkadaş filan diye. Yokmuş hiç, herkes negatif :)

Öyle bir yere vardı ki negatif insanlardan tiksinmeye başladım. Ön yargılarından, çok eğitimli olmalarına rağmen hiv konusunda hiçbir fikirleri olmamasından...

Sadece sarılacak bir dosta ihtiyacım var.
bende yalnızım kimse bizi sevmez hatta acıya**k bakarlar bende bir dernek toplantısında bir hiç + bayanla tanışmak istiyorum dedim boş ver hiç bulaşma dediler evden sağda solda araştırdılar kız dul boşanmış binada ben hayır dedim düşünsene ben hiç+im desem anlamaz aidsim desem yedi sülalesine duyurur valla işimiz zor hemde çok zor iyi günler takma kafana fazla

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2017, 02:51:49 ÖS »
@atasehirli  evlenmiş olmak için de evlenilmez,bu mantık sana çok hata yaptıtır..duygularına ne hissettiğine gerçekten önem vererek ilerle bu yolda...
Doğru söylemişler benim bir defa az kalsın başım yanacaktı çok önceki yıllarda allah acıda da kurtardı diyelim..
karşı cinse karşı güven problemi yasayan biri olarak derimki,iyi analiz ederek yola çık karşındaki insanları..
Seni niçin istiyor? sen onu niçin istiyorsun  ?
Ben de bu virüs vardı beni ohh kabul ettii olmuyor bu şekilde arada sevgi olmayan evliliklerde insanların başı ağrıyor,çokca şahit oldum..
Belki bazı arkadaşlar beni eleştirecek ama ben şahsen hiv olmasam karşıma hiv biri çıksa o kişiyi kabul etmezdim mantıken...
O yüzden negatif birinin beni kabul etmemesini aştım ..
Piskoloğumla çok konuştuk bu konuyu bende evleneceğim erkeklere karşı pozitif negatif algımı açmam konusunda uyardı farkında olmadan tabu geliştirmişim bu konuda sonra neden negatif bi erkek istemediğimi sırasıyla açıklayınca oda hakverdi bana..ben ne şekilde olursa olsun birgün böyle bi karar aldığım da karşım daki negatif kişinin bana her hangi bir olayda  iması beni çok yaralar, kendimi hep eksik hissederim.karşı tarafta beni incitmemek için dikkatli davransa bu seferde ona eziyet ettiğimi düşünürüm
Ne hissettiğim duygularım benim için gerçekten çok önemli

ghpa

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2017, 02:55:18 ÖS »
benim de bir yılı geçti ne bir kere seks yaptım ne duygusal bir yakınlık yaşadım.unuttum hatta  : D
oturtamadım halen kafamda.

aslında çok rahatım yaşadığım şehirde ama bazen keşke istanbul'u bırakmasaydım diyorum bu yüzden.bir kadından hoşlanıp + olduğumu söylesem hem manşet olurum hem gereksiz üzülürüm gibime geliyor.taşındığımın ilk haftasında,bu gece burdan bir kadınla beraber olsan yarın bütün şehir duyar dedi 3-5 kişi.ben şimdi nasıl açıklayayım böyle bi yerde?

o yüzden @Matland gibi takılıyorum ben de.başlarda yorucuydu sonra sonra alıştım.hem kafa rahat.

ben lgbti arkadaşların kendine partner bulmasının daha kolay olduğunu ve + durumlarını açıkladıklarında daha yapıcı geri dönüşler alabileceklerini düşünüyorum.hiv konusunda heterolara kıyasla çok daha bilinçliler.

son olarak evlenmek,aile kurmak,çocuk sahibi olmak isteyen fakat + / - partner bulmakta zorlanan veya tepkilerden çekinen hetero + arkadaşlara yüz yılın kıyağını yapayım.vkontakt ta zirilyon tane hiv dating grubu var.alın bi tane rus gelin ordan,analarınızın yüreğine indirin ;D ;D

Suat Soylu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2017, 03:20:29 ÖS »
Beni seven biri olmasaydı: Elimden tutan, kaldıran, cesaret veren, hep yanındayım, diyen ve gerçekten olan, benimle hastaneye gelen, ilaç zamanı geldi diye mesajlar atan, mesajı okumamışsam hemen arayan...gelgitlerime, dengesizliklerime katlanan, beni güldüren... katlanamazdım. Zorluklara ve olasılıklara pozitif bakabilen bir destek ilaç kadar elzem. Sudan aziz sevgilim.
K'alp Krizi