Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bayan üyeler yokmu :)  (Okunma sayısı 610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
Bayan üyeler yokmu :)
« : Haziran 06, 2017, 02:11:58 ÖÖ »
Slm kader arkadaşlarım  :)gerek son katıldığım dernek toplantısında gerekse forumda bayan üyelerin azlığı dikkatimi çekti,hiv pozitif bay lar kadar bayanlar da foruma katılım sağlamalı diye düşünüyorum..
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

Kullanıcı teşekkür etti: DesertRose

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Bayan üyeler yokmu :)
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2017, 08:10:16 ÖÖ »
bayan değil Kadın :)

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2017, 09:13:44 ÖÖ »
Slm kader arkadaşlarım  :)gerek son katıldığım dernek toplantısında gerekse forumda bayan üyelerin azlığı dikkatimi çekti,hiv pozitif bay lar kadar bayanlar da foruma katılım sağlamalı diye düşünüyorum..
Keşke pozitif kadın bireyler de burda olsa gerçekten bu foruma kadın eli gerek  ;D

Ancak her 10 tanıdan 2 si kadın olduğu düşünülürse sayıca az olmaları anlaşılabilir. Son dernek toplantısında ben de vardım. Sevgi abla kadın toplantıları düzenlediğini söylemişti. Yani ayrı bir oluşum içindeler mi bilemiyorum.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2017, 02:27:44 ÖS »
Evet sevgi abla kadın toplantılarını düzenliyor ben bir müddet katılmıştım fakat bir bayanla tartışma yaşayınca kadınlar toplantısına gitmeme kararı aldım. Derneğe sadece istanbulda yaşayan bayanlar katılım sağlayabiliyor diğerleri nin de enazından paylaşımları okuyabileceği bir platform şart diye düşünüyorum.
Siz sanırım son dernek toplantısına katıldınız.eskiden yeni tanı alanlar eskilerin yanına gelir sohbet muhabbet kaynaşma olurdu ,son üç katılmış olduğum toplantıda bunu görememek üzdü beni açıkçası :( ama,biryandanda en güzeli aslında bu şekilde olması bazı kendini bilmez ler yüzünden ifşaa problemleriyasandı .8 yıllık bilgi birikimimi pozitif dostlarımla paylaşmaya hazırım :)
Karakterimle tavrımı birbirine karıştırmayın....karakterim kim olduğum la ilgilidir,tavrım ise sizin  kim olduğunuzla.....

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2017, 02:59:49 ÖS »
Evet ben de ilk kez katıldım. Açıkcası başka bir sebeple istanbulda bulunuyordum. Dönmeden toplantıya katılıp öyle döneyim istedim. İyi ki de katılmışım. Ben şahsen çok bilgilendirici bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Eskiden nasıldır bilemiyorum tabi.
Aslında ortamın kalitesini ayarlamak bizim elimizde. Hoş, ben bir daha katılabilirmiyim bilmiyorum çünkü istanbulda yaşamıyorum ancak seviyeli bir ortam oluşturulabileceğine inanıyorum. Keşke forumla derneği de bir şekilde bağdaştırabilsek.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2017, 03:12:20 ÖS »
Forum la derneğin bağdaşması çok zor çünkü sürekli yeni tanı alan hastaların sayısı gittikçe artıyor,mesela son üç toplantıda sürekli farklı farklı yüzler gördüm.özellikle yeni tanı alanlar bir kaç sefer gelip tamamen normalleştikten sonra derneğe uğramıyorlar ve uğramadıkları gibi tanıştıkları insanlarla bağlantıyı da koparıyorlar ,ifşa olma problemi yüzünden.tanıyı 8 yıl önce 22 yaşında aldım bundan 8 yıl önce herşey daha farklı idi.şimdilerde herşey çok çok iyi.
Eskiye göre de dernek çok çok iyi.toplantı gerçekten çok güzeldi,bilhassa doktorların yaklaşımı çok hoşuma gitti son derece kibardı ikiside.ben eylüldeki toplantıya tekrar katılırmıyım bilmiyorum,dediğin gibi fırsat yaratmak sosyalleşmek te gerekiyor.bazen cevap verirken yazdıklarını atlarsam kusuruma bakma :)malum ramazan zorlanıyorum biraz,kafam yerinde değil sanki

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2017, 03:17:41 ÖS »
Forum la derneğin bağdaşması çok zor çünkü sürekli yeni tanı alan hastaların sayısı gittikçe artıyor,mesela son üç toplantıda sürekli farklı farklı yüzler gördüm.özellikle yeni tanı alanlar bir kaç sefer gelip tamamen normalleştikten sonra derneğe uğramıyorlar ve uğramadıkları gibi tanıştıkları insanlarla bağlantıyı da koparıyorlar ,ifşa olma problemi yüzünden.tanıyı 8 yıl önce 22 yaşında aldım bundan 8 yıl önce herşey daha farklı idi.şimdilerde herşey çok çok iyi.
Eskiye göre de dernek çok çok iyi.toplantı gerçekten çok güzeldi,bilhassa doktorların yaklaşımı çok hoşuma gitti son derece kibardı ikiside.ben eylüldeki toplantıya tekrar katılırmıyım bilmiyorum,dediğin gibi fırsat yaratmak sosyalleşmek te gerekiyor.bazen cevap verirken yazdıklarını atlarsam kusuruma bakma :)malum ramazan zorlanıyorum biraz,kafam yerinde değil sanki
Estağfurullah! ben de dün zorlandım açıkcası. Aslında 8 yıl önceyle bugünü bir ara karşılaştırırsan yeni tanı alanlar için de bir farkındalık olur diye düşünüyorum. Müsait bir vaktinde böyle bir paylaşım bence çok faydalı olur.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 06, 2017, 03:39:38 ÖS »
Evet evet kesinlikle bak bu iyi fikir :) doktorların yaklaşımı herşey çok çok farklı 8 yıldan bugüne. bu hastalığı taşıyan kadın olmak gerçekten çok zor :) direk sex işçisi muamelesi görebiliyorsun insanlardan buda çok acı ,sırf bu yüzden 8 yıldır hayatımı kuramadım.mesela erkekler sağlık durumunu daha rahat paylaşabiliyorken ailesiyle  aynı durum kadınlar için söz konusu değil..hiv pozitif bir erkek kendini karşı cinse kabul ettiriyor kadınlar çoğunlukla kabul görmüyor.üzücü bu durumlar ben alıştım yıllardır yalnızlığı da bu saaten sonra çok koymaz heralde evlenememek ama yinede bu durun kadınların kaderi olmamalı...bu zincir kırılmalı birşeyler değişmeli...

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, selanik34

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2017, 04:08:35 ÖS »
Evet evet kesinlikle bak bu iyi fikir :) doktorların yaklaşımı herşey çok çok farklı 8 yıldan bugüne. bu hastalığı taşıyan kadın olmak gerçekten çok zor :) direk sex işçisi muamelesi görebiliyorsun insanlardan buda çok acı ,sırf bu yüzden 8 yıldır hayatımı kuramadım.mesela erkekler sağlık durumunu daha rahat paylaşabiliyorken ailesiyle  aynı durum kadınlar için söz konusu değil..hiv pozitif bir erkek kendini karşı cinse kabul ettiriyor kadınlar çoğunlukla kabul görmüyor.üzücü bu durumlar ben alıştım yıllardır yalnızlığı da bu saaten sonra çok koymaz heralde evlenememek ama yinede bu durun kadınların kaderi olmamalı...bu zincir kırılmalı birşeyler değişmeli...
İlk defa kadın gözünden bakıyoruz bu olaya. Normalde bu ülkede kadın olmak zaten zorken haklısın hiv pozitif bir kadın olmak çok daha zor olmalı. Ama seni forumda görmek çok önemli. İnanıyorum ki bu yazışmaları okuyan diğer kadın hiv pozitif bireyler de bu iletiye kayıtsız kalmayacaklardır.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 06, 2017, 04:41:35 ÖS »
Bende öyle olacağını umuyorum :) çünkü toplumda bu hastalık sanki sadece eşcinsellerin sahip olduğu bir hastalıkmış gibi lanse ediliyor,kadınlar sayısında ciddi artışlar mevcut..toplumun her kesiminde bu hastalık görülebilir hasbel kader bi durum çünkü bu..seçme şansımız yok,başımıza gelen olayları buda bir imtihan kimbilir neden bize bu hastalığı reva gördü ,oturup düşünülüp tevekkül edilecek bir durum...normalde bu hastalık olmazsa dışarda karşılaşmada yada tanışma olasılığı mız belkide yok denecek az allah bizi boşuna birbirimizle tanıştırmıyor diye düşünüyorum.herkesin herkesten öğreneceği o kadar çok şey varki...hem madden hem manen...

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2017, 06:05:51 ÖS »
Evet sevgi abla kadın toplantılarını düzenliyor ben bir müddet katılmıştım fakat bir bayanla tartışma yaşayınca kadınlar toplantısına gitmeme kararı aldım. Derneğe sadece istanbulda yaşayan bayanlar katılım sağlayabiliyor diğerleri nin de enazından paylaşımları okuyabileceği bir platform şart diye düşünüyorum.
Siz sanırım son dernek toplantısına katıldınız.eskiden yeni tanı alanlar eskilerin yanına gelir sohbet muhabbet kaynaşma olurdu ,son üç katılmış olduğum toplantıda bunu görememek üzdü beni açıkçası :( ama,biryandanda en güzeli aslında bu şekilde olması bazı kendini bilmez ler yüzünden ifşaa problemleriyasandı .8 yıllık bilgi birikimimi pozitif dostlarımla paylaşmaya hazırım :)

Siz kimle tartişmiştiniz..

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Haziran 06, 2017, 06:16:21 ÖS »
Neden sorduğunuzu merak ettim kerem bey ? Sanırım bu sorunun cevabı sizi ilgilendirmez

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Haziran 06, 2017, 07:24:35 ÖS »
Sayın @Cindirella88 ,forumda kişisel bilgilerin paylaşımı katiyen yasaktır.
Numaranızı yazdığınız iletiyi onaylamadan sildim.
Bu forumda paylaşılan iletileri üye olan olmayan herkes okuyabiliyor ve inanın çok ama çok art niyetli üyelerle karşılaştık.Üyelerin isimlerini ve maillerini tüm türkiyeye yaymaya yeltenecek kadar küstah ve seviyesiz üyemiz vardı.
Rica ederim bir daha telefon numaranızı paylaşmayınız.
@Matland arkadaşımızla kontak kurmak için kendisine kişisel ileti yollayabilirsiniz.

Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Cindirella88

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Haziran 06, 2017, 07:51:39 ÖS »
Siteye yeni üye olduğum için bilmiyordum.Matland moderator olduğu için sakınca görmedim ben kendimce iletişim bilgisi paylaşmaktan .çok haklısınız bu konuda malesef art niyetli kişiler olmakta buna çokca tanık oldum malesef :( 

Bedel

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Haziran 06, 2017, 08:48:41 ÖS »
Siteye kadin eli degmesi güzel. Hosgeldin @Cindirella88 :))