Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv yeni tanı  (Okunma sayısı 998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Hiv yeni tanı
« Yanıtla #15 : Nisan 06, 2017, 08:16:52 ÖÖ »
@Umud Merhaba dostum. Hepimiz o süreci yaşadık. Ben HIV RNA çıkana kadar (yani gerçekten kan dolaşımındaki virüs kopyasını görene kadar) inanmamıştım açıkçası. Şu an 5 aydır ilacımı kullanıyorum, sağlığıma dikkat ediyorum, düzenli doktor ziyaretlerim oluyor çünkü onları çok seviyorum  ;D Birlikte yaşamayı öğreniyoruz. Aklına takılan ne varsa sorabilirsin, forumu iyice didikleyince nerdeyse her şeyin yazılıp çizildiğini anlayacaksın zaten. Kendine dikkat et, sonuçların çıkınca da bizi bilgilendir. Merak ederim ben haha  :-*

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Nisan 06, 2017, 11:24:43 ÖS »
boşluk bir dönemdeyim ya bir yandan diyorum ben bu hastalıkla başedebilirim tedavimi olurum bir yandan nasıl mücadele edicem diye kendimi sorguluyorum. En çok sıkıntı ettiğim durum ya tedavi sürecinde bir sıkıntı yaşarsam ya güvencem kesilirse ilaç bulamazsam. Öğreneli 6 gün oluyor daha karmakarışık duygular içindeyim. Bir sevgilim var onunla bu durumunu konuşamadım. Beni her şekilde kabul edeceğine şüphem yok ama onada bulaştırabilme tedirginliği yaşıyorum. Daha dikkatli bir cinsel hayatımız olacak. Bu konuyu ailemle nasıl konuşucam bilmiyorum hergün ilaç aldığımda illaki merak edip üzerine düşecekler. Hala acaba bir yanlışlık olabilirmi doğrulama testinde diye sorgulayıp duruyorum. bir umut diyorum. Bu süreci nasıl aşıcam hiç ama hiç bilmiyorum :(

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Nisan 07, 2017, 01:12:40 ÖÖ »
@Umud Merhaba:

Merak etme.
Herkes bunu yaşadı.
Bu korkuları herkes hissetti.

Sevgiline ve ailene hemen açıklama.
Zamani gelince, konu hakkında daha da bilgin olunca açıklamak istersen açıklarsın.
Ailene vitamin diyebilirsin.
İlaclarini vitamin kutusunda saklayabilirsin.
Hatta şimdiden yolunu yap, ya arkadasım vitamine başlamış çok iyi geldi diye.

Tedavi konusunda Türkiye bir çok ülkeye göre çok ileride.
Artık GSS 53 tl her yerde reklami var.
Merak etme herşeyi aşabilirsin.
Korunduğunuz surece sevgiline bir şey olmayacak.

Ancak:

Sevgilinle bir kez bile korunmadan cinsel iliskiye girdiyseniz kesinlikle onunda test olmasi gerekli. Onun haricinde sıkıntı yok.

Aklına ne takılırsa biz daima buradayız ve yanındayız.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Nisan 07, 2017, 07:09:51 ÖS »
İlşkiye girmedik henüz o yüzden içim rahat. Girmeden önce zaten durumumu açıklarım. Sonraki süreçlerdede dikkatli olunursa bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum fakat şuan için cinsel hayatım en son düşüneceğim şey.

cambaz99

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 07, 2017, 08:14:27 ÖS »
İlşkiye girmedik henüz o yüzden içim rahat. Girmeden önce zaten durumumu açıklarım. Sonraki süreçlerdede dikkatli olunursa bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum fakat şuan için cinsel hayatım en son düşüneceğim şey.

merak etme @Umud ilaçlarını zamanında ve saatinde aldıgın sürece  eskisinden daha sağlıklı  olacaksın cd4 lerin tavan rna ilk ayda negatife düşecek

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #20 : Nisan 07, 2017, 08:55:09 ÖS »

zamanla herşey  yoluna  girecektir. ;)
BİL ÖNEMSE  KORUN.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 07, 2017, 10:12:05 ÖS »
Endişelerin çok yeni olduğundan normal.. Ama tekrarlamak da faydaa var.. İlaca erişimi dert etme.. Sigortan olmasa da ayda 50 lira ödeyerek Gss den yararlanıp ilaçlarını alabiliyorsun... Aile konusunda da daha erken.. Olup biteni önce kendin sindir.. Bunlar daha sonra düşünülecek şeyler.. Tedavine odaklan şu anda.. Umarım değerlerin çok yüksek değildir.. Herşey zamanla yoluna girecek.. Ben tanı aldığımda polikliniğin kaoısında sıra beklerken önümden geçen kolsuz adamı görünce Rabbime şükrettim.. Kendini harap etmeni gerektirecek bir durum yok..

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 07, 2017, 11:50:58 ÖS »
Herkese çok teşekkür ederim. Beni motive ediyorsunuz en azından bu mücadelede yalnız olmadığımı bilmek ve sizin gibi umutlu ve güçlü insanları gördükçe kendimi iyi hissediyorum. Ailenize yeni katılan biri olarak daha güzel günlere hep birlikte emin adımlarla ilerleyeceğimize kuşkum yok.  Tedavi sürecini ve değerlerimi sizinle paylaşırım. Umarım ailenize katılan son insan olurum..

ne yazık ki  ailemize  katılan  ne ilk  nede son insan  olacaksın.Türk  milleti  olarak  tuhaf  bir  yapımız ve kişiliğimiz  var,buna  halk arasında  deli cesareti diyorlar  galiba  ;D
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2017, 10:06:06 ÖS Gönderen: acısada_öldürmez »