Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kan verme  (Okunma sayısı 265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hakan21

• Yeni Üye
  • *
Kan verme
« : Mayıs 15, 2017, 07:07:51 ÖS »
Arkadaslar merhaba size birsey danismak istiyorum
gecen gun fakulteye gittim kan tahlili istedi doktor laboratuvara gittim kan alan bayan koltuktada birisi oturuyodu bi uc bes dakika gectikten sonra seslendi gittim masanin ustunde altinda vakum ustunde igne ama plastigi vardi acti plasrigini kanimi aldi eve gelince icime suphe dustu acaba kullanilmis ignemi diye olabilirmi olursa 25 gun gecti hiv vb bulasici hastaliklar icin geterlimidir

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kan verme
« Yanıtla #1 : Mayıs 15, 2017, 07:45:34 ÖS »
Vacutainer iğnesi diye yazıp google resimlerde aratırsan o zamazingoyu göreceksin hepsi tek kullanımlıktır sonra atılır iğne ucu değişmez. Hiç bir sağlık çalışanı da kullandığı iğneyi saklamaz hemmmmmen atar kurtulur çünkü en çok da kendine batırmaktan korkar.

Hakan21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 15, 2017, 07:48:19 ÖS »
Cevabiniz icin tesekkurler ama bunlar varsayim daha gecen gun hic olmiyacak birsey basima geldi dizel aracima benzin koymuslar petrolde aracim serviste suan 😂 ihtimal varsa bile bunu netlestirmem lazim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 15, 2017, 07:57:49 ÖS »
3.ayda elisa ol o zaman. Ama kan verirken dikkat et hemşireye söyle senin gözünün önünde açsın yeni iğneyi.

Hakan21

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 15, 2017, 08:06:15 ÖS »
Tesekkurler

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 15, 2017, 08:47:47 ÖS »
Benimde kanımı stajyer bir kız aldı. Kullanılmış iğneden değilde kızın beceriksizliğinden yakınıyorum 1 hafta geçmesine rağmen kolumdaki morluk geçmedi. Bir kanı 10  dakkada aldı o sürede çektiğim acıda cabası. Ayrıca hafif sarımsı bir morluk oluştu enfeksiyon kaptığım hissiyatına kapılmıyorda değilim.