Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bir insan Bir hikaye  (Okunma sayısı 1798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kerem33

• Ziyaretçi
Ynt: Bir insan Bir hikaye
« Yanıtla #15 : Nisan 21, 2017, 10:52:49 ÖÖ »
Bende citoles iciyorum. Hep beraber deliyiz :))

Bir acisada öldürmez saglam. Gerci onun evinde 3 kutu zanax 20 mg gördüm  ;D

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #16 : Nisan 21, 2017, 01:48:17 ÖS »
   Sevgili a ö    hüzünlendirdin beni çocuk, ah be güzel çocuk   ... Eminim  bir hayat arkadaşın olacak inan ki bir yerlerdedir ve zamanı gelince karşılaşacaksınız. Bak ama o zaman beni unutmak yok  gelir cadılık yaparım ...Her şey daha güzel olsun  mutlu ol.  Sana arada takılıyorum kızma lütfen. Ben çünkü sende ayrı güzel bir frekans yakaladım. Bıcırık  afacan sevimli kardeş  gibi hissediyorum seni. Ne ilginç değil mi tanımadan görmeden.   Umarım gerçek yaşamda bir gün tanışırız ..     Bugün bergamotlu çayımı kendim içtim ...  Sevgiyle  ve hep güzel insan olarak kal....

@Filiz  ben senin şimdi de  çoçuğun mu  oldum ?  >:( hani  evlenecektik, hani  beraber  bizde  nispet  olsun diye  uzay turuna  çıkacaktık ?  hani bizimde  hayallerimiz  olacaktı, çimlere  uzanıp  düşler  kuracaktık  ??? ??? ???

pislik seniiii  8)
BİL ÖNEMSE  KORUN.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Nisan 21, 2017, 01:50:28 ÖS »
@acısada_öldürmez ne yazacağımı bilemedim cidden :) Biraz tebessüm ederek biraz da üzülerek okudum. PYD Desteğini kimse inkar edemez yüzlerce insanın hayatına dokundu benim için de ayrı bir önemi var (Şimdi ayrıldı Yasin vardı danışman az dinlemedi beni)
İyi ki varmış... Hayatını yoluna koyduğuna çok sevindim iyi ya da kötü yaşayıp gidiyoruz en azından daha bilinçliyiz sağlık konusunda.
Biraz erken başlamışsın sen HIV ile mücadelene. 10 gün sonra benim tam 1 yıl oluyor :)

Bu  hikayeyi  paylaşma amacım  , güçlü  olduğumuz  sürece  değil  hiv hiç kimse bizi  yıkamaz  :D

gerçekten kanımda  bende  daha  pozitifiz ,hatta  hiv ile  yaşam  konusunda  artık ilaç saatlerimi  bile  unutmaya  ve  o kadar  normal  yaşamaya  başladım.Geçenlerde  geceyarısı  uykudan  uyanıp ilacımı aldım :P
BİL ÖNEMSE  KORUN.

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Nisan 21, 2017, 02:08:23 ÖS »
@acısada_öldürmez  hikayeni okuyunca bazı noktalarda kendimi buldum.

20016 yılı şubat ayında Ankara'ya iş için gitmiştim, bir süredir kendimi yorgun , halsiz ve diş etlerim de aylardır devam eden aftlardan şüphelenerek ve tamamen 'aman bir test yaptırım, ne olur ki ' düşüncesiyle, özel bir laboratuvara gittim, kanı verdim ve 2 saat sonra arandığımda şoktaydım.Bana söylenene inanmadım ve bir başka laboratuvara gittim.Kan verdikten sonra Ankara sokaklarında saatlerce biliçsizce yürüdüm, yorulduğumu anladığımda oturdum ve telefonumdan aids yazıp araştırmaya başladım, kaç yıl yaşarım diye düşünmeye başladım, 20 yıl okuduğumda olsun 31 yaşındayım , 51 de ölürüm diye mantıksız düşünceler içinde kendi kendime konuştum...devamında pozitif yaşam derneğinin telefonu karşıma çıktı, hemen aradım, telefondaki ses, test sonuçları belli olmaz, yalancı pozitif de olabilirsiniz, ayrıca pozitif olsanız da hayatınızda birşey değişmeyecek , lütfen sakin olun dedi.

Ankara'dan ilk otobüsle ayrıldım ve memleketime geldim, eve vardım ve sabaha kadar hiv ile ilgili ne kadar bilgi varsa herşeyi internetten okudum.Tüm gece intiharı düşündüm..Ertesi gün, Ankara numarasından arandığımı fark ettim, telefonda anlıyışlı ses tonu ile bayan bir doktor vardı, sonuçlarınız pozitif, lütfen bir üniversite hastanesi ile irtibata geçin diyordu.

İnternetten arastırmam sonucu İstanbul'un tanınmış bir üniversite hastanesinin prof. doktoru ile mail üzerinden yazıştım ve özel muayenesi için randevu aldım.3 gün sonrada uçakla İstanbul a gittim.Aksam 6 gibi hoca ile buluştum, genel durumun iyi dedi, kontrol etti ve ertesi gün kan testleri için randevu verdi.Ertesi gün kan tahlilerini verdikten sonra, hastanenin bahçesinde ağlamaya başladım.Devamında kendimi toparladığımda, pozitif yaşam derneğini aradım ve randevu istedim.Öğleden sonra yanlarına gittim, saolsun Yasin 2 saat benimle konuştu, o gün verdiği desteği ömrüm boyunca unutamam, zira İstanbul'a gelene kadar defalarca kez hap içip intiharı düşünmüştüm ama annemle babamın düşecekleri durum aklıma geldikçe korktum yapamadım.Aptal gibiydim..Yasin o 2 saat boyunca her ayrıntıyı aktardı, utanmasam ona sarılıp ağlardım, çünkü kendimi o kadar çaresiz hissetmiştim ki, o gün o bana ilaç olmuştu.Benim için çok değerli bir insandır, her zamanda yeri ayrı olacaktır.

Kendimi toparladıktan sonrada uçakla memlekete geri döndüm.1 ay boyunca tahlil sonuçlarımı bekledim fakat prof hoca yurtdışına çıkmıştı, bu yüzden de doğru dürüst bilgi alamıyordum, pek ilgilenmiyordu, delirmek üzereydim ve ben bu haldeyken tesadüfen facede sahte profilim üzerinden benimle iletişime geçen, benim gibi pozitif bir arkadaş, hemen yarın geliyorsun istanbul'a , senin evraklarını toparlayıp, doktora götürüyoruz dedi.ertesi gün istanbul a gittim, saolsun tüm evraklarımın toplarlanması sürecinde yardımcı oldu, kendi doktoru ile tanıştırdı ve 1 yıldır aynı doktorda kontrole gidiyorum, genel durumum iyi.Belki hiç tanımadığım birine güvenmek doğru değildir, ama ben 31 yaşında olmama rağmen korkuyordum herşeyden, aptal gibi olmuştum, saolsun bana cidden sahip çıktı, ..bu konuda şanslı olduğumu kabul ediyorum, benim karşıma çıkan, doktora götüren ve sakinleştiren kişi, düzgün biri çıktı ama art niyetli biri olabilirdi de..

Sonraları çok kez düşündüm, neden bilinçli davranmadığımı, neden korunmasız ilişkiler yaşadığımı, ama yapacak birsey yoktu, artık kapattım bu sorgulama sürecini.Aylarca buradaki yazıları okudum ama sonunda, benimde, kaderdaş arkadaşlarıma kendi tecrübelerimi aktarmam gerekli dedim.Evet bu tanıyı aldık ama hayattan o kadar güzel beklentilerim ve geleceği dair o kadar deli dolu çılgın umutlu ve yaşanılası planlarım var ki,  intihar edip ,kendime haksızlık etme hakkım yok dedim.BU HAYAT BİZLERİN VE bir hata yaptık diye kendimize haksızlık etmekten vazgeçmeliyiz.Evet hepimiz zaman zaman neden böyle oldu diye çıkışlar yaşayacağız , lanet edeceğiz ama yinede de hayata sarılacağız, umut etmekten vazgeçmeyeceğiz ve biliyorum benimde bir evladım olacak ve biliyorum ben yine geleceğe dair planlarıma devam edeceğim ve tüm sevdiklerimle çok mutlu olacağım..

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, Ankagogh Poz

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Nisan 21, 2017, 02:18:12 ÖS »
@zargana  zaten  yaşadığımız  birçok  olay ortak   ;) hayat  herşeye  rağmen  iyisiyle de  kötüsüyle de  devam ediyor. İki günlük  dünya da iyi  bir insan  olarak  kalabilmek,ve yaşayabilmek  için  mücadelemiz
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #20 : Nisan 22, 2017, 08:47:10 ÖÖ »
Bende başlayayım stribildle etkileşimi yoksa

Etkileşim olarak paxilin kandaki dozu artıyor o yüzden düşük doz almak lazım. Druna danışabilir psikiyatriye de gidebilirsin.

Kullanıcı teşekkür etti: My life

nathanieltroy

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 22, 2017, 03:30:50 ÖS »
Bende başlayayım stribildle etkileşimi yoksa

Stribild ile etkileşimi yok, ben de kullandım onun muadili olan Paxera'yı ama bence önce psikiyatristle görüşmelisin. Kafana göre antidepresan kullanma, belki senin ihtiyacın olan şey terapidir veya başka bir ilaç grubudur.
Tanı: Ağustos 2014
CD4: 722
Viral Yük: Negatif (Mart 2017)
İlaç: Hivent + Tivicay

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 23, 2017, 12:41:43 ÖS »
Herkese iyi pazarlar diliyorum.

Nereden başlasam bilemedim.

1988 in 7. Ayının 3 ünde bakırköyde gözlerimi dünyaya açtım. 😊
Annem, babannem, halam, dedemin annesi ve iki yengemle gündüz hep evdeydim 6 kadının içinde büyüdüm.

3 yaşıma gelince benden bir sene sonra doğan kız kardeşim ve ailem ayrı eve taşındık. İlk okul çağıma geldiğimde heyecanlıydım ilk defa ailemden ayrı kalacaktım neyse ramazan ayı geldi annem ben kız kardeşim evde oturuyorduk teravi vaktiydi komşumuzun oğlu xxx (18) kapıyı çaldı anmeme dediki xxxx teraviye götüreyim benimle gelsin beni annem giydirdi yolladı onunla bende elinden tuttum gidiyorum neyse girdik camiiye beni camiinin içine değil tuvaletine götürdü ve tecavüz etti.

Tehditler ardı ardına küçücük beynimde ve kalbimde korkular yaratıyordu anneni de öldürürüm senide kimseye birşey söylemeyeceksin diye. Çocuğum savunmasızım ve hiç sesimi çıkarmadım anneme babama birşey söylemedim.

Okul çıkışlarıma gelmeye başladı neyseki servisle gidip geliyordum. Tenefüslerde sınıftan çıkmayı boşver sıramdan kalkmıyordum psikolojim bozulmuştu. Servis aracının en arka koltuğunun altına sakalanıp mahalleye geri dönüyordum ağlaya**k.

13 yaşıma kadar böyle korkarak devam etti ve ailemin aldığı kararla oradan başka semte taşındık. Bende bir his bırakmıştı hayatımı mahveden bu kişi yeni semtimiz de bunu anladım yaşım 13 olmuştu anlayabiliyordum erkeklerden etkileniyordum ama adını koyamadığım bir histi bu. Alıştım zorda olsa buna alıştım.

Okula gitip eve geliyordum hiç bir sıkıntı yoktu. Yaşım 17 olmuştu yeni çevreler ediniyordum ve bu kişiler kötü kişilerdi kızlar başka yollarda erkekler farklı yollarda. Kendim gibi eşcinsel olan insanlarlada tanışıyordum ailem benim eve gelmemelerim den alkole ve sigaraya başlamam dan dolayı çok mutsuzlardı peşimden koşuyorlardı sürekli hiç pes etmediler.

19 yaşıma gelmiştim tesadüfen arkadaşlarımla alkol tükettiğim parkta bir çocukla tanıştım memleketlimdi. Ve onunla 1 sene birlikteliğim oldu asker yolu bile bekledim ama o beni askerdeyken aldattı biriyle evlendi.

Artık tecrübeliydim kimseye kalbimi açmıyordum ailemin yanından hiç ayrılmıyordum seneler geçti.
Bir gün taksime gittim aynı iş yerinde satış danışmanı olarak çalışan bir eşcinsel arkadaşımla birlikte benden yaşca büyüktü ben 23 yaşıma gelmiştim o iş yerinde bölge görsel sorumlusu olarak çalışıyordum.

Gitmez olaydım yeni insanlar yeni tenler yeni hazlar çok geçmedi 24 yaşımın sonlarına doğru mecidiyeköye taşındım ev arkadaşı bulup kendime. Ve artık yoldan çıkmıştım çok fazla cinsel hayatım yoltu ama her gece clupteydim. O hayattanda soğudum çok şükür yaşım 26 olmuştu ve ani bir kararla ailemin yanına geri döndüm bir dahada hiç gitmedim o tarz yerlere.

İş ev ev iş modunda takılıyordum ara sıra iki dostum vardı eşcinsel sevgili onlara kalmaya giderdim ailemde biliyordu durumu ve benim durumumu. 2006 yılında açıklamıştım. Çok olgun bir şekilde karşıladılar beni karşılarına alıp olabilir bunu sen seçmedin yine bizim çatımız altında yaşıyor ve yaşayacaksın biz seni çok seviyoruz kendini rahat hisset ama bizim başımızı önümüze eğme dediler konu kapandı ve bir daha hiç açılmadı.

Bende ailemin bu sözünü hep kulağıma küpe yaptım. Eşcinsel hayatım devam ediyordu yeni insanlarla tanışıyordum taki 2016 ekim ayına kadar sosyal medyadan biriyle tanıştım ama 1.200 km uzağımdaydı bana çok iyi geliyordu çok geçmeden istanbula yanıma geldi ziyarete hala beraberiz onu hiç aldatmadım aradan iki ay geçti hiç bir belirtisi olmadan her gün aklıma hiv testi yaptırmak geliyordu sevgilimle bunu paylaştım dedim içimde bir his var ben hiv + im saçmalama diyordu git için rahatlasın dedi aralıkta bende onun şehrine gittim ordan döndükten sonra hemen hiv testi yaptırdım ve sonuç + di hemen sevgilimi aradım dedim ben + im şaka yapma aşkım dedi ciddiyim dedim olabililir dedi bende gideyim yaptırayım dedi bana çok destek oldu hiç soğumadı yanıma geldi hemen neyseki o 3. Teatini oldu negatif hep şimdi korunuyoruz negatifede düştüm aileme hiv olduğumu öğrendiğim günün sonraki günü açıkladım annem dedi korkma elini ver bana ben burdayım baban burada kronik bir rahtsızlık bu artık dedi ilaç içeceksin ve sonuç sen yine aynı sen olacaksın.

Tedavime başladım 4 al oldu çok iyi gidiyor.

Rabbim şu mübarek günde dualarımızı duysun.
İyiki varsınız sevgiler...

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, ehlikeyhif, turuncu, kamikaze

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Nisan 23, 2017, 01:44:19 ÖS »
Herkese iyi pazarlar diliyorum.

Nereden başlasam bilemedim.

1988 in 7. Ayının 3 ünde bakırköyde gözlerimi dünyaya açtım. 😊
Annem, babannem, halam, dedemin annesi ve iki yengemle gündüz hep evdeydim 6 kadının içinde büyüdüm.

3 yaşıma gelince benden bir sene sonra doğan kız kardeşim ve ailem ayrı eve taşındık. İlk okul çağıma geldiğimde heyecanlıydım ilk defa ailemden ayrı kalacaktım neyse ramazan ayı geldi annem ben kız kardeşim evde oturuyorduk teravi vaktiydi komşumuzun oğlu xxx (18) kapıyı çaldı anmeme dediki xxxx teraviye götüreyim benimle gelsin beni annem giydirdi yolladı onunla bende elinden tuttum gidiyorum neyse girdik camiiye beni camiinin içine değil tuvaletine götürdü ve tecavüz etti.

Tehditler ardı ardına küçücük beynimde ve kalbimde korkular yaratıyordu anneni de öldürürüm senide kimseye birşey söylemeyeceksin diye. Çocuğum savunmasızım ve hiç sesimi çıkarmadım anneme babama birşey söylemedim.

Okul çıkışlarıma gelmeye başladı neyseki servisle gidip geliyordum. Tenefüslerde sınıftan çıkmayı boşver sıramdan kalkmıyordum psikolojim bozulmuştu. Servis aracının en arka koltuğunun altına sakalanıp mahalleye geri dönüyordum ağlaya**k.

13 yaşıma kadar böyle korkarak devam etti ve ailemin aldığı kararla oradan başka semte taşındık. Bende bir his bırakmıştı hayatımı mahveden bu kişi yeni semtimiz de bunu anladım yaşım 13 olmuştu anlayabiliyordum erkeklerden etkileniyordum ama adını koyamadığım bir histi bu. Alıştım zorda olsa buna alıştım.

Okula gitip eve geliyordum hiç bir sıkıntı yoktu. Yaşım 17 olmuştu yeni çevreler ediniyordum ve bu kişiler kötü kişilerdi kızlar başka yollarda erkekler farklı yollarda. Kendim gibi eşcinsel olan insanlarlada tanışıyordum ailem benim eve gelmemelerim den alkole ve sigaraya başlamam dan dolayı çok mutsuzlardı peşimden koşuyorlardı sürekli hiç pes etmediler.

19 yaşıma gelmiştim tesadüfen arkadaşlarımla alkol tükettiğim parkta bir çocukla tanıştım memleketlimdi. Ve onunla 1 sene birlikteliğim oldu asker yolu bile bekledim ama o beni askerdeyken aldattı biriyle evlendi.

Artık tecrübeliydim kimseye kalbimi açmıyordum ailemin yanından hiç ayrılmıyordum seneler geçti.
Bir gün taksime gittim aynı iş yerinde satış danışmanı olarak çalışan bir eşcinsel arkadaşımla birlikte benden yaşca büyüktü ben 23 yaşıma gelmiştim o iş yerinde bölge görsel sorumlusu olarak çalışıyordum.

Gitmez olaydım yeni insanlar yeni tenler yeni hazlar çok geçmedi 24 yaşımın sonlarına doğru mecidiyeköye taşındım ev arkadaşı bulup kendime. Ve artık yoldan çıkmıştım çok fazla cinsel hayatım yoltu ama her gece clupteydim. O hayattanda soğudum çok şükür yaşım 26 olmuştu ve ani bir kararla ailemin yanına geri döndüm bir dahada hiç gitmedim o tarz yerlere.

İş ev ev iş modunda takılıyordum ara sıra iki dostum vardı eşcinsel sevgili onlara kalmaya giderdim ailemde biliyordu durumu ve benim durumumu. 2006 yılında açıklamıştım. Çok olgun bir şekilde karşıladılar beni karşılarına alıp olabilir bunu sen seçmedin yine bizim çatımız altında yaşıyor ve yaşayacaksın biz seni çok seviyoruz kendini rahat hisset ama bizim başımızı önümüze eğme dediler konu kapandı ve bir daha hiç açılmadı.

Bende ailemin bu sözünü hep kulağıma küpe yaptım. Eşcinsel hayatım devam ediyordu yeni insanlarla tanışıyordum taki 2016 ekim ayına kadar sosyal medyadan biriyle tanıştım ama 1.200 km uzağımdaydı bana çok iyi geliyordu çok geçmeden istanbula yanıma geldi ziyarete hala beraberiz onu hiç aldatmadım aradan iki ay geçti hiç bir belirtisi olmadan her gün aklıma hiv testi yaptırmak geliyordu sevgilimle bunu paylaştım dedim içimde bir his var ben hiv + im saçmalama diyordu git için rahatlasın dedi aralıkta bende onun şehrine gittim ordan döndükten sonra hemen hiv testi yaptırdım ve sonuç + di hemen sevgilimi aradım dedim ben + im şaka yapma aşkım dedi ciddiyim dedim olabililir dedi bende gideyim yaptırayım dedi bana çok destek oldu hiç soğumadı yanıma geldi hemen neyseki o 3. Teatini oldu negatif hep şimdi korunuyoruz negatifede düştüm aileme hiv olduğumu öğrendiğim günün sonraki günü açıkladım annem dedi korkma elini ver bana ben burdayım baban burada kronik bir rahtsızlık bu artık dedi ilaç içeceksin ve sonuç sen yine aynı sen olacaksın.

Tedavime başladım 4 al oldu çok iyi gidiyor.

Rabbim şu mübarek günde dualarımızı duysun.
İyiki varsınız sevgiler...
[/quotei]

canimsin.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Nisan 25, 2017, 02:51:17 ÖS »
Bende citoles iciyorum. Hep beraber deliyiz :))

Bir acisada öldürmez saglam. Gerci onun evinde 3 kutu zanax 20 mg gördüm  ;D

@Kerem33  YALANDAN  KİM ÖLMÜŞ  salla  salla  , içinizde  en  sağlamınız  benim değil mi ? @Mavera
BİL ÖNEMSE  KORUN.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #25 : Nisan 25, 2017, 02:58:50 ÖS »
@My life   sana  bu kötülüğü  yapıp  tecavüz edenin allah  belasını  versin !!!!!

ailenin  yanında  olması  ve sana  her anlamda  destek  çıkması  ne  kadar  güzel, ve  esasında  escinsel  bireyler olarak  tam da istedğimiz şey.

bu  bizim  seçimimiz değil, bu  bir tercih  değil, bu  bir  hastalıkta  değil

hasta  olan  tek  şey örümcekleşmiş, sorgulamayan  herşeye  biat  eden  köhne  kafalar...

sevgilinin  desteği de takdire şayan  bir  durum....

ve  bu  devirde artık  eşcinsellerin  paylaştıkları  tek şey  ne  acıdır ki  yatak odaları..

hiçkimse  duygusal  anlamda  hiçbirşey  düşünmüyor..

ve korkarım ki, bu  sitenin  üyeleri  yakın  gelecekte  yüzbinleri  bulacak ..
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Nisan 25, 2017, 03:17:53 ÖS »
Gençlik döneminde yaşadıkların normal, çoğu eşcinsel böyle bir dönemden geçiyor ortamlara girince, birden bastırılmış duygular hunharca açığa çıkıyor. Sevilmek, beğenilmek, arzulanmak iyi geliyor, geleceği düşünmeden günü birlik beraberlikler zevkli geliyor. Malesef bazı eşcinseller de bunun sonucunda + oluyor.

Ama küçücük çocukken sana tecavüz edenin Allah müstehakını versin. Korkunç acılar çeksin, ölmek için yalvarsın ama geberemesin. Bence ona yaşamak da haram, ölmek de. Çouklara bu pisliği yapıp acı cektirenlerden nefret ediyorum!

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez, My life

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Nisan 25, 2017, 03:24:35 ÖS »
Bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum ne yazık ki @acısada_öldürmez

Bugün 3 ayım doldu 3 kutu ilaç yazdı sevtap hanım kan ve idrar tahlili istedi bundan sonra beni 3 ayda bir ziyaret edeceksin dedi bugün verdiğim kanı ve idrar tahlil sonucunuda 3 ay sonra mı öğreneceğim onu bilmiyorum.

Direnç testim için cerrahpaşayı aradım bana bir kod verdi bununla sorarsın artık dedi görevli dosya numarasıymış. Çıkmamış henüz.

Dediğin gibi eşcinsellerde çok yaygın oldu hiv ve 2 gün önce 3 senelik ilişkisi olan arkadaşlarım ilişkisini bitirdi onlara ill söylediğim şey başkasıyla birlikte olursanız KORUNUN çok geç olabilir korunmazsanız. Forma hergün kaç tane yeni tanı geliyor onlardan biri olmak istemiyorsanız KORUNUN dedim üzerine basa basa.

Herkesin ailesi keşke benimki gibi olsa çok şükür ALLAH'a

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Nisan 25, 2017, 03:28:38 ÖS »
Bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum ne yazık ki @acısada_öldürmez

Bugün 3 ayım doldu 3 kutu ilaç yazdı sevtap hanım kan ve idrar tahlili istedi bundan sonra beni 3 ayda bir ziyaret edeceksin dedi bugün verdiğim kanı ve idrar tahlil sonucunuda 3 ay sonra mı öğreneceğim onu bilmiyorum.

Direnç testim için cerrahpaşayı aradım bana bir kod verdi bununla sorarsın artık dedi görevli dosya numarasıymış. Çıkmamış henüz.

Dediğin gibi eşcinsellerde çok yaygın oldu hiv ve 2 gün önce 3 senelik ilişkisi olan arkadaşlarım ilişkisini bitirdi onlara ill söylediğim şey başkasıyla birlikte olursanız KORUNUN çok geç olabilir korunmazsanız. Forma hergün kaç tane yeni tanı geliyor onlardan biri olmak istemiyorsanız KORUNUN dedim üzerine basa basa.

Herkesin ailesi keşke benimki gibi olsa çok şükür ALLAH'a

@My life  danışmadan  aldığın  barkod  numarası ile 

internete  sadi konuk  probell tahlil sonucu öğrenme  diye  yazıp  arat, çıkan  linke  tc kimlik  numaran  ve  kan verirken verdigin  barkod  numarası ile  gir  açılan  sayfada  kısaca  tahlil sonuçlarını  görebilirsin.

kan  hemoğram  cd4 gibi  tahlil sonuçları  1 günde  çıkıyor. sadece hiv rna çıkması  10 günü  buluyor.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 25, 2017, 03:31:07 ÖS »
Gençlik döneminde yaşadıkların normal, çoğu eşcinsel böyle bir dönemden geçiyor ortamlara girince, birden bastırılmış duygular hunharca açığa çıkıyor. Sevilmek, beğenilmek, arzulanmak iyi geliyor, geleceği düşünmeden günü birlik beraberlikler zevkli geliyor. Malesef bazı eşcinseller de bunun sonucunda + oluyor.

Ama küçücük çocukken sana tecavüz edenin Allah müstehakını versin. Korkunç acılar çeksin, ölmek için yalvarsın ama geberemesin. Bence ona yaşamak da haram, ölmek de. Çouklara bu pisliği yapıp acı cektirenlerden nefret ediyorum!

Bugün garip bir olay oldu 3 ayı geride bıraktım kan vermek ve ilaç yazdırmak için dr uma gittim sevgilimden çok kısa bir süre önce bulaş olabileceğimi dr um söyledi RNA 800 dü cd4 540 çıktı ilk öğrendiğimde çok kısa bir süre önce bulaş olma ihtimalin yüksek dedi. Dr umun kapısında sevgilimden önce bir kaç kere yüzeysel birşeyler yaşadığım ve oral yolla tatmin olduğum biriyle karşılaştım ona sordum neden buradasın sakalımın içinde sivilce çıktı dedi ondan geldim dedi ama ben şüphelemdim arkamı döndüm ve evin yolunu tuttum.