Mavi-Banner

Gönderen Konu: Arkadaşlar bir konuda bilgilendirmenizi rica ediyorum  (Okunma sayısı 602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mahkum2017

• Üye
  • *
Arkadaşlar bir konuda bilgilendirmenizi rica ediyorum
« : Mayıs 17, 2017, 04:49:13 ÖS »
Merhaba, arkadaşlar! İşimle ilgili Almanyadan çok önemli bir davet aldım. Ülkemi Berlinde düzenlenen çok büyük bir festivalde temsil edeceğim. Fakat vize ile ilgili sorun yaşayacağımdan korkuyorum. Hiv+ olmam buna engel ola bilirmi? Eğer sağlık belgesi falan istenilirse ve hiv+ olduğum anlaşılırsa gidemeyecek miyim? İçinizde hiv+ olduğu halda sorunsuz vize alan, Avrupa ülkelerine giden oldumu? Bilgilendirmenizi rica ediyorum.

ankist

• Üye
  • *
Ynt: Arkadaşlar bir konuda bilgilendirmenizi rica ediyorum
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2017, 11:45:08 ÖS »
Ne kadar süreyle kalacaksın?

Xnegpozx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2017, 12:32:43 ÖÖ »
Ben 15 senedir burda yasiyorum suresiz oturma iznim var esim de  4 ay once alman vatandasligina gecti o kadar da turist olarak gelen insan var hic daha duymadim istedigin fabrikaya gir istedigin iste calis saglik ve yiyecek sektoru disinda  kimse senden boyle bir sey istemez almanyada kafan rahat olsun o dedigin seyleri anca tr de yasarsin 

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2017, 07:39:39 ÖÖ »
Merhaba, Almanya'da sorun yaşamayı bi kenara bırak, işyerinde HIV pozitif olduğunu açıklarsan ve iş arkadaşlarından birinden kötü bir laf işitirsen, o kişiye derhal ihtar verilir ve devamı halinde işten çıkarılır.

« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2017, 07:40:40 ÖÖ Gönderen: Lior »

Mahkum2017

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2017, 04:13:35 ÖS »
Ben Azerbaycanda yaşıyorum. 6 günlük bir festival için gitmeliyim. Almanya Edebiyat Universitesi davet ediyor her şeyi de kendileri karşılıyor. Sadece hiv+ olmanın gidişime engel olacağından korkuyorm. Sonuçda orda yaşamayacağım çalışmayacağım. sadece bir festivalde 6 gün ülkemi temsil edib geri döneceğim. Umarım sorun olmaz(((

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2017, 06:00:09 ÖS »
Ülkeler genel olarak kısa süreli kalma durumlarında (6 ay ve daha az) sağlık raporu istemezler senden. Hiv+'ler olarak ülkemize tıkılmış değiliz yani. Ama ne olur ne olmaz diye ilaçlarını gidince orijinal kutusunda taşı ve sağlık raporun da yanında bulunsun derim ben. Ki gittiğin ülke Avrupa ülkesi. Yamyam ve geri kafalı dolu gelişmemiş bir ülke değil. İnsan hakları önemli oralarda.

Psychic

• Yeni Üye
  • *
  • Doğa Herşeyi Halleder
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2017, 06:07:23 ÖS »
Asagidaki Linkte Herhangibir kisitlama olmadigi yaziyor.

http://www.hivtravel.org/Default.aspx?PageId=143&CountryId=74
Doğa Herşeyi Halleder

Xnegpozx

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2017, 09:43:32 ÖS »
Yine tekrar ediyorum Alman ya uzun sureli yasama kalici olma ogrenci olma kisa uzun alman vatandasligina basvuru v.s......  hiv le alakali hic bir sey istemiyor ............ dusun mene bile gerek yokkk

requiem

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2017, 12:39:26 ÖÖ »
Ben de Erasmus ile Avrupa'da bir ülkeden diğerine aktarmalı gitmiştim. Bütün ilaçlarım sırt çantamda idi. 6 kutu Truvada-Stocrin,  Havaalanında Xray'dan geçerken çantamı açmamı istedi görevli, ben de açtım çantayı aldı içinde ne var ne yok çıkarttı. İlaçları eline aldı baktı sağına soluna tekrar çantaya koydu. İlaçlara bakarken de kimse görmemesi için çantanın içinde baktı, inceledi.  Birşey demedi ilaçlar için sadece yarısı kullanılmış  ağız gargarama el koydu :) uçağa onunla binmeme izin vermedi :D Kıssadan hisse Avrupa bu tip şeyleri aşmış. Türkiye'de yaşamaktan paranoyak haldeyiz. Yurtdışına çıkarken rahat olunuz!

Kullanıcı teşekkür etti: Suat Soylu