Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv poztif oldugumu ögrendim  (Okunma sayısı 671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Koray

• Ziyaretçi
Hiv poztif oldugumu ögrendim
« : Mayıs 12, 2017, 04:43:47 ÖS »
1 ay oldu ogreneli ve tedaviye baslattilar kanima aldilar degeleri bakacaklar     hiv1 rna pcr 984 pozitif cikti

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hiv poztif oldugumu ögrendim
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2017, 10:52:01 ÖS »
Merhaba. Oldukça düşükmüş rna. Cd4 sayın nedir?

Koray

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2017, 11:17:02 ÖÖ »
Cd4 sayimi bilmiyorum 2 hafta once 6 7 tup kan aldilar 1 ay sonra gelirsin dediler stabil ilac verdiler gunde 1 tane  iciyorum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2017, 12:20:07 ÖS »
Ne ilacı verdiler? Stabil dediğin stribild sanırım. Sorun yaşamazsın o zaman. Cd4 lerin de çok düşük değildiyse.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2017, 02:05:08 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun viral yükün çok çok düşük.Bu durumdayken direnç testi yapmadan diğer sonuçların çıkmadan ilaç tedavisine başlanması tuhafıma gitti açıkçası. ben 80 bin küsür viral yükle direnç testi bekliyorum ki normal olanıda bu.

Koray

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2017, 06:20:29 ÖS »
Evt bn ya suan ezberleyemedim ilacin ismini hemen cikardim stribild bagisikligimin cok dustugunu solemedi doktor ama genede hemen sifirlayalim diye ilaci verdi bana okudum sizin yorumlariniza gore ilac tedavisi olmasi garibime gitti

Koray

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2017, 06:23:35 ÖS »
Cok saolun arkadaslar ama inanin piskolojik herseyi bitiriyo bu hastalik ne keyif kaldi nede baska bise

Koray

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 13, 2017, 06:33:25 ÖS »
Smdi aradim doktoru cd4 sayim 380 mis solemisler bana ama biraz uyusturuldugum icin hatirlamadim olayi

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 13, 2017, 07:44:53 ÖS »
Direnç testi mutlaka yapılır ve yapılması gerekir fakat Elvitegravir'e (stribild) direnç gösteren mutasyonlar çok çok çok ender görüldüğü için doktor ilaca başlamasında sakınca görmemiştir ve sonuçta arkadaşın direnç testleri de olumlu çıkar.

Sevgili @Umud, doktorun aslında senin de direnç testini beklemeden hivent+tivicay kombinasyonuna başlayabilirdi. Tabi ki ben tıp okumadım ve intaniye doktoru değilim fakat dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki, maalesef çoğunluk doktorlarımız HIV konusunda çok geride kalmışlar.

Allahtan dünyadaki diğer ülkelere göre ilaç konusunda çeşitliliğimiz var ve bunlar ücretsiz karşılanıyor. Türkiye HIV ilaçları ve sigorta konusunda dünyadaki birçok ülkeden çok daha iyi konumda.

Koray

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2017, 10:45:35 ÖS »
Cd4 380 rna 984 yani bu oranlara kullandigim ilac normalmi

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2017, 11:00:06 ÖS »
Kullandığın ilacın CD4 ve viral yük ile bir alakası yok, standart bir initial yani başlangıç rejimi. Yani herkesin kullandığını sen de kullanıyorsun. İlacını düzenli, atlamadan alman çok önemli. Sağlıklı güzel günler dilerim.

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2017, 02:00:06 ÖÖ »
Direnç testi mutlaka yapılır ve yapılması gerekir fakat Elvitegravir'e (stribild) direnç gösteren mutasyonlar çok çok çok ender görüldüğü için doktor ilaca başlamasında sakınca görmemiştir ve sonuçta arkadaşın direnç testleri de olumlu çıkar.

Sevgili @Umud, doktorun aslında senin de direnç testini beklemeden hivent+tivicay kombinasyonuna başlayabilirdi. Tabi ki ben tıp okumadım ve intaniye doktoru değilim fakat dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki, maalesef çoğunluk doktorlarımız HIV konusunda çok geride kalmışlar.

Allahtan dünyadaki diğer ülkelere göre ilaç konusunda çeşitliliğimiz var ve bunlar ücretsiz karşılanıyor. Türkiye HIV ilaçları ve sigorta konusunda dünyadaki birçok ülkeden çok daha iyi konumda.

sorma ya ben ısrarla ilaca başlamak istediğimi söylüyorum eminmisin ömür boyu kullanacaksın diyor. Böyle diyen birine ne denilebilirki yok istemiyorum ölmeyi tercih ediyorum demeliydim heralde. İstemsizce beni direnç testine yönlendirdi  birde onunla uğraşıcam tanımadığım hiç gitmediğim bir şehire gidip. 3 ayda direnç testini beklerim sonrasında umuyorum ki ilaç tedavisine başlarım. Tabi geçen süreçte ne olur ne biter bilmiyorum..

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 14, 2017, 03:05:18 ÖÖ »
Benimde direnç testleri çıkmadan ilaç kullanmaya başladım

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 14, 2017, 09:55:31 ÖÖ »
Merhaba günaydın

Hoş geldin aramıza. Benimde doktorum öğrenir öğrenmez ilaca başlattı cd4 540 dı rna 800 lerde birşeydi  direnç testimi beklemedi yani ve 4.5 aydır hala direnç testim çıkmadı açıkcası beklemekteyim. Psikolojini bozma zevk alsığın şeyleri yine yapmaya devam et öğrenmeden önce sen nasılsan şimdide öylesin. Sadece bir hap içeceksin.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mayıs 14, 2017, 10:14:48 ÖÖ »
Evet psikolojik olarak düzelmen zaman alabilir ama her şey zamanla düzelecek. Beş sene sonra telefon alarmın çalınca hatırlayacaksın 'aa doğru ilacım vardı unutmuşum' diyeceksin başka türlü aklına bile gelmeyecek.