Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv erken dönem belirtileri  (Okunma sayısı 686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WHO

• Yeni Üye
  • *
Hiv erken dönem belirtileri
« : Mayıs 13, 2017, 08:28:58 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, pozitif arkadaşlar sizden bir şey rica edebilir miyim? Malum internette bir ton sayfada hiv belirtisi adı altında sözde bilgiler var. Bu belirtileri siz pozitif arkadaşlar yaşadınız mı?  Yaşadıysanız nelerdi bunlar ve nasıl bir süreç geçirdiniz? Teklifim bazı arkadaşlarca nahoş karşılanabilir, bazılarını kızdırabilir ya da gücendirebilir ama bazı arkadaşlar belki olumlu bakar en azından onlar cevap verebilirse güzel olur. Bu konuda enfekte olmuş arkadaşlar az da olsa bilgi verebilirse çok güzel olur.. cevap vermek istemezseniz de anlayışla karşılarım. Sevgiler

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv erken dönem belirtileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2017, 02:14:35 ÖÖ »
Hiçbir belirti yaşamadım. Tanıyı tesadüfen aldım. Enfekte olalıda sanıyorum 8 10 ay gibi bir süre oldu. Yada daha geç bilemiyorum viral yük ve cd4 sayımıma göre bu yorumu yapabiliyorum. Şuan tedavi almıyorum fakat hala bir belirti yok. Bünyeden bünyeye değişir bu durum. Hiv negatif olupta psikolojik olarak bu hastalığı kafasına yerleştiren birçok fobik arkadaşım hivin bütün belirtilerini yaşıyorlar ben bir pozitif olarak yaşamıyorum. Yani burdan yola çıkarak biryere varamazsın yapman gereken tek şey seks hayatında korunmak ve çok eşli bir cinsel hayatın varsa 3-6 ayda bir kan testi yaptırmaktır.

Kullanıcı teşekkür etti: WHO

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2017, 02:58:33 ÖÖ »
Benim boynumda lenf bezleri şişti ayrıca kasıktA ve koltuk altında kaşıntı vardı

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2017, 03:02:52 ÖÖ »
Alacağın cevabın sana nasıl bir faydası olabileceğini düşünüyorum...Sen de bunu düşünmüşsündür herhalde... İnternette araştırdığın erken dönem belirtilerinin hepsi, bicok hastalikta görüldüğü gibi hivde de görülebilir.Bazılarında çok ağır geçer bazıları çabuk atlatır bazıları rahatsız olduğunu hissetmez bile.
Bunu bilmek herhangi bir fayda sağlamaz hiv açısından. Tek bir tane bile şüpheli ilişki yaşandığı düşünülüyorsa WHO nun öngördüğü süreler içinde uygun test uygulanabilir. Bunun dışında hiv pozitiflerin yaşadığı belirtileri bilmen sana bir fayda sağlamaz.

adayeli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 14, 2017, 06:34:40 ÖÖ »
Her yerde 1-6 hafta arasında akut benzeri şeyler görülebileceği yazıyor.  Bu sitedeki pozitif arkadaşlarda bunu muhtemelen yaşamıştır.

Ateş - boğaz ağrısı + faranjit vs

Eğer bunların hiçbirini yaşamadan pozitif tanısı aldılarsa bende bilmek isterim şahsen.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2017, 10:18:28 ÖÖ »
On gün sonra ateş, halsizlik, boğaz ağrısı
Ama öyle normal değil
Çok farklı. Çok değişik.
Şöyle anlatayım yataktan kalkamıyordum sürekli terliyordum. Tuvalete gitmek için ayağa kalkmak yürümek bile zor geliyordu. Yatağım çarşafım terden sırılsıklamdı yalnız yaşıyordum değişememiştim pis pis yatıyordum. 3 kilo verdim bir hafta içinde.
O an bile demiştim bu normal değil çok acayip çok pis bir mikrop kaptım ben ama hiv aklıma gelmemişti. Çok farklıydı yani ömrümde böyle bu kadar ağır hasta olmamıştım bu kadar halsiz kötü hissetmemiştim.
İşte bu evre akut retroviral sendrom evresiydi.

Sonra geçti kendi kendine.

Bu evre bu çeşit rahatsızlık herkeste olacak diye bir şey yok, gerçekten ağır hasta olursan da benzer belirtiler olabilir. Şimdi sadece geriye dönüp baktığım zaman aaa eveet diyebiliyorum.

kenanplt85

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 14, 2017, 11:20:05 ÖÖ »
Kardesim burdaki milleti dedektif gibi arastiracagina git test ol erken donem belirtisi falan hikaye senin bunyen farkli baskasinin ki farkli belki butun belirtler gozukur belki hicbirisi ama pozitifsindir veya negatif test donemleri belli git test ol yada fermuarini daima kapali tut.