Mavi-Banner

Gönderen Konu: Doktorlardan kötü muamele görenler  (Okunma sayısı 992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Doktorlardan kötü muamele görenler
« Yanıtla #15 : Haziran 09, 2017, 11:45:55 ÖÖ »
Dikkatsizlik demeyelim bu daha farklı bişey. Benim kanaatim kötü bir tıpta uzmanlık eğitimi veriliyor ülkede. Hiç tus hazırlık kitaplarını inceleme fırsatı buldunuz mu bilmiyorum. Şu an güncel tus hazırlık kitaplarında sıkı durun hivi AZT ile tedavi edebileceklerini öğreniyorlar. Farmakolojik olarak Stribild ile Genvoya arasındaki TDF ve TAF farkını bilmelerini beklemek o yüzden biraz lüks kaçıyor. Tıp bilimi gerçekten sürekli güncellenen bir alan ama biz ülkece tembelleştik sanırım iyice.

Bu TAF TDF farki nedir ? @Matland

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Haziran 09, 2017, 11:49:00 ÖÖ »
TAF genvoya içinde olan madde. TDF stribildin içinde var. TDF böbreklere zarar veriyor ve kemik yoğunluğunda azalma yapıyor. TDF nin bir yılda verdiği zararı TAF ın 30 yılda verdiği söyleniyor. Yani genvoya stribildin yan etkileri azaltılmış hali.

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Haziran 09, 2017, 12:21:00 ÖS »
 ;D ;D Tenofovir disoproxil fumarate , Tenofovir alafenamide fumarate desene bende farkli bse anladim. Pardon ;D

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Haziran 09, 2017, 02:03:17 ÖS »
2014 yılında tanı aldım
Ne yapacağımı bilmez  ağlak feryat figani bir durumdayken
Hiv üstadı hocanın isimini aldım
Sıra almak olanaksız idi
Bolum başkanı Prof hocaya mail attim
Çaresizim lütfen yardım edin yazdım
2 saate iletime yanıt geldi
Perşembe adıma gel gelin lütfen diye
Allah bir degil bin razı olsun hocadan
İlgilendi  anlattı dinledi
Uzman hocamız o kadar iyiydi ki hepsi işin üstadı
Destekleri yardımları... aynı zamanda birer psikologlar
Rabbim onları başımızdan  etmesin

Acil bir durum olduğunda kendi hastanemin acilini tercih ediyorum. Durumumu belirtip ona göre uygulama alıyorum. pnomo aşısı yüzünden kolum sismisti çok kötü olmuştu. Acile gittom asistanlar hoca hepsi cok anlayışlıydi.

Doktorlar yavaş yavaş bilinçleniyor ...

Air

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Haziran 09, 2017, 02:21:52 ÖS »
Geçen sefer Nöroloji Dr. Muayne gttgim bana uzakda dur demisti vede Pecteyle dökunmustu

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Haziran 09, 2017, 02:59:02 ÖS »
Geçen sefer Nöroloji Dr. Muayne gttgim bana uzakda dur demisti vede Pecteyle dökunmustu

Cahil uzman dr nasıl da oluyormuş! Dokunarak veya yaklaşarak hiv mi bulaşacağını sanıyor! Keşke bu davranışını şikayet etseydin. Rezil doktor.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Haziran 09, 2017, 03:03:31 ÖS »
Suratına tükürüp çıkarım  >:(

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Haziran 09, 2017, 03:11:28 ÖS »
@Darkness bu konuda çok şanslıymışsın bende memnunum doktorlarımdan herşeyi bi kenara bıraktım insanca davranıyorlar,hastane doktor bu hastalıkta en önemli iki unsur....
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Haziran 09, 2017, 03:32:30 ÖS »
Ben tanıyı kadın dr dan aldım. Davranışı, konuşmaları, bana talep etmeleri durumunda işyerime HIV+ olduğumu söyleyebileceğini söylemesi, "pişman olmak için geç değil mi" demesi, bütün HIV+'lere ücretsiz tedavi sunulmasını adil bulmadığını söylemesi, verdiği raporun açıklama kısmına "HIV+ danışmanlığı vs" yazıp sigortamı attırdıktan sonra tedirgin olduğu için değiştirmesi, ilk ilacımı özel sigortayla almam için ısrar etmesi vs...

Elbette, şiddete ben de karşıyım ancak Tanrı kompleksinden muzdarip bu tiplere meşreplerine göre muamele etmek de şart!

Öyle dr'lar var ki, basit bir burun kültürünü değerlendirmekten aciz. Ben şikâyet etmekten bıktım, onlar şikayet edilmekten bıkmadılar!

Gerçekten şaka gibi. Eşek tıp fakültesi bitirmiş eşek yine eşek!! Avustralya'da bu ortamı inceleme fırsatım oldu. allahım düşününce ağlamak istiyorum. Hasta doktor ilişkisi o kadar muazzam ki. Hasta diyor ki şu konferansta şöyle bişeyden bahsettiler haberin var mı diyor. Doktor cevap veriyor aman allahım nasıl kaçırdım, bu konuyu haftasonu öğle yemeğinde konuşsak mı hem egzersizlerin gidişatını değerlendiririz biliyorsun kalp damar rahatsızlıkları risk faktörü falan.

Doktor hasta işbirliği inanılmaz gelişmiş. Ben orda hastaneye gittim. Doktor hastaya tepeden bakmıyor. Beni çıplak muayene etmek istedi o zaman. Ben buna gerek olmadığını söyledim. Burda olsa fırçayı kayar beni odadan kovar. Orda doktor beni karşısına aldı. Şu şu sebepten dolayı çıplak muayene etmek istediğini uzun uzun anlattı. Eğer taciz falan gibi bir çekincen varsa başka bir doktor çağırabilirim veya üçüncü bir kişi yanımızda bulunabilir falan demişti.

Biz sanırım 250 yıl sonra o seviyeye gelebiliriz.
İngilter de yaşayan bi arkadaşım vardı sürekli türkiye ve ingiltereyi mukayese ediyorduk evet sağlıkta biz ingiltereye göre daha iyiyiz fakat insanı muamele bakımdan onlar bizden kat kat üstün...
O ingilterede hangi doktora giderse gitsin hiv bilgisini paylaşabiliyordu ,ben burda malesef paylaşamıyorum hala...
Bi kere söyleme ihtiyacı hissettim ondada doktor işi gücü bırakıp hayat hikayemi merak etti ,dahada tövbe ettin...
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Haziran 09, 2017, 10:07:53 ÖS »
Doktotumdan yana sorun yasamadım ama her kan tahlilinde hemsirelerin ya acıya**k bakmasından ya da niye böyle oldu diye sormalarından usandım. Bizde zihniyet değişmez.ancak bagırır cagırır dersini verirsin. Ne yazık ki anladıkları dil bu...

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Haziran 09, 2017, 10:36:27 ÖS »
TAF genvoya içinde olan madde. TDF stribildin içinde var. TDF böbreklere zarar veriyor ve kemik yoğunluğunda azalma yapıyor. TDF nin bir yılda verdiği zararı TAF ın 30 yılda verdiği söyleniyor. Yani genvoya stribildin yan etkileri azaltılmış hali.

Doktorum tersini soyledi

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Haziran 09, 2017, 10:44:03 ÖS »
@zargana o acıma hissiyatı nı bende farkediyorum hemşirelerde,canım yansa da içten içe ses çıkarmıyorum.kanımı verip biran önce işimi halletmeye bakıyotum.yılların alışkanlığı diyelim ;) hemşirelerin hepsi öyle banada birgün bi hemşire vah vah yaşın da çok küçük nasıl oldu dedi,o an duygu patlaması yaşaya**k ağlaya**k anlattım ,bence git sana bulaştıran kişiyle namusu nu kurtarmak için evlen demezmi...şimdi olsa hemşireyi düdük ederim sanane ne yapacaksın neyin ne olduğuna işine bak derim.kurtarılacak namusmuş pehhh ben canımın derdine düşmüşüm hemşire hanım namus derdine...

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #27 : Haziran 09, 2017, 10:47:40 ÖS »
Ben de birkaç defa hemşirelerin cahilce ve küstahca davranışlarına maruz kaldım.
Bir defasında hatta,bir hemşire hastalığımı bilmiyordu baştan,yılışık yılışık bakıp kıvırta kıvırta yanıma yaklaştı tam kanımı alacaktı ki;hiv pozitifim,lütfen eldiven takar mısnız dedim.
Hemen çift kat eldiven taktı,geri çekilip nereden kaptın bu pis hastalığı diye sormaz mı:)
Ben de hiç düşünmeden cevabımı verdim:
-bu pis hastalığı sizin bir meslektaşınızdan kaptım,
sizin gibi hemşireydi o da,sevgilim,seks partnerimdi,bilerek mi bilmeden mi bana bu hastalığı bulaştırdı dedim,yanakları al al kızardı ve sustu.
Doktorlar daha sağduyulu hemşirelere nazaran.
Fuzuli ne de güzel tahlil yapmış:
Mey biter saki kalır,
Her renk solar haki kalır,
Diploma insanın cehlini alsa da;
 "Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır''
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Kullanıcı teşekkür etti: Bedel, Cindirella88

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Haziran 10, 2017, 12:05:44 ÖÖ »
Ben de birkaç defa hemşirelerin cahilce ve küstahca davranışlarına maruz kaldım.
Bir defasında hatta,bir hemşire hastalığımı bilmiyordu baştan,yılışık yılışık bakıp kıvırta kıvırta yanıma yaklaştı tam kanımı alacaktı ki;hiv pozitifim,lütfen eldiven takar mısnız dedim.
Hemen çift kat eldiven taktı,geri çekilip nereden kaptın bu pis hastalığı diye sormaz mı:)
sizin gibi hemşireydi o da,sevgilim,seks partnerimdi,bilerek mi bilmeden mi bana bu hastalığı bulaştırdı dedim,yanakları al al kızardı ve sustu.
Mey biter saki kalır,
Senden çaldım bunu :)
Geçen hepatit aşımı vurdururken aynı olay başıma geldi ben de meslektaşınızdan kaptım dedim.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Haziran 10, 2017, 12:20:13 ÖÖ »
Mey biter saki kalır,
Senden çaldım bunu :)
Geçen hepatit aşımı vurdururken aynı olay başıma geldi ben de meslektaşınızdan kaptım dedim.
Aynı durumla tekrar karşılaşınca hemşireden bulaştığını söyledikten sonra,
''Sizin meslekte baya bir pozitif var,korkumdan kan verirken aşı olurken re enfekte olmaktan korkuyorum'' demek lazım.
O zaman dilleri daha da bir derine gömülür.
Makûs kaderleriyle başbaşa bırakıp sessizce ayrılmak lazım sonra yanlarından:)
Öyle demeyin,merhametsiz değilim ben!
Onlar da hastanede doktor tavlamaya çalışmak yerine biraz kendilerini yetiştirselerdi.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Suat Soylu