Mavi-Banner

Gönderen Konu: Partnere söylemek  (Okunma sayısı 956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Partnere söylemek
« Yanıtla #15 : Nisan 16, 2017, 12:38:55 ÖÖ »
Burada ki çoğu + insanlar zaten eşcinsel bence %70 i eşcinsellerden oluşuyor. Bazen diyorum ki iyiki hasta olmuşum RABBİM beni bununla sınamış. Daha beteride olabilirdi. Şu ana kadar gittiğim hastanelerde hiç + olmam sorun olmadı hatta bir bebekle ilgilenir gibi ilgilendiler ki sorun olmuş olsada ailem o hastaneyi onlara dar eder kanun ve hukulla. Hiç bir hastane çalışanının bizleri dışlama veya tedavi etmeme gibi bir lüksü yok. Sevgiliniz, nişanlınız varsa doğru zamanı bekleyin ve açıklayın. Ben tanıyı alır almaz telefona sarıldım ve sevgilimi aradım beni çok teselli etti onunda test yaptırmasını istedim neyseki 4. Ay her ay test oluyor negatif çıkıyor şimdi daha bağlı bana. Aile ve sevgili yada dost desteği varsa daha rahat atlatılıyor o ilk baştaki psikolojik bunalım.

Bende eşcinselim ve ailemde bunu biliyor. Sevgilimle yaşadığım hayat normal kadın erkek ilişkisinden farksız hatta daha düzgün diyebilirim bunu tamammen hayat arkadaşıma borçluyum ne kadar bunaldıysam stres yapıp ona çattıysamda hep alttan alıyor. Bence insanların ahlakıyla alakalı ilişkilerin devamlılığı inşallah herkes mutlu olur bu platformda ki insanlar hak ediyor bunu.

Bu anlamda gerçekten şanslısın vallahi.. Ailem ilk öğrendiğinde beni reddetmedi tabi ama uzun zaman bu durumu bana hissettirdiler.. Kurtuluşu şehir dışında üniversitede okumakta buldum bu anlamda.. Tabi yinede zaman zaman eski defterler açılıyor.. Hastanede bu anlamda sadece kriyoterapi aldığım zamanlar hemşirelerin tavırları beni rahatsız etmişti bilerek en son sıraya koyuyorlardı beni ve aynı durumda olanları.. dolayısıyla kimin ne olduğu ortada olup dışlanmışlık hissi oluşuyordu doktoruma bu durumu bildirip başhekimliğe şikayette bulunmuştum... Keşke içimizi dokebildiğimiz gibi duygusal anlamda da aradığımızı bulabilsek.. Ben bu anlamda bunun mümkün olmayacağı düşüncesindeyim.. Çünkü Allah bir düzen yaratmış bu düzende bir denklik ahenklik mevcut kadını erkek erkeği de kadın tamamlıyor ama eşcinsel ilişkilerde bunu göremiyorum ben herşey filmdeki gibi değil... Bu anlamda kadın erkek birlikteliğindeki birbirini tamamlayıcı özellikleri eşcinsel birlikteliğinde olması mümkün değil.. Bizler sadece birbirimizi anlayabiliriz ve duygusal anlamdaki yoksunluğumuzu giderebiliriz.. Bilmiyorum.. Ama ben bu yoksunluğu giderebilecek kişiyide bulamadım.. Hayatın mahiyetini kavrayamamış inanç ve değerlerden uzak kişiliği olan insanları anlayamıyorum..

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Nisan 16, 2017, 03:11:14 ÖS »
Konunun diğer boyutu da şu. Doktorum beni laboratuvara kan vermem için sevk edecekti. Ben durumu kendisine söyleyince bana dedi ki bunu söylemeniz iyi oldu ben laboratuvara bilgi veririm ona göre önlem alınsın dedi. Ben durumun bu şekilde yapılmasından rahatsız olacağımı söyledim ve bana verilecek ilacı kabul etmedim. Kendisine şunu da hatırlattım" benim tedavi gördüğüm hastanede çalışanlar kan alırken eldiven dahi kullanmıyor çünkü ; bulaşı olması için diğer tarafta da açık yara olması gerekir " ama maalesef doktorum bu durumu bilmiyor. Ayrıca gittiğim kişi psikiyatrist! Vesselam, tedaviyi. Kabul etmedim şimdilik doktorum psikolojik rahatsızlığımın ilerlemesi durumunda hastanede yatış yapma zorunluluğu olacağını söyledi. Bakalım, bekliyorum. Ayrıca kendisine Gaziantep Üniversitesi'ndeki arkadasın uğradığı mağduriyeti de hatırlattım. Maalesef sağlık çalışanları bile böyle bu konu hakkında bilgisiz, önyargılı.
bunlar yüzünden ölmek istiyorum işte.. bırakın halkı doktorlar bile böyle davranıyor ya nefret ettim kendimden niye böyle oldu diyorum niye Allah beni bununla sınıyor diyorum bu dünyadan nefret ettim bizi hiv değil bunlar öldürecek yemin ederim dayanamıyorum artık hergün öleyim diye dua ediyorum ama yok bugünde yaşıyorum diye üzülmekten bıktım.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Nisan 17, 2017, 07:26:24 ÖÖ »
@lordstark insanlıktan nasibini almamışlar için neden kendini üzüyorsun? Biz cinayet işlemedik, kimseye tecavüz etmedik, hırsızlık yapmadık, kul hakkı yemedik-ki drlar yeri geliyor bunları yapanlara bile en iyi hizmeti vermek zorunda kalıyor-yeminleri var. Buna rağmen kötü davranış ve muamele görüyorsak karşımızdaki kişinin kalbinde zerre kadar empati ve merhamet olmadığı içindir-ki insanı insan yapan değerler bunlardır. Böyle 'insanlar' için üzülme. Başını dik tut. Hayatını yaşa, neden ölecekmişsin? Masumları katledenler,  tecavüz edenler, hırsızlık dolandırıcılık yapan şerefsizler yaşıyor biz neden yaşamayalım?

Herkes gibi biz de bireyiz. Önemliyiz. Değerliyiz. Hayatımız, hayallerimiz, tutkularımız, zevklerimiz, sevdiklerimiz sevenlerimiz var. Virüsten önce kimsek gene oyuz, daha değersiz daha kötü değiliz daha az yaşamayı haketmiyoruz!

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, samurai, kamikaze

xamxaniaq

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 24, 2017, 09:26:38 ÖS »
Merhabalar devlet hastanesinde psikiyatri polikinliğinde tedavi görmekteyim. Yeni başlayacağım ilaç için kan vermem gerekiyormuş ve ilacç kan üzerinden takip ediliyormuş. Ben doktoruma hiv taşıyıcısı olduğumu söyledim. Doktorum partnerimin olup olmadığını sordu Vs. Ben olmadığını belirttim, partnerinizin olması durumunda durumunuzu söylemeniz gerekiyor dedi. Kafama takılan şu biz partnerimiz ile korunarak ilişki yaşadığımız halde bunu söylemek zorunda mıyız?  Bu kısım kafa karışıklığına yol açtı.
soylememek sadece etik degil

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 24, 2017, 10:11:30 ÖS »
Psikiyatristinin, (sayet gercekten konuya hakim, onyargisiz ve HIV konusunda bilincli bir doktorsa) sana bir partnerinin olması halinde, partnerine durumunu açıklaman gerektiğini söylemesi, partnerinden ziyade senin yararına olduğun içindir. eğer durumunu sakladigin icin gereksiz yere suçluluk duyuyorsan, bu ilişkine uzun vadede zarar verir, ve senin üzerinde bir yük olarak kalır, diye düşünüyordur.

Benim nazarımda bir şahsın herhangi bir kronik hastalığıni, partnerine açıklamaması, tamamen kendi kararıdır.

Bu "dogru" mudur değil midir, "etik" midir değil midir, tamamen muallaktir. Çünkü kime göre, neye göre, hangi normlara göre, hangi kural kitabına göre diye sorulduğunda cevap verilmesi zordur.

Buna kendiniz karar vereceksiniz.

Kullanıcı teşekkür etti: Rebel34