Mavi-Banner

Gönderen Konu: Test olayım mı  (Okunma sayısı 176 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Egeli

• Yeni Üye
  • *
Test olayım mı
« : Mayıs 25, 2017, 05:50:15 ÖÖ »
Merhaba.
Bir sorum olacaktı. Hiv için test yaptırmak gerekiyor evet ve hastanelerde ücretsiz yapılıyor. Yine de sormak istiyorum. 8 yıl önce bir vaka olmuştu. Son 4 yıldır boynumda dışarıdan belli olan ama çok büyük olmayan bir lenf bezi şişmesi var. Ve hiç inmedi. Ağrı falan yok. Kasıklarımda da aynı şekilde bezelye kadar şiş lenf bezleri var. yine agrı yok. hep aynı büyüklükteler. Bir kaç yere daha sormuştum..verdikleri cevap hiv şimdiyeee çoktaann etkisini gösterirdi oldu..Ama yine de sen test yaptır oldu.
Siz ne diyorsunuz ? Herhangi bir yanlış kelime, cümle kullandıysam affola.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Test olayım mı
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2017, 06:48:28 ÖÖ »
Test ol tabi. Çünkü zaten herkes hiv testi olmalı.

Egeli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 25, 2017, 07:18:55 ÖÖ »
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Sizinde dediğiniz gibi test olmak lazım. En önemlisi Türkiyede bazı kesimlerde nikah için hiv testi yapılmıyor. Eşe, çocuğa falan bulaşma durumları olabiliyor. Ama şu kısıma dikkat çekmek istiyorum. Az çok bilgi ve tecrübenizin olduğunu düşünüyorum. Hiv çıkma ihtimali yüksek mi ? 1 ay sonra falan memlekete geçeceğim. Şu an bulunduğum yerde o ilk aydaki şok etkisini kaldıramayacağımdan korkuyorum. Sizce memlekette mi test olayım, şu an bulunduğum yerde mi test olmalıyım ? Ayrıca sigortam yok. İşsizim.Eğer varsa bazı hastalıklar için yüksek maliyet istemesinden endişeliyim.

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 25, 2017, 07:47:45 ÖÖ »
Konu kilit.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu