Mavi-Banner

Gönderen Konu: Enteresan bir olay  (Okunma sayısı 965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Enteresan bir olay
« : Haziran 14, 2016, 03:14:41 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba! Dün enteresan bir olay yaşadım. Benim pozitif tanı almamın sebebi olan yani böyle bir durum olabileceğinden şüphelenerek test olmamı isteyen doktor arkadaşımın bir süredir yaşadığı uyku probleminin sorumlusu olan burun etiyle ilgili mr ve diğer testlerin sonuçlarını ilgili KBB birimiyle görüşmek üzere hastaneye gittik. Ben Stribildimi temin etmek üzere eczaneme giderken hadi gelmişken onun da sonuçlarını gösterelim dedik. Lay lay lom hastaneye geldik. Sonuçlar çıktı ve arkadaşıma direk sen kansersin dediler. Bunu tuttukları gibi bir koltuğa oturttular ve biyopsi yaptılar. Patolojik sonuçları bekliyoruz. Hayat ne kadar garip uyuyamıyorum diye gidiyorsun sen kansersin diyorlar. Umuyoruz ki iyi huyludur ama böyle bir vakaya kendim ilk kez şahit oldum.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Enteresan bir olay
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2016, 03:20:41 ÖÖ »
İyi huylu/kötü huylu olan tümördür. Kanserin iyisi olmaz. Farklı evreleri vardır; erken evresiyse tedaviye yanıt daha kolay verilir. Bunun gibi her tümörlü bireylere sen kansersin diyemezsin. Hele ki biyopsi sonuçlarını incelemeden oturtup kansersin sen hiç diyemezsin. Kanserden şüpheleniyoruz, biyopsi alıp patolojiye göndermemiz gerek, sonuçlarını bekleyelim dediyse ok - ki öyle birşey dediyse bu başlıkta yazılan abartı olurdu. Aksi halde direk yasal yola başvurun. Yok böyle hekimlik çünkü.
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2016, 03:23:19 ÖÖ Gönderen: cercei »
There's a light guiding my way.

Kullanıcı teşekkür etti: genjutsu

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2016, 07:44:35 ÖÖ »
Gerçekten her şeyin uslübü var

Hiv testi pozitif çıkan kişiye 'sen aids olmuşun eey kaydıııı!' Denmez
'Testiniz pozitif çıkmış doğrulama amaçlı tekrar kan almalıyız onun sonucuna göre konuşur tedavi seçeneklerine bakarız.' Denir.

Şüpheli kitlesi tümörü olan kişiye 'sen kanser olmuşun vaheey yat şuraya aç aç kescez bakcaz hadi bism!' Denmez
'Şüpheli bir kitle gibi gözüküyor, ne olduğunu ve tedavi için ne yapabileceğimizi anlamak için daha ileri tetkikler yapmamız-biyopsi almamız lazım.' Denir. Mînimum. Hasta ayrıntılı sorarsa ek ayrıntııya girilir

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2016, 07:49:24 ÖÖ »
İşte burası Türkiye ve aynen böyle dediler. Adam bize ekranda bak gördün mü tümörü diye gösterdi bir de. Direk kemoterapi dedi. Eski Türk filmlerinde bile 45 günlük ömrünüz kalmış derken daha usturuplu söylüyorlardı. Şimdi direk çat yapıştırıyorlar.

Kullanıcı teşekkür etti: Ruboy

allen06

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2016, 11:29:33 ÖÖ »
Cehalet her yerede o insani ne soktular simdi yazik :(

ankist

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2017, 08:28:00 ÖÖ »
Tanıdan sonra yapılan testlerde dermotoloji kontrolündeki çömez asistan mı doktor mu yoksa hemşiremi bir türlü anlayamadığım 25 yaşlarındaki bordo hastane elbiseli şahıs "BİLİYORSUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİN ÇÖKECEK" şeklinde korkunç bir cehalet sergilemişti. Duruma henüz alışamamışken vücudum karıncalanıp kusacak gibi olmuştum. Sonra da bakışlarımdan farkına varıp toparlamaya çalıştı. Ama onun için çok geçti. Kendisini direkt doktoruma şikayet ettin ve bundan sonraki kontrollerde onunla muhatap etmemesini söyledim. Doktorum duyunca küplere bindi odadan çıkıp telefonla görüşme yaptı. Sanırım o bölümü aradı ve azarlama sesleri bana kadar geliyordu. Döndüğünde sinirden kıpkırmızıydı.

Yerimde daha çok panik yaşayacak biri olabilirdi. Bu cümleyle bunalıma girip intihar edebilecek biri de olabilirdi. Ya da sen ne diyorsun deyip üzerine çullanacak biri de.

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2017, 10:14:08 ÖS »
Bende bir sefer hastanede göğüs ağrılarımdan film çektirmeye gittim bi kaç kişi daha vardı onlarda film çektirdiler sonra bizi doktorun orda bekleyin diye gönderdiler biz beklerken filmi çeken kişi filmleri getirdi doktor baktı ve yandakilere bir film göstererek şu hastayı müşade altına alın acilen dediler ben çok heyacanlandım acaba benmiyim o hasta diyerek çok şükür ben değildim ama genede üzülmüştüm.allah herkese sağlık sıhhat versin.