Mavi-Banner

Gönderen Konu: Geçmeyen ishal  (Okunma sayısı 624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
Geçmeyen ishal
« : Nisan 05, 2017, 11:00:33 ÖÖ »
Herkese günaydın

Hiv+ olduğumu 3 ay önce öğrendim. Doktorum bana her hangi bir rahatsızlığın varmı diye sordu bende astımım var dedim ama çok rahatsız edecek boyutta değil dedim ventolin spreyl kullanıyorum stribld verdi bana ve o spreyl in etkileşimi yok ilacımla. Neyse birde dedim ki ben çok uzun süre ishal oluyorum antibiyotik kullandığım da stribld i kullandım bir ay ishalim gitti ve o bir aylık kullanımda rna negatife düştü doktorum da dediki ishal devam ederse kolonoskopi yaparız sizce neden kaynaklı yaklaşık 2 haftadır yine ishalim zencefil ıhlamur karışımı içtikten sonra oldu ve dudak uçuğu onunda yanı sıra penisimde de uçuk çıkmıştı o ilacı kullanınca ishalim daha da şiddetini arttırdı bu benim canımı çok sıkıyor. Bilgisi olan varmı? Yada benzer durumda olan?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Geçmeyen ishal
« Yanıtla #1 : Nisan 05, 2017, 11:56:36 ÖÖ »
Süt ve süt ürünlerini azalt, hatta hiç yeme bir süre. Süt intoleransın varsa o yapıyor olabilir. Yağlı şeyler de yeme. Kolonoskopiden önce bir gaita tahlili yapsınlar parazit mikrop var mı diye. O daha kolay. Kolonoskopi de kolay aslında ben de yaptırdım, tam anestezi ile bayılttılar hiç bir şey anlamadım. Yani korkulacak bir şey değil.

Kullanıcı teşekkür etti: My life

Musaz

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 05, 2017, 02:11:50 ÖS »
Geçmeyen ishalin en büyük sebebi stres. Bende de 6 ay geçmeyen ishal olmuştu her türlü kan tahlili gaita testi kolonoskopi yapıldı ve sonunda psikolojik çıkmıştı. Kolonoskopiyi ol yine ama kafana çok taktığın bir şey varsa düşünmemeye çalış.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2017, 03:17:37 ÖS »
Hiv+ olduğumu öğrenmeden önce gaita yaptılar dışkı değil mi bu idrara ve kanada baktılar hiç bir sıkıntın yok dediler. Sonra genel cerraha gittim hiç bir test yapmadı bana dediki antibiyotiklerden olmuştur bol bol yoğurt ye muz ye dedi bana ve reflor diye bir ilaç kullandım geçti gibi oldu ama tekrar yeniledi 2 senedir böyle bu 😌

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2017, 07:08:30 ÖS »
Arkadaşlar stres ishaledemi sebep.? Bu nedir böyle yaa, vay anasını hastalıklara davetiye çıkardığını biliyordum ama ishalide duyunca şaşırdım.

Ozaman gamsız olmak lazım vur patlasın çal oynasınmı :) :) :)

Kullanıcı teşekkür etti: firstday

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2017, 07:29:32 ÖS »
Bende çok stres var inşallah ondandır başka bir sebebi yoktur.

Musaz

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 06, 2017, 12:22:27 ÖÖ »
stres kolesterolün en büyük sebebi. dünya üzerinde ölümler en çok kalp krizinden oluyor kalp krizi de en çok yüksek kolesterolden.

stres hücreler arası sinyal alım-verimini bozduğu için tümörlerin yani kanserin en büyük sebebi.

stres beyni yorduğu için halsizliğin, kronik yorgunluğun en büyük sebebi.

.
.
.
.
.
.

emin ol daha onlarca nokta koyup her noktanın yerine geçecek stresin verdiği bir zarar sayabilirim.

ishal konusuna da gelirsek sinir hücrelerinin en yoğun bulunduğu ikinci organ bağırsak. yani bir sinir stres durumunda bağırsak faaliyetlerimizin bozulmaması mümkün değil.

sürekli vur patlasın çal oynasın da yaşanmaz ama her bir haltı dert etmenin de alemi yok. bazı tipler vardır kafa rahat yaşayamaz illa kendine bir dert bulur. biraz geniş, umursamaz olmakta fayda var. özellikle de elimizden bir şeyin gelmeyeceği, zamana bırakmamız gereken konularda.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #7 : Nisan 06, 2017, 12:35:08 ÖÖ »
bagırsak florasından  dolayı  olabilir, tamamen  kendin yaptığın  doğal  kefir ve  yoğurt  yemelisin,

gerçekten evde  yoğurt  ve  kefir  yapmak  hem  çok kolay  hem  daha  hesaplı  hemde  ne idiğü  belirsiz  markalardan  daha  güvenli
BİL ÖNEMSE  KORUN.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2017, 04:01:52 ÖÖ »
ishalden bende cok cektim. hiv nin en cok etkiledigi organ barsaklar.. bagisiklik sistemi barsaklarda basliyor.

tedaviyle birlikte azaldi ve gecti. doktorum diski testleri yapti, parazit veya bakteri , vs var mi diye.

yasin kac bilmiyorum ama 35-40 arasiysa ,.kolonoskopi yaptirabilirsin.

ben hergun kefir ictim, hala iciyorum, cok faydasi oldu.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Nisan 06, 2017, 07:14:26 ÖÖ »
Barsaklarımız en çok sinir sonlanması olan organ
İritabl barsak sendromu var sinir stres olunca hemen karın ağrısı ishal
Üniversitede bir arkadaşım her sınav sabahı ishaldi istisnasız stresten :D

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Nisan 06, 2017, 11:33:57 ÖÖ »
Ben çok takıntılı biriyim  stresliyim genel olarak günümün %75 o stresle geçiyor. Annem evde yapıyor yoğurdu marketlerden almıyoruz yaşım 28. Bana kan dışkı ve idrar testi yapıldı sorun yok dediler ama bilmiyorum 25 nisanda dr uma diyeceğim tekrar bu durumu bakalım ne yapacak.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #11 : Nisan 07, 2017, 01:23:11 ÖS »
no stress  no üzüntü no  depresyon

son 6 ay içerisinde  strese  girdim.Ve başıma gelmeyen kalmadı.Ayrıca  bu girdigin stresten  çıkmasıda   bir hayli zor !!!

mutlu  olacagın  keyif alacagın  meskaleler  bul kendine
BİL ÖNEMSE  KORUN.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 07, 2017, 01:35:53 ÖS »
Sanırım psikolojik benim tüm hastalıklarım kalbim batıyor gibiydi şimdi eko çektiler taş gibiymişm benim beynimin bana oynadığı oyunlar hiv+ olduğumu öğreneli hiç bitmiyor.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Nisan 07, 2017, 04:20:23 ÖS »
Sanırım psikolojik benim tüm hastalıklarım kalbim batıyor gibiydi şimdi eko çektiler taş gibiymişm benim beynimin bana oynadığı oyunlar hiv+ olduğumu öğreneli hiç bitmiyor.

Arkadaşım neden kendine eziyet ediyorsun? Git psikiyatri uzmanına başla depresyon/anksiyete tedavine. Bir kaç hafta içinde rahatlayacak bu zamanlarını hatırlayınca güleceksin. Günümüzde senin anlattığın durumların (depresyon, takıntı, anksiyete, endişe, vs) hepsinin tedavisi var.