Mavi-Banner

Gönderen Konu: benden anneme jiletle bulaşma olasılığı nedir  (Okunma sayısı 292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cansu19

• Yeni Üye
  • *
benden anneme jiletle bulaşma olasılığı nedir
« : Mayıs 29, 2017, 03:38:21 ÖÖ »
şüpheli korunmasız cinsel ilişkim oldu ancak hiv taşıyor muyum bilmiyorum bu foruma yüzbin kere şey yazdım ancak durum biraz ciddi ya ben hastayım ya da bu kez cidden kötü durumdayım aklımı yitircem ben eğer hivsem anneme yada aileme jiletten yada diş fırçasından bulaştırma olasılığım nedir?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: benden anneme jiletle bulaşma olasılığı nedir
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2017, 06:50:15 ÖÖ »
Hiv taşıyor musun öğrenmenin tek yolu test olmak arkadaşım. Neyi bekliyorsun gökten zembille inmeyecek cevap, gidip test olacaksın.

Diş fırçası ve tıraş bıçağından bulaş 'teorik' olarak mümkün ama zaten bunları neden ortak kullanıyorsunuz kullanmayın, hijyenik de değil hoş da. Çok pahalı şeyler değiller ki.

Gidip test olmadan kendi kendine tanı koyup böyle endişelenmen üzücü, psikolojik olarak takıntı yaptığını gösteriyor. Önlem almazsan daha ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayabilirsin, aman dikkat!

Meksen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2017, 11:18:10 ÖÖ »
diş fırçası ve jilet tamamen kişisel kullanım eşyalarıdır diye biliyorum. kan teması gerektiren her durumda risk vardır bunu da küçük tedbirlerle ortadan kaldırabiliriz mesela kimsenin diş fırçasını ve jiletini kullanmayız kendimizinkini kullandırmayız olur biter.

test yaptırmadan nasıl böyle bunalıma girdin ? beyhude yere endişeleniyor olabilirisin sakin ol.
2 sene önce bir pozitif arkadaşım bana sende test ol bence çok fazla ikişki yaşıyorsun benim gibi tehdit altındasın demişti. bende bi baktırayım ama kesin pozitif çıkar diyordum ve emindim pozitif olduguna daha test sonucu çıkmadan neden? çünkü o kadar çok korunmasız cinsel temas kurmuştum ki yani eger negatif çıksaydı bu gerçekten bir mucize olurdu. o günden sonra küçük bir bunalım ve sonrasında bilinçlenme sürecine girdim ama çok geçti artık pozitiftim.

Türkiyede bilinç eksikligi var sanırım çünkü ben çok günü birlik ilişki yaşayan biriydim ve aids hakkında hiçbirşey bilmiyordum. bu benim suçum evet ama daha ilave tedbirler olmalı genç kardeşlerimize bu konular okullarda anlatılmalı ne bilim yapılabilecek çok fazla şey var ama biz gibi müslüman toplumlar, toplumdaki yaşanan bu tarz olayları hep görmezden gelir halı altına sirkeler ama o sorun her geçen gün daha da büyük asla hallolmaz :/ herkes kendine müslüman cumhuriyeti burası resmen ... 

uyuşturucu kullanımı da buna dahil gencecik cocuklar bonzaiden komaya girip ölüyor ama kimsenin umurunda bile degil istanbulun ve bence bütün büyük şehirlerin her mahallesinden her türlü  uyuşturucuyu temin edebilirsiniz. hepsi tecrübeyle ıspatlıdır. sevgiyle kalın

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2017, 02:15:14 ÖS »
Sen kendine tanı koymuşsun. Üstüne evdekilere bişey olur mu diye korkuyorsun. Gitsene bir hastaneye test ol.. Ne kadar geçti şüpheli ilişkinin üstünden? 45 i geçtiyse git devlet hastanesine enfeksiyon bölümüne şüpheli ilişkim oldu Elisa testi istiyorum anti hivle birlikte de.
Hiv vücut içi dışında yaşamaz. Vücuttan çıktıkan bir kaç dk hatta saniyeler sonra ölür. Ama ortak fırça,jilet kullanımından hiv olmasa da başka enfeksiyonlar kapailirsiniz. Çok korkuyorsan ki zaten hijyen açısından olması gerken bu olmalı... jiletini,fırçası ayiracaksin.