Mavi-Banner

Gönderen Konu: FARELER UZERINDE YAPILAN BASARILI BIR CALISMA  (Okunma sayısı 1618 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doubt2017

• Yeni Üye
  • *
FARELER UZERINDE YAPILAN BASARILI BIR CALISMA
« : Mayıs 02, 2017, 12:14:35 ÖS »
Merhaba Arkadaslar,
supheli iliskimin ardindan arastirma yaparken bu haberi gordum:HIV li Insan genleri farelere yerlestirilmis ve yeni kullanilan sistemle(CRISPR/Cas9) %96 oraninda basarili oldugu kanitlanmis.Yani HIV-1 Virusunu hayvanlarin genlerinden silmeyi basarmislar.Bilmek isteyenler olabilir diye dusundum.

https://medicalxpress.com/news/2017-05-gene-strategy-hiv-infection-animals.html

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: FARELER UZERINDE YAPILAN BASARILI BIR CALISMA
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2017, 12:50:34 ÖS »
Bu konuyu tartışmıştık daha önce

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2017, 08:37:38 ÖS »
Sonuç?

doubt2017

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2017, 08:02:59 ÖÖ »
sonuc  asagida arkadaslar:

Dünyada her yıl milyonlarca insanın ölümüne yol açan AIDS hastalığı önümüzdeki yıllarda tarihe karışabilir. Genetik bilimciler HIV ile mücadelede çok büyük bir adım attı. Bilgisayarlardaki "kopyala yapıştır" yöntemini genler üzerinde kullanan araştırmacılar virüsü tamamen yok etti.
Bilim insanları HIV virüsünü tamamen yok etmeyi başardı. Bu heyecan verici başarıya, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Pittsburgh Üniversitesi araştırmacıları imza attı.

Fareler üzerinde çalışan uzmanlar, "Crispr" adı verilen gen dizilimi yöntemini kullandı. bilgisayarlardaki "kopyala-yapıştır" mantığı ile çalışan yöntemle, HIV virüsünün bulaştığı hücrelerdeki genetik hasar tamir edildi. Böylece virüsün yayılması da tamamen engellenmiş oldu.

Sadece bir yıllık terapi ile hayvanlardaki HIV izleri yüzde 96 başarı oranıyla ortadan kalktı.

3 farklı HIV virüsü ile çalışan bilim insanları, her üç tipin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Denek hayvanlarının tamamen sağlığına kavuştuğunu söyleyen araştırmacılar, primatlar ve insanlar üzeride yapılacak klinik deneylerin ardından HIV virüsüne karşı etkin bir tedavinin ortaya çıkacağından umutlu.

HIV virüslerini yok etmekte kullanılan Crispr teknolojisi, gelecekte birçok hastalığın da çaresi olabilir.

http://www.ntv.com.tr/saglik/aids-hastaligi-tarihe-karisabilir,A-gzv2yoFEq_0pt9mbPInw

Kullanıcı teşekkür etti: mazhar

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2017, 10:11:55 ÖÖ »

Dünyada her yıl milyonlarca insanın ölümüne yol açan AIDS hastalığı önümüzdeki yıllarda tarihe karışabilir. Genetik bilimciler HIV ile mücadelede çok büyük bir adım attı. Bilgisayarlardaki "kopyala yapıştır" yöntemini genler üzerinde kullanan araştırmacılar virüsü tamamen yok etti.
Bilim insanları HIV virüsünü tamamen yok etmeyi başardı. Bu heyecan verici başarıya, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Pittsburgh Üniversitesi araştırmacıları imza attı.

Fareler üzerinde çalışan uzmanlar, "Crispr" adı verilen gen dizilimi yöntemini kullandı. bilgisayarlardaki "kopyala-yapıştır" mantığı ile çalışan yöntemle, HIV virüsünün bulaştığı hücrelerdeki genetik hasar tamir edildi. Böylece virüsün yayılması da tamamen engellenmiş oldu.

Sadece bir yıllık terapi ile hayvanlardaki HIV izleri yüzde 96 başarı oranıyla ortadan kalktı.

3 farklı HIV virüsü ile çalışan bilim insanları, her üç tipin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Denek hayvanlarının tamamen sağlığına kavuştuğunu söyleyen araştırmacılar, primatlar ve insanlar üzeride yapılacak klinik deneylerin ardından HIV virüsüne karşı etkin bir tedavinin ortaya çıkacağından umutlu.
Bu haber bu günkü star gazetesinde yayınlanmış okudum umarım yeni bir haberdir haydi hayırlısı
HIV virüslerini yok etmekte kullanılan Crispr teknolojisi, gelecekte birçok hastalığın da çaresi olabilir.

http://www.ntv.com.tr/saglik/aids-hastaligi-tarihe-karisabilir,A-gzv2yoFEq_0pt9mbPInw

mazhar

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2017, 11:52:03 ÖÖ »

inşaallah kardeşim dualarımız dileklerimiz bu yönde

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 17, 2017, 01:11:13 ÖÖ »
Dresden Teknik Üniversitesinden Prof.Dr.Frank Buchholz fareler üzerinde çalışmalarında hıv ı tanıyıp yok edebilen protein moleküllerini üretmeyi başlamışlar.Hıv bilgilerini tanıyan enzim hücre içinden o parçayı ayırıp hücreyi tekrar birlestiriyormuş.Tedavi ise kanı alınacak hastanın kanına enzimler enjekte edilecek daha sonra hıv e dirençli kan tekrar hastaya enjekte edilip hıv i hücrelerden ayıracakmış.Ayrica patentininide almışlar.Sadece insan organizmasında bu yöntemin (moleküler makas) etkili olup olmadığı üzerine çalışıyorlarmış.Saygilar.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Kullanıcı teşekkür etti: zirzop40, O.S

yanlızadam

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 24, 2017, 12:57:30 ÖÖ »
Son kontrolümde doktorum bahsetti. Fareler üzerinde başarılı oldular, şu anda insanlar üzerindeki çalışmalar başladı dedi. Doktorum, yurtdışında devamlı olarak Hiv ile ilgili seminerlere katılır. Bu zamana kadar hiç böyle kesin konuşmamıştı. Az kaldı..
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2017, 12:58:38 ÖÖ Gönderen: yanlızadam »

Kullanıcı teşekkür etti: zirzop40, Darkness, iss, mazhar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mayıs 24, 2017, 07:34:11 ÖÖ »
Hımm. Dürüst olayım, beni de heyecanlandırmadı değil. Umarım iyi gelişmeler olur.

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness, pozitif, mazhar

xamxaniaq

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 24, 2017, 08:50:24 ÖS »
arkadaslar be yeni bisey degil misir asilli amerikali prof dr khalili bir kac yil once bir asi buldu bu asi hucerelerde viruslu kisimlari kesipyor yani ilac kullanarak olduremedigimiz viruslerin sonunu getiriyor tahmini asinin piyasaya cikis zamani 2020 evet farelerde basari saglandi ve insanlarda ilac deneniyor eger basarili olurlarsa ilkokullarda cicek asisi gibi hiv asisi olacak insanlar ve bu hastalikta tarih olacak

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 24, 2017, 10:54:25 ÖS »
yönlendirilmiş beyin dalgalarımızı eksik etmezsek(dua mekanizması) bu işi kısa sürede çözecekler ben inanıyorum

cosmoss

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 25, 2017, 07:06:17 ÖS »
Fizikist sitesinde görmüştüm yeni bir haber bu eski değil.En geç 2030 senesine kadar hivin tedavisinin bulunup ülkemizde aktif şekilde uygulanmaya başlanacağını düşünüyorum.Bizler görürmüyüz bilemem ama ileri ki nesil için mutlaka tedavi çıkacaktır.

cosmoss

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 25, 2017, 07:33:33 ÖS »

Mavi lab siteye sponsor eyvallah ama yaptığım olumsuz yorumun bulunduğu konuyu neden kilitledin? Kimseye güvebilir olduğunu ispatlamak zorunda değilsiniz hatta günahınızı alıyorum hakkınızı helal edin ama bu şekilde komisyon alan moderatör üyeleri aklına geliyor insanın.Yada binbir türlü şey.Ayrıca açtığım onaylanamadığınız konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim önemli çünkü.

Konunun linki;

http://hivveaids.net/index.php?topic=2865.0

O.S

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 25, 2017, 10:26:52 ÖS »
@cosmoss kaç yaşındasın?? Hem 2030 a inanıyorsun hemde biz görürmüyüz bilmiyorum diyorsun.. merak etme ilaçlarını kullanırsan 5  10 senede ölmezsin
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2017, 10:28:43 ÖS Gönderen: O.S »

Matland

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2017, 12:37:20 ÖÖ »

Mavi lab siteye sponsor eyvallah ama yaptığım olumsuz yorumun bulunduğu konuyu neden kilitledin? Kimseye güvebilir olduğunu ispatlamak zorunda değilsiniz hatta günahınızı alıyorum hakkınızı helal edin ama bu şekilde komisyon alan moderatör üyeleri aklına geliyor insanın.Yada binbir türlü şey.Ayrıca açtığım onaylanamadığınız konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim önemli çünkü.

Konunun linki;

http://hivveaids.net/index.php?topic=2865.0

Test sürelerini onaylamıyoruz.  Yeterince bilgi var. İnanmıyorsan doktoruna danış. Ona da inanmıyorsan istediğin kadar istediğin testi ol. Burda test süreleri üzerine yorum yapacak değiliz.

Günahımızı alıyormusun evet! Mavi laba telefon et ve moderatörlere ne kadar para ödüyorsunuz diye sor.

Kullanıcı teşekkür etti: focke-wulf