Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ingiltere'de iyilesen hasta  (Okunma sayısı 661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wulfwulf

• Yeni Üye
  • *
Ingiltere'de iyilesen hasta
« : Mayıs 31, 2017, 11:58:17 ÖÖ »
http://all-that-is-interesting.com/hiv-cure-britain

https://www.thetimes.co.uk/article/british-scientists-on-brink-of-hiv-cure-w7zb86zw0

Bilimsel calismayi bulamadim ama Ingiltere'de 5 üniversitenin birlesimi ile yürütülen bir arastirmada 50 kisilik bir grupta 44 yasinda bir hastanin tamamen iyilestigi söyleniyor. Su an kaninda virüsün tespit edilememesinin sebebi, hastanin aldigi anti retroviral ilaclardan da kaynaklaniyor olabildigi söylenmis (bana biraz sacma geldi ama ingilizcem yetmemis de olabilir, hastalar ARV kullanmaya devam ediyorsa zaten undetectable olmasi beklenmez mi?)

Arastirmada hastalara enfekte olmus hücreleri tespit edebilmesi icin bagisiklik sistemine yardimci bir asi yapiliyor ardindan vorinostat isimli bir ilac verilerek uykudaki virüsler aktiflestiriliyor. böylece bagisiklik sistemi bu hücrelerle savasmaya basliyor. tabi ki en az 5 yil daha arastirmaya devam edeceklerini ve henüz kesin karar vermek icin erken oldugunu söylemisler. Yine de umut verici bir haber oldugundan paylasmak istedim.
Tani: 08.05.2017
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Ingiltere'de iyilesen hasta
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2017, 12:24:53 ÖS »
Bu adamda daha sonra maalesef rebound görüldü.

Benim nazarımda şu an kesin tedaviye en yakin molekul ABX464. Çalışmalar baya bi umut vaadediyor. Dikkatle takip ediyorum. Hatta Turkiye'de şubeleri olsa denek olmak için başvururdum, o derece.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2017, 01:36:31 ÖS »
@Lior merhaba bir sorum var sana dünyada herhangi bir virüs az zararlı yada çok zararli olan vücuttan atilabildimi?
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

wulfwulf

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2017, 02:34:30 ÖS »
ABX464'den haberim yoktu. Arastirinca asagidaki 2 Mayis tarihli yaziyi buldum. Gercekten umut verici, tesekkürler.

http://www.businesswire.com/news/home/20170501006236/en/evidence-treatment-induced-reduction-HIV-reservoirs-ABX464-ABIVAX%E2%80%99
Tani: 08.05.2017
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2017, 03:05:08 ÖS »
Tabi ki, en büyük örnek hepatit C. Önleyici aşısı olmadığı halde, daha yeni geçen senelerde piyasaya surulen ilaclarla 12 haftada tamamen temizlenmesi mumkun oldu.

Insan vücudu çok büyük bir biyokimya fabrikası ve henüz nasıl etki ettiğini bile bilmediğimiz, fakat gunluk kullandigimiz bir çok ilaç var. Ornegin agrikesiciler.

Önümüzdeki 10 yıl içersinde HIV'in çaresinin bulunacağına inanıyorum, bu çare insanlığa yardım için bulunmayacak, aksine tamamen para için bulunacak.

Çünkü HIV' i tedavi eden ilaçlar çok ama çok pahalı olacak. Ilaç şirketleri bu fırsatı mutlaka değerlendirecektir.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2017, 04:30:53 ÖS »
Bende zaten aşı buluncağını sanmıyorum hepatit b  gibi.Direk tedavi için ilaç çıkarcaklar.Aşı olunca fiyat düşük oluyor vede korku olayı daha az oluyor.İnsanlara korku salarak bu ilacı aldırtcaklar ama ciddi bir şekilde pahalı olacaktır kesın.Hepatit C yi unutmuşum.Hep bize öğretilen virüsü öldüremezsin o sadece sabit kalır derlerdi derslerimizde şimdi demekki virüslerin yenilmez olduğu aşikar.Allah bize o günleri gösterir inş.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Blu06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2017, 05:02:01 ÖS »
Benim çözümleyemediğim bir konu var.. Nasıl olur da 21.yy'da bir hastalığın tedavisi olmaz.

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 31, 2017, 08:42:49 ÖS »
Yukarda da belirttiğim gibi, canlılar, en küçük olanı bile, çok karmaşık işleyen devasa biyokimya fabrikaları.

Çok karmaşık fakat birbiriyle uyum içersinde çalışan organik moleküllerden oluşuyoruz ve, uzay mekiğiyle aya insan göndermiş bir uygarlık olsak da, henüz kendi vücudumuz hakkında bilmediğimiz çoooook şey var.

Hatta bence insan vücudu 200-300 yıl sonra bile, hakkında yeni şeyler öğrendikçe bizi şaşırtmaya devam edecek.

Kullanıcı teşekkür etti: Matland, günlük

Belirsiz pozitif

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Haziran 02, 2017, 08:45:52 ÖS »
Ben insan oglunun herseye gucunun yetecegine inaniyorum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2017, 05:25:06 ÖÖ »
Hiv'in tedavisinin bulunamamasının sebebi şu: Hiv bulaştığı zaman bağışıklığımızdaki hafıza hücrelerimizin içinde saklanıyor ve o hücrelerdeki dna'mızın bir parçası oluyor. Dna bu. Yani saçımızın, gözümüzün rengini, yeteneklerimizi vb, bizi biz yapan özelliklerimizi, her şeyimizi kodlayan genetik şifre. Hiv pozitif olmak mavi gözlü olmak gibi ayrılmaz/değişmez bir parçamız oluyor.

Şu anda hiv'i dna'mızdan vücudumuzdan silip temizlemenin bilinen tek mantıklı yolu zamanı geri almak/hiç bulaş olmamasını sağlamak-bu da imkansız tabi ki. Ama araştırmalar yeni yöntemler deneniyor.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2017, 12:55:33 ÖS »
@Mavera gerçekten özet geçmişsin. Bir doktor değilim ama benim inancım uzunca bir zaman kesin tedavinin olmayacağı. Ancak baskılama adına çok iyi yöntemler çıkacaktır. Bundan eminim.