Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bir insan Bir hikaye  (Okunma sayısı 1753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
Bir insan Bir hikaye
« : Nisan 18, 2017, 06:51:33 ÖS »
Arkadaşlar  daha  önceki  kapanan  forumumuzda   böyle  bir sayfamız vardı.Geleneği  devam  ettirebilmek  ve tedavi  öncesi  ve sonrasında  yasadıklarımızı anlatabilmemiz  ve  birbirimizi  daha  iyi  tanıyabilmemiz  için  bu  geleneği  tekrar  başlatıyorum.

İLK  hikayede benden  gelsin.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Bir insan Bir hikaye
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2017, 07:26:29 ÖS »
Merak ettim hadi bakalım.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 18, 2017, 07:36:48 ÖS »
 2013  yılında  6 sene  süren  bir  ilişkimi  birçok  nedenden  dolayı  noktaladım.Ve  26 yaşında tam hayatının  baharında   birisiydim. Ayrıca  ilişkimin bitişi üzerine   kariyerim anlamında da  büyük  değişimler  yaşamıştım .  2013 yılı benim için  dönüm  noktası  olmuştu, ve  biten  ilişkimin verdiği  üzüntüyü  hayatıma  giren  birçok  değişiklikle  yenmeye  çalışıyordum .

Öncelikle  beraber  yaşadığımız  evden ayrılarak  , kendime  ait  bir  eve  çıkmış  tamamen kendime  ait  bir  sayfa açmıştım.Evet unutmam  yaklaşık 3 ay  sürdü ,ama  unutmaya  başladıktan sonra  tabi ki  o  geceler  senin , bu  bar  disko senin , gezmeler tozmalar da  tam hızıyla devam ediyordu

ohhh be  dünya  varmış, ben  körü  körüne  6 senemi  mahvetmişim, karışan  yok  ,  kimse  hesap sormuyor  gibi  cümleler  kurarak  ,farklı tenler  , farklı  tatlar ile  kendimi avutuyor , ama  yatakta  sonuç olarak  yastığa sarılarak  uyuyordum.Birkaç  kişi  ciddi  düşünür müsün ? Diye sorduğunda asla  kesinlikle düşünmüyorum  diye keskin  ve  net  cevaplar  vererek sadece  günübirlik  görüşmek istiyorum diyerek  kestirip atıyordum.

günler seneler  aylar  yıllar  geçmeye  başlamıştı  ve hayatıma  kimseyi sokmadan  yaklaşık 2 sene kadar  takılmıştım.Ama  bunun  bu şekilde  gitmeyeceğini de anlamaya  başlamıştım.Ve  tam  bu  kararlarımın  değişmeye  başladığı anda karşıma e.... diye  bir  şahıs  çıkmıştı,  sporcuydu, bilgiliydi, duruşu  görünüşü  gayet  yerindeydi... ve  beni de  etkilemeye  başlamıştı,hatta  uzunca  bir aradan  sonra  beraber  sarılıp  uyumaya  dahi  başlamıştık.

2015 ocak ayında  artık  birbirimize  güvendiğimiz için  cinsel  ilişkide  korunmayalım  demiştim. Ona  güvenmiştim, ve artık  korunmuyorduk. Ama  yavaş  yavaş  e.....yanımda  önce  sigaraya  birşeyler  sarmaya  başlamış, sonrasında ise  uyuşturucu  kullandığını  belirtmişti.Ben  vazgeçirebilirim  düşüncesi ile  sürekli iyilikle  telkinlerde  bulunuyordum.

aradan  yaklaşık 2 ay  geçtikten sonra  e...aniden  ortadan  kayboldu  ve  hiçbirşekilde  kendisine  ulaşamıyordum.Telefonunu aradığım zaman  kullanılmamaktadır diyordu.Ortak  bir arkadaşımıza  sorduğum zaman  o da  uzun zamandır bende  görmüyorum demişti.İş  yerine gittiğim zaman  çıktığını  belirtmişlerdi.

Galiba  beni  hayatında  istemiyor  diyerek  ve derin  bir depresyona  girerek  , hayatıma  yine  tek  başıma  ama  daha  güçlü adımlarda  devam etmeye başlamıştım .Ama  vucudum da yolunda  gitmeyen  birşeyler  vardı. Bu zaman  zarfında   kardeşimde  okulunu  bitirmiş  ve  yanıma  yerleşmişti

İşe  gidiyorum ama  adım atarken  yoruluyorum, eve  geliyorum  18 saat aralıksız  uyuyurum, dışarıdan  vucut  ısım  normal  ama  vucudumun  içinde  ateşler  yanıyor.Aniden  kilo   kayıpları  yaşamalar  ve  bu zamanda  yaklaşık 15 kg verdim .Bir  gün işteyim  ve  tıp kongresi  var  , doktorlarla  sohbet  ediyorum, karşımdaki doktor  senin  boynunda ki  lenf  bezlerin  çok aşırı  şişmiş  bir  hastalık yada  enfeksiyon  geçiriyor  olabilirsin   dikkat  et ve en kısa  sürede  doktora  git diye  telkinde  bulundu .

Ertesi gün  doktora  gittim ve  elisa  olmak istiyorum dedim ,hay hayy   70 lira  alalım  dediler  ve  aşağı  kata  inerek, kanı  verdim.Yaklaşık 3 saatte  çıkıyordu bekliyorum ,arıyorum, soruyorum kimse  birşey  demiyor .Baktım  olmuyor  ertesi  gün  hastahaneye  gittim  .Benim  sonucum  neden  çıkmadı  diye soruyorum, beni  gören  şeytan  görmüş  gibi  kaçıyor, yada  kekelemeye  başlıyor.En son sinirlendim  hanımefendiii  dedim  noluyorrrr???

Sizin kan  bozulmuş ve tekrar almamız gerekiyor dedi, tamam  o zaman dedim ,ama  kanı alan  hemşire  dün  hiçbir  koruyucu eldiven  takmazken, bugün 2 adet  eldiveni üst  üste  giyiyordu.

Yavaştan  yavaştan  artık  birşeylerin  yolunda  gitmediğinin  ispatı gibiydi  bütün  bunlar, 14 gün sonra  sizi arayacağız  dediler.İnternete  girdim araştırmaya  başladım  hiv nedir ? Nasıl  bulaşır ? Yaşam süresi ? tedavisi  var mı ? Okudukça  psikolojim bozuluyor  ,ağlıyordum , hatta sinir  krizleri geçirmeye  başlamıştım.

14 gün  bekleyemedim, hastaneye  gittim  ve  doktorla  görüştüm, doktor  net  cevaplar  vermiyordu, en son  senlemi  uğraşacagım  , korunsaydın  dedi  ve  beni odasından  kovdu. Ağlıyordum  ve  bu  olanlar  bana  bir rüya  gibi  geliyor ,uyanınca  herşeyin  geçecegini  ve bir daha asla  böyle  bir aptalllık  yapmayacagıma  kendime  söz  verip  duruyordum.

14 gün geçmiştiiiii ve  beni odasından  kovan enfeksiyon  hastalıkları  uzmanı  doktor  beni  çağırdı.  A.ö  bey  malesef  hiv pozitif çıktınız  ve  eğitim araştırma  hastanesine  giderek tedavi olmalısınız dedi, ayrıca  geçen  gün  için özür dilerim , boşbulundum  diyerek  hem  bana  üzülüyor  hemde  vicdanını rahatlatmak  istiyordu.

İLK söyledğim  şey  kaç sene  yasarım  olmuştu .Evet  kafaya koymuştum  ve intihar  edecektim, hap mı içsem yada  bileklerimi mi kessem daha acısız  olur  sadece  bunu düşünüyordum.

O arada  kızılaya  da  son elisa testim negatif  geldiği için  kan  vermiştim.Aslında  çok eşli sex  yapanların  asla  kan  vermemesi  gerekiyor ama  bütün  olduğum elisa testlerinden  negatif sonuçlar almıştım  ve  Korunuyordum da  birşey  olmaz  dedim ve  vermiştim

Oradan da  kanımda  virüs  çıktığı  ve  bir  daha  kan  veremeyeceğime  dair  form imzalatıp, kızılay başhekimi  acınası  gözlerle  bakıp  çokta  yaşamazsın zaten  diyerek  beni  öldürmekten  beter  bir hale  soktu ,evet  sinir  kirizi  ve ağlama  krizine  girmiştim  ve  yaklaşık  30 dakika  koşmuşum.

Kendime  geldiğimde  kesinlikle  intihar  edeceğim  dedim. Eve  gelir  gelmez  ailemi  aradım kendinize  iyi  bakın  sizleri seviyorum dedim  ve annem  hüngür  hüngür ağlamaya  başladı .Sizlere  birşey  olursa  yaşayamam  , kendinize  dikkat  edin yavrum demesi  beni mahvetti 

Ölümü  biraz ertelemeliydim....İnternete  girip araştırmaya başladım  ve  pozitif  yaşam  derneği çıktı  karşıma .... aradım  ve  hemen  gittim .Karşımda ki abiyi görünce  şekeri elinden alınan  çoçuklar  gibi ağlamaya  başlamıştım  tekrar. Abi  beni  gördükçe  gülüyordu, ağla  açılırsın diyerek  beni  telkin ediyordu .

yaklaşık 3 saat kadar  aklıma  takılan  herşeyi  ama  herşeyi sordum, Abi  bir  yada  birkaç ilaçla  normal  yaşamına  devam edeceksin  diyor  ama  ben  inanamıyordum.Zaman  geçti  yaklaşık  2 ay sonra  net  bir  karar  vererek  tedavime  başladım.

Tedaviye  başlamadan  önce de  hivveaids.com sitesini  bulmuş orayı okuyor  ve araştırıyordum.Sonra  oraya   şu anki  nikimle  üye  olarak  çok  güzel dostluklar  ve arkadaşlıklar  edindim.Ve halen  dostluk  ve arkadaşlıklarımız  devam ediyor .

Hayatım  devam ediyor, sağlıgım da  herhangi bir problem  yok, ilaçlarımız  yan  etkisiz  ve  etkin  kanım  da  kendimde  hayata  karşı  pozitifiz  şu anda  ;)

not : en son  e... adlı  kişinin  altın  vuruş  yaparak  uyuşturucu  komasından  öldügünü duydum.Ve o süre  korunmasız  ilişkim sadece o  kişi ile  olduğu  için bulaşı  ondan aldığımı düşünüyorum .

işte  dostlar  hikayemin özeti  bu  şekilde  çok  daha  detaylı anlatabilirdim ama  sizde insansınız  okurken  gözleriniz  yorulmasın  8) 8)

BİL ÖNEMSE  KORUN.

Kullanıcı teşekkür etti: Ankagogh Poz, turuncu, zirzop40, samurai, cambaz99, kamikaze, mazhar

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2017, 08:30:32 ÖS »
kuzum benim. :(

kahrolsun o e.. dicem ama o da artik cortayi cekmis.
iyi ki seni taniyorum. :((

Kullanıcı teşekkür etti: acısada_öldürmez

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2017, 08:32:42 ÖS »
@Kerem33  güzel  bir arkadaşlığımız  var,daim  olması dileğiyle  ;D
BİL ÖNEMSE  KORUN.

O.S

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2017, 12:13:39 ÖÖ »
Yazdıklarını okurken aklıma v for Vendetta filminde tuvalet kağıdına yazılmış hikayeyi okuyor gibi oldum.. 😢😢 jy

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2017, 01:05:58 ÖÖ »
   Sevgili a ö    hüzünlendirdin beni çocuk, ah be güzel çocuk   ... Eminim  bir hayat arkadaşın olacak inan ki bir yerlerdedir ve zamanı gelince karşılaşacaksınız. Bak ama o zaman beni unutmak yok  gelir cadılık yaparım ...Her şey daha güzel olsun  mutlu ol.  Sana arada takılıyorum kızma lütfen. Ben çünkü sende ayrı güzel bir frekans yakaladım. Bıcırık  afacan sevimli kardeş  gibi hissediyorum seni. Ne ilginç değil mi tanımadan görmeden.   Umarım gerçek yaşamda bir gün tanışırız ..     Bugün bergamotlu çayımı kendim içtim ...  Sevgiyle  ve hep güzel insan olarak kal....

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 19, 2017, 01:51:25 ÖÖ »
@acısada_öldürmez ne yazacağımı bilemedim cidden :) Biraz tebessüm ederek biraz da üzülerek okudum. PYD Desteğini kimse inkar edemez yüzlerce insanın hayatına dokundu benim için de ayrı bir önemi var (Şimdi ayrıldı Yasin vardı danışman az dinlemedi beni)
İyi ki varmış... Hayatını yoluna koyduğuna çok sevindim iyi ya da kötü yaşayıp gidiyoruz en azından daha bilinçliyiz sağlık konusunda.
Biraz erken başlamışsın sen HIV ile mücadelene. 10 gün sonra benim tam 1 yıl oluyor :)

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Nisan 20, 2017, 08:20:00 ÖÖ »
@acısada_öldürmez ne yazacağımı bilemedim cidden :) Biraz tebessüm ederek biraz da üzülerek okudum. PYD Desteğini kimse inkar edemez yüzlerce insanın hayatına dokundu benim için de ayrı bir önemi var (Şimdi ayrıldı Yasin vardı danışman az dinlemedi beni)
İyi ki varmış... Hayatını yoluna koyduğuna çok sevindim iyi ya da kötü yaşayıp gidiyoruz en azından daha bilinçliyiz sağlık konusunda.
Biraz erken başlamışsın sen HIV ile mücadelene. 10 gün sonra benim tam 1 yıl oluyor :)
Yasincim bir baskadir. Parca pincik ederim onu ben.  Az beraber olmadik.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 20, 2017, 09:38:24 ÖÖ »
insanın gözleri doluyor hemen  :'(

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Nisan 20, 2017, 03:03:07 ÖS »
Ben de özendim kendi hikayemi yazasım geldi (karşımdaki tüm gün hivden bahsetti sonra kondomu kendi çıkardı sesimi çıkaramadım, belki bilerek yaptı falan flian) ama sonra hem üşendim hem amaaan şimdi geçmişi kötü zamanları yaptığım hataları hatırlayıp kendimi üzmeyeyim hayat güzel şimdi çok şükür dedim. Paxil de böyle dedirtmiş olabilir. Süper bir ilaç paxil.  ;D

Ama senle eski forumdan haberleşip metrobüs durağında buluşarak dernek toplantısına gittiğimiz günü unutmayacağım arkadaşım, çok eğlenceli bir gündü benim için. :)

Kullanıcı teşekkür etti: Ankagogh Poz

Kerem33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Nisan 20, 2017, 04:59:46 ÖS »
Ben de özendim kendi hikayemi yazasım geldi (karşımdaki tüm gün hivden bahsetti sonra kondomu kendi çıkardı sesimi çıkaramadım, belki bilerek yaptı falan flian) ama sonra hem üşendim hem amaaan şimdi geçmişi kötü zamanları yaptığım hataları hatırlayıp kendimi üzmeyeyim hayat güzel şimdi çok şükür dedim. Paxil de böyle dedirtmiş olabilir. Süper bir ilaç paxil.  ;D

Ama senle eski forumdan haberleşip metrobüs durağında buluşarak dernek toplantısına gittiğimiz günü unutmayacağım arkadaşım, çok eğlenceli bir gündü benim için. :)

Aaa korkmadin mi bulusurken?? ;D

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 20, 2017, 05:48:48 ÖS »
Paxil neye yarıyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Nisan 21, 2017, 07:08:23 ÖÖ »
Paxil neye yarıyor

Anti depresan. Panik atak ve anksiyete hastası olduğum için druma da danışarak başlamak zorunda kaldım. Faydası oldu diyebilirim.

@Kerem33 o zaman öyle bi cesaret gelmiş nedense. Çin burcum tavşan benim ürkeğim napayım :p

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Nisan 21, 2017, 09:49:01 ÖÖ »
Bende başlayayım stribildle etkileşimi yoksa