Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlk tanışmam  (Okunma sayısı 752 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beybisi

• Üye
  • *
İlk tanışmam
« : Mayıs 10, 2017, 11:41:14 ÖS »
2014 yılında ağır bir hastalık geçirdim. Doktorlar ilk başta tespit edememişler. Ebola sanmışlar başta sonra bonzai testi :) nasıl yapılıyorsa artık. Enson Sadi konuk eğitim araştırmada doktorlar bu çocuk sabaha çıkmaz deyip ailemi eve göndermişler. umudu kesmişler. bide üstüne kalbim 53 saniye durunca iş hepten sarpa sarmış. Sabah 6,30 da çok afedersiniz tecrit yoğun bakımda altımı temizlemeye gelen görevli hareket ettiğimi farketmiş. Derken doktorları çağırmış hemşireler , serumlar tekrar takılmış vesaire. 1,5 hafta boyunca tecrit yoğun bakımda kalmışım. o 1,5 hafta boyunca her okunan selanın arkasından aha bizim .... gitti diye ismimi duymayı beklemişler. Ama 1,5 haftanın ardından yoğun bakımdan normal yataklı servise nakledildim. yakın geçmişi hatırlamıyorum. yavaş yavaş hafızam yenilenmeğe başlamış. 1 ay hastanede kaldım. çıktıktan 1 hafta sonra akciğerlerim çöktü. (pnomotoraks geçirdim) kalbim busefer 103 saniye durdu. iki tarafımdan tüp taktılar. 1 ay kaldım çıktım ve 2-3 gün sonrasında tekrar akciğerlerim çöktü bu sefer tam 180 saniye kalbim durdu (3 dakika) . yine iki taraftan diren takıldı 1 ay kaldım. artık akciğerimin teki çalışmıyordu. 8 ay yataktan çıkamadım . oksijen makinasına bağlı kaldım. 1 yıl evden çıkamadım. derken yavaş yavaş çıkmaya başladım evden.  yokuş çıkamıyordum 50 kere dinleniyordum 10 metre yokuşu çıkabilmek için. Aradan tam iki yıl geçti. engelli raporu (işe giriş) almak için hastaneye başvurdum. doktorları tek tek dolaşmağa başladım. sonra beni geçirdiğim hastalıklardan dolayı enfeksiyon servisine sevkettiler. orada doktor benden kan tstleri istedi. okadar mutluydumki buarada işe başlayacağım hayallerim var falan. diyorum şu raporuda alayımda aradan çıksın :) tahlillerimi yaptım, internetten takip ediyorum baktım hiv testi yapmışlar. dedim rutin bi uygulama genelde bazı akciğer hastalarına hiv bakıyorlar. bende heralde sistemde bi problem vardır falan. gittim hastaneye normalde güler yüzlü bi insanım. gititm doktorun sekreteri ile güle güle muhabbet ediyorum. dedim benzaten tahlillerimi gördüm internetten falan dedim. tamam dedi girdim doktora. doktor beyfendi kesin olmamakla birlikte hiv testiniz pozitif çıktı dedi. bi an anlamadım bidaha kan alıcaz dedi olur dedim gittim bidaha kan verdim.  sonuçlarda hiv pozitif ti. hiç bir belirtisi olmamıştı. ne ağrı ne sızı ne leke ne şu ne bu hiv olabileceğini düşündürecek hiç bir belirti olmadı. yapacak birşey yok dedim gittim doktora. sonuçlar geldi baktınız mı dedi. bende güler yüzle evet baktım dedim. çok normal karşılamıştım. doktor istersen psikolojik destek al çok ilginç karşıladın dedi.
 testlere başlandı. ardından böbrekte bir sıkıntı çıktı başka hastaneye sevkettiler ordan sonuçlar geldi derken tanı koyulalı tam 4 ay oldu hala ilaca başlamadım. endişelenmeye başlamıştım. derken zona oldum. aman allahım ölüyorum dedim. hemen birçok kişinin yaptığı gibi internetten baktım. zona biraz canımı acıttı. şuan ilaç kullanımında 4 üncü ayıma girdim. bir devlet kurumunda görev yapıyorum. sizler kadar pek bi bilgim yok. ilacın hiçbir yan etkisi olmadı çok şükür iyiyim eskisinden biraz daha dirençliyim ve hayata olan pozitifliğmi hiç bırakmadım güler yüzümü hiç asmadım.

Kullanıcı teşekkür etti: anaşit

günlük

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: İlk tanışmam
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2017, 12:40:17 ÖÖ »
geçmiş olsun kardeşimm

Kullanıcı teşekkür etti: beybisi

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2017, 01:25:09 ÖÖ »
Hoşgeldin... Büyük geçmiş olsun... Hastalığının sebebi tamamen hiv kaynaklı  mı anlayamadım ben... Öyleyse bulaş yıllar öncesinden olmuş olmalı. Hiv rna kaç geldi kan tahlillerinde? Cd4 lerin nasıl? Aşılarını oldun mu?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2017, 06:54:07 ÖÖ »
Ben de onu anlamadım o kadar ağır hastalık geçirmene sebep olan hiv aids evresi miydi o zaman mutlaka test yapıp bakmış olmaları lazım.

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2017, 09:10:18 ÖÖ »
Hastane de muhakkak bakmışlardır ve uzun bi süre hastane dolaşmışsın hastanede kapmış olma ihtimali olabilir mi acaba.. neyse bunlara takılı kalma sağlığına dikkat et inşallah daha iyi olursun.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2017, 09:19:09 ÖÖ »
bence sebep hiv değil heralde  hastalık sürecinde kan dan bulaş olmuş olabilir yoksa hiv le beraber o kadar ağır hastalık geçirmiş olsa kurtulması zor olurdu sanırım

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2017, 10:40:48 ÖÖ »
bahsettiğin ağır hastalık dönemin hiv-aidse bağlı olsaydı hatta aids evresi olsaydı , hiv ilaç tedavisi almadan hastaneden çıkacak duruma gelemezdin.
Yaşamış olduğun bir kaç yıllık ağır hastalık döneminde kan nakli vb bir tedavi gördün mü ?
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

beybisi

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 14, 2017, 02:29:03 ÖS »
hastalığın asıl müsebbibi Tüberkilozdu. tedavi esnasında tbc menejit geçirdim. Yalnız ağır akciğer hastalarında genelde izin alarak hiv testi yapıyorlar. sürekli başka doktorlara genk geldğim için Doktorlarda akciğer filmini görünce sürekli hiv testi yaptırdılar. ama sonuç hep negatifti. tedavi bittikten 1 yıl sonra tahlillerim pozitif geldi. ancak 2014 ve 206 arasında bulaşmasına yönelik herhangi birşeyim olmadı. doktorlar berber yada bulunduğun hastanelerden olabileceğini düşünüyorlar söyledikerime göre tabi. 

coşkun99

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 14, 2017, 04:25:00 ÖS »
hastalığın asıl müsebbibi Tüberkilozdu. tedavi esnasında tbc menejit geçirdim. Yalnız ağır akciğer hastalarında genelde izin alarak hiv testi yapıyorlar. sürekli başka doktorlara genk geldğim için Doktorlarda akciğer filmini görünce sürekli hiv testi yaptırdılar. ama sonuç hep negatifti. tedavi bittikten 1 yıl sonra tahlillerim pozitif geldi. ancak 2014 ve 206 arasında bulaşmasına yönelik herhangi birşeyim olmadı. doktorlar berber yada bulunduğun hastanelerden olabileceğini düşünüyorlar söyledikerime göre tabi.

@beybisi hikayeni okudum bahsettigin hastalıklar hepsi aids evresindeki fırsatcı enfeksiyonlar.
diger bulaş yönleri saçma geldi bana.

yalnızadam

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 14, 2017, 05:52:31 ÖS »
Geçmiş olsun dostum enteresan bi hikayen var Allah kolaylık versin peki bu olduğun testlerin hepsi antikor testi miydi aralarında antijene bakan test oldun mu ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2017, 07:58:09 ÖS »
O dönemde bağışıklığın bitmiş tükenmiş olduğu için sadece anti hiv testi yapmışlarsa yalancı negatif çıkmış olabilir. Ama o durumda olsaydın hiv tedavisi almadan düzelmen imkansız olurdu. Tüberküloz ve özellikle tüberküloz menenjit genelde bağışıklık sistemi çok zayıflamış hastalarda gözüküyor. Ben de anlayamadım, ilginç bir vaka. Benim hastanemde bildiğim bir çocuk vardı aynı tüberküloz menenjitten aylarca yoğun bakımda yattı, aids aşamasındaydı hem hiv tedavisi hem verem tedavisi ile toparladı ama çıktığında görme yetisini kaybetmişti beyin hasarından dolayı. Çok şanslısın umarım farkındasındır.

beybisi

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 15, 2017, 01:44:00 ÖÖ »
@Mavera  zaten tbc menenjit geçirdiğim tespit edildiğinde doktorlar sabaha çıkmaz siz eve gidin biz size haber veririz demişler. zaten hep şansa olmuş işler. ilk, taksim ilkyardıma götürmüşler o ara menenjit geçiriyorum doktor eve götürün tuzlu ayran içsin kendine gelir demiş :) birde menenjitin tespitinde doktorlar kesin bir hasar kalacak demişler yani çok şükür şuan bir problemim yok ama tbc den ötürü sol akciğer benim hiç çalışmıyor. ayrıca yalancı negatif çıkmış olmasına ihtimal veriyorum çünkü ben en çok menenjitten önce bulaştığı kanısındayım.

@coşkun99  banada saçma geldi doktor konuyu kapatmak için geçiştirmiş olabilir.

@yalnızadam antikor yada antijen hakkında bir bilgim yok sadece internetten tahlil sonuçlarına baktım bir kaç doktor istemiş tahlili

Şuan %80 (sadece akciğer için) engelli raporum var ancak raporda hiv pozitif yazdığı için kullanmıyorum. bunun için gittim başka hastaneden gittim rapor aldım orasıda daha önceden bir kaç kez dava ve soruşturma geçirdiğinden çok saçma bi sonuç verdiler şimdiilik onla idare ediyorum. tahlillerimi hazırlıyım onlarla alakalıda bi konu açıcam  yeni arkadaşlara bilgi olsun diye.