Mavi-Banner

Gönderen Konu: Konum neden onaylanmadı?  (Okunma sayısı 480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
Konum neden onaylanmadı?
« : Haziran 06, 2017, 10:18:42 ÖS »
Az önce "birkaç minik soru" şeklinde bir başlık açmıştım ama onaylanmamış. Yanlış bir şey yazdığımı veya önceden cevabı verilmiş sorular sorduğumu düşünmüyorum. Neden onaylanmadığını en azından özel mesaj alarak öğrenmek isterdim

Türkiye'de hiv konusunda ender doğru bilgi veren platformlardansınız ve gerçekten bilmek istediğimiz şeyleri öğrenmek istediğimizde hem aktif hem de bilgili üyeleriniz sayesinde yardımcı olma şansınız varken kafanıza göre onaylamama gerekçeniz nedir merak ediyorum açıkçası

Fobik şeyler veya daha önce cevabı verilmiş şeyler yazsam anlarım ki ben konu onaylama/onaylamama amacının bu olduğunu düşünüyordum. Bu zamana kadar konusu onaylanmayanlar hakkında hep olumsuz düşünüyordum fobik sanıyordum ama bugün hayal kırıklığına uğradım açıkçası. Ne kadar umrunuzda bilmiyorum ama sitenin önemi gereği üyelerine adalet ve hak sağlaması da gerektiğini düşünüyorum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Konum neden onaylanmadı?
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2017, 01:05:51 ÖÖ »
Hak ve adalet derken, konuları onaylayanlar bu hizmet karşılığı ücret mi alıyor da haktan hukuktan bahsediyoruz? Hayır ücret almıyoruz, bu yüzden hakkımı verin diye talep etmenin yersiz olduğunu anlarsın umarım.

Boş vaktimizde insanlara yardımcı olmak için buradayız. Asıl en değerli şeyimizi boş vaktimizi harcayan fobiklerden biz hak talep etmeliyiz o açıdan bakarsak.

Ha konun neydi neden onaylanmadı bilmiyorum ben silmedim görmedim açıkcası. Bu konuyu onaylayan da ben değilim. İlk konunu onaylamayan moderatör arkadaşımız isterse açıklama yapabilir. Ama yapmak zorunda da değil, yukarıda belirttiğim sebepler yüzünden.
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2017, 01:17:47 ÖÖ Gönderen: Mavera »

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2017, 01:55:56 ÖÖ »
Hak ve adalet derken, konuları onaylayanlar bu hizmet karşılığı ücret mi alıyor da haktan hukuktan bahsediyoruz? Hayır ücret almıyoruz, bu yüzden hakkımı verin diye talep etmenin yersiz olduğunu anlarsın umarım.

Boş vaktimizde insanlara yardımcı olmak için buradayız. Asıl en değerli şeyimizi boş vaktimizi harcayan fobiklerden biz hak talep etmeliyiz o açıdan bakarsak.

Ha konun neydi neden onaylanmadı bilmiyorum ben silmedim görmedim açıkcası. Bu konuyu onaylayan da ben değilim. İlk konunu onaylamayan moderatör arkadaşımız isterse açıklama yapabilir. Ama yapmak zorunda da değil, yukarıda belirttiğim sebepler yüzünden.

Selam.

Forumda moderatör olmasının nedeni kirliliği ve karmaşayı önlemek, bunun da nedeni üyelerin ve ziyaretçilerin bilgiye daha kısa ve çabuk yoldan ulaşmasını sağlamak değil midir?

Hak talep etmiyorum, ayrıca kastettiğim hak ve adalet kavramları hukuk kültürüyle ilişkili değil. Moderatör, kuralları uygulasın diye seçilir biliyorum. Üyelerin kural dahilinde eylemlerini kısıtlamak ve buna açıklama yapmamak keyfiyet şüphesi yaratıyor. Yanlış anlaşılmasın, kimsenin art niyetli olduğunu düşünmüyorum ama mevcut bulunduğum bir mecradan faydalanamamak üzüyor.

Fobik iletiler ve troller konusunda katılıyorum zaten

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2017, 10:04:41 ÖÖ »
Çok büyük ihtimalle daha önce çok sorulmuş veya sabit başlıklarda olan bir şey sormuşsundur. Bu tarz sorulara cvp verilmiyor artık. Çalıştığım yerde bir sürü insan bana danışıyor, yılmadan bıkmadan herkese tekrar tekrar açıklamalarda bulunuyorum. Anlama güçlüğü çekenlere de bir iki kere ekstradan anlatıyorum. Bunu yaparım çünkü devlet bana bunun için para veriyor bu benim görevim.

Burada ise görevimiz değil, kendi isteğimizle gönüllü olarak yaptığımız bir iş bu, ama ona rağmen 'özel labdan para alıyosunuz hep böylesiniz' gibi çirkin iftiralara maruz kaldığımız için. Ben çok üzüldüm ve sinirlendim.  Artık biraz daha katı kurallarımız var madem para almıyoruz o yüzden aynı soruları tekrar tekrar cevaplamak zorunda değiliz, site içi arama var, google var, vs. Çünkü insanlar iyilikten anlamıyor.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2017, 07:22:22 ÖS »
Çok büyük ihtimalle daha önce çok sorulmuş veya sabit başlıklarda olan bir şey sormuşsundur. Bu tarz sorulara cvp verilmiyor artık. Çalıştığım yerde bir sürü insan bana danışıyor, yılmadan bıkmadan herkese tekrar tekrar açıklamalarda bulunuyorum. Anlama güçlüğü çekenlere de bir iki kere ekstradan anlatıyorum. Bunu yaparım çünkü devlet bana bunun için para veriyor bu benim görevim.

Burada ise görevimiz değil, kendi isteğimizle gönüllü olarak yaptığımız bir iş bu, ama ona rağmen 'özel labdan para alıyosunuz hep böylesiniz' gibi çirkin iftiralara maruz kaldığımız için. Ben çok üzüldüm ve sinirlendim.  Artık biraz daha katı kurallarımız var madem para almıyoruz o yüzden aynı soruları tekrar tekrar cevaplamak zorunda değiliz, site içi arama var, google var, vs. Çünkü insanlar iyilikten anlamıyor.

Daha önce cevabı verilmiş bir şey sormadım. Elbette para alsanız da almasanız da üst bir makamca yetkilendirilmedikçe bir şeyi yapma/yapmama zorunluluğunuz yok. Dolayısıyla kimsenin sizden hesap sormaya hakkı yok. Önce bu yanlış anlamayı düzeltelim, ben hesap sormuyorum. Ancak sanırım öyle anlaşılıyorum ki mesleğinle kıyas yapma gereği duydun

Ben sadece forumun önemi gereği, moderatörlerin biraz daha dikkatli olmasını istiyorum. Test süreleriyle ilgili veya bulaş yoluyla ilgili bir şey sormamıştım halbuki. Çok çok özel bir soruydu hatta. En azından onaylanmama nedeni özel olarak belirtilseydi yine üstelemezdim. Rahatsız olduğum şey forumda keyfiyet şüphesi yaratması. Sizin nasıl ki cevap verme zorunluluğunuz yoksa, bizim de rahatsızlığımızı dile getirme hakkımız olmalı. Ben bu ikisini de belli ölçüye kadar kabul ediyorum, ama siz konuyu bile görmeden ısrarla hatalı olan üyedir tavrı sergiliyorsunuz

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Haziran 07, 2017, 09:06:44 ÖS »
Tamam haklısın sor istediğini buradan mod arkadaşlara da ricam onaylasınlar neymiş çok merak ettim

Kullanıcı teşekkür etti: selanik34

selanik34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2017, 12:11:15 ÖÖ »
Olgun tavrın için teşekkürler Mavera. Forum sistemini bilmiyorum ama sanırım Phpbb. Yani onaylanmayan veya kaldırılan konuları genel moderatörler görebiliyor olmalı. Gerçi test sonuçları forumu için hangi moderatör arkadaş görevli bilmiyorum  :) Bu arada konu kapanabilir, daha fazla amaç dışı konuşma olmasın.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2017, 12:46:20 ÖÖ »
O kadar veryansın ettin.. konum onaylanmadı dedin hak hukuk dedin.. Hadi ne derdin söyle dediler... Konu kapansın deyip forum sistemine takıldın! Anlamak gerçekten çok zor sizi arkadaşlar... Dışardan gerçekten çok mantıksız görünüyor arkadaşım... senin ve senin gibi düşünenlerin bu tavırları. Bilginize. Belki yardımı olur bu söylediğimin size.

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, ghpa

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Haziran 08, 2017, 07:14:21 ÖÖ »
Moderasyon günlüğünde silinen konuları sadece kim ne zaman sildi görebiliyoruz, geri almak yok hatta başlığını bile göremiyoruz

Peki sen bilirsin ne diyelim.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2017, 11:17:58 ÖÖ »
Üzgünüm @Mavera bu vatandaşın iletisini onaylayamam. Fobikliğin zirvesinde dolaşıyor. Bence sen de artık bu tip iletileri onaylamamalısın. Burasını diğer forum gibi yapmak istiyorsan bunu açıkça ifade etmelisin. Sen böyle iletileri onayladıkça bir çok yararlı bilgi arada kaybolup gidiyor, burası Fobik cennetine dönüyor. Forumun amacının pozitif bireyler arasında dayanışma ve tecrübe aktarımı olduğunu düşünüyorum. Ama senin onayladığın Fobik iletiler yüzünden birçok üye forumu takip etmeyi bırakıyor ve belki bir konuda bilgisi olan biri yardıma ihtiyacı olan birine sırf bu yüzden yardım edemiyorum. Açıkça söyleyeyim iki hafta öncesine kadar forumu terk etmeyi ben de düşündüm sırf bu nedenden dolayı. Ama hem doktorumun cesaretlendirmesi hem de üyelerin gerçekten yaklaşımı kararımı değiştirmede etkili oldu. Bu durumu kapalı şekilde sana birçok kez anlatmaya çalıştık. Birçok kişi bu konuda sitemde bulundu. Ve teşekkür ederim son zamanlarda daha hassas davranıyorsun. Ancak bu iletiye her ne kadar yayınlayalım dediysen de rica etmiş olsan da uygun değil.

Sevgili @Mavera , sağlık konusundaki bilgilerini pozitif dostlarla paylaşırsan inan birçok üye daha fazla faydalanır diye düşünüyorum. Herkes tarafından takdir edilen ve iletilerine değer verilen birisin. Ben bütün moderatörlerin bir koordinasyon içerisinde Olmamız gerektiğine inanıyorum. Aksi halde diğer forum gibi vakti geldiğinde burası da bitecektir. Bir çok üye yüzüstü bırakılmış olduğunu düşünecektir. Ve yeni tanı alan bireyler destek bulamayacaktır.

@Mavera, lütfen yukarıda yazdığım cümleleri yanlış anlama. Ben düşündüklerimi artık açık açık yazmam gerektiğine inandığım için yazıyorum. Daha fazla işbirliği gerektiğini düşünüyorum. Meramım sadece bundan ibarettir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Haziran 08, 2017, 11:26:17 ÖÖ »
Tabii ki de katılıyorum, ama bu arkadaş inatla ısrarla hem fobik bir soru sormadığını, hem de daha önce cevaplanmış bir soru sormadığını, kendisine karşı kişisel bir tutum olduğunu iddia etti, neymiş sor deyince de çamura yattı zaten belli etti kendini.

Bu başlığı ilk onaylayan ben değildim bu arada, o konuda kızma yaf  ;D onaylı gördüm merak ettim cevap yazdım

(bak az önce 22 gün test oldum dr 45'te test ol bu önemli değil mi napcam diyen fobik arkadaşın konusunu sildim)
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2017, 11:32:54 ÖÖ Gönderen: Mavera »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2017, 04:03:12 ÖS »
Konu kilit.